[K] core xr7 12/9

Latawce | Baza zaginionego sprzętu <- NAPRAWIONA! BEZ SPAMU!
jacmor
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2020, 17:14
Deska: North x-ride
Latawiec: Eleveight Rs
 
Post28 paź 2021, 00:31

Jak w opisie

Lukarone
Posty: 45
Rejestracja: 12 kwie 2016, 20:05
Deska: Shinn Ronson
Latawiec: CORE XR7
Lokalizacja: Świnoujście
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post30 paź 2021, 18:18

Widziałem na stronie kite. pl używane, chyba po testach, sprawdź sobie.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post31 paź 2021, 14:38

jacmor pisze:Jak w opisie


Testowałeś? Pytam, bo akurat miałem okazję i wydaje mi się, że są ciekawsze a przy tym tańsze rozwiązania...

Z moich obserwacji (pływałem na 10m):

1. Strasznie wolny - na prawdę, czułem jakby to było 12m albo więcej...
2. Przy zaciągniętym na maxa barze tendencja do przepadania i reakcja wtedy jeszcze słabsza, żeby nie powiedzieć niemal zerowa...
3. Dół raczej dobry, ale bardzo szybko robi się za grubo - tzn. niby dobrze że ciągnie jak traktor, ale odpuszczenie baru dawało znacznie mniejszy efekt niż się spodziewałem. Do skoków w drodze do zenitu bardzo ciężko było utrzymać krawędź (ciągnął jak głupi za wcześnie moim zdaniem). No ale jak ktoś potrafi na prawdę dobrze wbić krawędź, to spodziewam się że odpłaci mu lotem w kosmos.

Co do punktów 1 i 2 powyżej, moooooże bar był źle strymowany - nie sprawdzałem. Wątpię jednak.

No ale co fakt to fakt, nosi ładnie - to chyba latawiec tylko do tego.


W dużym skrócie spodziewałem się kosmosu od (chyba) najdroższego latawca na rynku, podczas gdy na innych pływało mi się znacznie radośniej. Może to kwestia przyzwyczajenia też i wyczucia sprzętu, ale np. jak pierwszy raz testowałem Rebela to od razu się w nim zakochałem. Z XR7 zauroczenia nawet nie było...


No i na deser te bary za 3k. Nie wiem co tam tyle kosztuje, na prawdę. No dobra system odkręcania spoko no, czysta konstrukcja i linki jak stalowe. Ale nadal - to jest TYLKO BAR. Nie wymaga badań w tunelach aero czy tam innych symulacji testowania jak kajt. To kij, 4 linki i kilka drobnych innych elementów.

jacmor
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2020, 17:14
Deska: North x-ride
Latawiec: Eleveight Rs
 
Post31 paź 2021, 16:19

Plywalem SB , Rebelach a ostatnie 2 lata na E8- Rs....
Nie miałem okazji testować xr , lubię zmiany , Faktycznie cena zamiata , być może wrócę do e8 XS !!!

Awatar użytkownika
kfiecien
Posty: 865
Rejestracja: 16 sie 2007, 14:47
Deska: flexifoil hadlow free/wakestyl
Latawiec: PrimaDonna Vegas Vibe
Lokalizacja: gdynia
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 paź 2021, 20:15

Jak by to porównać 'wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ' może nie chodzi o sprzęt A o umiejętności

jacmor
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2020, 17:14
Deska: North x-ride
Latawiec: Eleveight Rs
 
Post03 lis 2021, 08:26

A testował ktoś z Was Reedin supermodel V2 ? Jakieś opinie ,

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post04 lis 2021, 08:18

Ja testowałem Supermodel V2, to jest inna kategoria niż XR/Rebel czy Orbit.
Ten latawiec jest szybki, siedzi głębiej w oknie wiatrowym jak się skacze to bardziej leci się downwind ale za to fajnie niesie po skoku i nie da się by wyprzedzić latawiec.
Wada to gorzej idzie pod wiatr i wysoki skok potrzebuje więcej techniki. Czekam aż będą mieć w hydro wersje 9m na testy.
Mi ten SM pasuje bo to allroundowy latawiec do foila i TT. Bar Reedin jest rewelacyjny

jacmor
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2020, 17:14
Deska: North x-ride
Latawiec: Eleveight Rs
 
Post04 lis 2021, 11:02

Slyszem kilka opinii pozytywnych jak i negatywnych na temat SM V2 .
Generalnie można w fajnych pieniążkach go wyrwać 9/12/ bar dreamstick V2 - 11 tys / - nówki

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post04 lis 2021, 11:49

kfiecien pisze:Jak by to porównać 'wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ' może nie chodzi o sprzęt A o umiejętności


Pewnie tak :) Ale ja nie napisałem że mam na nazwisko Jacobsen :):)

Mi nie przypadł, ale rekordy przecież biją na XR...

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post04 lis 2021, 15:02

Nie wiem ile testowaliscie tego XR7 ale ja po roku pływania na XR6 dopiero go dobrze poznaje i pierwsze skoki +10m dopiero po 10miesiacach od zakupu udało mi się osiągnąć. Wskoczyć na latawiec na 60min i odrazu razu wyciągać wniosku to trochę pochopnie.
Trochę tego XR7 już jest wiec opinii coraz więcej. Na pewno bym nie brał nowych Rebelow te z 2021 jebia się na potęgę a 2022 ma jakaś kosmiczn cenę.

Do big air warto przetestować Orbita na którym jeszcze nie pływałem, zakres mniejszy niż XR ale loopy kręci lepiej


Wróć do „Latawce / Kite'y”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron