PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
shorty
Posty: 127
Rejestracja: 28 cze 2016, 22:57
Deska: 133/136/141
Latawiec: 9/12 RPM
Lokalizacja: Skierniewice
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post20 sty 2018, 13:13

ogólnie na śródlądzie dobrze jest mieć 2 deski, jedną standard (przy Twojej wadze) 137-140 , drugą drzwi ok 150
zawsze łatwiej zmienić deskę niż latawiec ...

co do cen używanych to nie da się tak łatwo odpowiedzieć, wszystko zależy od tego jak używany był latawiec i jaki jest stopień jego zużycia..
najlepiej ogarnąć kogoś kto już ma jakieś doświadczenie i zabrać go ze sobą na oględziny :]

pozdro

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post21 sty 2018, 21:51

jaslav06 pisze:Witam.

Szukam swojego pierwszego prywatnego zestawu na nadchodzący sezon i chciałbym się Was poradzić. IKO 3 zrobione w Kite.pl w Chałupach na zatoce (nie przypominam sobie dokładnie na czym lataliśmy tam, chyba Core). Narazie kompletuję zestaw z jedną deską i latawcem w przyszłości może coś więcej...

Masa: 80-85kg
Spot: Mietków (Wrocław)

Latawiec: Zastanawiam się nad zakupem Cabrinha Switchblade 12m 2017r. Szukam czegoś w miarę świeżego i możliwie nie za cene nówki. Moglibyście mi powiedzieć ile powinienem dać maksymalnie za taki latawiec żeby nie przepłacić (prywatny/szkółkowy) (z barem/bez). Jeśli jakieś uwagi co do wyboru (inne propozycje) zawsze mile widziane.

Bar: jeśli macie jakieś wskazówki zawsze mile widziane

Deska: „~130-133cm x ~38-40cm” - dane z poradnika ale nie zrobiłem jeszcze rozeznania. Jaką deskę Freeride/Freestyle polecicie?

Dzięki z góry za pomoc w doborze pierwszego zestawu. Nie chcę przepłacić, ale też nie chcę przyoszczędzić, a potem żałować wyrzuconych pieniędzy w błoto.

Peace


Cześć.

Na Mietku każdy stały bywalec ma w swoim zestawie drzwi 150-165 / 45-50 bo często się one przydają. Początkującym takie deski bardzo ułatwiają więc na Twoim miejscu zacząć bym zakupy od czegoś dużego a dopiero potem mniejszą.
Latawiec 12m ok ale równie często przydaje się 14m zwłaszcza przy Twojej wadze. Switchblade to dobre rozwiązanie na Mietka.

Do zobaczenia na wodzie :thumb:

Awatar użytkownika
ChiefBart
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2018, 18:02
Postawił piwka: 1 raz
 
Post06 lut 2018, 21:36

Siema!

Chciałbym skorzystać z waszej dobrej rady oraz małego wsparcia. W zeszłym sezonie ukończyłem kurs 12h IKO oraz spędziłem parę godzin na wypożyczonym sprzęcie ze szkółki - to takie wstępne info co by dać pogląd z kim macie doczynienia ;) generalnie dopiero się uczę ale umiem już startować pływać prawie tam gdzie chce :clap:
Waga 82kg pływam głównie na spocie w Rewie, Jastarnia.
Zaproponowano mi taki oto set:

Latawiec potestowy Airush 2017 Lithium 12m2 - 2800 zl
Bar używany Airush 2016 Core Bar 4 Lin 45/62 cm - 24m - 790zl
Deska używana Kite FONE TRAX HRD 2016 137x42 -1399 zl
Trapez Dakine 2017 Chameleon - 670 zl

Jaka jest wasza opinia na temat takiego zestawu oraz cen? Jako że ja niestety nie mam kompletnie rozeznania w temacie ani niestety nie mam zbyt czasu ani możliwości żeby zdobyć odpowiednią wiedzę.
Ceny które podałem to ceny bez obniżek jeżeli jednak zdecydowałbym się zakupić cały zestaw mógłbym uzyskać łączną cenę za wszystko około 5200 zł.
Brać i czekać na pierwszą okazję do pływania czy jednak uważacie że nie warto?
Serdecznie dzięki za pomoc! Stawiam piwo w Rewie do umówienia się!
Pozdrawiam Bartek

PS
Sprzęt choć potestowy/uzywany zakładamy że jest w bdb stanie. Mam pełne zaufanie do sprzedającego.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post07 lut 2018, 23:38

ChiefBart pisze:Jaka jest wasza opinia na temat takiego zestawu oraz cen? Jako że ja niestety nie mam kompletnie rozeznania w temacie ani niestety nie mam zbyt czasu ani możliwości żeby zdobyć odpowiednią wiedzę.
Ceny które podałem to ceny bez obniżek jeżeli jednak zdecydowałbym się zakupić cały zestaw mógłbym uzyskać łączną cenę za wszystko około 5200 zł.
Brać i czekać na pierwszą okazję do pływania czy jednak uważacie że nie warto?
Serdecznie dzięki za pomoc! Stawiam piwo w Rewie do umówienia się!
Pozdrawiam Bartek

PS
Sprzęt choć potestowy/uzywany zakładamy że jest w bdb stanie. Mam pełne zaufanie do sprzedającego.


Cześć
Rozmiarowo wszystko ok, na Lightium nie pływałem ale na DNA już tak - bardzo spoko sprzęt, będziesz zadowolony... Tylko te ceny ... :wink: Moim zdaniem czekaj na lepsze oferty, do zestawu powinieneś doliczyć pompkę i piankę. Targuj się (30% do upustu) lub poluj na zagranicznych portalach...

Awatar użytkownika
ChiefBart
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2018, 18:02
Postawił piwka: 1 raz
 
Post08 lut 2018, 14:12

Super Zaaaak dzięki za odpowiedź tutaj oraz kuicets i Kadża za porady w prywatnej wiadomości!

Jak oceniacie atrakcyjność cen wspomnianego przezemnie sprzętu po negocjacjach:
Latawiec 2700zl (-100zl)
Bar 700 zl (-90zl)
Deska 1300 zl (-99zl)
Trapez 500 zl (-170zl)

Dodatkowo jeszcze zapewne dogadam się ze sprzedawcą na dobre warunki na pompke i leasha jako dodatki.

Pianka już jest zakupiłem na początku kursu. Jak już uporam się ze sprzętem będę chciał zasięgnąć wiedzy jak przygotować się do pierwszego pływania w tym sezonie które planuje w marcu!
Także nie ukrywam że mam spore ciśnienie żeby gdy tylko temperatury na to pozwolą wyjść na wodę i mieć na czym :o
Zwłaszcza że muszę się nacieszyć pływaniem tylko przez marzec i kwiecień :roll: potem wypływam ale do pracy i nast. okazja żeby nacieszyć się wiatrem to wrzesień :cry:

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post08 lut 2018, 21:09

jeśli Ci nie przeszkadza pompowanie kilku tub to masz Lithium bez systemu one-pump

https://www.olx.pl/oferta/latawiec-airu ... becbb8c239

cena pewnie trochę do urwania jak kupisz więcej gratów

a tutaj zestaw kite 12m, deska i bar

http://allegro.pl/kite-airush-dna-i7144328664.html

Airusha polecam bo sam na nim pływam, ważę 80kg i 12m2 to mój podstawowy kite

Awatar użytkownika
ChiefBart
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2018, 18:02
Postawił piwka: 1 raz
 
Post09 lut 2018, 18:25

Serdeczne dzięki za odpowiedź ten zestaw z allegro wygląda mega ciekawie niestety decha jest odrobinę za mała.
Dostałem ofertę na cały zestaw nowej firmy eleveight kites i skłaniam się ku temu rozpocząłem temat zapytaniem na temat opini o tej firmie w dziale "recenzje".

Serdeczne dzięki za podpowiedzi.

Slevin
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2017, 15:23
 
Post15 mar 2018, 21:59

Hej wszystkim,

Mam pytanie odnośnie doboru deski, jestem początkującym właśnie kończę kompletować swój pierwszy sprzęt przy wadze 80kg kupiłem latawiec DNA 12m. Jaka deskę polecacie do kompletu, wymiary itp może macie jakieś konkretne modele które możecie polecić. Będę szukał deski używanej prośba o porady.

Z góry dzieki,

Awatar użytkownika
szymek87
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2018, 18:04
 
Post15 mar 2018, 23:55

Czesc !
Mam problem z doborem deski, jestem osobą dopiero uczącą się, pierwsze kroki stawiałem na snowkajacie, posiadam latawiec cabrinha radar 14m. Waże 85 kg. Zamierzam głównie pływać na jeziorach... Śniardwy, zalew Siemianówka ogólnie mazury i podlasie. Rozważam dwie deski:
-Cabrinha Stylus 145x45
-Xenon Laluz 138x42
Co według Was będzie lepsze na początek i na warunki jeziorne. Raczej szybko się uczę, pływam na waku i jeżdżę na snowboardzie, windem też popłynę.
dzięki za odp i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post16 mar 2018, 08:09

szymek87 pisze:Czesc !
Mam problem z doborem deski, jestem osobą dopiero uczącą się, pierwsze kroki stawiałem na snowkajacie, posiadam latawiec cabrinha radar 14m. Waże 85 kg. Zamierzam głównie pływać na jeziorach... Śniardwy, zalew Siemianówka ogólnie mazury i podlasie. Rozważam dwie deski:
-Cabrinha Stylus 145x45
-Xenon Laluz 138x42
Co według Was będzie lepsze na początek i na warunki jeziorne. Raczej szybko się uczę, pływam na waku i jeżdżę na snowboardzie, windem też popłynę.
dzięki za odp i pozdrawiam!


Laluz petarda, a ze wzgledu na to ze jest bardziej prostokatna niz wiekszosc to ma ciut większa powierzchnię niż typowe 138 i odpala bardziej jak 141/142. Niech się jednak koledzy szuwarowcy wypowiedza czy nie lepiej na jeziora iść w kierunku większej deski jak ten stylus.

Slevin
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2017, 15:23
 
Post02 kwie 2018, 21:31

Slevin pisze:Hej wszystkim,

Mam pytanie odnośnie doboru deski, jestem początkującym właśnie kończę kompletować swój pierwszy sprzęt przy wadze 80kg kupiłem latawiec DNA 12m. Jaka deskę polecacie do kompletu, wymiary itp może macie jakieś konkretne modele które możecie polecić. Będę szukał deski używanej prośba o porady.

Z góry dzieki,


Hej,
Macie jakieś sugestie ?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post02 kwie 2018, 21:56

Slevin pisze:
Slevin pisze:Hej wszystkim,

Mam pytanie odnośnie doboru deski, jestem początkującym właśnie kończę kompletować swój pierwszy sprzęt przy wadze 80kg kupiłem latawiec DNA 12m. Jaka deskę polecacie do kompletu, wymiary itp może macie jakieś konkretne modele które możecie polecić. Będę szukał deski używanej prośba o porady.

Z góry dzieki,


Hej,
Macie jakieś sugestie ?


Gdzie będziesz pływał? Zatoka czy śródlądzie?

Slevin
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2017, 15:23
 
Post03 kwie 2018, 06:25

Mikolpa pisze:
Slevin pisze:
Slevin pisze:Hej wszystkim,

Mam pytanie odnośnie doboru deski, jestem początkującym właśnie kończę kompletować swój pierwszy sprzęt przy wadze 80kg kupiłem latawiec DNA 12m. Jaka deskę polecacie do kompletu, wymiary itp może macie jakieś konkretne modele które możecie polecić. Będę szukał deski używanej prośba o porady.

Z góry dzieki,


Hej,
Macie jakieś sugestie ?


Tylko zatoka

Gdzie będziesz pływał? Zatoka czy śródlądzie?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post03 kwie 2018, 19:39

Slevin pisze:
Mikolpa pisze:


Tylko zatoka

Gdzie będziesz pływał? Zatoka czy śródlądzie?


No to coś w rozmiarze 138-140 / 40-42 i nie twardego będzie dobre.

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post03 kwie 2018, 20:29

Weź cos 145 nawet, będzie Ci łatwiej jak słabiej powieje co u nas najczęściej sie zdążą nad zatoka. Jak nie planujesz w w tym sezonie latawca 15/17m taka większa deska nie raz uratuje Ci sesje. Są tacy co maja 155/160cm tzn drzwi
Pierwsza deske można traktować jak wynajem długoterminowy kupuje używana w dobrym stanie, starasz się jej nie uszkodzić za bardzo i sprzedajesz po roku za kilka stówek mniej niż kupiłeś.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron