KL HOWTO ?

Forum dla początkujących
przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2013, 16:36

Widziałem może 2 osoby w PL które odkręcają bar ale powodzenia :hand:

House
Posty: 249
Rejestracja: 04 cze 2009, 17:03
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post29 maja 2013, 17:37

rolnik pisze:Z filmiku wygladalo ze calkiem dobrze sobie radzil :thumb: poczatki to inaczej wygladaja :hand:


Fakt poczatki troche inaczj wygladały ale na odkrecenie baru w powietrzu to bym sie nie odwazył moze kiedys hehe

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post30 maja 2013, 08:04

przemass pisze:Widziałem może 2 osoby w PL które odkręcają bar ale powodzenia :hand:

demonizujesz :lol: ....albo piszesz o takich kl ala ruben . "Normalne " takie na 6m kazdy odkreci jak ulozy to w glowie a mniej boli jak przeciagniety. Moje zdanie jest takie ze to trick bez sensu niszczy kolana i staw skokowy bywa ze kregoslup a w wiekszosci wykonan slabo wyglada . Krecony w jedna strone wyciaga jednostronnie linki i znieksztalca kitea :lol: .Lepiej ten czas poswiecic na uh albo wave na jeziorze :wink: :lol:
Ps.serio tak mysle

Awatar użytkownika
JastrząB
Posty: 471
Rejestracja: 29 paź 2004, 19:59
Lokalizacja: SzczeciN
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2013, 18:55

rolnik pisze:. Moje zdanie jest takie ze to trick bez sensu niszczy kolana i staw skokowy bywa ze kregoslup a w wiekszosci wykonan slabo wyglada . Krecony w jedna strone wyciaga jednostronnie linki i znieksztalca kitea :lol: .Lepiej ten czas poswiecic na uh albo wave na jeziorze :wink: :lol:
Ps.serio tak mysle


Haha trochę Ci się przestawiło w "ostatnim" czasie :lol:

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post30 maja 2013, 22:34

JastrząB pisze:
rolnik pisze:. Moje zdanie jest takie ze to trick bez sensu niszczy kolana i staw skokowy bywa ze kregoslup a w wiekszosci wykonan slabo wyglada . Krecony w jedna strone wyciaga jednostronnie linki i znieksztalca kitea :lol: .Lepiej ten czas poswiecic na uh albo wave na jeziorze :wink: :lol:
Ps.serio tak mysle


Haha trochę Ci się przestawiło w "ostatnim" czasie :lol:

troche :lol: ale co nie zgodzisz sie z tym ? Tez waveik i freestyle uprawiasz a nie kreciolki w haku :wink:

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2013, 10:18

tak mi się wydaję, że na mniejszym latawcu byłoby zdecydowanie lepiej, ale 11stka też jakoś jak na moje umiejętności daje radę.
Kolana czasem dostają i to mocno - bez wątpienia im szybciej szmata wróci z ciągiem górnym tym lepiej dla kolan.
phpBB [video]

PusieK
Posty: 480
Rejestracja: 10 cze 2007, 23:46
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post22 lip 2013, 13:08

przemass pisze:Widziałem może 2 osoby w PL które odkręcają bar ale powodzenia :hand:

bo na helu to się pływa lewo prawo.. :)

a rolnik Ty to chyba chory jesteś? za dużo słońca... 8)

andrzejwodejszo szkoda kolan, poza tym słabo wygląda taki loop na wysokości 1m na wodą.. weź cos >=9m2 i dopiero wtedy kręć..

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post22 lip 2013, 14:18

A ja polecam krecic na poczatku nieco pozniej. Normalny skok, jak czujemy, ze maximum skoku osiagniete, krecimy. Takie opoznienie loopa powoduje, ze kajt generuje mniej mocy do przodu. Od malych skokow na srednim rozmiarze w raczej słabym wietrze. Mnie do przodu mocniej ciagnie 7 niz 9m. Pierwsze ladowania beda z pelnym impetem w dol, ale z metra/dwoch to nie jest problem.

Ja sie w kazdym razie uczylem od niskich skokow, powoli zwiekszajac moc i wysokosc. Dalej jeszcze daleko mam do takiej wysokosci i kopa jakiego chcialbym miec pod kontrola. Ale malymi kroczkami do przodu. A ladowania, jak kajt lapie w powietrzu nad woda i mieciutko sie laduje z extra predkoscia (wynikajaca z loopa) to super uczucie :thumb:

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post22 lip 2013, 23:40

AndrzeWodejszo spoko KL ta Twoja 11 całkiem szybko wykręciła
ale nie do końca o taki KL mi chodziło we wcześniejszych postach dot. twardych lądowań , wyżej skoczyć i dopiero kręcić loopa , popróbowałem trochę i siadają ale nadal latawka nie zdąża mnie podtrzymać przy lądowaniu i ląduje bardzo twardo , przy....m kilka razy tak że sobie przerwę zrobie chyba na trochę :lol: może do czasu zmiany latawca na coś szybszego niż mój crossbow

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2013, 08:59

Weźcie jakiś latawiec, co ma uszy z prawdziwego zdarzenia to będzie was łapał. Przecież ten Ozone przepadł w połowie loopa.

PusieK
Posty: 480
Rejestracja: 10 cze 2007, 23:46
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post23 lip 2013, 09:48

@3msto a odpuszczasz bar po wykręceniu loopa?

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post23 lip 2013, 10:34

3msto pisze:AndrzeWodejszo spoko KL ta Twoja 11 całkiem szybko wykręciła
ale nie do końca o taki KL mi chodziło we wcześniejszych postach dot. twardych lądowań , wyżej skoczyć i dopiero kręcić loopa , popróbowałem trochę i siadają ale nadal latawka nie zdąża mnie podtrzymać przy lądowaniu i ląduje bardzo twardo , przy....m kilka razy tak że sobie przerwę zrobie chyba na trochę :lol: może do czasu zmiany latawca na coś szybszego niż mój crossbow


Tu masz cos od Gabrysi co łapie :wink:

phpBB [video]

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post23 lip 2013, 22:28

PusieK pisze:@3msto a odpuszczasz bar po wykręceniu loopa?


tak odpuszczam żeby szybciej szedł w zenit,

jank007
Posty: 60
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:31
Lokalizacja: Berlin
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post03 kwie 2015, 17:34

Czesc,

Jutro wybijam na trening mega loopow. Prognoza mowi, ze ma wiac od 25 do 50 wezlow w szkwalach wiec bede smigac na 8m Cabrinha Switchblade 2013. Chcialem sie tylko upewnic, ze da rade na tym latawcu zrobic takiego mega loopa i go dokrecic - to raczej wolna latawka.

Dzieki!
Jan.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2015, 20:42

jank007 pisze:Czesc,

Jutro wybijam na trening mega loopow. Prognoza mowi, ze ma wiac od 25 do 50 wezlow w szkwalach wiec bede smigac na 8m Cabrinha Switchblade 2013. Chcialem sie tylko upewnic, ze da rade na tym latawcu zrobic takiego mega loopa i go dokrecic - to raczej wolna latawka.

Dzieki!
Jan.


phpBB [video]


Tu masz odpowiedź, ale skoro zadajesz takie pytanie to nie wiem czy kręcenie przy silnym wietrze jest dobrym pomysłem.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości