Początkujący - pytanie o spoty.

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
PokerTuna
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2015, 15:26
 
Post01 wrz 2015, 15:37

Cześć wszystkim,

Od kilkunastu lat pływam na windsurfingu (tylko Polska i Grecja) ale pomyślałem, że czas przesiąść się na Kite'a. Z początkiem przyszłego roku będę leciał do Wietnamu lub do Tajlandii i pomyślałem, że mógłbym wtedy zrobić IKO I,II,III.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak tam wyglądają warunki w styczniu? Jak cenowo to wygląda ( pełny kurs + ew. wypożyczenie sprzętu już po zakończenu kursu? ). Gdzie powinienem szukać hotelu jeśli chciałbym mieć blisko do spotów?

I pytanie bonusowe. Zakładam, że kite mnie pochłonie. Ile kosztuje sprzęt na start? Czy jak będę jeździł głównie na Hel + morze śródziemne, to powinienem ogarnąć dwa latawce, czy dam radę z jednym?

Nie wiem o co więcej pytać, ale jak ktoś chce cokolwiek dorzucić - będę wdzięczny :)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post01 wrz 2015, 15:51

PokerTuna pisze:Cześć wszystkim,
Czy jak będę jeździł głównie na Hel + morze śródziemne, to powinienem ogarnąć dwa latawce, czy dam radę z jednym?
Pozdrawiam!


Moim zdaniem tyle ile masz dziś żagli do WS, może ewentualnie odjąć największy bo wtedy i tak nie popływasz. Generalnie to absolutnie dwa latawce, trzy i więcej to już pełen wypas.

Pytanie oczywiście o rozmiary w zależności od wagi, spotów na które jeździsz i jak będziesz pływał (freeride/freestyle czy np. wave). I tutaj można by pewnie mały elaborat napisać...


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości