Kiedy najlepiej wieje i jak zacząć?

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
Moleks
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2019, 21:20
 
Post13 kwie 2019, 21:35

Hej,

Interesuje mnie zrobienie IKO 1+2+3 w te wakacje. W związku z tym chciałbym zapytać o kilka spraw:

1) W jakim miesiącu najlepiej robić kurs? Kiedy najlepiej wieje, można to mniej więcej przewidzieć? Sierpień/Lipiec? Początek/koniec?
2) Jak się domyślam, biorąc pod uwagę cenę, najlepiej robić kursy w Polsce? Czy może są miejsca, gdzie różnica jest do przełknięcia, a otoczenie bardziej egzotyczne?
3) Czy zatoka jest już czysta?
4) W jakim mieście najlepiej robić kurs? Rozumiem, że półwysep Helski, ale czy polecacie jakieś konkretne miasto?
Myślę o Jastarni, ale to głównie dlatego, że już tam byłem. A może jeśli chodzi o wiatr/wodę nie ma różnicy, ale ciekawiej jest w jakimś konkretnym ośrodku?
5) Czy podczas kursu można poprosić o dwie pianki (cieplej)? :D

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post13 kwie 2019, 22:32

Moleks pisze:Hej,

Interesuje mnie zrobienie IKO 1+2+3 w te wakacje. W związku z tym chciałbym zapytać o kilka spraw:

1) W jakim miesiącu najlepiej robić kurs? Kiedy najlepiej wieje, można to mniej więcej przewidzieć? Sierpień/Lipiec? Początek/koniec?
2) Jak się domyślam, biorąc pod uwagę cenę, najlepiej robić kursy w Polsce? Czy może są miejsca, gdzie różnica jest do przełknięcia, a otoczenie bardziej egzotyczne?
3) Czy zatoka jest już czysta?
4) W jakim mieście najlepiej robić kurs? Rozumiem, że półwysep Helski, ale czy polecacie jakieś konkretne miasto?
Myślę o Jastarni, ale to głównie dlatego, że już tam byłem. A może jeśli chodzi o wiatr/wodę nie ma różnicy, ale ciekawiej jest w jakimś konkretnym ośrodku?
5) Czy podczas kursu można poprosić o dwie pianki (cieplej)? :D

ad 1 nieletnim
ad2 tylko pl bedzie tanio
ad3 od 20 lat
ad4 Chałupy, Jastarnia
ad5 zalezy od temperatury, pianka ogranicza ruchy

Informacyjnie nie da sie zrobić na raz iko1+2+3 co najwyżej 1+2 a może za rok iko 3

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post14 kwie 2019, 09:30

Moim zdaniem IKO 1+2 aż pierwsze starty jako tsko wychodzą i zna się systemy bezpieczeństwa a wtedy kupić sprzęt i plywaaaaaaaaac. IKO 3 strata kasy.

Polecam Surf Point w Jastarni. Nie mam żadnego związku z tą szkołą, po prostu ja tam robiłem i wszystko było tip-top.

Duzo zależy też od nastawienia, ogólnej formy no i czy uprawiales w przeszłości sporty wodne lub snowboard/deskorolka. Zwyczajnie ogólna ruchawość i czucie wiatru baaaaaardzo pomaga, ale i bez tego się da.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 kwie 2019, 02:01

Moleks pisze:Hej,

Interesuje mnie zrobienie IKO 1+2+3 w te wakacje. W związku z tym chciałbym zapytać o kilka spraw:

1) W jakim miesiącu najlepiej robić kurs? Kiedy najlepiej wieje, można to mniej więcej przewidzieć? Sierpień/Lipiec? Początek/koniec?
2) Jak się domyślam, biorąc pod uwagę cenę, najlepiej robić kursy w Polsce? Czy może są miejsca, gdzie różnica jest do przełknięcia, a otoczenie bardziej egzotyczne?
3) Czy zatoka jest już czysta?
4) W jakim mieście najlepiej robić kurs? Rozumiem, że półwysep Helski, ale czy polecacie jakieś konkretne miasto?
Myślę o Jastarni, ale to głównie dlatego, że już tam byłem. A może jeśli chodzi o wiatr/wodę nie ma różnicy, ale ciekawiej jest w jakimś konkretnym ośrodku?
5) Czy podczas kursu można poprosić o dwie pianki (cieplej)? :D


Aloha

1. z naszego doświadczenia najlepsze miesiace na kurs to maj/czerwiec/wrzesień - jest zdecydowanie najwięcej wiatru, niewiele osób ( turystów ) na Półwyspie, nie ma tłoku na widzie ani problemu z miejscem do spania.
2. Tak, najlepiej robic kursy w Polsce, chociaz jeśli i tak masz w planie wyjazd do egzotycznego kraju, można te rzeczy połączyć. Jest mnóstwo polskich szkół w Europie czy Egipcie. My po sezonie na Helu wybieramy Brazylię bo daje najlepszy trening i 100% pewności wiatru.
3. tak, jest czysta. Nawet nagłośniony bardzo w poprzednie wakacje problem sinic, występował głównie po stronie Bałtyku, gdzie nie szkolimy...
4. Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata. Hel i Władysławowo raczej odpadają. My wybraliśmy Kuźnicę ze względu na bliskość Mewich Rew ( wyspy na środku Zatoki ), ale jest mnóstwo świetnych miejsc na Półwyspie.
5. Można oczywiście, w maju/wrześniu jest to super sposób przeciw wychłodzeniu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post15 kwie 2019, 23:00

Moleks pisze:Hej,

Interesuje mnie zrobienie IKO 1+2+3 w te wakacje. W związku z tym chciałbym zapytać o kilka spraw:


Zrob 1+2
Kemping Maszoperia, szkola surfpoint,
Mozesz wykupic pakiet przedsezonowy, godziny dopasowujesz elastycznie pod prognoze, mozesz rozciagnac szkolenie na kilka tygodni,
Jesli jestes dobrze przygotowany kondycyjnie, to da sie nawet 2 h w ciagu jednego dnia zrobic
W sezonie wakacyjnym raczej jest ciezko, bo sa to miesiace ubogie w wiatr, aczkolwiek ostatnimi czasy sie to zmienia, nie zmienia sie natomiast scisk wakacyjny.
Jak dobierzes, kogos do pary, to kurs bedzie jeszcze tanszy i rownie skuteczny, moze nawet skuteczniejszy.
Nie zgadzam sie z teza ze pianka ogranicza ruchy, na pewno mniej niz ciuch narciarskie.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości

cron