Latawiec 10m + przedłużki

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post16 cze 2018, 09:49

Turbo_Sen pisze:
boldek pisze:Nie kupi 13 m bo nie lubi wychodzić na wodę jak wieje 15 knts ;) Tu bardziej chodzi o to by mieć fajną maszynkę na wiatr 20-25 węzłów i od czasu do czasu poużywać jej też jak siądzie do tych 15-18 jak to ostatnio właśnie miało miejsce w Kuźnicy.



Znowu zioło zjarales przed wejściem na kiteforum? :D Gdzie ty widzisz takie informacje ze on chce plywac przy 20-25kts?

Czytając wnioskuję że się znają :thumb: A informacji o oczekiwaniach od pływania nie ma dlatego ciężko coś dobrze doradzić.
Ale faktycznie boldek jakiś nie w humorze, mało Wam tam wieje na północy czy co? :wink:
Ostatnio zmieniony 16 cze 2018, 09:55 przez Mikolpa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post16 cze 2018, 09:55

Nie jest tak źle w tym tygodniu 3 dni pływania, poniedziałek super, wtorek spoko i czwartek tez dało radę. Generalnie kwietnia nic nie pobije piękna pogodna i duzo wietrznych dni.

A jak boldek zna kolegę to sie nie widzę bo sam lubi przedłużać linki w swoim FX 14m z zamiatas zainwestować w pożądnych LW latawiec :mrgreen:

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post16 cze 2018, 11:36

Mikolpa pisze:No to trzeba mieć maszynkę z zeszokim zakresem :wink: z tego co wiem FX ma z tym problem, zresztą chyba jak większość open-c. Przedłużenie linek spowoduje że szybciej odpalimy i popłyniemy przy braku mocy, ale nie doda nam to mocy na halsie, no może trochę. Jak komuś to wystarcza lub lubi zabawę z latakiem góra dół bo to mocy na pewno doda to tak, przedłużać do z 22 do 25 i różnica będzie odczuwalna.
Ja spróbował bym nawet 27 bo zakładając że FX to zwinny kite to może okazać się że to będzie dobre rozwiązanie.

Źle, źle, źle :wink:

Darek chce kupić 10 m SB a ja mam FXa

Mikolpa pisze:
Turbo_Sen pisze:
boldek pisze:Nie kupi 13 m bo nie lubi wychodzić na wodę jak wieje 15 knts ;) Tu bardziej chodzi o to by mieć fajną maszynkę na wiatr 20-25 węzłów i od czasu do czasu poużywać jej też jak siądzie do tych 15-18 jak to ostatnio właśnie miało miejsce w Kuźnicy.



Znowu zioło zjarales przed wejściem na kiteforum? :D Gdzie ty widzisz takie informacje ze on chce plywac przy 20-25kts?

Czytając wnioskuję że się znają :thumb: A informacji o oczekiwaniach od pływania nie ma dlatego ciężko coś dobrze doradzić.
Ale faktycznie boldek jakiś nie w humorze, mało Wam tam wieje na północy czy co? :wink:

Tak, trochę nie w humorze bo nie czytacie dokładnie. Tak, znamy się i widziałem go tego dnia na 10 SB z przedłużkami, bo to był mój SB i moje 5 m przedłużki :) których używam właśnie głównie do 14 m FXa jak słabo wieje. Fajnie się to sprawdza, bo FX jest szybki i linki nawet 5 m go nie zamulają. Mi przedłużki uratowały już kilka pływań w tym roku.

Turbo_Sen pisze:A jak boldek zna kolegę to sie nie widzę bo sam lubi przedłużać linki w swoim FX 14m z zamiatas zainwestować w pożądnych LW latawiec :mrgreen:

Nie mam 3-4 tysi na porządną 17 LW więc ratuję się linkami za 160 zeta. Ale jak masz zbędny latawiec w tym rozmiarze to chętnie przyjmę w dobre ręce i obiecuję że będę już milszy na forum i na spocie :)

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post16 cze 2018, 12:35

boldek pisze:

Tak, trochę nie w humorze bo nie czytacie dokładnie.

Nie siedzimy w głowie autora postu, a że każdy ma różne potrzeby podczas pływania to i rady są różne :wink: więc nie ma się co spinać że czasami odbiegają od tego co byśmy chcieli usłyszeć :P :thumb:

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2018, 13:53

Co tu dużo dywagować. Jeśliby 5m przedłużki robiły różnicę to od dawna każdy kompletowalby rozmiarowke co 4m.
Ja nadal proponuje obok podstawowej deski mieć coś strapless i nie zwalniać progresu używając wciąż tego samego rozmiaru. :thumb:

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post16 cze 2018, 16:38

Mikolpa pisze:Przedłużenie linek spowoduje że szybciej odpalimy i popłyniemy przy braku mocy, ale nie doda nam to mocy na halsie, no może trochę. Jak komuś to wystarcza lub lubi zabawę z latakiem góra dół bo to mocy na pewno doda to tak, przedłużać do z 22 do 25 i różnica będzie odczuwalna.

Zgadzam się z tym w 100% teoria jest taka jak Mikolpa pisze moim zdaniem. Widzę mega sens by do hydrofoila użyć przedłużek gdzie najwiecej mocy potrzeba przy samym starcie później juz bardzo małe opory.

Do pływania TT raczej zawsze wystartujemy jak cos tam wieje wystarczy mocniej pociągnąć latawcem, problem jest jak jest za mało i już się płynie pompując latawcem słaba to zabawa plus tracenie wysokości

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post17 cze 2018, 10:28

Turbo_Sen pisze:Do pływania TT raczej zawsze wystartujemy jak cos tam wieje wystarczy mocniej pociągnąć latawcem, problem jest jak jest za mało i już się płynie pompując latawcem słaba to zabawa plus tracenie wysokości

Ale piszesz to z pozycji używania przedłużek na co dzień, czy jako suchej teorii? Myślę że to może mieć spore znaczenie przy udzielaniu się w tym temacie :idea: :)

Awatar użytkownika
darass
Posty: 171
Rejestracja: 15 kwie 2010, 22:13
Deska: Ronson Player
Latawiec: Naish Pivot
Lokalizacja: Władysławowo
 
Post20 cze 2018, 15:40

dzięki, temat zamknięty... nawinęła się 12m w dobrej cenie

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post20 cze 2018, 19:43

darass pisze:dzięki, temat zamknięty... nawinęła się 12m w dobrej cenie

I to jest najlepsze rozwiązanie :thumb:

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post21 cze 2018, 17:06

Dobry wybór z tą 12m zamiast 10m+przedłużki. Ekspertem od przedłużek nie jestem jak kolega boldek i zostać nim nie mam zamiaru. Popływasz na dobrej 12m więcej niż na 10m.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post21 cze 2018, 17:24

Turbo_Sen pisze:Dobry wybór z tą 12m zamiast 10m+przedłużki. Ekspertem od przedłużek nie jestem jak kolega boldek i zostać nim nie mam zamiaru. Popływasz na dobrej 12m więcej niż na 10m.

Ty chyba dalej nie kumasz do końca dlaczego on się zastanawiał nad tą 10-tką i przedłużkami, nie? To powtórzę się :) Ano dlatego, że chciał wydać jak najmniej kasy i mieć 1 latawiec, taki najbardziej uniwersalny, a przedłużki miały poszerzyć jego zakres. Nigdzie nie napisałem, że był to super mega pomysł, bo dla przykładu ja mam 3 latawce i jeszcze mi mało ;)
Też uważam, że dobrze, że kupił 12 m którą zresztą sam mu podsunąłem :)


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości