Pierwszy latawiec dla dziecka

Forum dla początkujących
mswiercz
Posty: 14
Rejestracja: 11 paź 2011, 13:13
Latawiec: NKB 12 Fuse, NKB 9 REBEL
Dostał piwko: 1 raz
 
Post03 sie 2016, 14:35

Witam, mam dylemat z wyborem latawca dla córki. Dziewczyna ma 45 kg i naciska na rozpoczęcie zabawy z kite :D.
Problem w tym, że wypożyczenie na półwyspie latawca 5-6m2 graniczy z cudem. Po prostu szkółki nie dysponują tak małymi latawcami albo są one rozwalone. Pozostaje mi kupienie latawca. Sam latam na latawcach NKB ale najmniejszy jaki mam to rebel 9m więc się nie nada. Potrzebuję latawiec 5-7 m2 i tu pojawia się kilka pytań.
(1) czy na początek nie zniechęci jej 6-7 m2 ? Boję się że zakup 5 m2 będzie ok na 2h zabawy a potem się okaże, że za mało ?
(2) jaki model wybrać (najchętniej ze stajni NKB) ?
Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia to bardzo proszę o opinię.
pozdrawiam
michał

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2016, 14:06

Jest taka marka... BLADE Kiteboarding się nazywa... podobno najdynamiczniej rozwijający się brand kajtowy na rynku polskim :)

No i ta marka właśnie jako jedyna na tym rynku ma w ofercie model dedykowany specjalnie dla dzieciaków i leciutkich osób.
ZUCHWAŁY KAJTEK aka Tiny Beast

Obrazek

Więcej o latawcu poczytasz tutaj: https://blade-kites.pl/tiny_beast.php

A na testy zapraszamy do Chałup gdzie stacjonujemy przez cały sezon.

Zapraszam do kontaktu
info@blade-kites.pl
729 370 911
FB: https://www.facebook.com/BladeKitesPolska/

Doktor

sslaweek
Posty: 114
Rejestracja: 04 lip 2009, 22:27
Lokalizacja: Kęty
Dostał piwko: 1 raz
 
Post04 sie 2016, 14:54

ZUCHWAŁY KAJTEK aka Tiny Beast

Dość swobodne tłumaczenie !!! :D :D

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 sty 2017, 04:18

Ze stajni NKB prawdopodobnie najlepszy będzie neo lub dice, obawiam się że rebel to zdecydowanie kiepski pomysł dla małej zawodniczki.

Powody moim zdaniem są 2 - 5 linek nie ułatwia sprawy w przypadku rebela, jest to też latawiec z bardzo dużym ciągiem w górę a na tym nam nie zależy ;)

Jeśli ma 45 kg i sądzisz że do sezonu może podskoczyć do ok 50, zaczynałbym w słabych wiatrach i na dużej desce z 7m2. Można ewentualnie pomyśleć o barze na krótszych linkach. A Tobie wpadnie ekstra fajny silnowiatrowy latawiec na wave ;))

Powodzenia

:thumbsup:

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 sty 2017, 04:18

sorki powtórzony :/
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, 04:19 przez przemass, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 sty 2017, 08:59

Nie bardzo rozumiem... Chcesz kupić mały latawiec i dac córce by sie pobawiła lub ty bedziesz uczył? Tak to można dac ale otwartą komórkę 2m ale nic ponad to. :hand: Zdecydowanie za szybko by coś kupować docelowego. Doradze ci by zapisać córkę do szkółki na np 5h gdzie pod okiem osoby ogarnietej bedzie mogła zobaczyc czy to jest to co będzie lubić czy tylko jednak pozostanie obserwacja taty na wodzie :wink:
Skontaktuj sie z SurfPointem, co roku masa dzieciaków tam uczy sie od zera i to z dobrym powodzeniem. :idea:

Pozd :)
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, 19:44 przez Grzegorz KiteLife, łącznie zmieniany 1 raz.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post14 sty 2017, 14:27

a od ilu można dziecko uczyć pływać na kite ? Spotkałem się z opinią że od 40kg a na stronie BLADE widzę że kajtek jest od 30kg - czy te 40kg to kwestia posiadanych przez szkółkę latawcy i tego że nie mają 4m2 ?

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post04 kwie 2017, 09:58

To już kwestia szybkości latawca przy tak małym rozmiarze. 6 neo na barze 22. Tylko minusem nkb jest długi depower. Moja dziewczyna ma z tymproblem

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post04 kwie 2017, 14:24

temat rozwiązany kupiłem Naish CODE 3m2 do tego bar Naish Alana żony który jest mniejszy i ogólnie krótszy

O tyle fajnie że te 3m2 i tak nieźle ciągnie ;) dopiero pogoda się zrobiła więc czas testować

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2017, 02:42

Kosa1337 pisze:To już kwestia szybkości latawca przy tak małym rozmiarze. 6 neo na barze 22. Tylko minusem nkb jest długi depower. Moja dziewczyna ma z tymproblem


od bardzo dawna w kazdym barze NKB stopper ballem regulujesz sobie stosunek długości linki depowera do długości trymera

phpBB [video]


4:24 min. warto zobaczyć - nie każdy o tym wie :idea:

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post05 kwie 2017, 06:51

tylko taki sposób to trochę "oszustwo" bo przesuwanie stopera w dół powoduje to że latawiec ma cały czas moc - jak jesteś przeżaglowany (albo przychodzi duży szkwał) to nie da się odpuścić baru do zera i latawiec cały czas ciągnie (damski bar Naisha też tak ma)

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2017, 08:59

Wydaje mi się, że chodziło o regulację położenia knagi według własnych preferencji. Inny bar Northa, Click bar posiada regulację mocy w drążku więc tu teoretycznie problem jest rozwiązany.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post05 kwie 2017, 10:46

tylko jak przesuwasz knagę bliżej do bar możesz odpuścić tylko do kangi co za tym idzie jest cały czas zaciągnięty i trzyma moc (przynajmniej tak mi się wydaje)

tak, żeby trzymać się tematu ;) dla dziecka które ma krótkie ręce ważne jest żeby bar za daleko nie poleciał bo potem go nie może go złapać (w sumie moja żona ma podobny problem z moim barem - pewnie też kwestia techniki) ale "przybliżanie" baru powoduje właśnie efekt ciągłej mocy. W warunkach granicznych dolnych nie jest to problemem (choć nie do końca bo nie można odpuścić do końca i latawiec się "dusi"), w granicznych górnych (OK tu już dziecko nie używa kite, ale jak pływałem na tym barze na moim latawcu to miałem z tym problem - pewnie też kwestia techniki) już zaczyna przeszkadzać

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post05 kwie 2017, 11:08

AlMastar pisze:tylko jak przesuwasz knagę bliżej do bar możesz odpuścić tylko do kangi co za tym idzie jest cały czas zaciągnięty i trzyma moc (przynajmniej tak mi się wydaje)

tak, żeby trzymać się tematu ;) dla dziecka które ma krótkie ręce ważne jest żeby bar za daleko nie poleciał bo potem go nie może go złapać (w sumie moja żona ma podobny problem z moim barem - pewnie też kwestia techniki) ale "przybliżanie" baru powoduje właśnie efekt ciągłej mocy. W warunkach granicznych dolnych nie jest to problemem (choć nie do końca bo nie można odpuścić do końca i latawiec się "dusi"), w granicznych górnych (OK tu już dziecko nie używa kite, ale jak pływałem na tym barze na moim latawcu to miałem z tym problem - pewnie też kwestia techniki) już zaczyna przeszkadzać

W barach Naish ATB Fusion i Toruqe masz regulację przy knadze, która działa w ten sposób, że ustawia proporcje skoku linki depowera, w stosunku skoku baru. To znaczy, że cały czas masz możliwość takiego samego zdepowerowania latawca, tylko że w zależności od ustawienia, albo więcej linką depowera i mniejszym skokiem baru, albo odwrotnie.
W BTB jest podobnie, stoper ogranicznik zakresu depowera, zaciskany na lince depowera od strony stałego przyłączenia do chicken loopa.
Ta regulacja jest niezależna od stopera (cruse controll) bo on ma inne zastosowanie, ale też ogranicza skok baru.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2017, 21:23

Trzymamy się tematu :wink: odpowiedniego strymowania kite dla dziecka ;)

Oszustwa nie ma żadnego - w przypadku gdy latawiec ma wciąż za dużo mocy, powinieneś powiązać dodatkowe supły na bridlach ( w NKB nie ma :/ ) i w ten sposób zwiększyć zakres regulacji. A jeśli latawiec już nie chce latać ( np - zbyt luźne linki sterujące )...zmieniamy rozmiar. Proste.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości

cron