Kite Loop

Forum dla początkujących
przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lip 2017, 04:39

:thumbsup: :thumbsup: :thumb:

Z tego co zauwazylem to czym wyzej sie jest tym lepiej :D Troche przeraza to ale generalnie nie jest tak zle przy udezeniu o wode...


...idziesz w dobrą stronę :wink: :idea: :arrow:

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post18 lut 2019, 10:23

Odkopię - Downloopy i kl na wodzie w miarę ogarnięte i mam szybkie pytanie - pierwsze próby kl w locie, czyli pussy loopy czy też heliloopy można próbować na 12m delta (Airush Lithium) czy czekać raczej aż powieje ciut mocniej i na OK mocy 9m open-C (Airush VarialX)? Pytam bo Lithium nie należy do najszybszych latawców i obawiam się, że nie "zakręci" a VarialX znaaacznie bardziej dynamiczny...

Tzn. żeby było jasne - wiem, że lepiej próbować na 9m, ale zastanawiam się czy w ogóle podchodzić do tematu na delcie 12.

Pytanie poboczne - ile mocy najlepiej na pierwsze próby? Tak w sam raz komfortowo ma być - bar do połowy bez depowera? Czy raczej ciut mniej? czy raczej ciut więcej?

Na jednym z filmików też radzili, żeby na pierwsze razy zaraz po wybiciu zrzucić deskę (żeby nie próbować lądować a raczej oswoić się z sytuacją szarpnięcia itp.). Polecacie taki manewr?

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2019, 12:37

Kiteloopy na 12m?? Wykluczone :!: Weź 9m na lekkiej niedowiewce i próbuj :thumb:

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post18 lut 2019, 14:39

Kubs0n pisze:Kiteloopy na 12m?? Wykluczone :!: Weź 9m na lekkiej niedowiewce i próbuj :thumb:


A mozesz wyjasnic dlaczego wykluczone? W czym 12m jest takie zle, ze wykluczone?

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2019, 15:25

Atris pisze:
Kubs0n pisze:Kiteloopy na 12m?? Wykluczone :!: Weź 9m na lekkiej niedowiewce i próbuj :thumb:


A mozesz wyjasnic dlaczego wykluczone? W czym 12m jest takie zle, ze wykluczone?


Mówie o dynamicznych skokach z loopem, nie o zwykłym obracaniu latawcem o 360stopni. Jeśli wyskoczysz i zakręcisz loopa 12tką gwarantuje Ci, że latawiec Cię "nie złapie" i przyjmiesz cały impet z lądowania na kolana. To dlatego, że 12m jest za wolne aby zdążyć wrócić do zenitu i Cię złapać. Chodzi o to aby kręcić loopy wysoko żeby latawiec miał czas na złapanie i gładkie lądowanie, do tego najlepiej nadają się latawce od 10m w dół. A jeśli chodzi o samo obracanie latawcem o 360 to i 19m kręciłem przy słabym wietrze żeby w ogóle móc płynąć no ale chyba nie o takich loopach mówimy :wink:

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2019, 16:00

Z resztą posłuchajcie co ma do powiedzenia Dimitri :thumb:

phpBB [video]

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post18 lut 2019, 17:06

Kubs0n pisze:
Atris pisze:
Kubs0n pisze:Kiteloopy na 12m?? Wykluczone :!: Weź 9m na lekkiej niedowiewce i próbuj :thumb:


A mozesz wyjasnic dlaczego wykluczone? W czym 12m jest takie zle, ze wykluczone?


Mówie o dynamicznych skokach z loopem, nie o zwykłym obracaniu latawcem o 360stopni. Jeśli wyskoczysz i zakręcisz loopa 12tką gwarantuje Ci, że latawiec Cię "nie złapie" i przyjmiesz cały impet z lądowania na kolana. To dlatego, że 12m jest za wolne aby zdążyć wrócić do zenitu i Cię złapać. Chodzi o to aby kręcić loopy wysoko żeby latawiec miał czas na złapanie i gładkie lądowanie, do tego najlepiej nadają się latawce od 10m w dół. A jeśli chodzi o samo obracanie latawcem o 360 to i 19m kręciłem przy słabym wietrze żeby w ogóle móc płynąć no ale chyba nie o takich loopach mówimy :wink:

NIe musisz mi tlumaczyc teori robienia loopow bo znam ja z praktyki a to co piszesz odnosi sie raczej do megaloop a nie do nauki, ktora nasz kolega teraz praktykuje.
Sam Dimitri z filmiku ktory zalaczyles mowi przy ze step 1 powinno sie zaczac przy slabym wietrze i z duzym kajtem :)

W tym watku sa dwa fajne filmiki na temat jak sie uczyc i od tego nalezy zaczac - zalacze je ponownie dla scislosci.

phpBB [video]

phpBB [video]
[/quote]

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2019, 18:24

Atris pisze:
A mozesz wyjasnic dlaczego wykluczone? W czym 12m jest takie zle, ze wykluczone?




Ja z tego co przeczytałem zrozumiałem, że kolega pierwszy etap nauki loopów ma już za sobą
kuicets pisze:Odkopię - Downloopy i kl na wodzie w miarę ogarnięte...


Stąd nie widze potrzeby stosowania 12m do nauki loopów, bo może się to źle skończyć

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post18 lut 2019, 20:44

Tak w ogóle to petarda te filmiki advakite, jedne z lepszych na sieci. Wszystko na tacy i po kolei.

Tak dochodzę do konkluzji że jeden huk na czym zacznę, byle mocy nie za dużo, pamiętać aby bar skręcić na full, nie wahac się w polowie i przy opadaniu dopiero zaczac. Zakręci przed lądowaniem - OK. Nie zakręci, to dokreci po lądowaniu.

Czy jednak zle podejście?

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2019, 23:08

kuicets pisze:Odkopię - Downloopy i kl na wodzie w miarę ogarnięte i mam szybkie pytanie - pierwsze próby kl w locie, czyli pussy loopy czy też heliloopy można próbować na 12m delta (Airush Lithium) czy czekać raczej aż powieje ciut mocniej i na OK mocy 9


Na 12m airushowej delcie kl w locie? Hmm to musisz naprawdę wysoko wybić sie by to miało czas zatoczyc pętle :doh: Jak mówił KubsOn poczekać na warun dla 9m.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post18 lut 2019, 23:13

Grzegorz KiteLife pisze:
kuicets pisze:Odkopię - Downloopy i kl na wodzie w miarę ogarnięte i mam szybkie pytanie - pierwsze próby kl w locie, czyli pussy loopy czy też heliloopy można próbować na 12m delta (Airush Lithium) czy czekać raczej aż powieje ciut mocniej i na OK mocy 9


Na 12m airushowej delcie kl w locie? Hmm to musisz naprawdę wysoko wybić sie by to miało czas zatoczyc pętle :doh: Jak mówił KubsOn poczekać na warun dla 9m.


Spodziewam się że nie zatoczy ale z drugiej strony... nawet jeżeli nie, to co? To dokrece po lądowaniu, a odruchy w krew zaczna już wchodzić...

Jeden feler - trochę rześko na eksperymenty i kąpiele ale z drugiej strony... Lubię sobie mówić, że mieszkamy w polskiej Kalifornii... z tym, że jaki kraj taka Kalifornia :)

Czekając na sobotę :) :) :)

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post19 lut 2019, 09:27

kuicets pisze:
Grzegorz KiteLife pisze:
kuicets pisze:Odkopię - Downloopy i kl na wodzie w miarę ogarnięte i mam szybkie pytanie - pierwsze próby kl w locie, czyli pussy loopy czy też heliloopy można próbować na 12m delta (Airush Lithium) czy czekać raczej aż powieje ciut mocniej i na OK mocy 9


Na 12m airushowej delcie kl w locie? Hmm to musisz naprawdę wysoko wybić sie by to miało czas zatoczyc pętle :doh: Jak mówił KubsOn poczekać na warun dla 9m.


Spodziewam się że nie zatoczy ale z drugiej strony... nawet jeżeli nie, to co? To dokrece po lądowaniu, a odruchy w krew zaczna już wchodzić...

Jeden feler - trochę rześko na eksperymenty i kąpiele ale z drugiej strony... Lubię sobie mówić, że mieszkamy w polskiej Kalifornii... z tym, że jaki kraj taka Kalifornia :)

Czekając na sobotę :) :) :)



Maly tip by sie szybciej nauczyc - zacznij robic transition back loop i front loop oraz transition z wyskokiem back loop (na poaczatek malym tak ok 1m do 1.5m wyskokiem) - to ci pozwoli zrozumiec zachowanie kajta przy tego typu operacjach. Do transition nie musisz miec malego kajta i 12m w zupelnosci ci wystarczy by zaczac.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2019, 13:29

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że dobrze jest zacząć od kl na bazie darkslajda. Jedziesz na halsie po czym dajesz latawkę w zenit, jednocześnie składasz nogi jak do darkslajda, zaciągasz bar, kręcisz kl i jeśli nie odpuscisz to wyciągnie cię ładnie z wody i postawi na dechę. Jeśli zrobisz to na 100% to jest szansa, ze kl wyjdzie ci już za pierwszym razem. :) Oczywiscie wcześniejsza wizualizacja to podstawa udanej próby. Jeśli zaś odpuscisz podczas kręcenia to zwyczajnie przeciągnie cie tylko po wodzie w przeciwieństwie do tego jesli wyskoczysz w górę i nie dokrecisz lupa to będzie boleć :idea: Takiego lupa na bazie darkslida spokojnie można zrobić na 12m choć typowa delta to chyba najgorsza opcja.
:thumb:
Nagraj swoje pierwsze próby kl bo może to być dobra pamiątka :D

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post19 lut 2019, 13:51

Grzegorz KiteLife pisze:Oczywiscie wcześniejsza wizualizacja to podstawa udanej próby.


Mega cenna rada ogólnie - ile razy robiłem coś "na afere" albo "może wyjdzie, zobaczymy" to gleba. Skupienie i ułożenie wszystkiego w głowie przede wszystkim!

Grzegorz KiteLife pisze:Nagraj swoje pierwsze próby kl bo może to być dobra pamiątka :D


Lubię nagrywać i taki jest właśnie plan :) Tylko chciałbym tez zaparkować gopro zeby nie bylo tylko POV ale nie mam pomysłu jak to stabilnie zrobić na wodzie >1m... bo po kolana na pierwsze próby to raczej nieeeeee

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2019, 17:22

kuicets pisze:
Lubię nagrywać i taki jest właśnie plan :) Tylko chciałbym tez zaparkować gopro zeby nie bylo tylko POV ale nie mam pomysłu jak to stabilnie zrobić na wodzie >1m... bo po kolana na pierwsze próby to raczej nieeeeee


Ja to robię tak: plastikowa podstawa od parasola ogrodowego + dwie reklamowki piachu do obciążenia + jak najdłuższa tyczka + gopro i efekt taki →

phpBB [video]


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron