Rebel 4 vs 5 lines :?:

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
oreo66
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2018, 18:29
Postawił piwka: 1 raz
 
Post03 cze 2019, 16:16

Forumowicze, jak to jest z tym 4 i 5 linkami w rebelach ? Jak kupie rebela z 5cioma to mogę zrezygnować z 5tej? Jaki będzie tego efekt? Odradzano mi 5cio ze względów bezpieczeństwa i już nie wiem :roll:

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post04 cze 2019, 09:49

oreo66 pisze:Forumowicze, jak to jest z tym 4 i 5 linkami w rebelach ? Jak kupie rebela z 5cioma to mogę zrezygnować z 5tej? Jaki będzie tego efekt? Odradzano mi 5cio ze względów bezpieczeństwa i już nie wiem :roll:


Jeśli kupisz model Rebela dedykowany do 5 linkowego baru (czyli model do 2018 roku) to on na 4 linkowym barze nie polata bo środkowa linka jest napięta (loaded 5th line). Inaczej niż np w Dice, który może latać i na 4 i na 5-ciu (chociaż wg wielu lata lepiej na 5).

Co do niebezpieczeństwa przy 5 to nie wiem o co chodzi. North wrzucał kiedyś filmik do sieci, że na 5-ciu linkach latawiec lepiej się zachowuje przy leashowaniu, szybciej traci moc niż 4-linkowy, nie wiem ile w tym prawdy, a ile marketingu.

W przypadku 5-cio linkowych barów lepszy jest profil latawca (jeśli 5-ta linka też przenosi siły).

Są dwa minusy 5-cio linkowych barów:
1) jedna linka więcej do rozplątania i podpięcia :)
2) przewijanie się latawca w sposób wymagający wizyty na brzegu.

Przez wiele lat pływałem na Rebelach, ciągle jeszcze 2 leżą na półce i przewinął mi się w sposób nie do odwinięcie kilka razy. Przez ostatni rok, Core 4 linkowy też mi się raz przewinął tak, że nie było szans się odwinąć na wodzie. Im bardziej jesteś doświadczony tym przewinięć uniemożliwiających odwinięcie będziesz miał mniej. Bo nawet jak latawiec spada jak liść da się zareagować, żeby się nie przewinął (przeważnie).

Jest przekonanie, że 5-cio linkowy bar to zło, ale ja bym się nie bał. Jak latawiec i bar w dobrym stanie to bym brał bo to spoko konstrukcja.

Awatar użytkownika
oreo66
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2018, 18:29
Postawił piwka: 1 raz
 
Post04 cze 2019, 12:47

Dzięki za odpowiedz, już teraz rozumiem. Do rebela 2k16 polecacie jakiś bar? Zostaje tylko North 5th element i jeszcze jakaś wersja, którą można zmienić na 5 linkową ?

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post04 cze 2019, 20:45

oreo66 pisze:Dzięki za odpowiedz, już teraz rozumiem. Do rebela 2k16 polecacie jakiś bar? Zostaje tylko North 5th element i jeszcze jakaś wersja, którą można zmienić na 5 linkową ?


Jeśli Northa to tylko 5th element. Jeśli inne firmy to za dużo wyboru nie ma bo mało jest firm robiących 5 linkowe bary, ja nie eksperymentowałem więc się nie będę wypowiadał.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 cze 2019, 13:38

oreo66 pisze:Dzięki za odpowiedz, już teraz rozumiem. Do rebela 2k16 polecacie jakiś bar? Zostaje tylko North 5th element i jeszcze jakaś wersja, którą można zmienić na 5 linkową ?


Tylko bary Northa muszą być 2017 i starsze. Nowsze nie pasują. Z nowych barów tylko click bar.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości