Trapez - ruchomy czy "stały" hak?

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
Sligier
Posty: 28
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:58
Deska: NHP
Latawiec: Switchblade
Postawił piwka: 6 razy
 
Post02 cze 2017, 13:57

Cześć,

Pływam na codzień w dakine pyro maniac z ruchomym hakiem który kupiłem jeszcze na kursie. Generalnie nie mogę narzekać na komfort samego trapezu, bo nic mnie nie obciera ani tez uciska na zebra, natomiast ten ruchomy hak jak na mój gust do końca nie działa... po prostu po każdym zwrocie muszę go ręka przesunąć z jednej strony na drugą, a wydaje się ze powinien sam się przemieścić na pasku. Nie jest to jakiś duży problem, ale zastanawiam się czy nie przesiąść się na trapez ze stałym hakiem, a po lekturze tematu z ankieta zastanawiam się czy nie spróbować tego siedzącego... Co o tym sądzicie, żyje tez używacie albo używaliście trapezu z ruchomym hakiem i jakie są Wasze opinie.

Założyłem nowy temat bo nie chciałem zaśmiecać tego z ankieta, a nie znalazłem innego w którym poruszana byłaby kwestia haka.

Pzdr
Sligier

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post02 cze 2017, 17:29

Miałem Maniaca 2014 (złoto-niebieski). Co prawda mi się przemieszczał, chyba, że chciałem to przestawiałem go do swoich potrzeb. Na pływanie lewo-prawo fajny, ale jak ktoś ma zajawkę na wave. Myślałeś pewnie, że jeśli hak ruchomy to nie będzie Ci się trapez przesuwał? :D

Możesz odpiąć hak i sprzedać, a na miejsce wstawić sztywny.

Co dziwne, że Maniaca dali Ci na kursie, no ale jeśli wyszło to okej :D

rw30
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2017, 12:25
Deska: Best Spin
Latawiec: Switch Element 9 & 13
Lokalizacja: Barcelona
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post18 cze 2017, 12:24

hej,


ja mam też trapez z hakiem przesuwnym, od Daikne, jest bardzo spoko, ma fajne kolorki i w ogóle :)
ALE

ostatni zacząłem skakać, jak to z pierwszymi skokami - nie wychodzą tak do końca idealnie :mrgreen: ale zobaczyłem, że na brzuchu / klatce piersiowej na piance mam 'prawie-dziury' / 'ślady' po haku :( więc myślę sobie ze to trochę związane z tym, że on jest luźniejszy niż normalne haki, i że normalny by się tak nie 'odciskał' na piance.
Normalny hak można jakoś usztywnić / przywiązać, żęby się tak nie 'podnosił' gdy go daję na zenit. Tego przywiązać się nie da, tzn pewnie by się dało ale wtedy straci swoją 'przesuwność' prawo/lewo, co niby jest jego zaletą.

Jeśli coś da się tu poprawić to podzielcie się ze mną. Jest to mój pierwszy trapez, więć nie jestem expertem.

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post18 cze 2017, 17:13

Miałem to samo. Pianka "wyzarta" na środku, tj tak jakby ktoś ze śrutu przebijal. Zmienilem całkowicie trapez i raczej sie to nie powtórzy. A jeśli masz problem z "glodnym trapezem", to na piankę załóż lycre - problem z głowy

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2017, 01:50

Szczerze mówiąc oprócz wave nie znajduję innego zastosowania ruchomego haka... :roll: :idea: :?:

...a siedzącego na race bo na co jeszcze...?

Czemu nie dobry lędźwiowy?


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron