Stary latawiec dla początkującego?

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
aj511
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2015, 23:25
 
Post04 sie 2015, 11:43

Cześć!
Przez przypadek stałem się posiadaczem latawca NAISH ar-5 11.5m jest to konstrukcja mocno przestarzała ale sprawna i w całkiem niezłym stanie. Myślicie że da się od tego zacząć przygodę z tym sportem? (Oczywiście pod okiem bardziej doswiadczonych) czy lepiej się tego jak najszybciej pozbyć?:)

Awatar użytkownika
adii
Posty: 265
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:28
Deska: ACE
Latawiec: SB,Vector
Lokalizacja: Zegrze
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post04 sie 2015, 16:12

Pływać da się na wszystkim,ale zaczynając przygodę z kitesurfingiem radziłbym rozejrzeć się
za bardziej przyjazną konstrukcją :idea:
Nauka na tym latawcu może się okazać zniechecajaca :wink:

Awatar użytkownika
aj511
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2015, 23:25
 
Post04 sie 2015, 17:40

adii pisze:Pływać da się na wszystkim,ale zaczynając przygodę z kitesurfingiem radziłbym rozejrzeć się
za bardziej przyjazną konstrukcją :idea:
Nauka na tym latawcu może się okazać zniechecajaca :wink:


A mógł byś napisać coś więcej o sterowaniu tym latawcem? Czemu ma aż tak zniechęcać? Doświadczeni z latawcami treningowymi mam spore jednak sam boję się podnosić tak duży latawiec. Zniechęcić łatwo się nie dam a skoro już takowy posiadam to może i na tym się uda:)

Awatar użytkownika
adii
Posty: 265
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:28
Deska: ACE
Latawiec: SB,Vector
Lokalizacja: Zegrze
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post04 sie 2015, 18:50

Nie pływałem jeszcze w okresie jak te latawce były dostępne,moje zdanie wyraziłem na podstawie rozmowy z kimś kto miał i używał....kiedyś :(
Absolutnie nie chciałem cię zniechęcać,ale zwróć szczególną uwagę na szycie latawca,szczególnie tubę główna....napompuj go i przyjrzyj się szwom
(czy się nie rozchodzą) Naprawy latawców też mogą być zniechęcające 8)
Powodzenia

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post05 sie 2015, 05:29

Sorki za pl znaki ,ale inaczej teraz nie napiszè :doh: Jak dla mnie ,daruj sobie ten wynalazek. Szkoda sil ,czasu a co najgorsze ,zdrowia. Jest to.szmatka z czasôw ,kiedy Kítesurfing byl sportem naprawde extremalnym. Wlasnie przez takie latawce. Jesli masz do niego oryginalny bar ,linka deepoweru jest dwa/trzy razy krôtsza od terazniejszych szmatek :doh: To jedna sprawa. Druga to ,to ze sam go nie wystartujesz na 90% nawet jesli ci siè to uda ,lub ktos udzieli Ci pomocy ,to upilnowanie go,zeby nie spadl bèdzie mocno upierdliwe. Tym bardziej na srôdlàdziu. Szukasz taniej szmatki. Szukaj od 2006r Wtedy Best ,cabrinha wypuscily modele Bow ,ktôre byly przelomem wsrôd latawcôw. Na ktôrych calkiem przyjemnie siè plywa :)

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post07 sie 2015, 11:50

Moje pierwsze latawce to Naish Boxer 18m i North Rhino 12m. Wówczas nie było innej opcji. Dziś absolutnie bym nikomu tego nie polecał. Tak jak pisali koledzy nauka będzie szła 10 razy wolniej i będzie bardziej niebezpieczna. Depower tylko jeden w wielu elementów. Kolejnym jest np. restart na głębokiej wodzie. Nie wiem czy ten model ma 5 linkę czy nie. Dziś ciągniesz jedna likę sterująca i latawiec wstaje. Stare c-shapy trzeba było położyć na plecach.
Bez 5 linki trzeba było na płytkiej wodzie podbiec do kite, a głębokiej podpłynąć. Generalnie masakra ...

Tak jak kolega piszę starych to szukaj od 2007/2008. Pierwsze bowy z 2006 były rewolucją ale tez miały mankamenty, które w następnych latach poprawiono.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości