PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
m3xicanSlut
Posty: 63
Rejestracja: 23 sie 2013, 10:59
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post31 sie 2020, 22:44

kaczmimo pisze:
m3xicanSlut pisze:
kaczmimo pisze:Mój znajomy ma właśnie zestaw 12 SB plus 17 CT. Nad zatokę jedzie 6-7 godzin, więc musi mieć zestaw na naprawdę słabe wiatry. Pytałem czy nie za duża różnica w rozmiarach, ale mówił że daje rade. Czasem przy 17 jest grubo. Fun z pływania ma ale wiadomo bez szaleństw :) Także jak masz blisko i sporo dni wietrznych na 15 m to może być dobry pomysł, jak jednak często ma brakować węzłów albo ty masz kawałek drogi to raczej 17m.


Nie z dojazdem na spot mam super. Jakies 10-15minut od domu plus na bierzaco podawany jest wiatr z bojek plus jest kamera na spot wiec widac wszystko jak na dloni.
Dzisiaj przyszedl Flysurfer Flydoor6 159cm a jutro przychodzi Contra 15m wiec zdam raport. Sam jestem ciekaw od ilu wezlow minimalnie mozna plywac przy takiej konfiguracji. Tych dni ponizej 14-15wezlow jest bardzo duzo. Conajmniej polowa.

To miłego testowania :thumb:
Jak ci się znudzi koszenie trawy, to po roku sprzedasz sprzęt i foil albo wing. :doh:


Nie dzięki..na razie noszenie tego kowadła do wody i rozwijanie tej pogniecionej latawki to nie jestem w stanie sobie wyobrazić.:) Trzeba zalapac bakcyla na to. Może za 2-3 lata. Fakt faktem że na moim spocie jest cała tona foili wiec miejsce na pewno przyzwoite do plywania na tym.

Awatar użytkownika
AdamSopot
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2020, 14:06
Latawiec: Cabrinha radar 10, 14
Lokalizacja: Sopot
 
Post01 wrz 2020, 15:59

SIemka

Jestem po kursie, kupiłem już latawce i cały sprzęt. Jaki mam zakres wiatrowy na moich cabrinha radar 14 i 10 przy wadze 105kg?

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 wrz 2020, 20:28

AdamSopot pisze:SIemka

Jestem po kursie, kupiłem już latawce i cały sprzęt. Jaki mam zakres wiatrowy na moich cabrinha radar 14 i 10 przy wadze 105kg?


Hmmm przy tej wadze i desce 160 to na 14tke od 15 węzłów można iść.

m3xicanSlut
Posty: 63
Rejestracja: 23 sie 2013, 10:59
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post22 wrz 2020, 18:10

Szybka recenzja może się komuś przyda jak bedzie szukal zestawu na lekki wiatr:

Cabrinha Contra 15m 2019 + Flysurfer Flydoor6

- Ten zestaw to absolutny strzal w dziesiątkę. Idealnie pokrył zakres na, którym mi zależało czyli 10-15knots. Generalnie mam wrazenie ze plywam teraz zawsze. Nie dziwne ze Contra wygrala dwa razy z rzedu na najlepszy latawiec Lightwindowy.
- Latwiec w dolnym zakresie ma mega ciąg bez porównania nawet do mojego Moto 14m. Wybor Contry 15m do mojej wagi 85-88kg byl idealny. Latwiec jest super zwinny czego nie mozna juz powiedziec o 17m. Mysle ze 17m raczej dla ludzi powyzej 100kg.
- Contra to generalnie kite typu Park & Ride, nie trzeba nic wachlowac chyba ze spadnie po nizej 10Knotsow wtedy jest gimnastyka.
- Przyznam sie bez bicia ze nie wiem jaka jest gora latawca bo powyzej 15knotsow zmieniam zawsze na Switchblade 12m. Depower bardzo ladnie wytrzymuje mocnniejsze szkwaly wiec nie widze problemow i podejzewam ze mozna plywac sobie w miare komfortowo do 17-18knotsow.
- Latawka jest super lekka, rzecz na, ktorej mi mega zalezalo, latwiec wisi w powietrzu nawet w najgorszej "gówno bryzie", w wodzie laduje tylko jak juz oddetna prad w elektrowni. Na moim spocie jest strasznie duzo Sting Greyow. Wystarczy dac zly krok na glebszej wodzie i noga podziurawiona jak sito, takze mega mi zalezalo zeby nie walczyc z mokra szmata w wodzie. Jak juz siada i nie jest w stanie mnie wycignac z wody zawsze jestem w stanie splynac do brzegu czego nie mozna powiedziec o kilku innych markach ktore leza juz wtedy w wodzie.
- Restart latawca to czysta przyjemnosc, zwlaszcza u mnie na glebokiej wodzie to cenna rzecz. Jezeli cokolwiek wieje latwiec sie prawie sam restartuje. Fajna sprawa to zajebisty Hot Launch, w najgorsze warunki wiatrowe żeby go odpalic na plazy jak nic nie wieje wystarczy polozyc go na plecach i pociagnac za srodkowe linki. Contra startuje jak rakieta zawsze i w kazdych warunkach.
- Bardzo dużo dają przedłużki : mam 5m i 7m czyli kombinacje odpowiednio : 27m , 29m i 34m
- Jak wieje stale 10knots ze szkwałami i spodziewam że się rozchula ladnie to nie zakladam nic.
- Jak wieje tylko 10knots-11knots zakladam przedluzki 5m
- Jak wieje stale 10knots ale może jeszcze siadać to chulaj dusza i tutaj mozna dokladac co tylko chcemy.

Flysurfer Flydoor6 159cm.

- Absolutna bestia, bralem w rece rozne pazdzierze lekko wiatrowe takie jak Slingshot Glide czy Cabrinha Stylus i inne plaskie stoliki ale to co zrobil Flysurfer to jest absolutne mistrzostwo.
- Na moim spocie jak nie wieje to jest CHOP, jak wieje normalnie jest mega CHOP a jak wieje cokolwiek leppiej to jest juz takie kartoflisko ze kolana urywa. I tutaj Flysurfer rozwala system. Decha ma przemieciutkie tipy i ogolnie Flex calej dechy powoduje ze plywa sie komofortowo w kazdych warunkach. Po tylu plywaniach na Flydoorze moj Slingshot Misfit 2019 143cm leci na smietnik. Tak przyjemnie sie plywala na Flydoorze ze nawet jak wieje 22knotsow to Slingshota mam dosc po 15minutach i zmieniam na Flydoora.
- Aysymetryczne finy robia robote, decha idzie tak ostro ze mozna udawac Foila ;)
- Uklad finow i dobry grip pozwala tez na komfortowe plywanie Toeside i decha bardzo ladnie pracuje przy Carving Transitions.
- Decha ma podwojny concave z lekkimi kanalami, mega grip, i bardzo szybko wpada w slizg co tylko zadaje klam twierdzeniom ze lightwindowa decha musi byc plaska.
- Jedyne minus flydoora to powloki ochronne. No nie jest to decha tak pancerna jak Slingshot, którym mozna rzucac o sciane, szybko sie bedzie rysowal takze trzeba uwazac na to przy transporcie.
- Tak czy inaczej decha ktora na bank zostawiam na zawsze jako lightwindowa bestie na najslabsze wiatry.

Teraz pytanie co byscie doradzili w mniejszym rozmiarze jako deche ktora zje CHOP i bedzie tak mieka jak moj Flydoor. Na tapecia mam :
- Xenon Laluz
- Shinn Monk Glitch ( ten nowy z kanalami )
- Shinn Ronson
- Flydoor RADICAL6 ( mega podobna budowa do Ronsona i wyglada jak mniejsza wersja mojego Flydoora )

Radicala6 i Laluza uda mi sie przetestowac, chociaz nie ukrywam że najbardziej zerkam na RONSONA, ale niestety nigdy nie widzialem nikogo z Shinnem tutuaj u mnie na spocie. Z jakichs wzgledow Shinn ma bardzo slaba dystrybucje w USA i kupienie tu czegos autorstwa Marka graniczy z cudem. Czy ktos ma moze RONSONA i plywa na nim na mega kartoflisku ? Jak byscie porownali go do Monka ? Monk napewno wiekszy flex , a Ronson w srodkowej czesci jest sztywniejszy ale za to miekie tipy.

Kasjan1993
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2012, 13:01
 
Post18 wrz 2021, 00:21

Cześć, buduje właśnie swój quiver, wiele opcji już odrzuciłem ale nadal mam kilka dylematów. Moja waga to 85 kg, docelowo 90kg i jak narazie posiadam Lithium 14m.
Jaki set byście wybrali 14-11-8-6 , 14-10-8-6, a może 14-11-9-7 ?
Niby 14-11-8-6 jest lepiej rozłożone niż 14-10-8-6 ale dalej pozostaje nierówna przerwa pomiędzy 11 a 8. Najbardziej zrównoważona byłaby ostatnia opcja , ale czy 7 mimo mojej wagi nie byłaby za duża przy wietrze 30-40 kts? Wolałbym pływać w sweet spocie a nie na przepałowaniu zwłaszcza przy takiej pogodzie.
Dodam że mieszkam w Holandii i planuje częste wyjazdy.
Pozdrawiam i mam nadzieję że to forum jeszcze żyje :D


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości