pierwszy downloop (poprawka zwrot z kiteloopem ;))

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 paź 2007, 12:47

Udało mi się wczoraj wykręcić pierwszego downloopa :twisted: Przy wiaterku 16-18knts jak wiaterek się ciut podkręcił już mi się nie udało w drugą stronę.

W tym miejscu mam pytanie do prosów. Ja sobie kręcę tego downloopa i nie bardzo wiem czy skoczyć czy coś. Szukałem na necie i nie widziałem żadnego filmiku instruktażowego. Ja poprostu wykręciłem loopa i popłynąłem w drugą stronę z lekkim poślizgiem downwind. No właśnie czy mam zrobić jakiś niski skok i wtedy kręcić czy jak ?

Pytanko drugie odnośnie pracy latawca: z jakiej wysokości kręcić downloopa, ja kręciłem dość nisko ~45st.

:D :D :D
Ostatnio zmieniony 25 paź 2007, 00:41 przez kukems, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 paź 2007, 13:54

Jaki rozmiar latawca :?: Przy odpowiednim rozmiarze kite powinien Cięwyciągnąć do góry. Skoro nie wyskoczyłeś to niestety nie był to downloop :?

a_r_t_i
Posty: 154
Rejestracja: 09 paź 2007, 19:59
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post24 paź 2007, 14:46

A może znacie stronkę na której są opisane takie właśnie tricki ? Nie musi być koniecznie po Polsku, ale jakieś zdjęcia, sekwencje byłyby mile widziane :roll:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 paź 2007, 14:55

a_r_t_i pisze:A może znacie stronkę na której są opisane takie właśnie tricki ? Nie musi być koniecznie po Polsku, ale jakieś zdjęcia, sekwencje byłyby mile widziane :roll:

Pozdrawiam


na stronie IKO sa triczki opisane i sekwencje chyba też są.

Ale ze swoim speedem to kitellopów downloopów nie uświadczysz.

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 paź 2007, 14:58

downloop to chyba jest wtedy jak jestes wyżej niz latawiec jesli sie myle to mnie poprawcie

a jesli nie zrobiles skoku to jakim cudem zrobiles downloopa??
latawiec zanurkowal??

a_r_t_i
Posty: 154
Rejestracja: 09 paź 2007, 19:59
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post24 paź 2007, 15:14

zgred pisze:
a_r_t_i pisze:A może znacie stronkę na której są opisane takie właśnie tricki ? Nie musi być koniecznie po Polsku, ale jakieś zdjęcia, sekwencje byłyby mile widziane :roll:

Pozdrawiam


na stronie IKO sa triczki opisane i sekwencje chyba też są.

Ale ze swoim speedem to kitellopów downloopów nie uświadczysz.


Szukałem, szukałem i znalazłem:
http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic ... highlight=

Tam jest o kiteloopach w wykonaniu Speed'a 13 - te latawce chyba potrafią więcej niż się spodziewamy...

Napisz co o tym sądzisz...

Pozdrawiam

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 paź 2007, 15:24

przemjas pisze:downloop to chyba jest wtedy jak jestes wyżej niz latawiec jesli sie myle to mnie poprawcie

a jesli nie zrobiles skoku to jakim cudem zrobiles downloopa??
latawiec zanurkowal??


Czekajcie czekajcie. Może ja kolegę wprowadziłem w błąd.
Downloop to nie jest prowadzenie latawca dołem np przy zwrocie?

Troche mi pewnie ta definicja namieszała w głowie:

"Downloop: a kiteloop where the kite is first turned downward and then is continued in turning until it goes back against the original direction of travel. The kite direction of travel is rotated 180 degrees."

Czyli np zwrot, ciągniesz latawiec dołem a nie zenitem i zatrzymujesz go na 180 stopniach od oryginalnej pozycji.

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 paź 2007, 15:28

Zamieszanie już prostuję. Nie wiem czy to jest downloop. Zrobiłem coś takiego: płynę w lewo latawiec zacinam mocno w lewo tak że robi pół obrotu i zaczyna lecieć przez power zone na drugi hals. W tym czasie zmieniłem kierunek poruszania się :) Na plaży nie będę pokazywał palcem kto :P powiedzieli mi że to downloop.

Dajcie jakies rady mam nadzieje że prosi czytają to forum jak nie to wrzucam na główne. Latawiec ~12m2 więc taki większy troche.

Co do listy tricków: www.pkra.info
Na stronie besta andy hurdman ma cztery filmiki: backroll (to umiem ;d), front roll, blind i crail grab: www.bestkiteboarding.com no i najlepiej załatwić sobie complete kiteboarding guide.

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 paź 2007, 15:31

kukems pisze: Na plaży nie będę pokazywał palcem kto :P powiedzieli mi że to downloop.


Patrzy wyzej :)

kukems pisze: complete kiteboarding guide.


Lepiej Kiteboarding 101 i 201.

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 paź 2007, 15:42

Nie mogłem tego znaleźć, masz jakiś namiar ? najlepiej na priv.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 paź 2007, 15:48

Na oczatek probuj oczywiscie z rejli :wink: a sam latawiec trzym aj raczej wyzej, zeby kite nie zachaczyl ci o wode.
Potem sukcesywnie coraz nizej, tylko wraz z tym musisz coraz mocniej i lepiej wybijac sie z krawedzi.

Później próbuj:
downloop s-bend
tiger loop (downloop z backiem)

Jesli chodzi o nazewnictwo, to mozesz powiedziec, ze zrobiles zwrot z downloopem (w uproszczeniu zwrot z kite loopem), choc
Dal mnie downloop to jednak skok, czyli musisz byc w powietrzu i cos zamotac. - Tak to wygląda w teorii

W życiu i praktyce jednak faktycznie przyjęło się, że down loop, to skok w którym mamy kajta pod sobą, co dla mnie osobiscie tez jest zrozumiałe.

Ktos moze w tym miejscu zapytac o underloopa ale to juz prosze do Balby albo Koziego, bo mi to wisi już czy to jest w teori w lewo, w prawo, do gory czy do dolu.

Jednak nieważne jaki, kiteloop, ważne żeby był radykalny :wink:

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post24 paź 2007, 16:00

Kiteloop na 13 owszem zupelnie "inny" ale da rady .Downloop raczej jest niewykonalny .
Ostatnio zmieniony 24 paź 2007, 16:23 przez rolnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 paź 2007, 16:08

Za pkra.info:

Kiteloop
When the rider loops the the kite while in the air.

Downloop
When the rider loops the kite down while riding and pops out of the water when the kite is passing the powerzone.


Jak dla mnie to też powinien być w powietrzu, ale rzeczywiście tak jak pisze Koniu często robi sie tzw zwrot z kiteloopem. Od tego juz tylko krok do skoku z kiteloopem ;) :thumbsup:

Pytałem o rozmiar kite'a właśnie dlatego żeby się dowiedzieć czemu nie wyskoczyłeś, ale potem wyjaśniłeś, że kręciłeś w drugą stronę, stąd kite Cię po prostu nie wyrwał.
Osobiście proponuję zacząć od kręcenia do tyłu bo wtedy łatwiej wyskoczyć (wychodzi praktycznie samo ;) ) - najgorsze lądowanie - ustaw deskę koniecznie z wiatrem a nie w poprzek.

No i mój kręgosłup woli kiteloopy unhooked ;)

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 paź 2007, 16:12


Awatar użytkownika
Biały
Posty: 469
Rejestracja: 13 maja 2006, 10:20
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post24 paź 2007, 17:03

Ja jak robie kiteloopy to tylko unhooked i z leashem do 5 linki. Latawiec mam no wlasnie to zalezy, jesli chcem zrobic cos wysokiego to mam grubo wyzej niz 45 stopni a jesli zalezy mi na jak najlepszym kl to lataweic nisko. W momencie skoku nabiera sie mega predkosc hoyzontalna :shock:. Radykalnym KL sprzyjaja krotkie linki i male kajty.

PS: Uwielbiam te przyspieszenie ........... :twisted:

:wink:


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron