Pomoc z doborem sprzętu (North)

Forum dla początkujących
jasiekosi
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2017, 12:52
 
Post21 wrz 2017, 12:00

Siemanko, do tej pory miałem mega zróżnicowany sprzęt
7 - c-shape cabrinhy chaos
10,5 - bow wainaman
12 - airush dna to chyba jakas hybdyrda
Chciałem sprzedać moje latawce i skompletować sprzęt jednej firmy i skłaniam się ku northowi. Generalnie chodzi mi o pływanie freestylowe. Jestem na etapie back i fron rolla, loopow prób one-fora i pierwsze wypinki na uh (relly jeszcze nie opanowane jakoś super ale czasem i frontrolla czy backrolla zrobię uh). Zastanawiam się nad neo i rebelami. Co myślicie ? Co wybrać i dlaczego ? Neo/rebel czy może iść w zupełnie inna firmę albo inne modele northa. Zależy mi na dobrej windzie i równym przyjemnym locie ale również żeby sprzyjał nauce nowych tricków uh. Z góry dzięki za pomoc.

jasiekosi
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2017, 12:52
 
Post21 wrz 2017, 12:07

Chce kupić 7 i 10 Wiec dobrze żeby to nie były c shapy żebym nie miał za dużej dziury w przedziale wiatrowym. 12 dna chyba narazie sobie zostawię ze względów finansowych

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post21 wrz 2017, 12:11

jasiekosi pisze:Zastanawiam się nad neo i rebelami. Co myślicie ? Co wybrać i dlaczego ? Neo/rebel czy może iść w zupełnie inna firmę albo inne modele northa. Zależy mi na dobrej windzie i równym przyjemnym locie ale również żeby sprzyjał nauce nowych tricków uh. Z góry dzięki za pomoc.


Na pewno nie neo bo to wave i nie rebel bo to się do UH za bardzo nie nadaje. Pierwsze wypinki to tak, ale coś więcej to bez sensu. Nie będziesz miał sprzętu do wszystkiego, jak chcesz wysoko i długo lecieć to Rebel/Evo i owszem, a mój ziomek na Neo 7 poleciał chyba coś koło 17 metrów. Ale do freestylu to się te latawki nie nadają.

Jak chcesz mieć trochę bardziej uniwersalny latawiec to wybierasz Dice, a jak chcesz iść w typowy freestyle/wakestyle to wybierasz Vegasa.

jasiekosi
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2017, 12:52
 
Post21 wrz 2017, 17:00

Dzięki Janusz :) Bardziej mi zależy na windzie, długim locie i trickach old schoolowych ale chciałbym mieć latawiec który nie zablokuje mi możliwości wypisania się i skakania uh. Chodzi żeby się nie składał i żeby znaleźć jakiś złoty środek między uh a skakaniem w haku z naciskiem na skakanie w haku. Czyli przymierzać się bardziej do dice czy evo/rebel ?

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post21 wrz 2017, 18:18

Na pewno Rebel i Evo mają lepszą windę niż Dice. Ale Dice to podobno najlepiej sprzedający się latawiec Northa więc może coś w tym jest.
Rebel ma swoich wyznawców i ja uważam, że to bardzo dobry kajt. Ja mam Rebele od 4 lat więc nie jestem obiektywny. Na Dice i na Evo pływałem, wolę Rebele.

Ale nigdy nie miałem ciśnienia na new school.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post21 wrz 2017, 22:33

jasiekosi pisze:Dzięki Janusz :) Bardziej mi zależy na windzie, długim locie i trickach old schoolowych ale chciałbym mieć latawiec który nie zablokuje mi możliwości wypisania się i skakania uh. Chodzi żeby się nie składał i żeby znaleźć jakiś złoty środek między uh a skakaniem w haku z naciskiem na skakanie w haku. Czyli przymierzać się bardziej do dice czy evo/rebel ?

Jak old school to rebel. Jak podstawowe UH to dice.
Bardziej uniwersalny i szybszy (roczniki do 2016) jest dice ale mimo to nie zamienię na niego moich rebeli :wink:
Jeżeli planujesz nowy sprzęt 2018 to weź pod uwagę że nowe rebel są całkiem inne niż te 2013-2016.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post22 wrz 2017, 10:07

Pisząc wyznawców miałem na myśli między innymi Mikolpę :)
2018 będzie też latał na 4 linkach.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post04 paź 2017, 09:30

Evo lub Dice. Evo wiecej w górę, mniej UH, dice wiecej UH, mniej w górę. Tyle, że z evo coś majstrują i będzie podobno na 3 tubach tak jak dice.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości