Nowicjusz i starsze kity

Forum dla początkujących
mucha3
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2011, 13:12
 
Post26 mar 2011, 14:16

Siemka, jestem nowy więc witam wszystkich :D . Tak na prawdę zabawę z kitem dopiero zaczynam, byłem w tamtym roku na obozie na helu 2 tygodnie (IKO II zrobiłem :) ) i powiem szczerze... super zajawka :thumbsup: Teraz chciałbym zakupić jakiegoś fajnego używanego kita na początek, jestem z Bialegostoku więc kawałek na hel mam, ale za to mam niedaleko jeziora więc na pewno oprócz nad morzem będzie używany na mazurach. Ważę jakieś 75-77kg, 187cm wzrostu, czytając porady sprzętowe stwierdziłem że optymalnym rozmiarem kita będzie dla mnie 11 bądź 12 jeśli się mylę to poprawcie ;p Powiedzcie czy w ogólę opłaca się kupować te starsze kity roczniki 07 06 05 04 ? Myślałem nad kitami firmy north i nobile a także jak łapnę to besty bo na takich się szkoliłem ;) ewentualnie cabrinha. Jak znacie inne dobre firmy to piszcie :)

Z góry dzięki za pomoc
Pozdro

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 mar 2011, 14:25


Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post26 mar 2011, 17:05

Czesc
Dobre latawce to raczej 07 i wzwyz z drobnymi wyjatkami
Pytanie brzmi czy chcesz wydac troszke wiecej pieniedzy kupic 2 latawce, czy jednak na poczatek jeden.
Przemysl gdzie bedziesz czesciej plywal (jeziora, zalewy, warunki srodladowe) czy jednak raczej zamierzasz jezdzic na Hel.
1kite - Hel,morze, wez 11-12m bow
1kite - jeziora, śródlądzie - wzialbym 13m bow
2 kity - Hel,morz wzialbym 11-12m + 7m bow
2 kity - jeziora, śródlądzie wzialbym 13m + 9m bow

jesli masz konkretne pytanie czy dany zestaw/model bedzie pasowal mozesz pisac do mnie milewicz@flykite.pl to Ci pomoge, lub tutaj, a jesli chcesz wiedziec czym osoby ktore pomoga Ci w tym watku kieruja sie, sciagnij sobie za darmo poradnik http://flykite.pl/sprzet jaki napisalem dla poczatkujacych JAK DOBRAC SPRZET DO KITESURFINGU, jakis czas temu poswiecilem sporo czasu zeby wyjasnic co i jak ... wrzucam spis tresci zebys zobaczyl czy warto
Dobre latawce raczej 07 i wzwyz z drobnymi wyjatkami
mam nadzieje ze pomoglem



Obrazek

Spis treści ...........................................................................3
Słowo od redaktora ...............................................................4
Podstawowe wiadomości o sprzęcie kitesurfingowym.....................................5
Czy muszę to wszystko wiedzieć?.............................................................5
Czym jest dokładnie ten sprzęt do kitesurfingu ...........................................................6
Na sprzęt składają się: ..............................................................6
Zacznijmy od wyboru latawca..................................... 8
Dobra zaczynamy! Odpowiedz sobie na pytanie kiedy tak naprawdę zamierzasz używać tego
latawca?...................................................................... 9
Teraz zajmiemy się ilością kasy ,która chcesz przeznaczyć na latawiec w kontekście jakości
pływania. Wybieramy model. Czyli dylemat BOW czy C-SHAPE.......................................... 10
Jaki zakres wiatrowy latawca?..........................11
Jak wybrać deskę do kitesurfingu?........................................................ 13
Aby właściwie wybrać deskę musisz................................................. 15
Kiedy jej będziesz używać?...................................................................... 16
Trapez-jest niezbędny............................................................................ 18
Na co zwrócić uwagę? .............................................................. 19
Teraz zajmiemy się wyborem pianki………………………20
Teraz znasz już podstawowe rodzaje pianek, ale jaką piankę kupić ?....................21
Na co zwrócić uwagę przy kupnie pianki?..................21
Pamiętaj!..........................................................21
Jak dobrać sprzęt gdy nadal nie potrafisz? ......................... 22
Ciekawe miejsca w sieci i zakończenie ……………… 22
Spytaj bardziej doświadczonych ............................................................. 22
Kup książkę ................................................................................ 22


Enjoy





[

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 mar 2011, 14:46

NIe kupowałbym nic starszego niż 2007 - czyli przed wejściem "epoki bow" ;) Do tego musisz się liczyć że ze starym latawcem ( a 3 lata to już dość sporo ) może być jak ze starym samochodem - dużo funu, ale też sporo niespodzianek. Bywają jednak starsze latawce które dobrze się trzymają - możesz śmiało uderzać w Besty i Cabrinie, North 07 miał sporo problemów, które tak naprawdę dopiero w zeszłych 2 latach wyeliminowali także tu starszego niż rok-2 bym nie kupował.

pozdrawiam


p.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post02 kwie 2011, 18:07

Cabrhina 07 to sredni pomysl sporo problemow szczegolnie tuba i linki przy bloczkach te ostatnie mozna latwo wymienic ale z tuba gorzej.Do listy dobrych latawcow dopisal bym ozony wszelkiej masci 07 w szczególności ale i instynkt 06 dawal rady


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron