Gdzie wysłać na Hel 13 latkę na naukę KS.

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post25 cze 2012, 08:21

Hej, mam prośbę o pomoc, wiem że o szkółkach jest dużo na KF ale najbardziej interesuje mnie rekomendacja zadowolonych rodziców :D

Znajomy chce wyslać córę na obóz żeby pouczyła się KS :thumb: Ma 13 lat, 37kg, na półwysep w okresie wakacji.

Szuka jakiejś opcji w szkółce. Zakwaterowanie domki, przyczepy z miarę sensownym standardem + jakieś wyżywienie.
Raczej nie namioty, ale jeśli jakość i pewność szkółki to rekompensuje to pewnie jest to również opcja.
Chodzi o to żeby dziewczyna skorzystała (o ile powieje, chociaz przy jej wadze nie wiele trzeba :) ), a rodzice mieli spkojny tydzień pod jej nieobecność :wink:

Z góry dzieki za namiary i remomendacje :thumbsup:

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2012, 13:44

Zapraszamy do Molo Surf - kemping Chałupy 6. Mamy odpowiedni sprzęt, jak również kadrę do szkolenia młodszych kursantów ;) :idea:


Obrazek


Obrazek


8) :thumbsup:

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post07 lip 2012, 14:11

Dzięki. Właśnie tam trafiła :D

Ale foty to raczej nie z 6 :shock:

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2012, 14:24

No nie - my też cały rok na Ch6 nie siedzimy ;) ....

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lip 2012, 16:11

Stawny pisze:.. interesuje mnie rekomendacja zadowolonych rodziców :D



przemass pisze:Zapraszamy do Molo Surf - kemping Chałupy 6.


Przemass - nie chwaliliście się z Kasią, ani na chrzciny zaproszenia nie dostałem .. moje GRATULACJE :wink:

peace :wink:

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post08 lip 2012, 17:46

Podepnę się zbaczając troszkę z tematu ... od jakiego wieku można bezpiecznie zacząć?
(tatko zaczął w wieku 35ciu w tym roku, taty kolega w wieku 47miu ... :wink:)

Widywałem 3-4ro letnie smerfy samodzielnie jeżdżące na snowboardach lub nartkach ale kite to nie to samo,
załóżmy że małolat/a ma ogarnięte okno wiatrowe na niewielkim czterolinkowym otwartokomorowcu z barem lub manetkami
i tzw. zajawkę do dziwnych sportów...jaki najmłodszy kursant/ka Wam się trafił/a? :wink:

pozdrawiam

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lip 2012, 08:16

To nie wiek jest najważniejszy nawet. Kiedyś mówiło się o czterdziestu kilogramach. Teraz, wraz z rozwojem sprzętu, pewnie przesunęła się granica nieco w dół. Około 30kg?

daga
Posty: 279
Rejestracja: 18 lis 2007, 10:23
Deska: F-one TX
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post10 lip 2012, 18:34

Najmlodsi mieli 8 lat.

Waga jednego z nich to 25 kg wiec skonczylismy na razie na latawcu treningowym. 1,5m kite przy 10-12 wezlach juz troche wyrywal malego, wiec zajecia byly na siedzaco;)
Kolejny wazyl ok.30 kg, bylismy na wodzie, ale przewaznie wialo za mocno, wiec tylko liznal deske, ale sterowal kajtem super. Tak samo jak i pierwszy.

Problem z nauka malych dzieci, oczywiscie oprocz wagi, to przede wszytkim ich koncentracja oraz bezpieczenstwo na wodzie. Musza byc na tyle ogarniete, aby uwazac na wszytkich na spocie. Kolejna rzecz, to pomimo tego ze dzieci szybko zalapuja, to szkolenie trwa nieco dluzej poniewaz sie szybciej mecza i szybko dekoncentruja.

Plus zauwazylam, ze jezeli takie maluchy plywaja to przewaznie rodzic plynie zaraz za nimi, wiec kajtujacy rodzice na pewno pomagaja.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości