PORADNIK dla tych przed i po nauce - NOWE pytania 15.04.2009

Forum dla początkujących
przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2017, 21:25

rychu pisze:Witam Wszystkich
Jestem obecnie na ukończeniu kursu iko 1 2 3.Zostały mi 2 godziny.Uczę się dopiero startów :( :( uczę się właściwie sam bo instruktor generalnie coś tam powie na początku lekcji a pózniej walczę sam na wodzie bez opieki.Mam pytanie czy to normalne że po takim kursie właściwie nie umiem pływać czy szkoła jest słaba :( ?
Pzdr Rychu


a ile godzin szkoła przeznaczyła na to iko 1,2,3 ;)?

Awatar użytkownika
Butek
Posty: 67
Rejestracja: 21 maja 2016, 16:56
Deska: CrazyFly 136x41 RED
Latawiec: North Mono 9
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post06 kwie 2017, 06:54

Ja bym zadał pytanie inaczej :) W jakich warunkach były przeprowadzane lekcje? :) Ja miałem takie parcie, że zamiast czekać na dobry wiatr- którego było mało w wakacje 2016, to wychodziłem do wody się moczyć z latawcem bo uczeniem pływania bym tego nie nazwał.
Na przykładzie swojej osoby, chciałbym Wam powiedzieć- nie róbcie szkoleń na siłę- bo nie wykorzystacie Swoich godzin jak należy. :naughty:

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post06 kwie 2017, 08:53

no niestety z tym wiatrem u nas jest ciężko

ale kolega pisze że UKOŃCZYŁ kursy IKO 1, 2 i 3 więc chyba bez wiatru nie byłoby możliwości - chyba że u nas nie liczy się poziom IKO a ilość godzin - wychodzisz na wodę 12h z instruktorem i masz ukończone IKO 3 :/

Awatar użytkownika
Butek
Posty: 67
Rejestracja: 21 maja 2016, 16:56
Deska: CrazyFly 136x41 RED
Latawiec: North Mono 9
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post06 kwie 2017, 09:43

AlMastar pisze:no niestety z tym wiatrem u nas jest ciężko

ale kolega pisze że UKOŃCZYŁ kursy IKO 1, 2 i 3 więc chyba bez wiatru nie byłoby możliwości - chyba że u nas nie liczy się poziom IKO a ilość godzin - wychodzisz na wodę 12h z instruktorem i masz ukończone IKO 3 :/


Są 2 możliwości:
1. Masz zaplanowaną ilość godzin za którą płacisz i dostajesz odpowiedni certyfikat (z umiejętnościami jak widać różnie)
2. Nauka na efekt- płacisz za np. iko1+2 i mają Cię nauczyć tyle aż ogarniesz wszystkie elementy z zakresu iko1 i 2 (NIE POWINNI patrzeć na to, że przekraczasz przeciętną ilość godzin do momentu aż zaczniesz dobrze ostrzyć czyli zazwyczaj 12-15h- przy dobrym wietrze o które tak jak pisałem może być ciężko w okresie letnim)

Ja zdecydowałem się na 1 opcję i nie polecam w okresie letnim na półwyspie. Wolałbym na efekt się uczyć. :)
Godziny potrafią szybko zlecieć a jak zaczynamy przygodę z kitem to ciężko określić czy np. za słabo nie wieje :) Instruktor z Tobą wyjdzie na wodę bo wiadomo kasa :D

Awatar użytkownika
rychu
Posty: 9
Rejestracja: 17 paź 2016, 21:59
Postawił piwka: 3 razy
 
Post21 maja 2017, 21:23

przemass pisze:
rychu pisze:Witam Wszystkich
Jestem obecnie na ukończeniu kursu iko 1 2 3.Zostały mi 2 godziny.Uczę się dopiero startów :( :( uczę się właściwie sam bo instruktor generalnie coś tam powie na początku lekcji a pózniej walczę sam na wodzie bez opieki.Mam pytanie czy to normalne że po takim kursie właściwie nie umiem pływać czy szkoła jest słaba :( ?
Pzdr Rychu


a ile godzin szkoła przeznaczyła na to iko 1,2,3 ;)?

Godzin było 10,miało być 12 ale po 10 zrezygnowałem :(

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post25 maja 2017, 21:29

Mam techniczne pytanie. W moim nowym latawcu w uździe latawca są pętelki zamiast supełków, chodzi mi o linki nośne. Bar da się podłączyć ale zastanawiam się czy nie są potrzebne jakieś przedłużki??


w drugim latawcu w uździe mam supełki. Linki baru kończą się pętelkami

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post25 maja 2017, 23:34

heja banana pisze:Mam techniczne pytanie. W moim nowym latawcu w uździe latawca są pętelki zamiast supełków, chodzi mi o linki nośne. Bar da się podłączyć ale zastanawiam się czy nie są potrzebne jakieś przedłużki??


w drugim latawcu w uździe mam supełki. Linki baru kończą się pętelkami


Nie wiem jak jest w innych, ale w moich, dwoch Airush mam identyko jak w Twoim nowym. Tak ma być myśle :)

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post25 maja 2017, 23:44

ale może w barze linki nośne kończą się u Ciebie supełkami?

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post26 maja 2017, 07:47

heja banana pisze:ale może w barze linki nośne kończą się u Ciebie supełkami?


No tak, ale u Ciebie nie jest tak samo, skoro:

heja banana pisze:Bar da się podłączyć


A tu:

heja banana pisze:w drugim latawcu w uździe mam supełki. Linki baru kończą się pętelkami


Pomyślałem, że bar od drugiego latawca :)

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post26 maja 2017, 19:57

mam dwa latawce i jeden bar. Stary latawiec pasuje ale do tego nowego widocznie powinien być inny bar, który ma supełki na likach nośnych. Oba latawce to kahoony tylko różne roczniki.

Nie wiedziałem nawet że są różne standardy. Zawsze myślałem że przy latawcu są supełki a przy barze pętelki na wszystkich linkach:) Trzeba będzie pomyśleć o jakichś przejściówkach bo to połączenie pętelki z pętelką może nie wytrzymać (tylko raz tak podłączyłem przy słabym wietrze

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2017, 22:08

Co tu kombinować? To tylko pętelki i supełki.
Kup komplet pigtailsów, podłącz je na stałe do nowego latawca i po temacie. Bar to tylko patyk z linkami a nie prom kosmiczny :thumb:

http://hydrosfera.pl/__airush_2017_pigtails_line_black_1_szt-49893i

Awatar użytkownika
Ar2r
Posty: 45
Rejestracja: 05 lis 2017, 15:22
Deska: SU-2
Latawiec: Slingshot Rally
Lokalizacja: Kraków
 
Post12 lis 2017, 22:17

Chciałem się poradzić tych bardziej doświadczonych i upewnić czy dobrze myślę.
W 2014 roku zrobiłem IKO 1+2 w Soma Bay...ze względów osobistych dopiero teraz w 2017 roku wróciłem do tematu, odświeżyłem sobie wszystko i zrobiłem IKO 3 - też Soma Bay.
Łącznie wypływałem jakieś 20h, ale na jednym spocie i wcale nie czuję się super mocny. Chciałbym się powoli przygotować do sezonu 2018 (i może zacząć już od 3 jakiś Włochy, Egipt itp.)

W związku z tym chciałem zacząć kompletować sprzęt. Nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że na pierwsze 1-2 sezony nie ma sensu kupować wszystkiego i lepiej jednak pożyczać.
Poprawcie mnie, ale doszedłem do wniosku żeby zacząć od trapezu, potem ew. pianki i dalej się zobaczy. Te 2 rzeczy (a szczególnie 1, tym bardziej po bolących żebrach po kursie) wydają mi się najbardziej "osobiste" i ważne.
Podejście też mam takie, że wolę od razu kupować porządne rzeczy więc myślę o trapezie Manera Exo albo nawet Ride Engine...

Pytanie więc czy dobrze myślę jeśli chodzi o kolejność i generalnie to, żeby nie obkupować się we wszystko tylko pierwsze sezony wypożyczać?
z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post12 lis 2017, 23:40

Manera EXO, to bardzo wygodny trapez, ale miękki. Skoro po pływaniu w miękkim bolałby Cię żebra, to chyba lepiej zainwestować w RE. Tak czy siak warto przymierzyć, bo i jeden i drugi może być dla Ciebie niekomfortowy. To kwestia bardzo indywidualna.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post13 lis 2017, 07:58

Wypożyczenie sprzętu wcale nie jest najtańsze, a jeżeli jesteś zdecydowany to moim zdaniem zwyczajna strata $. To co wybulisz w wypożyczalni dolozysz sobie do nowszej/lepszej szmatki.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post13 lis 2017, 08:01

Wypożyczenie sprzętu wcale nie jest najtańsze, a jeżeli jesteś zdecydowany to moim zdaniem zwyczajna strata $. To co wybulisz w wypożyczalni dolozysz sobie do nowszego/lepszego latawca albo na kolejny wyjazd :thumbsup:


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości