Jesteś nowy na forum? Przedstaw się

Forum dla początkujących
luuuka
Posty: 24
Rejestracja: 14 mar 2016, 18:49
Deska: Nobile T5
Latawiec: Wainman Hawaii Punch
 
Post02 kwie 2016, 14:54

Cześć mam na imię Łukasz i jestem tu nowy :)

Kursik IKO I i II za mną, a teraz rozglądam się za sprzętem, do nabycia drogą kupna, aby już sobie latać na swoim własnym prywatnym.
Zatem Witam Wszystkich i do zobaczenia na spocie!
<papa>

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 kwie 2016, 15:24

Hej, pora na mnie.

Łukasz, napalony od 1.5 roku na Kite (podobnie na forum), uzależnienie tylko narasta... :)

Awatar użytkownika
Arkadius
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2016, 06:39
 
Post10 kwie 2016, 07:17

Witam, :thumbsup:
Jestem Arkadiusz a o kite marzę od kilku lat, w końcu finanse pozwoliły... Jestem posiadaczem kompletu Nobile T5, deska 144, 9m i 14m.
"Będzie, będzie się działo..."
Pozdrawiam
Do zobaczenia :thumbsup: :thumbsup:

rooseck
Posty: 16
Rejestracja: 11 kwie 2016, 11:59
Deska: nobile 666
Latawiec: RRD 10,5
 
Post11 kwie 2016, 12:11

Siema

Paweł z tej strony. Właśnie kupiłem używanego RRD 10.5m i małą deskę, na której pewnie będę się uczył "wstawać" dłużej niż ustawa przewiduje :) Do zobaczyska na "okołotrójmiejskich" miejscówkach.

Swanky
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2010, 08:58
Lokalizacja: Rybnik
 
Post22 maja 2016, 01:37

Serdecznie witam forumowiczów. Jest topik "przedstaw sie" no to zachowam etykiete i się przedstawie. Wiek 30 plus. Waga 92 kg. Lokales Zalewu Rybnickiego. Fascynat snowboardu, ws, wakeboardu no i mam nadzieje że od bieżącego sezonu także użytkownik przestrzeni powietrznej nad różnego rodzaju rozlewiskami.
Forum przeglądam od jakiegoś czasu i myślę że skorzystam na dobrych i mniej dobrych radach zacnego grona tubylców.
Dosyć przedstawiania dalej napisze co mi na duszy leży.
Cztery lata temu miałem okazję uczesniczyć w szkoleniu określanym popularnie IKO ( prowadzonym przez stryjecznego brata trzeciej córki najbliższej koleżanki byłej sąsiadki Rysia Swetru z czasów dzieciństwa ). Niestety ze względów pogodowych szkolenie zakończyło się odpaleniem bodajże 10-cio metrowej latawki w wodzie po pas i.... tyle. Stopień przygotowania na dzień dzisiejszy wygląda następująco. Poskładam sprzęt do kupy, odpale i utrzymam latawke w powietrzu. Ślizg na blacie wyszkolony na wyciągu wake. W sumie zostało mi połączyć wszystko i za rok wystartować w konkurencji freestyle :D
A teraz o tym co planuje:

Zakup latawki 13m hybryda, bow oraz dechy w granicach 140 cm. Sprzęt używany. Na oq mam szmatke z 2008 roq i troche młodszą deskę.

Znaleść dobrego samarytanina do którego mógłbym się podpiąć na godzinkę lub dwie i ogarnąć to co zostało do zrobienia aby stanąć na wodzie z dechą na nogach i kajtem nad głową.
Wszelka pomoc w doborze sprzętu i instruktażu jak pływać żeby nie zrobić sobie kuku mile widziana.
Ps. Wszystkim którzy będą chcieli namówić mnie na ponowny kurs odpowiadam: nie stac mnie juz na kurs ( składający się w 90 % z tego co już wiem ). Pozdrawiam i czekam na rady.

Awatar użytkownika
Pikas
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:55
Deska: CrazyFly Allround
Latawiec: Helix 12, Contra 19.5
 
Post26 maja 2016, 00:40

Witam serdecznie.
Jestem zupełnie początkującym zawodnikiem i dopiero zaczynam swoją przygodę z kitem w tym sezonie.
Rok temu obudziło się we mnie małe dziecko i chciałem spełnić małe marzenie z młodości i pobawić się latawcem.
W podstawówce uwielbiałem budować latawce- to była moja pasja.
Rok temu kupiłem sobie pierwszy lepszy latawiec - Cabrinhę Contrę w rozmiarze dla początkującego 19.5 metra... Tak. Przy mojej wadze 84 kg to dużo za dużo. Mam paralotnię o powierzchni 27 metrów i stwierdziłem, że na śródlądziu ją opanuję przy delikatnym wietrze. W sumie w Kamienicy było okej, dopóki miałem grunt pod nogami.
Później zakupiłem Helixa 12 m i przy pierwszej próbie odpalenia na brzegu... prawie się zabiłem. Serio. Skonczyło się na szczęście tylko na złamaniu kości strzałkowej... Okazało się, że latawiec z barem 4 linkowym powinien mieć jeszcze przedłużki na linkach sterujących i latawka ciągnęła na maxa, nawet po odpuszczeniu.
Od tamtego czasu nabrałem respektu do tej zabawy, uważam i mimo wszystko dalej chcę spróbować.
Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się chociaż trochę popływać.
Oczywiście niebawem idę na kurs, żeby się znowu nie popsuć.

Awatar użytkownika
dariakureczka
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2016, 16:49
 
Post06 lip 2016, 17:35

Witam :)

Mam na imie Daria . Od jakiegos czasu chce rozpoczac swoja przygode z Kitem dlatego licze na wasza pomoc w wielu kwestiach .
Jako , ze z tym sportem nie mialam nigdy nic do czynienia, potrzebuje porady szczegolnie na temat kursow i szkol. Przejzalam kilka watkow na ten temat lecz wiele opiera sie na polskich szkolach.
Ja na stale mieszkam w Szwajcarii, wiec interesuja mnie bardziej szkoly we Wloszech lub Hiszpanii, moze polecicie cos takiemu laikowi jak ja ??

Awatar użytkownika
kwassi
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:00
 
Post19 lip 2016, 21:26

Witam Wszystkich
Jestem nowy więc się kłaniam.
Jest to moje pierwsze w życiu forum na którym się zalogowałem a zważywszy że mam prawie 35l to jest to już wyczyn.
Moi drodzy, w sporcie, o którym wszyscy myślimy jestem zielony, świeżynka. Dlatego zwracam się do Was z prośbą.
Jeśli możecie mi polecić szkółkę, do której sami chodziliście lub do której chodzili Wasi znajomi, będę wdzięczny. I nie myślcie że chcę znowu wałkować jaka szkoła, kto najlepszy i tak dalej . po prostu pytam po ludziach bo jak nie tu, to gdzie.
Jeśli znacie szkołę na półwyspie helskim która naprawdę nauczy jak trza to proszę o info na priva. Nie chcę zaśmiecać forum bo z tego co się zdążyłem zorientować to jest kilka tematów o podobnej tematyce. Mi chodzi o dobre słowo od dobrych ludzi. Wierzę że tutaj takich nie brakuje.
Chce stawiać pierwsze kroki na początku września.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!!

Awatar użytkownika
Wolan
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2016, 16:27
 
Post22 lip 2016, 16:29

Witam interesuję się kitesurfingiem od 3 lat.

Nie uprawiam tego sportu zbyt dlugo ze wzgledu na brak czasu,
mam nadzieję, że na forum znajdę odpowiedzi na moje pytania

Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika
jari
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2016, 13:20
Postawił piwka: 2 razy
 
Post31 lip 2016, 15:16

Cześć wszystkim mam na imię jarek jestem z Gdańska , a obecnie w UK.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post01 sie 2016, 15:01

kwassi pisze:Jest to moje pierwsze w życiu forum na którym się zalogowałem a zważywszy że mam prawie 35l to jest to już wyczyn.

każdy z nas miał kiedyś 35 lat, i to jest świetny wiek na początek...nie będziesz miał czasu oglądać się za młodymi kieckami bo coś przyjemniejszego zajmie Ci czas :wink:

Awatar użytkownika
Nesil
Posty: 4
Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Deska: Shinn
 
Post09 sie 2016, 15:01

Witam koleżanki i kolegów :)

Po kilku latach pływania na WS, zachciało się czegoś nowego, więc jestem :)

Pozdrawiam, Emil

Awatar użytkownika
david939
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2016, 20:08
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 3 razy
 
Post01 wrz 2016, 22:38

Witajcie,

jakieś 3 tygodnie temu będąc nad jeziorem przyglądałem się wolno sunącym po wodzie windsurferom - wtedy wpadłem na pomysł, żeby spróbować jakiegoś sportu wodnego.. i tak od strony do strony dotarłem do informacji o czymś takim jak kitesurfing - ależ złapałem wtedy zajawkę! :) Teraz jestem świeżo po IKO I+II i mam zamiar pójść w to dalej :D

Info o mnie:
- mieszkam w Poznaniu
- projektuję hale stalowe
- namiętnie podróżuję po Europie motocyklem
- do 30-stki jeszcze mi kilka lat brakuje

to chyba tyle :P

Awatar użytkownika
wiktoria23
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2016, 15:30
 
Post25 paź 2016, 15:32

witam wszystkich forumowiczów :)

Awatar użytkownika
BarryWhite2
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2016, 10:40
 
Post26 paź 2016, 21:16

Witam wszystkich. MIło was widzieć


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości