wypadek na 6 ce!!...

Hydepark, oraz posty usunięte z innych działów przez admina.
Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post14 maja 2015, 12:09

mary.dk pisze:Przyczyny moga byc tylko dwie,
albo zawinil sprzet, albo zawinil czlowiek,

a to dobre! myślałem że może jeszcze zawinić korelacja planet...
Jak pisał Wrogu- nie ma co gadać.
Sporo osób pewnie trafnie domyśla się jak było i im akurat nie trzeba nic wmawiać, bo widzieli pewnie już wiele takich sytuacji i spuszczenie komuś powietrza czy zliszowanie nie jest im obce.

życzę powrotu do zdrowia i BEZPIECZNEGO pływania w przyszłości... czy to z własnej ręki, sprzętu czy też czynników astralnych.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 12:53

Widząc film na bieżąco zaraz po wydarzeniu, w dość słabej jakości, moim zdaniem był to klasyczny przykład zaniedbania/błędu przy starcie. Nie widać tego dokładnie ( brak materiału ) ale latawiec :

- był dość długo i niepewnie ustawiany do startu
- jeden z tipów był nietypowo zagięty

co prowadzi do jednego z wniosków - linka nośna była zamieniona w podłączeniu ze sterującą lub bridle były zawinięte na tipie ( lub inna awaria latawca ). Na dodatek nie wydaje mi się żeby można było "samemu" wygenerować aż taką moc - jedynie latawiec lecący po dużym łuku mógł tak się zachować.

Po pierwszym uderzeniu ( szoku ) być może nie dało się użyć zrywki bezpieczeństwa, potem wypadki dzieją się lawinowo a latawiec wciąż ma moc...należy się naprawdę cieszyć że nie doszło do tragedii.

Moim zdaniem film powinien zostać ku przestrodze, być może do wniosków "po" dodałbym tylko, że nie kask i vest na pierwszym miejscu a jednak :

- dobre wyszkolenie :!:
- zdrowy rozsądek :idea:

powinny być naszymi głównymi zabezpieczeniami. Co do powstrzymywania i "zabierania kluczyków" - na pewno na spocie na którym są nasi kursanci/instruktorzy ktoś miałby szansę zareagować, wspomóc. Tutaj niestety było za daleko.

Mam nadzieję że kolega szybko wróci do zdrowia,

peace

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post14 maja 2015, 13:36

TrueKejner pisze:a to dobre! myślałem że może jeszcze zawinić korelacja planet...


Korelacja tez moze sie zdarzyc - zycie... :thumb:

Pozdro...

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 13:40

sorry ale wydaje mi się, że dalsza dyskusja bez dostępu do filmu jest bez sensu. Jeśli ktoś ma aktualny link to wrzućcie, jak nie to dajcie spokój bo zaraz zrobi się przepychanka właściwie nie wiadomo po co - ani to ku przestrodze, ani dla oceny ani nic...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 13:44

onzo pisze:sorry ale wydaje mi się, że dalsza dyskusja bez dostępu do filmu jest bez sensu. Jeśli ktoś ma aktualny link to wrzućcie, jak nie to dajcie spokój bo zaraz zrobi się przepychanka właściwie nie wiadomo po co - ani to ku przestrodze, ani dla oceny ani nic...


..ale na filmie było widać tylko skutki - nie przyczyny :idea:



peace

jank007
Posty: 60
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:31
Lokalizacja: Berlin
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 maja 2015, 15:55

Ziomek. pisze:
onzo pisze:sorry ale wydaje mi się, że dalsza dyskusja bez dostępu do filmu jest bez sensu. Jeśli ktoś ma aktualny link to wrzućcie, jak nie to dajcie spokój bo zaraz zrobi się przepychanka właściwie nie wiadomo po co - ani to ku przestrodze, ani dla oceny ani nic...


..ale na filmie było widać tylko skutki - nie przyczyny :idea:



peace

w dodatku krecone termosem wiec duzo nie straciles :)

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post14 maja 2015, 16:29

Szczerze mówiąc smuci mnie kierunek dyskusji w tym wątku ...

Po pierwsze wypadek wyglądał bardzo poważnie i przede wszystkim życzę tej osobie powrotu do pełni zdrowia... (bez względu na wszystkie okoliczności tego wypadku).
Po drugie najważniejsze to wyciągnąć odpowiednie wnioski i dowiedzieć się jak do tego doszło i niech to służy jako przestroga dla wszystkich.

Mimo około 400h wypływanych od 10 lat, każdorazowo przed sezonem czytam sobie "List Stokrotki" po to by nigdy nie być zbyt pewnym siebie i zawsze mieć się na baczności...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 16:42

Fin pisze:

Mimo około 400h wypływanych od 10 lat...


..mimo grubo ponad 400 h wypływanych w tym sezonie nigdy nie piję przed :hand:

..stąd "kierunek dyskusji" ..

peace
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015, 16:46 przez Ziomek., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post14 maja 2015, 16:44

Fin pisze:Szczerze mówiąc smuci mnie kierunek dyskusji w tym wątku ...


Nie przesadzaj, dysputa strikte forumowa - mozna se pogdybac ;-)

Pozdro...

robertdr
Posty: 342
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:26
Deska: biały Yamay
Latawiec: trzy gabrysie
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 17:10

Ziomek. pisze:
robertdr pisze:Przykra sprawa - życzę zdrowia i w odróżnieniu od "właściciela zatoki" nie będę liszował, a prędzej pomogę.
Sam się liszuj Ziomek i nie wciskaj kitu, ze coś wyjaśniłeś w pierwszym poscie, bo jedynie odniosłeś sie do sa mochodów - i co będziesz zabierał prawka, spuszczał powietrze, a może łamał kluczyki? Jak wiesz co było przyczyną to napisz, a może pomożesz swoim niewątpliwie dużym doświadczeniem tym co zaczynają, a nie robisz tu za króla miejscówki.


słuchaj ignorancie - nie jestem ani królem, ani właścicielem Zatoki ,
za to zdarzało mi się zabierać kluczyki kierowcom - kumasz ?
czy też "pomożesz", jak piszesz, by rozjechał Twoją rodzinę?
jak trzeba będzie to nie tylko zliszuję, ale zrobię dużo więcej :idea:

napisałem wyraźnie:

Ziomek. pisze:gdyby światło dziennie ujrzały OKOLICZNOŚCI z powodu których doszło do tego wypadku, zapewniam że WSZYSCY komentujący zmieniliby pogląd o 180 stopni


więc zapisz się do przedszkola na zajęcia z domyślności ..

peace



Mam dużego psa, który zazwyczaj nie reagije na szczekania kundelków, ale zdarza mu sie warknąć jak zaczynają kąsać co też i ja raz uczynię

Był film (mam nadzieję, że sie pojawi) na którym widać człowieka rzucanego o przyczepę i inne sprzęty- masakra. Zrobiło mi się go zwyczajnie żal tak po ludzku.
Ale król ziomóś I BEZ PODANIA JAKIEGOKOLWIEK POWODU W SWOIM POŚCIE (inni to też zauważyli) wypalił z grubej rury - jak wyzdrowieje (oby) i wróci to go zliszuję !!!
Nachlany/naćpany był? Walnął w przyczepę specjalnie? NIC nie napisałeś a jak nie to wara ci od kazdego kto wejdzie do wody.
I kim Ty jesteś żeby innym zabraniać innym pływać? Jak widzisz, że ma coś źle podłączonne, za duży latawiec to podpowiedz i pomóż a liszowanie, lub jak marydk napisał dzirawienie latawca to zwykła bandytka.
A może w przyszłym roku ustalisz, że ci na pomarańczowych (mam) będą liszowani, a ci na innych niż Twoje jedyne najlepsze to będą mieli dzirawione, lub linki przecinane? Zastanów sie i odpuść bar :lol: bo człowiek już swoje wycierpiał, Twój post lekko zalatuje.

Docinki na swój temat pominę vide pierwsze zdanie

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 17:18

robertdr pisze:

Mam dużego psa, który zazwyczaj nie reagije na szczekania kundelków, ale zdarza mu sie warknąć jak zaczynają kąsać co też i ja raz uczynię

Był film (mam nadzieję, że sie pojawi) na którym widać człowieka rzucanego o przyczepę i inne sprzęty- masakra. Zrobiło mi się go zwyczajnie żal tak po ludzku.
Ale król ziomóś I BEZ PODANIA JAKIEGOKOLWIEK POWODU W SWOIM POŚCIE (inni to też zauważyli) wypalił z grubej rury - jak wyzdrowieje (oby) i wróci to go zliszuję !!!
Nachlany/naćpany był? Walnął w przyczepę specjalnie? NIC nie napisałeś a jak nie to wara ci od kazdego kto wejdzie do wody.
I kim Ty jesteś żeby innym zabraniać innym pływać? Jak widzisz, że ma coś źle podłączonne, za duży latawiec to podpowiedz i pomóż a liszowanie, lub jak marydk napisał dzirawienie latawca to zwykła bandytka.
A może w przyszłym roku ustalisz, że ci na pomarańczowych (mam) będą liszowani, a ci na innych niż Twoje jedyne najlepsze to będą mieli dzirawione, lub linki przecinane? Zastanów sie i odpuść bar :lol: bo człowiek już swoje wycierpiał, Twój post lekko zalatuje.

Docinki na swój temat pominę vide pierwsze zdanie


a ja nie mam psa, ani małego ani dużego, dlatego nawet mi powieka nie drgnie na twoje tanie wyzwiska , które zacżałęś pierwszym swym tu postem :thumb:

podobnież nie drgnie mi powieka, żeby cię zliszować , jeśli wejdziesz z latawcem pijany do wody w pobliżu mnie, mojej rodziny lub znajomych :thumb:

cięcia linek i latawców nie popieram, szanuję sprzęt - liszować mi się zdarzało - TAKĄ podejmuję decyzję - w odróżnieniu od twojej, jak piszesz pomocy takim jegomościom..

ps: jak jesteś taki forumowo anonimowy kozak, podejdź na spocie, ja anonimowy nie jestem :wink: i rzucaj obelgi (cytuję: kundelek :lol: ) w twarz :thumb:

w innym przypadku sam "ujadasz zza węgła" :thumb:

mroku
Posty: 46
Rejestracja: 30 sty 2010, 15:03
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post14 maja 2015, 17:31

Czyli podsumowując gość był pijany i nie umiał czy jakiś wypadek losowy?

Awatar użytkownika
Fasolix
Posty: 367
Rejestracja: 26 wrz 2013, 23:00
Deska: Firewire
Latawiec: 4/6/8
Lokalizacja: Lanz
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post14 maja 2015, 17:46

Proponował bym zamknąć ten post bo jego poziom zaczyna być krytyczny :!:
Jestem za usunięciem filmiku z sieci gdyż nie pokazuje on samej przyczyny i okoliczności zdarzenia a sam jego skutek.
Co za tym idzie nie uczy niczego a wręcz przeraża i mrozi krew w żyłach.
Myślę że każdy średnio rozgarnięty jegomość ma świadomość ile może kosztować błąd, nawet bez tez publikacji. :idea:
Przez szacunek do ofiary zdarzenia (której życzę wszystkiego co najlepsze w powrocie do zdrowia) apeluje do forumowiczów by więcej nie komentować i nie rozpowszechniać filmu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post14 maja 2015, 17:58

Ziomek. pisze:
Fin pisze:Mimo około 400h wypływanych od 10 lat...

..mimo grubo ponad 400 h wypływanych w tym sezonie nigdy nie piję przed :hand:
..stąd "kierunek dyskusji" ..
peace


Stad też pisze, że ważne żebyśmy poznali przyczyny.

Jeżeli:
a) gość był pijany
b) podpiął 13m źle jak inni pływali na 9
c) uczył się sam

to wszystko będzie jasne i temat możemy zamknąć ...

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 18:06

Problem jest ze niby ktoś coś wie jak było ale nie powie... to chyba faktycznie najlepiej zamieść to pod dywan i będzie spokój. Nie pierwsze i nie ostatnie zdarzenie na półwyspie a i tym razem nic z tego na przyszłość dobrego w kwestii bezpieczenstwa nie wyniknie. :hand:


Wróć do „Śmietnik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron