Kite w zenicie sie obraca

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
gucio269
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2015, 10:18
 
Post26 sie 2015, 12:57

Witam!

sprawa wygląda następująco, latawiec wainman hawaii 2012 12m2 pare wizyt temu rozciąłem tubę boczną w poprzek, rozcięcie długości przeciętniej wizytówki, czyli jakies 6-8cm? Raz próbowałem pływać z rozcięciem (wiem głupota) i kiedy stawiałem latawiec w zenicie stojąc w miejscu, latawiec się obracał i wpadał do odwrotną stroną. Teraz pytanie czy rozcięcie mogło mieć na to wpływ czy problem jest w linkach?

pozdrawiam

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post26 sie 2015, 13:15

Jezeli zal Ci kasy na naprawe to kup przynajmniej dacron`owa tasme samoprzylepna do naprawiania kite`a i sklej to rozciecie. A jezeli rozciecie jest male i kite nie trzyma sie w zenicie to jest to wina linek. Czy wszystkie sa rownej dlugosci? Czy dobrze jest wszystko podpiete? Czy bridle nie sa wyciagniete? Latwiej by mi bylo cos powiedziec wiecej gdybym mogl to zobaczyc na zywo.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post26 sie 2015, 15:36

za długie sterówki lub problem z uzdą - w sumie latawiec w miarę świeży więc stawiałbym na linki, rozcięcie raczej nie miało wpływu...o ile się nie powiększyło w tzw. międzyczasie :wink:


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości