OKULARY KOREKCYJNE NA KITE

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
ajjj188
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2016, 13:03
 
Post19 lip 2016, 13:10

Cześć wszystkim. W tym roku zaczynam przygodę z kitesurfingiem, niestety mam aktualnie uszkodzone rogówki i nie będę mogła używać soczewek. Mam wadę -2,5. Bardzo proszę doświadczonych kolegów surferów o doradzenie, jakie okulary sportowe wybrać, bo zupełnie nie wiem czym się kierować. Koniecznie muszą być z korekcją i gumką na głowę, bo boję się, że spadną. Czy wziąć od razu jakieś przyciemniane? Napisałam do firmy Arctica i doradzili mi ARCTICA S-70. Będą ok? Może znacie jakieś lepsze firmy? Bardzo proszę o pomoc :)

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post19 lip 2016, 14:22

Też mam wadę wzroku, ale taką że nie przeszkadza mi w pływaniu. Problem niestety jest głównie w tym aby ich nie zgubić... Kupiłem chyba ze 3 sztuki już w Decaltonie na wyjazdy zagraniczne, żeby chronić oczy przed słońcem i zawsze to była kwestia kilku dni pływania i każde utopiłem lub połamałem.

Prawo/lewo może się utrzymają, ale na fali lub przy glebach to będzie ciężko. Też będę wdzięczny za sugestię co się sprawdza :)

Awatar użytkownika
ajjj188
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2016, 13:03
 
Post19 lip 2016, 14:33

Dzięki za odpowiedź :) Nawet nie wiedziałam, że decathlon ma okulary korekcyjne. Orao Optic, ceny od 200 zł (ktoś miał z nimi do czynienia?) Ale skoro mówisz, że szybko się gubią, to chyba lepiej zainwestować w tańsze Arctici (są za 130 zł). Sama już nie wiem...

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post19 lip 2016, 15:13

Nie w Decatlonie mają zwykłe. Ja nie potrzebuje korekcyjnych. Jak zawsze, żeby znaleźć coś porządnego to trzeba trochę zainwestować. Poczekaj na wypowiedzi innych kto ma sprawdzony model i szczególnie mocnowanie + pewnie jakiś mały leash do pianki.

Ja tylko z doświadczenia wiem, że łatwo te tanie utopić lub zniszczyć.

Awatar użytkownika
desperadek
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2009, 10:19
Lokalizacja: Złotoryja
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2016, 17:37

Używałem przes kilka lat Arctica podobne do Arctica S-125. To było dawno i jak chciałem taki sam model jak miałem to się okazało, że już nie produkuja. Od chyba 3 lat używam firmy Goggle. Coś podobnego do T417-4R ale nie mam ich pod ręką i nie pamietam oznaczeń. Jedną i drugą firmę polecam.
Oczywiście do nich gumka z tyłu i sznureczkiem do szyi. Nie zgubiłem.
Preferuję taki typ bo na lato na wodę zdejmuję gąbkę i się sprawdzają, a na zimę z gąbką używam jako gogle na snowbord. Upierdliwe jest czyszczenie szkieł zwłaszcza po zasolonej wodzie, bo trzeba wyjąć binokl. Mam złożoną wadę i zamawianie soczewek byłoby drogie. Okularo-gogle mi się sprawdzają.

vIrek
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2016, 09:39
Deska: NHP 134x42 NHP 138x43
Latawiec: SB 7,9,12; Contra15; Turbine17
Lokalizacja: podkarpackie
Dostał piwko: 3 razy
 
Post28 lip 2016, 21:17

W ubiegłym sezonie używałem Arctici s-125, ale przeszkadzało mi bardzo upierdliwe czyszczenie podwójnych soczewek. Na szczęście/nieszczęście utopiłem je przy którymś pływaniu. W tym sezonie zaniosłem do optyka wysłużone i porysowane zwykłe Solskeny i poprosiłem o dorobienie szkieł korekcyjnych fotochromatycznych do tych starych oprawek. Mam teraz wygodne okulary do pływania z pojedynczymi soczewkami. Koszt dorobienia soczewek - 200 zł. Nie wiem jak z mocniejszymi soczewkami, ja mam -1,25 i -1,5 ale myślę że gdyby nawet nie dało się włożyć soczewek tylko na wcisk to można by się wspomóc jakimś klejem i powinno być OK.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości