PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post15 lip 2019, 10:54

heja banana pisze:a unikaj takich fifa-rafa:D


Dobra rada! Małe psy najgłośniej szczekają :)

mgdz
Posty: 12
Rejestracja: 12 lip 2019, 19:00
Postawił piwka: 5 razy
 
Post15 lip 2019, 11:44

zaaaak pisze:
heja banana pisze:I nie wchodz do wody jak nie wieje przynajmniej 15 knt bo to imo. strata czasu i pieniedzy

Ma znaczenie ilość godzin wystanych na wodzie choćby ze względu na panowanie nad latakiem w skrajnych warunkach, ale płacenie za to w ramach kursu gdzie powinieneś przede wszystkim nauczyć się startować, lądować, pływać i jak się nie zabić jest co najmniej niewłaściwe, a wprost to walenie w człona. :wink: Wbrew opinii z którą na tym forum się pewnie spotkałeś poleciłbym Ci kogoś kto pływa, ma sprzęt, ma czas i chce mu się wejść do wody..."klimat surferski" panujący na półwyspie nie sprzyja szybkiemu progresowi. Jeśli chcesz to dam Ci kontakt do koleżki z Gdyni, który opanuje Ci ten temat "z bagażnika" ale z bdb efektem i bez zbędnego siedzenia w wodzie...


Każda rada bezcenna a tym bardziej kontakt ;Ja sie nie uparłem na półwysep może być Łeba ,Sarbsk, Gdynia:) itd Czekam na kontakt :thumbsup:

Awatar użytkownika
Wojtek Piłat
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2019, 13:01
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot RPM
 
Post15 lip 2019, 13:07

Cześć, jestem po iko IV, ostrzę, robię zwroty, małe skoki, jeżdżę toeside. Generalnie 12 godzin kursu + jakieś 10 godzin jazdy solo. Posiadam sprzęt, który sprezentował mi brat - decha 2012 nobile nhp i latawiec slingshot rpm 12 m również 2012r. Złapałem mega zajawę więc postanowiłem skompletować resztę sprzętu czyli kolejne 2 latawce. Jeśli chodzi o silnowiatrowy to docelowo będzie to coś 9m ale dzisiaj nie o tym - mam okazję kupić latawiec słabowiatrowy którym jest 16 metrowy rdr addiction (tak wiem, nie jest to sprzęt dla początkujących ale akceptuję to i zamierzam katować), będzie ok ? Waga 82 kg. Z góry dzięki za odpowiedzi i wskazówki :)

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post15 lip 2019, 13:30

mgdz pisze: Każda rada bezcenna a tym bardziej kontakt ;Ja sie nie uparłem na półwysep może być Łeba ,Sarbsk, Gdynia:) itd Czekam na kontakt :thumbsup:


Jeśli chcesz uczyć się w plytkiej wodzie to za bardzo nie masz wyjścia.
Albo półwysep albo Rewa, ewentualnie j. Gardno koło Rowów.

Łeba tylko morze, a na Sarbsku jest nierówny wiatr. Da się pływać ale na początek nie polecam.

Gdynia to w ogóle masakra:)

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lip 2019, 16:39

zaaaak pisze:Wbrew opinii z którą na tym forum się pewnie spotkałeś poleciłbym Ci kogoś kto pływa, ma sprzęt, ma czas i chce mu się wejść do wody...


W taki obraz chyba wpisuję się tylko ktoś kto robi to zawodowo, prawda? :doh:
:thumb:

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post15 lip 2019, 19:09

Grzegorz KiteLife pisze:W taki obraz chyba wpisuję się tylko ktoś kto robi to zawodowo, prawda? :doh:
:thumb:
również ktoś kto sobie po prostu po pracy w ten sposób dorabia :wink:
Wojtek Piłat pisze:(...)mam okazję kupić latawiec słabowiatrowy którym jest 16 metrowy rdr addiction (tak wiem, nie jest to sprzęt dla początkujących ale akceptuję to i zamierzam katować), będzie ok ? Waga 82 kg. Z góry dzięki za odpowiedzi i wskazówki :)
na Twoim miejscu zacząłbym od dużej deski(funtech) któta przy Twojej wadze doda Ci 2knoty, jeśli masz blisko do dobrego spotu(wietrznego) nie inwestuj w duży latak, szybo Ci się znudzi :wink:

mgdz
Posty: 12
Rejestracja: 12 lip 2019, 19:00
Postawił piwka: 5 razy
 
Post23 lip 2019, 20:34

Wymieniliście tu całą gamę latwców dla początkujących między innymi Ozone Catalyst .A czy Ozone Edge 2 też należy do tej grupy?

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2019, 21:50

Dobrze by było jak byś pod okiem instruktora spędził dobre12h.
Latawiec w zasadzie poza C-shape i pięć linek można na początek brać praktycznie wszystko. Delty i Bow będą wydajniejsze niż open C Bar z systemem awaryjnym na jedną linkę. Deska drzwi 160.

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post23 lip 2019, 23:24

heja banana pisze:
mgdz pisze: Każda rada bezcenna a tym bardziej kontakt ;Ja sie nie uparłem na półwysep może być Łeba ,Sarbsk, Gdynia:) itd Czekam na kontakt :thumbsup:


... a na Sarbsku jest nierówny wiatr. Da się pływać ale na początek nie polecam.


Hmmm... ciekawe, że tam (a w zasadzie powinienem napisać tu, bo to 30km ode mnie), co roku uczy się z powodzeniem mnóstwo osób. Naprawdę równy wiatr, to bywa w zasadzie chyba tylko na mewiej.
Fakt, z suszarki to na Sarbskim nie wieje, ale bez przesady.

rajax
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2013, 22:03
 
Post28 lip 2019, 00:20

Witam,
Panowie jestem po wszystkich IKO, ale było to kilka lat temu. Zakończyło się tym, że może samodzielnie przepłynąłem z 50 metrów, ale papaier jest :).
Starty nie są moja dobra stroną jeszcze :)Przybywam do Jastarni co roku praktycznie i odżył zew kajta :)
Kogo polecacie na konkretne doszkolenie i spowodowanie że kite będzie przyjemnością ?
Oczywiście dojadę gdzie trzeba na półwyspie.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post28 lip 2019, 06:35

Weź sobie instruktora na dwie~trzy godzinki żeby odświerzył Ci zasady bezpieczeństwa i podpowiedział przy pierwszych startach, będzie dobrze :thumb:

matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post30 lip 2019, 08:26

zaaaak pisze:Weź sobie instruktora na dwie~trzy godzinki żeby odświerzył Ci zasady bezpieczeństwa i podpowiedział przy pierwszych startach, będzie dobrze :thumb:


Z tymi też bywa różnie. Ostatnio jak się rozkladalem przy Surfpoincie to instruktor wmawial mi że podłączam odwrotnie bar, mimo tego że na chłopski rozum czerwone pigtaile do czerwonych etc... :)

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post30 lip 2019, 10:00

matsor pisze:
Ostatnio jak się rozkladalem przy Surfpoincie to instruktor wmawial mi że podłączam odwrotnie bar, mimo tego że na chłopski rozum czerwone pigtaile do czerwonych etc... :)
pewnie rozbiłeś się za blisko :wink:

m3xicanSlut
Posty: 63
Rejestracja: 23 sie 2013, 10:59
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post06 sie 2020, 21:08

Potrzebuję porady co do mojego zestawu. Obecnie mam Cabrinha Switchblade 12m oraz Cabrinha Moto 14m i deską Slingshot Misfit 143cm.
Jednak z uwagi na to że na moim spocie ( otwarty, lekko przesłonięty ocean) wieje najcześciej 10-20knots( moze i coś tam więcej ale raczej rzadko) ale jest też ogromna iloscią dni slabowiatrowych 10-14knots.
Mega mi zależy żeby pływać w slabo wietrzne dni wiec zamowilem Cabrinha Contra 15m + Flydoor6. I teraz pytanie co zrobić z pozostalymi kajtami. Czy powinienem sie pozbyc 12m czy 14m ?

Moja waga to 88kg. Od ilu kontsów Cabrinha Switchblade 12m może plywac przy mojej wadze ? ..Moto 14m wiem że minimum 14knots potrzebuje a najlepiej z 15knots wymaga żeby coś zdziałać.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post06 sie 2020, 22:00

Nie znam się ale najlepszy kierunek to chyba mimo wszystko foil na takie warunki... ile można kosic trawę?

Drzwi Ci się znudzą szybciej niż topniejący śnieg. Niby czasem pozwalają wydusić sesję, ale takie pływanie to nie pływanie.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości