Dobra szkoła Kite Hel - Wrzesień 2014

Forum dla początkujących
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2014, 21:39

Lussik | EASY Surf Center pisze:Tylko po co pływać na wakeboardzie w parku, czy nawet na windsurfingu skoro można na KITE :idea:



..po to, że po opływaniu na wakeboardzie - starty na kite są DUŻO łatwiejsze ..może do tego kiedyś dojdziesz :thumb:

ale czasem warto sugerować się tymi, co robią to dużo dłużej :thumb:



Podstawy Metodyki i Dydaktyki, które w palcu zdobyłbyś na uczelni pedagogicznej :thumb: :

zadania trudniejsze - należy rozkładać na łatwiejsze :idea:

i tak - w kitesurfingu - body dragi służą opanowaniu latawca bez deski

a startu na wakeboardzie służą opanowaniu deski bez latawca


połączenie obu tych elementów jest dalece łatwiejsze niż opanowanie ich obu naraz ..przypomnij sobie siebie jak zaczynałeś .. ja pamiętam :wink:

PO TO między innymi jeździmy z każdym Obozem minimum dwa razy w tygodniu na WAKEpark :idea:

tym bardziej , że jak wiemy, 7 dni w tygodniu nie wieje, nawet po trzeciej stronie :thumb:

POLECAMY :thumb:

peace

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post07 sie 2014, 22:23

:hand: PRZEPRASZAM

może wyraziłem się za mało jasno - po co jeździć do Wake Parku uczyć się startów na wakeboardzie skoro wieje wiatr i w tym samym czasie można uczyć się KITESURFINGU? :idea:

Tym bardziej że po drodze, a nawet bliżej jest kilka spotów gdzie da się poprowadzić szkolenia :idea: wystarczy się zatrzymać jak już lecisz z tym kierowcą z kwalifikacjami w tych samych helskich korkach :wink:

Ale ciii..... przynajmniej tłok mniejszy :thumb:

Odnośnie mojego wykształcenia - CV do Ciebie nigdy nie wysłałem, ale widzę że mój życiorys nie jest ci obcy :wink:

Nie trzeba kończyć uczelni pedagogicznej by wiedzieć że zadania trudniejsze należy rozkładać na łatwiejsze. Mówili o tym też na kursie IKO ITC - całe szczęście pamiętam - przynajmniej mam na świeżo :thumbsup: :lol:

A ten "łekjbord" to to?

Obrazek

Pozdr
Lussik

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2014, 09:05

Lussik | EASY Surf Center pisze:
.. wystarczy się zatrzymać jak już lecisz z tym kierowcą z kwalifikacjami w tych samych helskich korkach :wink:



..parafrazując "wieszcza" - "da się ten transport zorganizować legalnie - unikając korków oraz kierowców z kwalifikacjami" :thumb:
daj znać GDZIE wczoraj czy dzisiaj mamy się zatrzymać by pouczyć startów na kite w tych kilku znanych Ci miejscach :hand:
.za windsurfing bez wiatru dziękuję :thumb:

Lussik | EASY Surf Center pisze: Mówili o tym też na kursie IKO ITC - całe szczęście pamiętam - przynajmniej mam na świeżo :thumbsup: :lol:



..to za chwilę, powiedzą Ci o tym jeszcze raz na Kursie PZKite :thumb:

..my sobie "odświeżamy" IKO minimum dwa razy w sezonie - organizując te Kursy Instruktorskie :thumb: gdybyś potrzebował kolejnego odświeżenia - zapraszamy 13-17 wrzesień na IKO ITC w WAKE.PL :idea: ..bez korków - 2 minuty piechotą :thumb:

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2014, 09:06

Lussik | EASY Surf Center pisze:
po co jeździć do Wake Parku uczyć się startów na wakeboardzie skoro wieje wiatr i w tym samym czasie można uczyć się KITESURFINGU? :idea:



właśnie PO TO:

Lussik | EASY Surf Center pisze:
Nie trzeba kończyć uczelni pedagogicznej by wiedzieć że zadania trudniejsze należy rozkładać na łatwiejsze. Mówili o tym też na kursie IKO ITC - całe szczęście pamiętam - przynajmniej mam na świeżo :thumbsup: :lol:


..jednak wpadnij na odświeżenie :thumb:

peace

Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 124
Rejestracja: 06 sie 2011, 10:51
Deska: SU-2 Bamboo
Latawiec: Best Kahoona 11.5 + Vision 9
Lokalizacja: Brzeszcze
Postawił piwka: 5 razy
 
Post08 sie 2014, 10:18

Lussik | EASY Surf Center pisze:Tylko po co pływać na wakeboardzie w parku, czy nawet na windsurfingu skoro można na KITE :idea:

Szczególnie jeśli ktoś właśnie takiego szkolenia / obozu / szkoły szuka.

Pozdr
L

Dokładnie o to chodzi :thumb: Tylko weźcie jeszcze poprawkę na czas rzeczywistego szkolenia, a będzie wszystko ok.

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post08 sie 2014, 11:05

A ja zwracam kasę, jak kogoś nie nauczę.

To jest dobroć.

Nie wymaga to jakiejś szczególnej reklamy co?

Alvaro???

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post08 sie 2014, 17:51

Ziomek. pisze:..parafrazując "wieszcza" - "da się ten transport zorganizować legalnie - unikając korków oraz kierowców z kwalifikacjami" :thumb:
daj znać GDZIE wczoraj czy dzisiaj mamy się zatrzymać by pouczyć startów na kite w tych kilku znanych Ci miejscach :hand:


parafrazując "wieszcza" - ".do wszystkich siedzących na Półwyspie narzekaczy na brak wiatru czekających aż zawieje pod przyczepą: aktualnie JEST kolejny z rzędu dzień DOBREGO pływania po drugiej stronie Zatoki (!) i wszelkie prognozy wskazują , że kolejne dni będą tylko lepsze (!) więc nie marudźcie, że nie wieje i nie patrzcie na nas ze zdziwieniem znawców jak pakujemy auta sprzętem i wyruszamy..."

To mam podsyłać mapkę? :wink:

Ziomek. pisze:..to za chwilę, powiedzą Ci o tym jeszcze raz na Kursie PZKite :thumb:


To się dopiero okaże.... :hand:

Ziomek. pisze:..my sobie "odświeżamy" IKO minimum dwa razy w sezonie - organizując te Kursy Instruktorskie :thumb: gdybyś potrzebował kolejnego odświeżenia - zapraszamy 13-17 wrzesień na IKO ITC w WAKE.PL :idea: ..bez korków - 2 minuty piechotą :thumb:


Dziękuję za zaproszenie, ale nie skorzystam :thumbsup: Już zapisałem się na organizowane przez naszą szkołę ITC w Egipcie w październiku :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Lussik | EASY Surf Center napisał(a):
po co jeździć do Wake Parku uczyć się startów na wakeboardzie skoro wieje wiatr i w tym samym czasie można uczyć się KITESURFINGU? :idea:

Ziomek. pisze: właśnie PO TO:


Skoro uważasz że jeśli są warunki do szkolenia kitesurfingu - tylko że po drugiej stronie zatoki - to w takie dni należy jechać do Wake Parku uczyć się startów na wakeboardingu - bo o takiej właśnie sytuacji po raz kolejny piszę... to hmmm :doh: chyba właśnie dowiedziałem się skąd wzięła się nazwa twojej bazy :thumb: :wink:

Także nie tłumacz mi po raz nty - mimo że "urodziłem się wczoraj" - bo naprawdę rozumiem co daje wakeboarding w procesie szkolenia kitesurfingu :hand:

Powodzenia :thumb:

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post09 sie 2014, 09:55

Jeszcze raz, czytelnie:
Zwracam kasę, jak kogoś NIE nauczę.

To jest dobroć.
Czyta ktoś to forum???

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post09 sie 2014, 10:51

Forum ludzie czytają. Twoje odwieczne "mądrości" - wątpię...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2014, 19:09

..znudziło mi się :thumb:

peace

tomas___
Posty: 58
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:55
Deska: x-ride
Latawiec: switchblade
Postawił piwka: 1 raz
 
Post09 sie 2014, 22:41

ziomek i maryjka to para bo zawsze w duecie :lol: :lol: :lol:

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post10 sie 2014, 01:15

boldek pisze:Forum ludzie czytają. Twoje odwieczne "mądrości" - wątpię...


A czego byś się chciał nauczyć?
Od wtorku coś się ruszy z wiatrem. Znajdę chwilkę dla Ciebie.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2014, 18:45

Panowie, myślę że naprawdę takie spory pomiędzy ludźmi z "branży" na forum nie działają nam na korzyść - tym bardziej gdy spór jest totalnie bez sensu - Lussik pisze o dniach kiedy wieje a Ziomek kiedy nie wieje ;) Sądzę że jak wieje Wake.pl raczej nie zbija bąków w podchody po lesie tylko jedzie szkolić - podobnie z Easy dość często szkolimy wspólnie w Pucku i trzeba przyznać że siedzą i czekają na wiatr niejednokrotnie dłużej niż my - brawa dla instruktorów za poświęcenie.

Osobiście uważam ze opcja wyjazdu właśnie na drugą stronę ( Puck etc ) jest dla nas najlepsza - maksymalny czas dojazdu to godzina ( marzenie przy transporcie na Mewie ), kursanci mają gdzie odpocząć, poczekać na zmianę, do tego płytki i fajny spot z czystym (!) wiatrem i jest naprawdę OK.

Co do września - jesteśmy do 12.09, potem Brazylia :wink:

Zapraszamy!

Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 124
Rejestracja: 06 sie 2011, 10:51
Deska: SU-2 Bamboo
Latawiec: Best Kahoona 11.5 + Vision 9
Lokalizacja: Brzeszcze
Postawił piwka: 5 razy
 
Post16 sie 2014, 09:39

W sumie tak wiele się nie zmieniło od ostatniej mojej wizyty w Easy. Dzisiaj z ciekawości otworzyłem ich stronę i spojrzałem na kamerkę internetową bazy. Z informacji wynika, że warunki wiatrowe są wyśmienite! Alee... godz. 9:05 jeden jedyny kite idzie w górę (o ile mi się dobrze wydaje instruktorem był, przepraszam że nie pamiętam imienia... właściciel psa Codi ;) Drugi o 9:10... reszta dopiero się rozkłada. To samo z windsurfingiem. Ostatnia T5-ątka wychodzi na wodę o godzinie 9:30. Oczywiście kursant płaci za szkolenie od godziny 9:00, a jego szkolenie kończy się zazwyczaj o 10:45-10:50, bo następni czekają. Także aktywnego pływania/szkolenia jest średnio 1,5h a w skrajnych przypadkach 1 h i 15 min! Jeśli kursant jest sam to pół biedy, jeśli szkolenie jest w 3 osoby to ten czas proszę podzielić przez 3.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post16 sie 2014, 22:52

Wpadnij to jeszcze porównać z grafikiem i kartami instruktorów, czasem przybycia kursantów, którzy zgodnie z regulaminem mają przybyć 20 min przed rozpoczęciem zajęć oraz zapisanym przez nich godzinami pracy.... i wtedy... wyciągnij wnioski :thumbsup: - zapraszam

Drogi Marcinie - widzę że ewidentnie na kursie nie odpowiadała ci grupowa forma szkolenia - jeśli nie chcesz dzielić z kimś latawca, wykorzystać czas w 100% w stosunku 1:1 to zapraszamy na kurs indywidualny - mamy takowe w swojej ofercie od zawsze - przyznaje - są one droższe niż zajęcia grupowe, ale wtedy czas nie dzieli się na 2 lub 3.

Pozdrawiam
Lussik


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

cron