Ostrzenie przypomnienie

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 sie 2013, 08:31

Jak plyniesz a prawo to lewa, jak w lewo to prawa
Ciesze sie ze teraz juz wiesz :P

andkite
Posty: 185
Rejestracja: 22 mar 2013, 14:07
Deska: Choice
Latawiec: XR6
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post31 sie 2013, 10:19

Jakie stworzenie ma dziesięć kończyn? Odp.: kajciarz. Cztery nogi - prawa, lewa, przednia, tylna; sześć rąk - prawa, lewa, przednia, tylna, górna, dolna.
I to wszystko musi ogarnąć tylko jedna głowa. Oj ciężko Panie, oj ciężko.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 sie 2013, 10:30

Grzegorz KiteLife pisze:Ciesze sie ze teraz juz wiesz :P

Wybacz ale nie :(
Poproszę o jaśniejsze wyjaśnienie.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 sie 2013, 22:30

BraCuru pisze:
Grzegorz KiteLife pisze:Ciesze sie ze teraz juz wiesz :P

Wybacz ale nie :(
Poproszę o jaśniejsze wyjaśnienie.


widzę ze poszedł ci w pięty temat o zwijaniu baru buhahaha :thumbsup:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 wrz 2013, 00:47

Grzegorz KiteLife pisze:widzę ze poszedł ci w pięty temat o zwijaniu baru buhahaha :thumbsup:

Widzę, że sie nie dowiem ani że przypomnisz mi.
Jakoś nie kojarzę, żeby przy ostrzeniu pojawiało się pojęcie zewnętrzne/wewnętrzne.
Wyjaśnij to bo robimy nikomu niepotrzebny offtop w ważnym wątku.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post03 wrz 2013, 23:13

BraCuru pisze:Widzę, że sie nie dowiem ani że przypomnisz mi.
Jakoś nie kojarzę, żeby przy ostrzeniu pojawiało się pojęcie zewnętrzne/wewnętrzne.
Wyjaśnij to bo robimy nikomu niepotrzebny offtop w ważnym wątku.


W bardzo ważnym wątku :!: :!: :!:
Ja go studiuję od czerwca.
Dziękuję wszystkim za wpisy, jak dla mnie to odwaliliście super robotę. Naprawdę polecam każdemu, kto ma problem z ostrzeniem przeczytania wątku.
Jak coś nie wychodzi, jak tracę wysokość to w głowie szukam wpisów z radami :wink:
Mi to bardzo pomogło i od kilku pływań działa :D robienie wysokości to już dla mnie nie problem :D

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 paź 2013, 16:08

Kilka przydatnych wskazówek odnośnie pływania ostro, które niekoniecznie są poruszane na szkoleniach

http://kiteblog.pl/plywanie-ostro-jak-wrocic-do-miejsca-startu/

Mosskito
Posty: 40
Rejestracja: 05 cze 2014, 20:07
Deska: Gaastra Vision Pro
Latawiec: Gaastra Jekyll
Lokalizacja: Poznań
 
Post08 cze 2014, 14:22

Muszę przyznać, że teoretycznie sporo wpisów wytłumaczyło mi temat bardzo prosto i przyjemnie. Niebawem wypad na wodę i spróbujemy pływać ostro. Dzięki wszystkim za cenne rady :) A i jak uda mi się to wprowadzić w życie to pewnie podziękuje jeszcze raz bo dzięki temu będę więcej pływał a mniej chodził :D

gregory1972
Posty: 38
Rejestracja: 16 sie 2011, 23:29
Deska: Shinn Ronson Ch 144x43
Latawiec: Pivot 14,12,10, Bolt 8M,
Lokalizacja: Lahinch
Postawił piwka: 8 razy
 
Post22 lip 2014, 12:30

serp pisze:Ja bym dodał jedną rzecz, jako że uczyłem się ostrzenia bardzo długo i załapałem o co chodzi dopiero parę miesięcy temu na Kubie. Wtedy uczyłem się dzień w dzień przez cały urlop czyli ponad 12 dni. Zaczęło wychodzić na koniec po rozmowie z pewnym bardzo doświadczonym riderem (koleś pływa 11 lat), powiedział mi coś co sprawiło że wszystkie elementy które wypisaliście złożyły się w całość. Mianowicie powiedział że muszę się skupić aby mój cały ciężar był na trapezie a nie na desce. Wcześniej opierałem ciężar na desce więc siłą rzeczy ją przytapiałem i zatrzymywałem się. Po tym jak skupiłem się żeby się położyć na trapezie a deską tylko sterować wszystko zaczęło wychodzić :) Piszę to bo mi brakowało tego elementu a nie widziałem żeby był wcześniej wymieniony, więc mam nadzieję że pomoże to wszystkim którzy się uczą :)


Czyli chodzi o to aby latawiec był na odpowiedniej wysokości? Czy też o to żeby się nie kłaść na wodzie ?
Bo jakoś same chęci praw fizyki nie zmienią (przynajmniej ja nie potrafię jeszcze ;) )

Awatar użytkownika
Grand Master B
Posty: 91
Rejestracja: 07 kwie 2013, 20:50
Deska: Su-2 Prorider
Latawiec: Waroo,Switchblade
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post25 lip 2014, 23:50

Witam, moich parę pytań wątpliwości:
Jak duży wpływ na ostrzenie ma wielkość deski? Mam dość małą deskę (130*41) i czasami mam problemy z ostrzeniem. Na płaskim akwenie jest ok bez problemu, ale na nawet lekko zafalowanym udaje mi się utrzymać wysokość ale żeby podpłynąć pod wiatr to już ciężko.
Do tego czy męczycie się halsując pod wiatr? Tak samo - na płaskim akwenie pływanie na luzie, na zafalowanym po godzinie pojawia się zmęczenie i muszę skupiać się przede wszystkim na ostrzeniu zamiast czerpać radość z pływania i ćwiczyć ewolucje.
Jeszcze jedno przy okazji - toeside = utrata wysokości? Ucze się toeside, jakoś tam płynę, przy nawrocie przechodzę w "łejkowym stylu" z wiatrem na płaską deskę i później na heelside, ale jak wywinę taki łuk po wodzie to już mam sporą stratę wysokości.
Kolejna sprawa którą zauażyłem - bardziej płyniemy pod wiatr dopływając do brzegu. Zauważyłem to nie tylko na swoim przykładzie - większość kietrów tak ma. Mając wiatr sideshore ostrzymy w stronę brzegu - delikatnie zyskujemy wysokość. Ale już bliżej brzegu płyniemy prawie pod wiatr wzdłuż brzegu. Jest jakieś wytłumaczenie tego faktu? :)
No i na koniec - czy halsując się po deskę można zyskać trochę wysokości? (to pytanie z przymrużeniem oka bo wiadomo że nikt w ten sposób nie będzie próbował ostrzyć).
pzdr.

orlen
Posty: 91
Rejestracja: 01 cze 2014, 10:58
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post15 wrz 2014, 11:08

Grand Master B pisze:Kolejna sprawa którą zauażyłem - bardziej płyniemy pod wiatr dopływając do brzegu. Zauważyłem to nie tylko na swoim przykładzie - większość kietrów tak ma. Mając wiatr sideshore ostrzymy w stronę brzegu - delikatnie zyskujemy wysokość. Ale już bliżej brzegu płyniemy prawie pod wiatr wzdłuż brzegu. Jest jakieś wytłumaczenie tego faktu? :)
No i na koniec - czy halsując się po deskę można zyskać trochę wysokości? (to pytanie z przymrużeniem oka bo wiadomo że nikt w ten sposób nie będzie próbował ostrzyć).
pzdr.


płynąc do brzegu łatwiej wzrokowo łapiesz punkt odniesienia (bliżej) przez co nieświadomie ustawiasz sylwetkę bardziej pod wiatr.

bodydragi pod wiatr to podstawa bez której nie powinno się wychodzić na samodzielne pływanie :naughty:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post15 wrz 2014, 11:34

orlen pisze:
Grand Master B pisze:Kolejna sprawa którą zauażyłem - bardziej płyniemy pod wiatr dopływając do brzegu. Zauważyłem to nie tylko na swoim przykładzie - większość kietrów tak ma. Mając wiatr sideshore ostrzymy w stronę brzegu - delikatnie zyskujemy wysokość. Ale już bliżej brzegu płyniemy prawie pod wiatr wzdłuż brzegu. Jest jakieś wytłumaczenie tego faktu? :)
No i na koniec - czy halsując się po deskę można zyskać trochę wysokości? (to pytanie z przymrużeniem oka bo wiadomo że nikt w ten sposób nie będzie próbował ostrzyć).
pzdr.


płynąc do brzegu łatwiej wzrokowo łapiesz punkt odniesienia (bliżej) przez co nieświadomie ustawiasz sylwetkę bardziej pod wiatr.


W grę wchodzi jeszcze to jaki jest brzeg. Jeżeli są drzewa, jeżeli jest wyżej niż poziom wody to wiatr wiejący pod kątem np.45st do brzegu zawsze im bliżej brzegu tym bardziej odkręca wzdłuż brzegu i przez to płynąc do brzegu można wyostrzyć a płynąc w głąb akwenu im dalej od brzegu tym też ostrzej. Żeglarstwo bardzo pomaga na Kite. Jak zaczniemy "czuć wiatr" to zyskujemy naprawdę dużo wysokości. Jak jest problem z czuciem to warto podglądać jak ostro płynie obok ktoś wprawiony w bojach, to tez pomaga.

Awatar użytkownika
ola80
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2016, 15:00
Lokalizacja: Bielsko
Kontaktowanie:
 
Post31 sty 2016, 13:57

Dobrze opisane.

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 cze 2016, 00:35

No to i moja złota rada... :) Jak plywam i czuje, ze mam "dobrze" z moca i chce sobie ostrzyc ale tak "ostro"... trymuje/depoweruje kite sporo. W takiej sytuacji kite ustawia sie dużo bardziej na wiatr i sam leci, nawet o pozycji nie musze myslec i jakos sie zapierac :)

Awatar użytkownika
sanqi
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2016, 12:06
Kontaktowanie:
 
Post07 paź 2016, 11:43

No porady są przydatne, ale wcielenie w życie nie jest takie łatwe. Instruktor mi podobnie mówi o usztywnianiu nóg, niby podstawa, ale ciągle wracam do swojej sylwetki automatem.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości