PORADNIK dla tych przed i po nauce - NOWE pytania 15.04.2009

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post18 kwie 2012, 22:00

jest to zazwyczaj najgorszy wiatrowo okres w polskim sezonie... ale sens jest zawsze. Będzie za mało wiatru, nie dokończysz kursu - zawsze możesz przyjechać na weekend pod koniec sierpnia czy we wrześniu i skończyć :)

Awatar użytkownika
majeranek
Posty: 166
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:27
Deska: czarna
Latawiec: czerwony
Lokalizacja: Olesno/Gliwice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2012, 09:43

Eee z tym wiatrem to niestety loteria. W zeszłym roku byłem na kursie na początku sierpnia i przez 2-3 dni wiało ponad 25knt i niestety nie schodziliśmy na wodę.
Pozostaje, więc tylko trzymać kciuki za to, żeby ci powiało (w miarę normalnie ;) )

Pichu
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2011, 21:57
 
Post13 maja 2012, 15:00

grant1: jestem w temacie bo wąłśnie kompletuje sprzęt i koszt całości (deska, trapez, pianka, kite+bar+leash+pompka) wyniesie Cie, w zależności od tego jak bardzo przechodzony będzie to sprzęt, od 3 tysięcy do 5-6 przy używanym sprzęcie najwyższej klasy. Jeśli chodzi o nowy sprzęt to sam latawiec w zestawie to wydatek od około 4 do 6 tysięcy. Co Ci się bardziej kalkuluje musisz zdecydować sam. Warto też pamiętać, że czasem jeden latawiec to za mało.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2012, 19:28 przez Pichu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post13 maja 2012, 16:23

Pichu pisze:czasem jeden latawiec to za mało.


czasem nawet 2 latawce to za mało :wink:

Awatar użytkownika
walo1
Posty: 467
Rejestracja: 24 lip 2010, 19:35
Deska: SU-2+YETI
Latawiec: CF Moowii/Best Roca/EVO
Lokalizacja: DębskaKuźnia
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post17 maja 2012, 22:11

mam pytanie odnosnie ustawienia padów w desce TT, rozmiar 132 x40 (Nobile Shinn). Czy dla początkujacego rozstawienie tych padów jak najszerzej jest lepsze czy bliżej środka czy niema większego znaczenia przy pływania i ostrzenia na desce a chodzi tylko o wygodę pływajacego?

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 maja 2012, 22:40

Chodzi o wygodę. Przykręć bliżej środka.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2012, 11:19

majeranek pisze:Eee z tym wiatrem to niestety loteria. W zeszłym roku byłem na kursie na początku sierpnia i przez 2-3 dni wiało ponad 25knt i niestety nie schodziliśmy na wodę.
Pozostaje, więc tylko trzymać kciuki za to, żeby ci powiało (w miarę normalnie ;) )


hm, nie wnikam w KTÓREJ szkole byłeś :hand:
ale 25 węzłów to są niemal IDEALNE warunki do szkoleń, na KAŻDYM poziomie :hand:

kwestia tylko odpowiednio małych latawców, bezpiecznego akwenu, dobrych instruktorów, itd..

z ostatniej soboty choćby - kuło 40 węzłów - więc już warunki "niezbyt optymalne" , ale przy dobrym zapleczy sprzętowym i odrobinie chęci spokojnie da się bezpiecznie

Obrazek

pozdrawiam

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2012, 12:22

Chuck Noris przy 40 szkoli.
Ale 25kn marnować na na nauczanie?
Wielka uczciwość instruktorska do tego potrzebna.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2012, 12:36

mandaro pisze:Chuck Noris przy 40 szkoli.
.


..a gdy już jest nawet dla Chucka zbyt silno - wtedy wchodzi ON :shock:

..mandaro..

..CAŁY NA BIAŁO ..

..na dwunastce w zenicie :shifty:

ps: mam nadzieję, że cenisz sobie żart :hand: :wink:

mandaro pisze:Ale 25kn marnować na na nauczanie?
Wielka uczciwość instruktorska do tego potrzebna.


tak to jest - jesteśmy GŁÓWNIE od SZKOLENIA jednak..
dlatego nauczanie się przez kolegów , nie jest najlepszym sposobem
bo gdy wieje słodkie 25 - wtedy żaden już nie ma czasu...

pozdro

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post01 lip 2012, 18:28

mandaro pisze:Chuck Noris przy 40 szkoli.
Ale 25kn marnować na na nauczanie?
Wielka uczciwość instruktorska do tego potrzebna.


przy 40 to przy dobrym OC to każdy instruktor da radę...
Chuck wychodzi na takie jak poniżej ...

Obrazek

r4dek
Posty: 9
Rejestracja: 06 sie 2012, 17:22
 
Post06 sie 2012, 17:40

Witam,

Mam 20 lat i w przyszłym tygodniu (od 13 sierpnia) wybieram się na parę dni do Chałup. Spędzając tam wakację, jedną z rzeczy, które chce zrobić jest kurs kitesurfingu na poziomie IKO 1+2+3.

W tej chwili ograniczyłem swój wybór do 2 ofert, jak sami pewnie zauważycie, bardzo ważnym czynnikiem była tutaj cena. W obu przypadkach zmieszczę się w kwocie 1000 zł.

1# kurskite.pl, 999 zł, 15 godzin
http://www.kurskite.pl/72-kurs-kitesurf ... i-iii.html

2# megasurf.com.pl, 999 zł, 12 godzin
http://www.megasurf.com.pl/kitesurfing- ... urfing-hel

Program jest bardzo podobny, sprzęt oczywiście zapewniony w obu przypadkach, nauka odbywa się w grupach 2-osobowych, jednak największą różnicą jest czas szkolenia. 15 i 12 h. Zdaję sobie sprawę, że 3 h nauki to bardzo dużo, a jak widzę 2# oferują to samo w aż tak krótszym czasie i nie wiem czy jest to możliwe.

Inną kwestią jest wybór pola kempingowego. Najwygodniej by było mieszkać w tym miejscu, gdzie znajduje się szkółka, więc jest to 1#Chałupy 6, 2#Polaris, a dodam, że jadę na te wakację razem z dziewczyną, dlatego muszę rozpatrywać wybór miejsca pod względem także innych atrakcji ;)

Proszę o porady, ewentualne doświadczenia własne, wszystko się przyda ;)
Pozdrawiam.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2012, 18:53

r4dek pisze:Witam,

Mam 20 lat i w przyszłym tygodniu (od 13 sierpnia) wybieram się na parę dni do Chałup. Spędzając tam wakację, jedną z rzeczy, które chce zrobić jest kurs kitesurfingu na poziomie IKO 1+2+3.
.


czesć

jeśli widzę w ofercie szkoły kurs IKO 1 + 2 + 3 w pakiecie - od razu
to wiadomym jest , że szkoli od "wczoraj" :hand:

G - W - A - R - A - N - T - U - J - Ę Tobie, że nie zrobisz podczas jednego wypadu na Hel zakresu IKO 3 od podstaw :idea:

i w tym sezonie mamy nieco kursantów, którzy przyszli do nas - rozczarowani 10 h ćwiczenia komorówką na plaży
po efektywnym szkoleniu - i szybkim nauczeniu pływania pożegnali się słowami: "dlaczego myśmy od razu tu nie trafili"

mieliśmy też kursantów, po jednej z dużych szkół windsurfingowych, która wzięła się za na naukę kite
którzy chcieli kupić u nas sprzęt
jednak uzależniali to od tego CZY się nauczą - bardzo swoją drogą rozsądnie :idea:
przychodzili codzień pogadać bo "nie wiało" :doh: - a u nas pustawo - bo nasi kursanci byli albo po drugiej stronie Zatoki ( do czego właściciele wieelkich WueSowych złomów" nie przywykli - albo jak faktycznie nic nie wiało - nasi byli na wakeboardzie - co wiadomo "JAK" przekłada się na umiejętności startu na kite w IKO 2
zbyt wiele podczas tego tygodnia się nie nauczyli - w przeciwieństwie do "naszych" kursantów
mało tego - nie dostali zwrotu gotówki - bo nie takie są ustalenia w tejże szkole :doh:
mogą przyjechać za rok (Polacy , mieszkający w Norwegii) ..tylko po co? by dowiedzieć się znów, że "nie wieje" :doh:
oczywiście sprzętu też nie kupili - wcale się nie dziwię - bardzo dobrze - bez umiejętności leżałby zbędny..
nie dziwię się prowadzącym tę Szkołę - że po wpłacie następowała olewka - po co? skoro kasa już jest i zwrotu i tak nie będzie
tylko ..jest to krótkowzroczne - bo od TAK Obsłużonego klienta, następnych też nie będzie
trzeba będzie nowych "jeleni" na nowo szukać..

TAK TO OSZCZĘDZILI..
na IKO 1 + 2 + 3

WAKE.PL takiej oferty nie ma i nie będzie miało - gdyż zrobić 'z marszu" IKO 3 - jest NIEMOŻLIWE
chętnie podyskutuję z kimś, kto ma odmienne zdanie :wink:
dyskusję poprę kilkunastoletnim doświadczeniem i setkami przykładów, nie moim "widzimisię" :hand:

takich historii znam O WIELE więcej
w tym wyjazdowych również - gdzie kursanci dwóch szkół pod koniec 2 tygodniowego dość wietrznego wyjazdu podczas jednego z integracyjnych wieczorów
zaczęli się wymieniać doświadczeniami i ..wybuchł skandal
bo najgorszy z naszej szkoły pływał - gdy najlepszy z drugiej ..kończył body dragi..

WAKE.PL nie ma monopolu na nauczanie
jest oczywiscie więcej rzetelnych Szkół
warto się porozglądać i zapytać choćby czy szkoła oferuje zwrot kasy, za niewykorzystaną część kursu,bo w innym przypadku już Szkole na Was po zainkasowaniu może nie zależeć ..

peace

Awatar użytkownika
peg
Posty: 1440
Rejestracja: 27 wrz 2006, 23:23
Deska: C.L.A.S.H
Latawiec: EVO, Rebel, Vegas
Lokalizacja: Białystok
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2012, 09:31

Ja może bym się "trochę" nie zgodził ze słowami Darka. Zrobić IKO 3 w czasie jednego wypadu jest możliwe - kwestie jedynie są dwie: jak rzetelnie i czy faktycznie MA TO SENS. Po RZETELNYM IKO 2 wiesz już wszystko by móc szlifować formę na kite i tak naprawdę by wykorzystać w pełni szkolenie IKO 3 musisz ogarniać IKO 2 bez problemu - wtedy jest sens szkolić się IKO 3 by - przede wszystkim - zacząć pierwsze skoki.

ALOHA!

ps - sam zrobiłem "od razu" IKO 3 więc jeśli mówię, że się da to się da się (popieram to swoją wieloletnią kartą IKO) ;)

Nomercy
Posty: 1268
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:32
Deska: Parapet z OBI
Latawiec: TESCO Bag
Lokalizacja: SouthWales
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2012, 09:56

Chyba ze mówimy o wypadzie co najmniej dwutygodniowym, przy zalozeniu ze mamy wiatr caly czas.
Tu absolutnie popieram Darka i równiez NIKT NIE NIE PRZEKONA, ze uda sie zrobic IKO3 z marszu na chybcika :hand: :hand: :hand:

dato
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2012, 17:28
 
Post07 sie 2012, 11:26

Popieram peg, też uważam, że nawet jeśli to możliwe to i tak bez sensu. Udało mi się właśnie zrobić iko 2 i teraz dopiero wiem, że to mój czas na opływanie i pracę własną. Po tym dopiero podejdę do reszty kursu.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron