Jesień w kolorach lata! Wyjazd grupowy z EASY: 24-31.10.2014

Oferty wycieczek, podróże, last minute, bilety lotnicze, etc.
EASY Surf Travel
Posty: 1024
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:21
Lokalizacja: ul. Olsztyńska 2 60-416 Poznań
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post12 lip 2014, 11:31

Tej jesieni powieje latem! Utrwalamy opaleniznę i szlifujemy kitesurfingowe umiejętności w Egipcie!

Obrazek

Ostatni momet, aby utrwalić opaleniznę i popływać na kitesurfingu! Zapraszamy na drugi tegoroczny, jesienny wyjazd grupowy z EASY Surf Center. Jesień w RedSeaZone jest nie tylko cieplejsza niż polskie lato, ale również o wiele bardziej wietrzna... zatem jeśli zawiódł Was półwysep i czujecie niedosyt pływania proponujemy: zabierzcie się z nami!

Niezdecydowani! Zobaczcie film i poczujcie klimat wyjazdu już teraz!
phpBB [video]


Czego możecie nauczyć się na wyjeździe?
phpBB [video]


Ceny:

1. Hotel Three Corners Rihanna Inn od 2449 zł za osobę,
2. Hotel Three Corners Ocean View od 3099 zł za osobę,

Dostępne miasta wylotu: Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Warszawa

Cena zawiera: przelot, transfer z lotniska, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie zgodnie z ofertą, podstawowe ubezpieczenie

Cena nie zawiera: wizy (25 USD), szkoleń kitesurfingowych, wypożyczenia sprzętu dla osób już pływających,

Więcej info na:
http://www.easy-surftravel.pl/oferta/wy ... zd-grupowy

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lip 2014, 19:27

EASY Surf Travel pisze: Jesień w RedSeaZone jest nie tylko cieplejsza niż polskie lato, ale również o wiele bardziej wietrzna... zatem jeśli zawiódł Was półwysep i czujecie niedosyt pływania ..


versus:

EASY Surf Travel pisze:
- jutro nadal wieje! 5 dzień z rzędu wiatr ślizgowy - windsurfing śmiga w ślizgu 500 metrów od brzegu a kitesurferów szkolimy w Pucku
- na niedzielę już zachodzik, czyli pływanie przy bazie! Z każdą godziną prognoza coraz lepsza!
- poniedziałek, wtorek ma nadal wiać z zachodu!
- a co dalej? .... Zobaczymy

Póki co sezon mamy bardzo wietrzny! Po doskonałym czerwcu lipiec "nie daje ciała" a ten tydzień zdecydowanie należy do EPICKICH! Takie HAWAJE mogły by być co tydzień!


---> https://www.facebook.com/easy.surf.center?fref=ts#


..to w lewo czy w prawo? :wink:

peace

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post12 lip 2014, 23:25

Ten kto trafił z urlopem na ten tydzień na Półwyspie... zdecydowanie nie może narzekać... pod warunkiem, że wiedział gdzie tego wiatru szukać :idea:
Wielu naszych obozowiczów / kursantów zakończyło ten turnus z umiejętnością samodzielnego pływania czyli "tak zwanym" IKO 2.

Niestety nie zawsze w Polsce jest tak, że można poszkolić bez pianki..

Obrazek

A tym bardziej już we wrześniu czy w październiku, którego oferta dotyczy.

Tak jeszcze dla porównania, 2 prognozy:

Obrazek
Obrazek

Chyba komentarz jest zbędny :hand:

Nie mówimy że na helu nie można trafić super tygodnia z wiatrem czy nauczyć się kite'a w weekend - owszem - można o czym przekonało się wielu naszych kursantów z tego tygodnia czy choćby weekendu Bożego Ciała. Z tym że trzeba "trafić" lub mieć elastyczność doboru terminu pod prognozę.

W przypadku wyjazdu do Egiptu szansa na "trafienie" zdecydowanie wzrasta... wraz z ceną ale i też temperaturą wody, powietrza itd... Także... oferujemy dla KAŻDEGO coś :idea:

Pozdr
Lussik

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2014, 09:15

Lussik, za wiele osób już było w Egipcie , w tym wiele razy, w tym zbyt często kaprawo pływajac :hand:
jak chcesz to mogę Ci powklejać odwrotne tabelki prognoz - tylko po co?
w PL jedziesz na Prognozę i popływasz - w Egipcie jak trafisz - też popływasz ..tylko trudniej na ostatnią chwilę polecieć :hand:

poza tym piszesz tu nie o "trafieniu w tydzień" w Polsce - tylko z tego co widzę o sezonie :thumb: , więc.. trzymajmy się obiektywnie, niezależnie o potrzeb marketingowych na dana chwilę :thumb:

EASY Surf Travel pisze:
Póki co sezon mamy bardzo wietrzny! Po doskonałym czerwcu lipiec "nie daje ciała" a ten tydzień zdecydowanie należy do EPICKICH! Takie HAWAJE mogły by być co tydzień!



pozdrawiam i udanego sezonu :thumb:

peace

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post13 lip 2014, 17:19

Ziomek. pisze:Lussik, za wiele osób już było w Egipcie , w tym wiele razy, w tym zbyt często kaprawo pływajac :hand:
jak chcesz to mogę Ci powklejać odwrotne tabelki prognoz - tylko po co?
w PL jedziesz na Prognozę i popływasz - w Egipcie jak trafisz - też popływasz ..tylko trudniej na ostatnią chwilę polecieć :hand:




Hej. Jedziesz na prognozę i popływasz... czasem jedziesz na prognozę... i nie popływasz. Z wiatrem bywa różnie - zarówno w PL jak i w Egipcie. Powklejać sobie możemy wszystko... tylko po co. Niepodważalny fakt jest taki, że w Egipcie zdecydowanie więcej dni wieje niż nie wieje :hand: 70% dni wietrznych w skali roku to minimum. Lecąc na tydzień do Egiptu statystyczne prawdopodobieństwo na pływanie jest znacznie większe niż wybierając się na tydzień na Hel.

Ale tak jak pisałem wcześniej - i tu i tu można trafić w "kaprawe" pływanie. Z tym że przy urlopie w Egipcie deszcz trafia się raz na cztery lata... (tak... w tym roku był :D ) i w razie czego w El Gounie popływasz w światowej klasy cable parku.

Dla 100% jasności - uwielbiam Półwysep Helski i nie wysiedział bym całego roku w Egipcie, mimo że jest ciepło, słonecznie i wietrznie. Co roku nie mogę się doczekać sezonu i z przyjemnością zakładam grubą pianę, buty i kaptur podczas Majówkowego rozpoczęcia sezonu, gdzie temperatury zarówno wody jak i powietrza bywają powiedzmy "odmienne" od tych w Egipcie. Przez cały sezon wypatruję prognoz by wyskoczyć dobrze popływać dobrze na Bałtyckiej fali a pod koniec września z przyjemnością zamykam bazę i lecę znów popływać bez pianki :thumbsup:

Ziomek. pisze:poza tym piszesz tu nie o "trafieniu w tydzień" w Polsce - tylko z tego co widzę o sezonie :thumb: , więc.. trzymajmy się obiektywnie, niezależnie o potrzeb marketingowych na dana chwilę :thumb:


Tak - piszę o sezonie - bo na ten w tym roku narzekać nie można. Co prawda początek wakacji nie był super ciepły, ale za to był całkiem wietrzny. Drugi rok z rzędu początek lipca wiatrowo jest bardzo dobry (rok temu naliczyliśmy również kilkanaście dni pływania niemal pod rząd, z małymi przerwami). Przeważnie te okresy trafiały się dużo gorsze - było ciepło, ale i bezwietrznie.

Taka sytuacja jak była w ubiegłym tygodniu - podtrzymuje, należy do jak to teraz zdarza się określać - epickich - 4 dni upalnej, słonecznej pogody z wiatrem na średnie latawce i pływanie bez pianek nie trafia się często na Helu... natomiast w Egipcie mamy to przez około 6 miesięcy.


Ziomek. pisze:pozdrawiam i udanego sezonu :thumb:

peace


Wzajemnie :thumbsup:

Pozdr
Lussik

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2014, 18:01

Lussik | EASY Surf Center pisze:.. w El Gounie popływasz w światowej klasy cable parku.


i tym "stwierdzeniem" podsumował bym całość tutejszego marketingu :thumb:
czy ktokolwiek ze światowej klasy riderów tam pływał - czy nadal omijają ten park szerokim łukiem ?
nikt z wielu riderów, którzy tam byli - Ci tego oficjalnie nie napisze - więc będę pierwszy , przyzwyczaiłem się :hand:
podziwiam i szanuję kolosalnie drogie próby stworzenia kabla :hand:
ale światowej klasy parkiem to on niestety już nigdy nie będzie :idea:
z kilku powodów, wymienię JEDEN: CZOP , który tworzy się już przy małym zefirku - a twierdzisz, że wieje tam niemal non stop :wink:
nie zabieram się za budowy wakeparków, kilka skateparków mi wystarczyło
ale nawet ja wiem, że kabla nie stawia się równolegle do linii wiatru :idea: i niemal na powierzchni ziemi - inwestycja w zagłębienie w tym przypadku jest nieunikniona
słona woda, muszle i "rafowe narośla" na przeszkodach też nie uprzyjemniają korzystania z nich..

jak zawsze - nie przepraszam za szczerość :hand:

i : nie - nie byłem tam od czasu jak jest kabel i się nie wybieram - ale znam zbyt wielu riderów
byłem w El Gounie 3 razy, zanim jeszcze Ty na kite pływałeś w ogóle i nawet te rzadkie chwile gdy wiało i do tego zgrało się to z obecnością wody należały do marnych sesji - bo po prostu spot jest mały, płytki i przez to niebezpieczny w mojej opinii :idea:
ILE masz tam przestrzeni z wodą do pasa? (minimum do jakiegokolwiek w miarę bezpiecznego treningu)
odp: tyle, że wybić się musisz z płytkiej - by lądować w tym głębszym oczku :idea:
i gdy w tym oczku trenuje 4 osoby - lub stanie jeden fotograf to już po sesji.

takie są, jak to nazywasz - "niepodważalne fakty" .. :hand:

peace

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post14 lip 2014, 12:15

Ziomek pisze:czy ktokolwiek ze światowej klasy riderów tam pływał - czy nadal omijają ten park szerokim łukiem ?
nikt z wielu riderów, którzy tam byli - Ci tego oficjalnie nie napisze - więc będę pierwszy , przyzwyczaiłem się :hand:
jak zawsze - nie przepraszam za szczerość


A ja przyzwyczaiłem się i nie spodziewałem się byś napisał inaczej :hand: w końcu prowadzimy konkurencyjne działalności więc dziwnym by było byś "cudze chwalił". Nie od dziś wszyscy na forum wiemy że najlepszy jest ten spot na R a najlepsze latawce to te na BE a deski te na CE :hand:

Ziomek pisze:podziwiam i szanuję kolosalnie drogie próby stworzenia kabla :hand:
ale światowej klasy parkiem to on niestety już nigdy nie będzie :idea:
z kilku powodów, wymienię JEDEN: CZOP , który tworzy się już przy małym zefirku - a twierdzisz, że wieje tam niemal non stop :wink:
nie zabieram się za budowy wakeparków, kilka skateparków mi wystarczyło
ale nawet ja wiem, że kabla nie stawia się równolegle do linii wiatru :idea: i niemal na powierzchni ziemi - inwestycja w zagłębienie w tym przypadku jest nieunikniona

i : nie - nie byłem tam od czasu jak jest kabel i się nie wybieram - ale znam zbyt wielu riderów


I tu zacytuję jeden z moich ulubionych filmów - "no a ja wtedy siedziałem dwa stoliki dalej"...

po pierwsze - to wyciąg jest w zagłębieniu i to całkiem sporym.. jak sporym widać chociażby na tym zdjęciu

Obrazek

po drugie na kablu jestem tylko jak nie wieje, a wtedy jakoś czopu nie uświadczyłem :hand: Jedyny czop jaki się pojawia to wywołany pływającymi riderami. jak wieje, to pływamy na kite i jak dla mnie oraz dla wszystkich KITESURFERÓW bo dla nich jest to forum to na kablu może nawet wchodzić swell...

po trzecie nigdzie nie napisałem że wyciąg jest doskonały - przed inwestorem jeszcze kilka zadań do zrealizowania - pomost między wyciągami, melex zwożący po wywrotce na 2 końcu wyciągu itd. Natomiast nie zmienia to faktu że wszystkie polskie, małe i duże kable przy nim wymiękają. Dlaczego:

- bo wyciągi są 4, w tym dwa duże, jeden na lewą drugi na prawą nogę + 2 małe systemy 2.0
- bo wyposażony jest w pokaźną ilość przeszkód RIXEN'a co w moim małym wake'owym doświadczeniu czyni ogromną różnicę pomiędzy tymi "spawanymi u pana Mietka w garażu"
- bo można pływać cały rok, 4 godziny lotu z Europy
- bo chyba nie ma wyciągu w mniejszej odległości od spotu kite niż tutaj.. jeśli jest to chętnie dowiem się gdzie.


Ziomek pisze:i nawet te rzadkie chwile gdy wiało i do tego zgrało się to z obecnością wody należały do marnych sesji - bo po prostu spot jest mały, płytki i przez to niebezpieczny w mojej opinii :idea:
ILE masz tam przestrzeni z wodą do pasa? (minimum do jakiegokolwiek w miarę bezpiecznego treningu)
odp: tyle, że wybić się musisz z płytkiej - by lądować w tym głębszym oczku :idea:
i gdy w tym oczku trenuje 4 osoby - lub stanie jeden fotograf to już po sesji.


ILE? Około 450x400 metrów w lagunie nie licząc możliwości pływania na głębokiej wodzie. Wystarczająco dużo do szkoleń oraz treningu amatorskiego jak i tego na światowym poziomie. Jakoś Alex Neto czy Eudazio nie narzekali, a mimo wszystko mając możliwość pobytu w Soma woleli siedzieć u nas :hand:

Idąc tym tropem, że spot w El Gounie jest niebezpieczny, to Twój na Eko spokojnie plasuje się w tej samej kategorii zagrożenia. W końcu to pod swoją bazą wbiłeś się w dno... a na pomoście przed Twoją bazą miał rok temu miejsce bardzo groźny wypadek....

Pozdr

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lip 2014, 15:43

Lussik | EASY Surf Center pisze:.. wszystkie polskie, małe i duże kable przy nim wymiękają. Dlaczego:



no to MOCNO Cię już poniosło :thumb:

.. opinia ridera , niezależnego, niezwiązanego z żadnym wyciągiem - jedna z wielu, które sypią się w kuluarach:

".. no co do tego kabla - to nie tylko czop ale brak wyspy, przeszkody w złych miejscach, mało tych przeszkód, awarie, nie czyszczone przeszkody z muszli, kamienisty brzeg, daleki powrót po wywrotce ... jakby to był dobry kabel byłyby już miliony editow zawodników stamtąd, a tak nie uświadczysz nawet fot z dobrymi trikami. to chyba wystarczy za wszystko. są to opinie riderów i to nie jakichś lamusow tylko takich co kleją takie triki co ja nigdy nawet 20% z tego nie zrobię .. "


ja również nie jestem związany z żadnym wyciągiem, a pisanie że Egipt jest konkurencją dla mnie, - czy vice versa - to jakieś daleko posunięte brednie :thumb:

Lussik | EASY Surf Center pisze:"spawanymi u pana Mietka w garażu"


..przekażę Koziemu i innym producentom Twoją "fachową" opinię :wink:

Lussik | EASY Surf Center pisze:Idąc tym tropem, że spot w El Gounie jest niebezpieczny, to Twój na Eko spokojnie plasuje się w tej samej kategorii zagrożenia. W końcu to pod swoją bazą wbiłeś się w dno...


w złym kierunku zmierzasz - ale nie ma sprawy - odpowiadam , sam strzelasz sobie w kolano nie wiedząc GDZIE się wbiłem w dno, uszkadzając poważnie kręgosłup szyjny :idea:
odpowiadam: na akwenie CHAŁUP 6 :idea: - tak - tym samym - przy którym masz bazę :wink: dziękuję Kubie z KITE.PL i Filipowi N. za udzieloną pomoc
i nie obwiniam bynajmniej akwenu o mój uraz a własną pewność siebie i nonszalancję przy "odpływie" wrześniowym :idea:
ale z tego samego powodu właśnie - płytkiej wody - ABSOLUTNIE DYSKWALIFIKUJĘ dla siebie spot przy RED SEA ZONE jako akwen treningowy :idea:
a inni ..niech sobie wybiorą i podejmą decyzję sami :hand: ..mi raz zwrócone życie wystarczy :hand:

również pod Twoją, lub ściślej bazą w której pracujesz - zaczepiłem się w porozstawiane przez Was bez żadnego zezwolenia - bo nie można było na to mieć zezwolenia boje
co było mocno niebezpieczne - kiedy latawiec wystartował podnosząc boję na kilka metrów
to było dnia , kiedy pływaliśmy z Brazylami
Ty widząc jak kite podnosi mi boje ..przepłynąłeś motorówką 5 m ode mnie i popłynąłeś dalej :shock: :clap:
uwolniłem się a skończyo się to tak:

Obrazek

sporo szwów, na 2 dni przed Fordem w Łebie ;/

w międzyczasie jais WS przeciął mi jak widać deskę..

generalnie świetnie :thumb:

toteż wróciłem i na własną rękę na Waszych oczach odciąłem te boje by już nikt się o nie nie zaczepiał ..wystarczający tłok już tam macie :hand:
nikt mi nawet nie zwróci żadnej łuwagi :idea: na co w sumie czekałem..




Lussik | EASY Surf Center pisze: a na pomoście przed Twoją bazą miał rok temu miejsce bardzo groźny wypadek....


..z którym NIKT nie miał nic wspólnego - poza samym poszkodowanym i poza tym , że Ratowniczka Medyczna która jest na stałe w bazie WAKE.PL udzieliła pierwszej pomocy :idea:
ale jeśli lubisz tematykę wypadków: opowiedz więcej o złamanym na kiteroomingu EASY kręgosłupie :(
i znów niewdzięczny temat, o którym nikt miał się nie dowiedzieć a ..tajemnica poliszynela..

peace

Awatar użytkownika
Leonid
Posty: 49
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:45
Deska: 77 Yamay
Latawiec: Ozone C4, Catalyst
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 4 razy
 
Post14 lip 2014, 21:01

Ja jestem wake`owym lamusem i tym bardziej irytuje i zniechęca brak zwózki z wody ( w przypadku lamusa duży uszczerbek na sile, w skrajnych przypadkach wykluczenie z zabawy z powodu braku siły), więc płyniesz lamusie i to długo, a wyjście jest albo po betonowych schodach które mają ostre krawędzie kaleczące stopy, lub po dnie które jest warstwą mułu (lub pyłu piaskowego) a pod spodem okrągłe luźno wysypane i bardzo szorstkie kamienie ( chyba martwa rafa ) , koniec końców na trzy osoby pływające dwie pokaleczyły nogi. Po wyjściu na brzeg gdzieś, zaczyna się prawdziwy walk of shame z dodatkowymi atrakcjami pod postacią ubitego gorącego piachu ( no cóż pustynia ) i małych i ostrych kamyczków.
Co do wiatru to słyszałem, że jak mocniej wieje to wyciągów nie puszczają, bo się robi taki czop że się nie da pływać.
Ja to sie może nie znam, ale wydaje mi sie że takie inwestycje powstają nie pod czołowych riderów, a pod lamusów którzy zostawiają tam kasę. I jeżeli taki lamus się zrazi to innym lamusom też powie że lipa i ci inni lamusi, lamusowie, lub inne lamy też nie zostawią tam kasy. I jak sobie lama pokaleczy nogi na wake w dniu bezwietrznym, to w wietrzny do słonej wody niechętnie podejdzie, co za tym idzie kita nie tknie. bo kto wkładał pocięte stopy do butów neoprenowych lub wake`owych ten wie o czym mówię. I lamus sobie poszedł, w sumie mu się podobało i chętnie jeszcze by popróbował, ale nie tam.
Dodatkowo wyciąg 2.0 który jest łatwiejszy, tylko na wcześniejsze rezerwacje i droższy, a swoją drogą to chyba najkrótszy wyciąg 2.0 jaki widziałem, choć doświadczenie mam tylko z polski.
Byłem, widziałem, zasuwałem dookoła, obyło się bez ran, oczywiście przed pływaniem podpisujesz że jak Ci się coś stanie to oni niewinni, ale przed dnem, ostrymi stopniami i innymi atrakcjami nie ostrzegają czyli krótko mówiąc w d... to mają.
Można oczywiście powiedzieć że marudzę, ale to punkt widzenia turysty - lamusa, nie proridera z planem treningowym do wyrobienia. O innych utrudnieniach nie pisze, bo trudności te wynikały z braku umiejętności, ale gleba zdarza się najlepszym, a po niej są same przyjemności opisane powyżej.
"Pozdrawiam" ekipę "Sliders"

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lip 2014, 09:47

Leonid pisze:Co do wiatru to słyszałem, że jak mocniej wieje to wyciągów nie puszczają, bo się robi taki czop że się nie da pływać.


takich opinii jest dużo więcej, żeby nie powiedzieć że ..TYLKO takie są :?
tylko nikt oficjalnie nie chce tego napisać, by się nie narażać..

doceniam serio - że ktoś próbował zrobić coś fajnego, ale nie do końca wyszło..

peace

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lip 2014, 10:21

Ciekawa wymiana uprzejmości..... jak dla manie narazie prowadzi Ziomek ;)

Zwykle nie było mi po drodze z opiniami Easy...więc czuje się zobowiązany napisać i coś na plus, otóż jakiś buldożer musiał się przetoczyć przez bazę EASY i jakoś tak więcej miejsca zrobiło się na brzegu + kilka zmian na wzór RSZ (pozytywnych). Ps. Jakby tego samego buldożera wpuścić do RSZ żeby dno przeorał to również byłoby na + ....oczywiście pod osłoną nocy ;)

A tak sobie jakoś w Boże Ciało zwiedzałem te nasze półwyspowe spociki :) ...i z wody i z brzegu.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post15 lip 2014, 10:30

Ziomek. pisze:
".. no co do tego kabla - to nie tylko czop ale brak wyspy, przeszkody w złych miejscach, mało tych przeszkód, awarie, nie czyszczone przeszkody z muszli, kamienisty brzeg, daleki powrót po wywrotce ... jakby to był dobry kabel byłyby już miliony editow zawodników stamtąd, a tak nie uświadczysz nawet fot z dobrymi trikami. to chyba wystarczy za wszystko. są to opinie riderów i to nie jakichś lamusow tylko takich co kleją takie triki co ja nigdy nawet 20% z tego nie zrobię .. "


No i jakbyś nie zauważył to właśnie te wady wyciągu wymieniłem w poprzednim poście, które inwestor musi poprawić :hand:
A podawanie kryterium ilości filmów w ocenie wyciągu to pozostawię bez komentarza...

Ziomek. pisze:ja również nie jestem związany z żadnym wyciągiem, a pisanie że Egipt jest konkurencją dla mnie, - czy vice versa - to jakieś daleko posunięte brednie :thumb


Post nie jest o wyjazdach wakeboardingowych, tylko kitesurfingowych, do El Gouny. Ty również oferujesz swoim klientom wyjazdy do Egiptu, na Twojej stronie można jeszcze znaleźć nieaktualną ofertę do Soma Bay, za chwilę pewnie pojawią się nowe oferty. Poza tym prowadzimy konkurencyjną działalność na Półwyspie Helskim, więc próby pokazania że nasza oferta / baz / spot w Egipcie jest "be" są działaniami czysto wynikającymi z konkurencji więc... brednie? :hand:

Ziomek pisze:i nie obwiniam bynajmniej akwenu o mój uraz a własną pewność siebie i nonszalancję przy "odpływie" wrześniowym :idea:
ale z tego samego powodu właśnie - płytkiej wody - ABSOLUTNIE DYSKWALIFIKUJĘ dla siebie spot przy RED SEA ZONE jako akwen treningowy :idea:


Ale mimo równie płytkiej wody swoje akwenu ABSOLUTNIE NIE DYSKWALIFIKUJESZ?


Ziomek pisze:również pod Twoją, lub ściślej bazą w której pracujesz - zaczepiłem się w porozstawiane przez Was bez żadnego zezwolenia - bo nie można było na to mieć zezwolenia boje co było mocno niebezpieczne - kiedy latawiec wystartował podnosząc boję na kilka metrów


Mocno niebezpieczne to było wykonywanie trików przy samym brzegu, między naszymi kursantami / obozowiczami pływającymi na windsurfingu lub jak to lubisz określać "w gąszczu wuesów" bo wymieniona przez ciebie bojka (chyba zrobiona z gumowej piłki do skakania, nie takiej do cięcia metalu) była jakieś 30-40 metrów od brzegu, vis a vis naszego zejścia na wodę. Niezły przykład jak na członka komisji szkolenia PZkite..


Ziomek pisze:Ty widząc jak kite podnosi mi boje ..przepłynąłeś motorówką 5 m ode mnie i popłynąłeś dalej :shock: :clap:


Mijaliśmy się w zupełnie innym miejscu i okolicznościach, jeszcze kiwnąłem Tobie "cześć" gdy koło mnie przepływałeś. Przekonałeś się o tym już kiedyś, że nie odmawiamy nikomu pomocy, niezależnie z jakiej szkółki ktoś pochodzi - widząc że masz kłopoty daleko od brzegu nasz bosman wypłynął kiedyś po Ciebie (zanim zdążył Cię podjąć poradziłeś sobie sam) a nie dalej jak miesiąc Twoi instruktorzy pożyczali od nas na wodzie motorówkę, gdyż w Waszej w chwili gdy akurat była potrzebna skończyło się paliwo.

Także jeśli byłbyś w sytuacji zagrożenia, uwierz mi, że na pewno nie odmówiłbym Tobie udzielenia pomocy.


[quote=Ziomek]toteż wróciłem i na własną rękę na Waszych oczach odciąłem te boje by już nikt się o nie nie zaczepiał ..wystarczający tłok już tam macie :hand: [/quote]

Jakoś nikt inny z nimi nie ma problemu. Służą one do naszego wewnętrznego rozdziału na strefy wind / kite oraz sygnalizują kursantom dokąd mogą dpływać.



Lussik | EASY Surf Center pisze: a na pomoście przed Twoją bazą miał rok temu miejsce bardzo groźny wypadek....


="Ziomek"]z którym NIKT nie miał nic wspólnego - poza samym poszkodowanym i poza tym , że Ratowniczka Medyczna która jest na stałe w bazie WAKE.PL udzieliła pierwszej pomocy :idea:"


A czy ja GDZIEKOLWIEK napisałem że ktoś z Twojej szkoły miał z tym COŚ wspólnego???? :hand:

Użyłem tych dwóch przypadków dla pokazania jak subiektywna jest twoja opinia i "dyskwalifikacja" spotu RedSeaZone jako niebezpiecznego, gdzie o swoim spocie na Ekolagunie piszesz jako o najlepszym na Półwyspie Helskim, a nie jest on pozbawiony zagrożeń. :hand:

Żaden spot nie jest pozbawiony zagrożeń i każdy jest NIEBEZPIECZNY dla ridera, który zachowuje się w sposób niebezpieczny. Bo jak pokazują wcześniej wymienione przykłady NA KAŻDYM spocie można zrobić sobie krzywdę - niezależnie czy woda jest płytka, głęboka, słona czy słodka a na plaży są pomosty, kamienie, czy piękny biały piasek :hand:

Ziomek pisze:ale jeśli lubisz tematykę wypadków: opowiedz więcej o złamanym na kiteroomingu EASY kręgosłupie :(
i znów niewdzięczny temat, o którym nikt miał się nie dowiedzieć a ..tajemnica poliszynela..


Nie opowiem ci o nim za wiele, bo sam nie wiele wiem, gdyż ma on tyle wspólnego z firmą EASY co wypadek na pomoście przy wake.pl. Wiem tylko tyle że jedna osoba z grupy młodych pod wpływem alkoholu przechodząc z kempingu obok na nasz kemping, w godzinach nocnych, mijając bramę do crossfitu postanowiła pokazać "coś" swoim współtowarzyszom na tej o to bramie. Upadła z niej, część "znajomych" uciekła a jeden z naszych opiekunów obozowych, który zastał zaistniałą sytuację pomógł udzielić pierwszej pomocy / wezwać karetkę. I tyle co o wypadku wiemy, bo nawet nie znamy dalszych losów osoby poszkodowanej, ponieważ nawet nie mogliśmy ich namierzyć kolejnego dnia na kempingu obok - widać wiesz lepiej ?

Tyle z mojej strony.

"peace"

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post15 lip 2014, 11:19

dałeś się Lussik wciągnąć w dyskusję z Ziomkiem i musisz odpuścić bynajmniej nie z braku argumentów, co ze zdrowego rozsądku (gdyż to woda na młyn dla niego).
A kto był w RSZ ten wraca tam z chęcią...

Chyba nikt normalny nie jeździ do EL GOUNY na wake'a tylko na kite. A wake jest alternatywą tylko na brak wiatru.
Moje podsumowanie 7 dni w El Gounie w tym roku: 5 dni, na kite, 1 na wake, 1 na kacu i na basenie.

chociaż wszędzie zawsze można coś poprawić...np. DYSCYPLINĘ BEACH BOYÓW!

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post15 lip 2014, 12:03

Pain IQ pisze:chociaż wszędzie zawsze można coś poprawić...np. DYSCYPLINĘ BEACH BOYÓW!


Wiadomo - zawsze znajdzie się coś co można poprawić, nigdy nigdzie nie piszę że jesteśmy najlepsi, bezbłędni i bez wad :thumb:

Pozdr
Lussik

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lip 2014, 12:13

Lussik | EASY Surf Center pisze:
Ale mimo równie płytkiej wody swoje akwenu ABSOLUTNIE NIE DYSKWALIFIKUJESZ?


trochę nie mam czasu - sporo pracy :thumb:
zapraszam nadal Waszych Instruktorów na szkolenia w naszej "płytkiej" akurat do pasa :thumb: wodzie
jak nudzi Im się woda po szyję

zdjęcia zamieścić? :winK:

zdjęcia ręki uszkodzonej od "gumowej" boi już zamieściłem
jak będzie potrzeba zmniejszenia tłoku i niebezpieczeństwa na akwenie - znów pierwszy popłynę poodcinać nielegalnie poustawiona na wodzie :thumb:

JAK mi pomogłeś, przepływając motorówką - gdy byłem zaczepiony z Wasza "gumową" boją - i akurat naprawdę nie bardzo miałem jak sobie poradzić - to już opisałem, więcej nie potrzeba
rady i wskazówki a propo skakania "między kursantami" sobie daruj - bo akurat pływaliśmy tam wspólnie razem z zaproszonymi przez Was pro z Brazylii
mało tego - jak chcesz - odnajdę Tobie wątek, w którym SAM zapraszasz na "wspólną sesję z czołówką światową" :thumb:
póki co - nie zrobiłem nigdy nikomu krzywdy swoim pływaniem - więc pozwól mojej, jednak nieco bardziej doświadczonej, ocenie czy jest ono bezpieczne czy nie :thumb:

gdy z kolei nie potrzebowałem pomocy - wysyłasz motorówkę - podziękowałem Bosmanowi - i ..wiedziałem , że ta "bezinteresowna chęć pomocy" wypłynie - no i właśnie wypłynęła :thumb: :clap: ..to ja podziękuję za TAKĄ pomoc :hand:


peace


Wróć do „Oferty Biur Podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości