PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
Slevin
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2017, 15:23
 
Post12 wrz 2017, 15:07

blacksun pisze:
Turbo_Sen pisze:Nie wiem czy czytałeś mój wątek ( tu byl link ale ... nie moge go dodac tak krzyczy forum! )ale sam pytałem czy przy wadze 88kg powinienem brać latawiec 12m. Chłopaki odradzali ten rozmiar bo on zamyka drogę do innych latawców tzn, przy 12m następny latawiec powinien być 17m a mniejszy 8/9m. Ja chciałem na warunki na Hel max 2 latawce więc kupiłem Cabrihna Switchblade 14m na początek a mniejszy latawiec 10m planuje narazie wypożyczać jak będzie trzeba a za rok kupie sobie i będzie setup 10 i 14m. Na 14m też najwięcej pływałem w tym roku ucząc się.

Deskę też chciałem dużą ale kupiłem jednak w rozmiarze 140cm bo jak mocniej zawieje to na dużej ciężko trzymać krawędź i wole mieć już sprzęt bardziej docelowy (pływam już prawo-lewo)


Ja po otrzymaniu kilku porad z tego forum i wielu od instruktorow kupilem Radara 14M + decha Fone Fifty wszyscy zgodnie uznali ze przy mojej masie 95kg i wzroscie 185cm to jest sluszna koncepcja :)
i tego bede sie trzymal ;) a jak bedzie na wodzie pokaze juz zycie :D



Właśnie czytam Wasze opinie, jestem od Was trochę lżejszy 78kg w porywach do 80kg czy przy takiej wadze 12stka lub 13stka nie będzie bardziej uniwersalna ? Pytanie jeszcze jaki rodzaj latawca czy nie czy c-shape. Ewentualnie jakie modele polecacie, chciałbym kupić co używanego najlepiej do 2,5tys z barem.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post12 wrz 2017, 15:27

Slevin pisze:
Właśnie czytam Wasze opinie, jestem od Was trochę lżejszy 78kg w porywach do 80kg czy przy takiej wadze 12stka lub 13stka nie będzie bardziej uniwersalna ? Pytanie jeszcze jaki rodzaj latawca czy nie czy c-shape. Ewentualnie jakie modele polecacie, chciałbym kupić co używanego najlepiej do 2,5tys z barem.


Delta 12m w sam raz dla Ciebie na start, C-shape czy Open-C sobie daruj. Spokojnie w miarę świeżą deltę 12m z barem za 2,5k idzie wyrwać, producenci mają zbliżone konstrukcje, chyba żaden się tu wybitnie nie wyróżnia. Podstawa to to, aby był w dobrym stanie i niewytrzepany a linki nie miały "futerka" :P

blacksun
Posty: 15
Rejestracja: 23 sie 2017, 16:10
Deska: F-One Fifty, SU2 Prorider
Latawiec: Cabrinha Radar 10 & 14
Lokalizacja: Bruksela
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 wrz 2017, 15:53

kuicets pisze:Delta 12m w sam raz dla Ciebie na start, C-shape czy Open-C sobie daruj. Spokojnie w miarę świeżą deltę 12m z barem za 2,5k idzie wyrwać, producenci mają zbliżone konstrukcje, chyba żaden się tu wybitnie nie wyróżnia. Podstawa to to, aby był w dobrym stanie i niewytrzepany a linki nie miały "futerka" :P


Do wczoraj tez szukalem czegos z drugiej reki mimo, ze planowalem zakup nowej latawki ... jednak rozsadek i zona (niektorzy mowia, ze to jedno i to samo hehehe) podopowiedzialy, ze jednak lepiej zainwestowac w obra uzywke. Teraz po sezonie jest naprawde sporo latawcow z drugiej reki tylko trzeba uwazac co i od kogo sie bierze bo sporo jest "niby" dobrych w "niby" super stanie, ale okazuje sie, ze to wytrzepane poszkolkowe szmaty warte 1/3 swojej ceny.
Moja rada - nie napalac sie i cierpliwie szukac, czytac opinie i nie dac sie skusic "super ofercie" :) i tak jak pisze Kuicets celuj w delte 12M, a bedzie git. Niestety mnie 12ka nie pociagnie chyba, ze w sztorm :)

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post12 wrz 2017, 16:37

blacksun pisze:Ja po otrzymaniu kilku porad z tego forum i wielu od instruktorow kupilem Radara 14M + decha Fone Fifty wszyscy zgodnie uznali ze przy mojej masie 95kg i wzroscie 185cm to jest sluszna koncepcja :)
i tego bede sie trzymal ;) a jak bedzie na wodzie pokaze juz zycie :D


Hej ja właśnie nauczyłem się pływać prawo-lewo na Radarze 14m, super do nauki. Do tego miałem zawsze jakąś deskę SU2 145cm.
Dzisiaj dostałem swojego Switchblada i na pierwszy rzut oka to różnica jest w większej ilości tub i trochę inny bridle system. Najbardziej mnie ciekawi jak będzie się pływać na nowej desce od Cabrihna bo do tej pory same deski SU2 miałem

blacksun pisze:Do wczoraj tez szukalem czegos z drugiej reki mimo, ze planowalem zakup nowej latawki ... jednak rozsadek i zona (niektorzy mowia, ze to jedno i to samo hehehe) podopowiedzialy, ze jednak lepiej zainwestowac w obra uzywke. Teraz po sezonie jest naprawde sporo latawcow z drugiej reki tylko trzeba uwazac co i od kogo sie bierze bo sporo jest "niby" dobrych w "niby" super stanie, ale okazuje sie, ze to wytrzepane poszkolkowe szmaty warte 1/3 swojej ceny.
Moja rada - nie napalac sie i cierpliwie szukac, czytac opinie i nie dac sie skusic "super ofercie" :) i tak jak pisze Kuicets celuj w delte 12M, a bedzie git. Niestety mnie 12ka nie pociagnie chyba, ze w sztorm :)


Też chciałem używkę kupić ale koniec końców oferty wyprzedaży sprzęty z tego roku mnie skusiły, plus nie znam się na sprzęcie w ogóle i nie potrafiłbym nawet ocenić zużycia danego sprzętu.
Jedno co chciałem kupić to deskę używaną ale przy ofercie 1200zł za nową z padami ciężko było znaleźć coś używanego o kilka stówek taniej by się opłacało według mnie kupować używane.

na 90% planuje kupić sb 10m używany w przyszłym roku ale jeszcze zobaczymy co będzie dostępne.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post13 wrz 2017, 23:00

Jeśli nie macie kumatego kolegi, który wam pomoże ocenić stan latawca to lepiej szukajcie nowego. Można na wyprzedażach naprawdę w fajnej cenie wyrwać. Niektórzy napiszą że szkoda na początek ale imo. nawet jak kilka razy walniecie w wodę to się nic nie stanie :D W szkółkach walą po kilka-kilkanaście razy ale dziennie i jakoś nie rozpadają się w miesiąc. z nowym macie komfort, że jak przyjedziecie na spot popływać to macie pewny sprzęt bez niespodzianek w stylu np. nieszczelnego zaworu, albo schodzącego powietrza z tuby:)

Awatar użytkownika
Bodek
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2015, 16:08
 
Post17 wrz 2017, 19:28

Witam

Potrzebuje malej pomocy przy zakupie deski
Obecnie pływam na desce 138/40
Moja waga to 80 Kg
Pływam na poziomie hals

jak deskę polecacie na moja wagę, myślę o mniejszym rozmiarze niż 138/40 ?

Z góry dziękuję za odpowiedz

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 wrz 2017, 13:05

Mniejszą?! :shock:

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post18 wrz 2017, 13:06

Bodek pisze:Witam

Potrzebuje malej pomocy przy zakupie deski
Obecnie pływam na desce 138/40
Moja waga to 80 Kg
Pływam na poziomie hals

jak deskę polecacie na moja wagę, myślę o mniejszym rozmiarze niż 138/40 ?

Z góry dziękuję za odpowiedz

Pozdrawiam


Instruktor pływający na poziomie hals :thumbsup:

A tak poważnie, to po co Ci mniejsza decha? 138/40, nawet 41/42 jest dla Ciebie idealną dechą. Może zmień model, a nie rozmiar jeśli Ci nie pasuje. Ważę 82, pływałem na 136/41 i zmieniłem 138/41 i to jest dla mnie idealna decha.

Awatar użytkownika
Bodek
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2015, 16:08
 
Post20 wrz 2017, 18:58

Witam

Dziękuje za pomoc.
Zakładałem ze mniejsza deska niż 138/40 jest bardziej rozwojowa i łatwiej wykonać jakiś trick czy po prostu skok.
Dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam

marcin_brodnica
Posty: 54
Rejestracja: 30 gru 2016, 14:53
Deska: SU-2 ProRider 3D, Naish Money
Latawiec: Edge, Catalyst, Bandit
Lokalizacja: Brodnica
Postawił piwka: 2 razy
 
Post26 wrz 2017, 19:25

Hej,

Zastanawiam się nad kupnem Slingshot RPM 2016 7 i 9m mam 70kg pewnie pływam lewo/prawo już próbuje skoków czy to będzie dobry wybór? Jak w RPM z dolnym zakresem? Dobrze idzie pod wiatr?

Ewentualnie też myślałem o slingshot rally ale nie wiem czy nie bedzie za wolnym latawcem....

Dziękuje za info...

Awatar użytkownika
ni_knight
Posty: 146
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:42
Deska: Laluz,Poison,Pescado 5'9
Latawiec: RPM,Bandit,Obsession,Passion
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post26 wrz 2017, 20:29

marcin_brodnica pisze:Hej,
Zastanawiam się nad kupnem Slingshot RPM 2016 7 i 9m mam 70kg pewnie pływam lewo/prawo już próbuje skoków czy to będzie dobry wybór? Jak w RPM z dolnym zakresem? Dobrze idzie pod wiatr?


To zestaw na silne wiatry. Mam RPM 10m2 i ma on podobny dół do Bandita 9m2 (da się pływać od około 15 węzłów, ważę 72kg).
Chyba lepszy byłby komplet RPM 11 i 9m2.

Nomercy
Posty: 1268
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:32
Deska: Parapet z OBI
Latawiec: TESCO Bag
Lokalizacja: SouthWales
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 wrz 2017, 20:33

Wedlug mnie RPM to latawiec dedykowany dla raczej ogarnietej grupy riderów
Rally za wolny :?: :?: :?: :?: to delta wiec raczej na pewno szybsza niz RPM :shock: :shock: :shock:
jest bardziej uniwersalny i na pewno ostrzy lepiej :idea:

marcin_brodnica
Posty: 54
Rejestracja: 30 gru 2016, 14:53
Deska: SU-2 ProRider 3D, Naish Money
Latawiec: Edge, Catalyst, Bandit
Lokalizacja: Brodnica
Postawił piwka: 2 razy
 
Post27 wrz 2017, 19:57

ni_knight pisze:
marcin_brodnica pisze:Hej,
Zastanawiam się nad kupnem Slingshot RPM 2016 7 i 9m mam 70kg pewnie pływam lewo/prawo już próbuje skoków czy to będzie dobry wybór? Jak w RPM z dolnym zakresem? Dobrze idzie pod wiatr?


To zestaw na silne wiatry. Mam RPM 10m2 i ma on podobny dół do Bandita 9m2 (da się pływać od około 15 węzłów, ważę 72kg).
Chyba lepszy byłby komplet RPM 11 i 9m2.


Właśnie chodzi mi o sprzęt na silniejsze wiatry... Obecnie chce zostawić sobie 12m Catalysta na słabszy wiatr... i szukam 2 kajtów które pokryją mi resztę zakresu wiatrowego tak żebym jak wieje około 30 nie musiał siedzieć na brzegu.... tak jak wyżej pisałem myślałem o latawcach 7 i 9 ... ale nie wiem jak u nich w rzeczywistości z zakresem wiatrowym oraz ich dołami...

To czy może ktoś kto pływam na RPM i Rally mógł by mi doradzić który będzie lepszy dla mnie :D determinacja i chęć rozwijania się u mnie jest duża :D

Waga 70 kg, pewne pływanie lewo,prawo, pierwsze skoki itp... pierwsze tricki...

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 wrz 2017, 10:20

Przy 70kg/30knt na delcie 7m na pewno będziesz przeżaglowany dodatkowo w tych warunkach będzie bardzo czuła na porywy.

Slevin
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2017, 15:23
 
Post28 wrz 2017, 11:33

Hej,

Mam pytanie do Was czy jest sens teraz poza sezonem zainwestować w latawiec treningowy (widziałem na Allegro jakieś 2m z barem w cenie około 200zl). Jestem na etapie kursu IKO 2 i przez zimę chce skompletować normalny sprzęt na kolejny sezon. Jednak do kolejnego sezonu trochę zostało i pytanie do Was czy nauka z latawcem treningowym rzeczywiście coś mi da ?

Btw: wazę około 80kg i czy ewentualne 2m niebylby za mały


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości