WYPADEK - Chałupy VI 04.08.2008

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
rybak
Posty: 135
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:22
 
Post06 sie 2008, 13:12

maski pisze:jakia reprymenda za nie sluchanie instruktora, ludzie strzal nie poszedl z czystego nieba, jak juz tu bylo wspomniane widac bylo przynajmniej 10 min wczesniej, ze idzie zle.
czemu kursanci w takiej sytuacji byli na wodzie i czemu kursant byl podpiety do latawca ?
mam nadzieje, ze instruktorzy wyciagna wnioski tym razem.


wniosek

jak idzie zla pogoda------ > przywiązac kursanta stalową lina do pięty a drugi koniec do drzewa :roll: nie poleci za daleko

Awatar użytkownika
rapanui
Posty: 473
Rejestracja: 30 lis 2005, 09:18
Lokalizacja: Bergen, Norwegia
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 13:24

Jak u Konia w szkołce komus odlatuja latawce to czesto mi. a dzieje sie tak bo te wszzystkie systemy bezpieczenstwa wypinaja sie same i latwiec sobie lata. podczas dobrego fristajlu zdarzyło mi sie nie raz ze zle przełapany bar lub przełapanie za lisza powodowało wypiecie systemu bezp i latawiec leciał po zatoccccccccccceeeeeeeeee. teraz niemam prawie zadnego sys bezp i moge zrzucic z siebie wszystko tylko razem z trapezem . Innej opcjii niema. co ma byc to bezdie a mam nadzieje ze bedzie gyt. Pozdro wszystkim zcisnieniowanym. Elo 5 . Batman

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 13:37

Akir pisze:ps. pozdrawiam i mam nadzieje ze juz sie nie spotkamy.


cóż
jeśli wyssiesz kolejny raz z palca co Ci do głowy przyjdzie
nie będę tego prostował na forum
a znów będę wolał odwiedzić Cię i wyjaśnić live
trzymaj ino brata dalej, bo młody jeszcze, wyrywny, nic d osprawy nie wnosi..
i nie dziw sie że nie z kwiatami przychodzę..

do maskiego - nie wiem czy zwróciłęś uwagę
że WSZYSCY uczący się tego dnia na Ekolagunie,
a było kilkanaście kajtów w powietrzu
byli przed tym szkwałem zliszowani (podpięty instruktor), z latawcami na wodzie, pod pachą - miło spojrzeć..
Alek też próbował się zerwać..
NIE UDAŁO MU SIĘ :idea: :idea: :idea:

Smokie - nie wiem CO zawiodło w barze Ozona :idea: ..
system był złożony poprawnie, linki nie poskręcane
Alek też jak pisałem nie robił rotacji ani kiteloopów..
nie mam pojęcia DLACZEGO SYSTEM OZONA NIE ZADZIAŁAŁ.. :idea: :?

wczoraj, przy bardzo silnym wietrze
też pływałem między innymi na Ozonie
i na Zatoce i na BAłtyku
ale mam świadomość i nie cackam sie ze sprzetem
w razie zagrożenia - wypinam wszystko,
jedynym co mnie powstrzymuje w takiej sytuacji, to żeby uciekający kajt
nie zrobił krzywdy nikomu na zawietrzej..
Alek te sie nie chciał cackać, mają wyraźne polecenia CO I JAK ZROBIĆ
jednak NIE DAŁ RADY SIE WYPIĄC Z LISZA :idea:

pozdrawiam

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 13:40

No cóż bywa...... dobrze, że prawie nic mu się nie stało ....

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 13:40

rapanui pisze:teraz niemam prawie zadnego sys bezp i moge zrzucic z siebie wszystko tylko razem z trapezem . Innej opcjii niema. co ma byc to bezdie a mam nadzieje ze bedzie gyt.


o stary :shock:

nie komentuję :shock:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 13:41

jak bys wisial pol dnia do gory nogami to tez bys tak mial ;)

ps. a zrywke to on a ma .... tyle ze i tak by sie nie wypial ..... przynajmniej jeszce ani razu sie nie wypial, a latawiec bywal tu i tam :)

Awatar użytkownika
BATMAN
Posty: 317
Rejestracja: 19 wrz 2005, 21:09
Deska: Slingshot Darko, Nobile NHP,77
Latawiec: Slingshot FUEL
Lokalizacja: "Huragan DIILGANG, ulicznej sztuki smak, dzieciaki przeznaczenia talenty z ciemnych bram"
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 14:05

Zrywka to moze i sie wypnie ale sama. Mam nadzieje ze wiem co mam zrobic z tym kitem w trudnych sytuacjach jakich kilka juz miałemi uwazam zwe Ozone jest jednym z najbezpieczniejszych latawców. Pozdro

Awatar użytkownika
Spidi
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2008, 16:45
Deska: Nobile 555
Latawiec: Best Waroo x2
Lokalizacja: Białystok
 
Post06 sie 2008, 20:06

Powiem wam że jak sobie człowiek tak poczyta o takich akcjach to można sie lekko zniechęcić! Conajmniej delikatny niepokój sie w głowie rodzi na myśl w co sie człek na własne życzenie pakuje zamierzając zacżąc przygode z tym sprtem... :wink:
Takie sytuacje to chyba jednak wyjątki i extreme a nie norma prawda? Więc statystycznie nie jest to chyba najniebezpieczniejsza zabawa z możliwych? :lol:
W każdym razie mam nadzieje że ja ani moi kumple takich excesów nie będziemy musieli przeżywać podczas swojej nauki i że aura i instruktorzy potraktują nas łaskawie!? :D

Awatar użytkownika
bitter
Posty: 859
Rejestracja: 01 lis 2006, 20:17
Lokalizacja: Kliniska pod Szczecinem
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 21:21

Ziomek. pisze:pozostałych uytkowników kiteforum
którzy o sprawie NIC NIE WIEDZĄ :idea:
prosiłbym o powstrzymanie sie od nic nie wnosących komentarzy :idea:


Ziomek nie dziw się że takie posty ludzie do Ciebie piszą, kiedy korzystasz z każdej możliwej okazji żeby wtrącić 3 grosze przechwalając swoją szkołę. Niestety ma ona wiele mankamentów i licz się z tym, że ludzie Cię raczej nie będą lubić jak będziesz tak zadzierał nosa.

Awatar użytkownika
Piotrunio
Posty: 18
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:11
Lokalizacja: Szwajcaria Kaszubska
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 22:29

Witam, na forum jestem od dzisiaj. Na kajtach pływam od niedawna. w weekend skończyłem IKO2. Chciałem przyjechać popływać we wtorek do wake.pl gdzie robiłem kurs, juz nawet sobie dzien dowlny w robocie zalatwiłem. Odradzono mi to przy moich umiejetnosciach. Także szacunek, bo moglem leżeć poskładany w szpitalu jak ten koles co sie niezliszował...

Jeżeli chodzi o szkółke to wielki pozytyw. Co prawda nie wiem jak jest w innych ale wake.pl mi sie spodobalo i jako, ze mieszkam niedaleko lubie tam wracac co weekend. Pozdro dla Janka i Basi, ktorzy mnie szkolili :)

Awatar użytkownika
Spidi
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2008, 16:45
Deska: Nobile 555
Latawiec: Best Waroo x2
Lokalizacja: Białystok
 
Post06 sie 2008, 23:10

Piotrunio pisze:Jeżeli chodzi o szkółke to wielki pozytyw. Co prawda nie wiem jak jest w innych ale wake.pl mi sie spodobalo i jako, ze mieszkam niedaleko lubie tam wracac co weekend. Pozdro dla Janka i Basi, ktorzy mnie szkolili :)


No to pozostaje mi mieć nadzieje że i ja będe zadowlony!
Wybieram sie tam już w piątek w nocy(żeby zacząć od soboty rano) a z racji, że zwerbowałem bardzo silną załogę(ja i 7 kumpli- wszyscy z zamiarem zrobienia IKO 1 i IKO2), to lepiej żeby było dobrze bo inaczej mi pewnie urwą to i owo... bo całe to zamieszanie to moja sprawka! :oops: :wink: :twisted:

pzdr

Awatar użytkownika
kitemann
Posty: 10
Rejestracja: 05 sie 2008, 18:01
Lokalizacja: Gdynia
 
Post06 sie 2008, 23:45

Ja generalnie jestem w okolicy IKO1 heheh i w poniedziałek latałem w rewie. Grunt to zdrowy rozsądek koledzy. Widzisz że się zanosi na masakre to odpuść, poczekaj, zapytaj się kolegów ile i jak wieje i ćwicz dalej jezeli tylko umiejętnosci są wystarczające.

PS. Podziękowania dla szkółek w rewie za wyrozumiałość. :):):):)

Awatar użytkownika
HYDRAULIK
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2004, 19:12
Lokalizacja: 3City
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2008, 01:23

Spidi pisze:
Piotrunio pisze:Jeżeli chodzi o szkółke to wielki pozytyw. Co prawda nie wiem jak jest w innych ale wake.pl mi sie spodobalo i jako, ze mieszkam niedaleko lubie tam wracac co weekend. Pozdro dla Janka i Basi, ktorzy mnie szkolili :)


No to pozostaje mi mieć nadzieje że i ja będe zadowlony!
Wybieram sie tam już w piątek w nocy(żeby zacząć od soboty rano) a z racji, że zwerbowałem bardzo silną załogę(ja i 7 kumpli- wszyscy z zamiarem zrobienia IKO 1 i IKO2), to lepiej żeby było dobrze bo inaczej mi pewnie urwą to i owo... bo całe to zamieszanie to moja sprawka! :oops: :wink: :twisted:

pzdr


No to moje kondolencje...
Nie podzielam zachwytu Piotrunia.
Też tak kiedyś poszedłem w ciemno...
Nikt mi niczego nie urwał... ale wszyscy poszli do powtórki
i doktoryzowali się w innej szkole i już elegancko pływają
- tyle, że stracili cały sezon :(

Ale mam nadzieję, że dzięki takim postom FABRYKA WAKE.PL
zacznie szanować wszystkich klientów i przestanie się wzorować na służbie zdrowia.

Pozdrawiam
i powodzenia
Robert

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post07 sie 2008, 11:43

to chyba nie jest temat o tym kto lubi szkołę Ziomka a kto nie... na pewno zarówno mega zadowolonych jak i nie zadowolonych znzlazło by się się na kolejne 8 stron wątku... :?
Temat był o wypadkach i może by tak o nich podyskutować?? o tym, że często na wodę wychodzą ludzie nie mający pojęcia o zjawiskach meteo... o tym, że nie wieje tylko "z pod chmury" ale czasem dopiero po jej przejściu... o tym, że jak znad Swarzewa idzie przez zatokę ciemna chmura a za nią "biała ściana" to nie jest to ładna pogoda tylko szkwał...



i małe post scriptum:
Akir pisze:Pozniej pojawil sie Ziomek z obstawa i kolejna super wazna rzecza byly poszukiwania deski... lol.


to według Ciebie jest zarzut? poszkodowany pojechał na obserwację do szpitala, w towarzystwie osoby bezpośrednio za niego odpowiedzialnej, więc co widzisz złego w tym, że ktoś inny szukał później jego deski... prywatnej deski kursanta!

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2008, 11:51

Spidi pisze:Powiem wam że jak sobie człowiek tak poczyta o takich akcjach to można sie lekko zniechęcić! Conajmniej delikatny niepokój sie w głowie rodzi na myśl w co sie człek na własne życzenie pakuje zamierzając zacżąc przygode z tym sprtem... :wink:


i tak powinno być :idea:
kitesurfing to nie tylko słońce i zabawa
bywa niebezpiecznie - i trzeb miećtego świadomość :idea:

ale co sie bede rozpisywał - nie chcę "zadzierać nosa" :wink:

hydraulikom z konkurencji dziękujemy :lol:
mając świadomość że KAŻDE najmniejsze potknięcie
będzie obserwowane i natychmiast naświetlone po odpowiednim przekręceniu :wink:


kończąc temat kontrowersyjnych cytatów Akira:
Instruktor WAKE.PL , jakoby autor słów, które NIE PADŁY :idea:
był wczoraj na spokojnie wyjaśnić sprawę w konkurencyjnej bazie
i Akir stwierdził że:

"No wiesz, ja tego nie słyszałem , ktoś tam mi mówił, że tak powiedziałeś , nie wiem dokładnie kto.. po prostu ziomek mnie wqrwia, nie lubię go i tyle.." :shifty:

..cóż - przyzwyczaiłem się.. :wink:


pozdrawiam


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości