Ustawienie latawca na pig tail'sach. Cabrinha SB

Forum dla początkujących
MarioS
Posty: 26
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:32
Deska: Nobile T5
Latawiec: Cabrinha
 
Post29 sie 2015, 15:06

Witam

Czy mógł by ktoś wyjaśnić, jak wpływa na zachowanie latawca podłączenie baru na pigtail'sach na rożnych supłach ?

Mam Cabrinha SwitchBlade z 2013
na Tipach jest mocowanie A i B oraz trzy supełki.
1. Jak bedzie zachowywal sie latawiec na mocowaniu A a jak na mocowaniu B ?
2. Jak będzie się zachowywał latawiec zaczepie latawiec na 1 supeł a jak na 3 supeł ?

Obrazek

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 sie 2015, 15:36

phpBB [video]

MarioS
Posty: 26
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:32
Deska: Nobile T5
Latawiec: Cabrinha
 
Post30 sie 2015, 12:35

Super dzięki, o to mi chodziło ...

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post30 sie 2015, 12:58

BraCuru pisze:
jurigd pisze:naprawde nikt nie wie?

Jakbyś zatytułował wątek: "Cabrinha - ustawienia A i B - pomocy" na pewno dostałbyś szybciej odpowiedź.

Na początek przyznam ci się, że jakoś do tej pory nie zgadzam się z takim określeniem tych ustawień. Niewiele wyjaśniają, czyż nie?
No bo jak to po chłopsku zrozumieć:
The factory setting provides the lightest turning impulse and also increased depower travel.

Teraz do rzeczy:
Ustawienie A - mniejsze obciążenie na barze, latawiec wolniej reaguje niż w B, wolniej się depoweruje niż w B (musisz więcej odpuścić bar aby uzyskać takie samo zmniejszenie ciągu jak w ustawieniu B - nazwali to "depower travel" (co za nazewnictwo :doh: ).
Ustawienia B - większe obciążenie na barze, latawiec jest bardziej żwawy niż w A, szybciej się depoweruje niż w A.

Jednak nie ma ogromnej różnicy pomiędzy tymi ustawieniami. Fabrycznie ustawione są na A.
Do racingu używam B.
Dla kobiet, dzieci, początkujących polecałbym A.
Dla kogoś kto nie wie - lepiej A.


Od siebie dodam, że na ustawieniach B przy granicznym wietrze zauważyłem "mniejszą kontrolę nad latawce i przepadanie(jakby tracił dolny zakres)" chociaż teoretycznie powinien być szybszy czyli większa kontrola nad latawcem. Być może to moje subiektywne odczucie bo specjalnie się nie pieściłem z tymi ustawieniami i być może po przepięciu z B na A zwiało :P.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post30 sie 2015, 15:20

Ustawienie A mniejsza siła na barze, B większa


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron