Porównanie latawców

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
sochevin
Posty: 58
Rejestracja: 12 mar 2016, 14:58
Latawiec: Core
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
 
Post19 mar 2016, 18:33

Cześć,
planuję w przyszłym tygodniu zakupić latawiec. Po naprawdę długich posuzkiwaniach w oko wpadły mi:
-Liquid Force Envy 2015 (pływałem kiedyś na nim, byłem bardzo zadowolony)
-Liquid Force Solo 2015 (tańszy LF, można zakupić za naprawdę rozsądne pieniądze, 12m2 2800zl)
-Cabrinha Drifter(2015r)
-Core XR (z 2014 roku, nowy)
-F-one Bandit
Czy ktoś jest w stanie porównać te latawce ? Zwłaszcza zależy mi na porównaniu Cabrinhy z Solo, gdyż te latawce najłatwiej będzie mi zakupić. Core to trochę wyższa półka, jednak jeżeli jest znacznie wyżej oceniany przez was to przemyślę sprawę. Dodam, że dopiero skończyłem iko3 więc raczej jestem początkujący, nie miałem wcześniej własnego sprzętu. Proszę o wyrozumiałość ;) pozdrawiam

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 mar 2016, 18:38

Drifter to latawiec na fale. Bardzo fajny ale czy ty chcesz stricte taki latawiec ?

kwiatekptl
Posty: 31
Rejestracja: 02 lip 2014, 10:35
Deska: E8 Master
Latawiec: Przerozne
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post19 mar 2016, 19:10

Ja mam porownanie 12 Solo vs 12 Envy - Solo jest duuuzo lzejszy, super sie na nim plywa przy slabszym wietrze, ale jak chcesz bardziej uniwersalny, ktory bedzie kopal dawal przy skokach itp to Envy bedzie lepszym wyborem. Sprawdz tez zakresy wiatrowe na stronie producenta, solo ma duzo mniejsza rozpietosc, wiec pytanie ile chcesz latawcow kupic :)

Awatar użytkownika
sochevin
Posty: 58
Rejestracja: 12 mar 2016, 14:58
Latawiec: Core
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
 
Post19 mar 2016, 21:04

kwiatekptl pisze:Ja mam porownanie 12 Solo vs 12 Envy - Solo jest duuuzo lzejszy, super sie na nim plywa przy slabszym wietrze, ale jak chcesz bardziej uniwersalny, ktory bedzie kopal dawal przy skokach itp to Envy bedzie lepszym wyborem. Sprawdz tez zakresy wiatrowe na stronie producenta, solo ma duzo mniejsza rozpietosc, wiec pytanie ile chcesz latawcow kupic :)


Dzięki za odpowiedź. W takim razie chyba postawię na Envy, jeżeli uda mi się go znaleźć w rozsądnej cenie.

Co do zakresu i ilości latawców - chcę kupić porządny nowy 12m2 jako podstawowy i silnowiatrowy używany.

Skoro drifter jest typowym latawcem na wave to raczej odpada, bo zamierzam pływać głównie na półwyspie. Jak z Cabrinha Radar ? Ona jest do plywania na flat ?

Czy ktoś mógłby jeszcze zrecenzować/porównać core i bandita ?

Dzięki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 mar 2016, 23:04 przez sochevin, łącznie zmieniany 1 raz.

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 mar 2016, 21:11

gareon pisze:Drifter to latawiec na fale. Bardzo fajny ale czy ty chcesz stricte taki latawiec ?


Być może jesteśmy "równie" początkujący. Ponieważ głównie pływam w Sobieszewie, więc chciałem kupić latawiec na fale i znajomy "znacznie mniej początkujący" zapytał mnie czy już kupiłem deskę wave :) Potem fachowcy sugerowali ponowne przemyślenie tematu. W związku z ich ocenami może powinieneś wspomnieć na jakich deskach pływasz..

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post20 mar 2016, 19:00

Sprawdź jeszcze BEST TS, Slingshot RPM.

Pozdro

Awatar użytkownika
sochevin
Posty: 58
Rejestracja: 12 mar 2016, 14:58
Latawiec: Core
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
 
Post21 mar 2016, 13:40

Wojtek Janaszek pisze:Sprawdź jeszcze BEST TS, Slingshot RPM.

Pozdro


Dzięki za odpowiedź.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy zgodnie z tym co wyczytałem w internecie Core to rzecywiście wyższa, jeżeli nie najwyższa półka ? Mam okazję nabyć riota xr3 w "dobrej" cenie, tylko nie bardzo rozumiem czym się różni taki core xr od liquidforce envy.

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 mar 2016, 21:16

sochevin pisze:
Wojtek Janaszek pisze:Sprawdź jeszcze BEST TS, Slingshot RPM.

Pozdro


Dzięki za odpowiedź.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy zgodnie z tym co wyczytałem w internecie Core to rzecywiście wyższa, jeżeli nie najwyższa półka ? Mam okazję nabyć riota xr3 w "dobrej" cenie, tylko nie bardzo rozumiem czym się różni taki core xr od liquidforce envy.


napisali tak na www.core?
ciekawe na czym ma polegac ta wyzszosc?

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2016, 21:37

shoko pisze:
sochevin pisze:
Wojtek Janaszek pisze:Sprawdź jeszcze BEST TS, Slingshot RPM.

Pozdro


Dzięki za odpowiedź.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy zgodnie z tym co wyczytałem w internecie Core to rzecywiście wyższa, jeżeli nie najwyższa półka ? Mam okazję nabyć riota xr3 w "dobrej" cenie, tylko nie bardzo rozumiem czym się różni taki core xr od liquidforce envy.


napisali tak na http://www.core?
ciekawe na czym ma polegac ta wyzszosc?


Może na tym że nowe Cory są uszyte z najmocniejszego na rynku materiału? Coretex to "potrójna kratka" w większości nowych latawców jest zastosowany technoforce d2 z podwójną kratką ,a niektóre firmy (naish,liquid force,slingshot,rrd) produkują nadal latawce z pojedynczą kratką.

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 mar 2016, 21:54

to cenna informacja, bo dotychczasowe Core szybko sie zuzywaly

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 mar 2016, 13:33

sochevin pisze:
kwiatekptl pisze:Ja mam porownanie 12 Solo vs 12 Envy - Solo jest duuuzo lzejszy, super sie na nim plywa przy slabszym wietrze, ale jak chcesz bardziej uniwersalny, ktory bedzie kopal dawal przy skokach itp to Envy bedzie lepszym wyborem. Sprawdz tez zakresy wiatrowe na stronie producenta, solo ma duzo mniejsza rozpietosc, wiec pytanie ile chcesz latawcow kupic :)


Dzięki za odpowiedź. W takim razie chyba postawię na Envy, jeżeli uda mi się go znaleźć w rozsądnej cenie.

Czy ktoś mógłby jeszcze zrecenzować/porównać core i bandita ?

Dzięki i pozdrawiam


Jeżeli chodzi o Solo, to jest to mega przyjemny latawiec, z niewielkimi siłami na barze, ma niezly ciąg do góry i fajne noszenie. Przeważa nad większością latawców na rynku jeżeli chodzi o dolny zakres wiatrowy :shock: Górny zakres jest troche gorszy od standardowych delt, ze względu na jego kształt. Ogólnie po pływaniu na tym latawcu miałem bardzo przyjemne odczucia, jedyny minus to pływanie przy mocnym "przepałowaniu". Tak jak na dobrej deltcie da się pociągnąć dość długo, to Solo lepiej szybciej zmienic na mniejszy latawiec. No ale coś za coś. Reszta wszystko na plus :)

O który modelu Core piszesz dokładnei?? Czy ja wiem czy Core taka najwyższa półka, to że ma potrójna kratke, to nie znaczy ze jest bardziej wytrzymały od latawców innych marek. Na zwykłym rip stopie nie raz po kilka lat mozna polatac i nic sie nie dzieje, a podwójny widziałem jak strzelał na drugiej sesji :hand:

Awatar użytkownika
sochevin
Posty: 58
Rejestracja: 12 mar 2016, 14:58
Latawiec: Core
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
 
Post24 mar 2016, 10:09

bartekk pisze:
sochevin pisze:
kwiatekptl pisze:Ja mam porownanie 12 Solo vs 12 Envy - Solo jest duuuzo lzejszy, super sie na nim plywa przy slabszym wietrze, ale jak chcesz bardziej uniwersalny, ktory bedzie kopal dawal przy skokach itp to Envy bedzie lepszym wyborem. Sprawdz tez zakresy wiatrowe na stronie producenta, solo ma duzo mniejsza rozpietosc, wiec pytanie ile chcesz latawcow kupic :)


Dzięki za odpowiedź. W takim razie chyba postawię na Envy, jeżeli uda mi się go znaleźć w rozsądnej cenie.

Czy ktoś mógłby jeszcze zrecenzować/porównać core i bandita ?

Dzięki i pozdrawiam


Jeżeli chodzi o Solo, to jest to mega przyjemny latawiec, z niewielkimi siłami na barze, ma niezly ciąg do góry i fajne noszenie. Przeważa nad większością latawców na rynku jeżeli chodzi o dolny zakres wiatrowy :shock: Górny zakres jest troche gorszy od standardowych delt, ze względu na jego kształt. Ogólnie po pływaniu na tym latawcu miałem bardzo przyjemne odczucia, jedyny minus to pływanie przy mocnym "przepałowaniu". Tak jak na dobrej deltcie da się pociągnąć dość długo, to Solo lepiej szybciej zmienic na mniejszy latawiec. No ale coś za coś. Reszta wszystko na plus :)

O który modelu Core piszesz dokładnei?? Czy ja wiem czy Core taka najwyższa półka, to że ma potrójna kratke, to nie znaczy ze jest bardziej wytrzymały od latawców innych marek. Na zwykłym rip stopie nie raz po kilka lat mozna polatac i nic sie nie dzieje, a podwójny widziałem jak strzelał na drugiej sesji :hand:


Dzięki za opinię o Solo.

Mówię o modelu Core Riot XR3, też prawdę mówiąc jeżeli bym go kupował to na tą wytrzymałość patrzyłbym z przymrużeniem oka, bardziej mi chodzi o to jak zachowuje się latawiec, winda, relunch, zakres, a właśnie czytam że użytkownicy tego core'a sobie to chwalą. Nie powiem, złapałem już niemałego mindfucka, wszystkie latawce (north rebel, cabrinha radar, liquid envy, fone bandit, core xr3) są w bardzo podobnym przedziale cenowym, no może poza tym corem, nie ma tu tak klarownej sytuacji jak w przypadku zakupu auta, dlatego tak zależy mi na waszej opinii czy któryś się rzeczywiście wyróżnia ;)

Dzięki i pozdrawiam

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2016, 15:43

sochevin pisze:
Dzięki za opinię o Solo.

Mówię o modelu Core Riot XR3, też prawdę mówiąc jeżeli bym go kupował to na tą wytrzymałość patrzyłbym z przymrużeniem oka, bardziej mi chodzi o to jak zachowuje się latawiec, winda, relunch, zakres, a właśnie czytam że użytkownicy tego core'a sobie to chwalą. Nie powiem, złapałem już niemałego mindfucka, wszystkie latawce (north rebel, cabrinha radar, liquid envy, fone bandit, core xr3) są w bardzo podobnym przedziale cenowym, no może poza tym corem, nie ma tu tak klarownej sytuacji jak w przypadku zakupu auta, dlatego tak zależy mi na waszej opinii czy któryś się rzeczywiście wyróżnia ;)

Dzięki i pozdrawiam


Sochevin żeby rozwiać Twoje wątpliwości, możemy podesłać testowy latawiec F-One Bandit 12m 2016 lub/i LF Solo 2015. Jeżeli chodzi o Bandita to mamy akurat 12 z 2015 używana w super stanie, 2016 w idealnym stanie i nowe 2016 :)

Coś dobierzemy.

T: 7 2000 4000
M: info@kiteoffer.com

Pozdrawiamy,
KiteOffer Team


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości