WYPADEK ŚMIERTELNY - Belgia - 04.07.2010

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2010, 19:46

holender_ pisze:Slyszalem w radio ze od nastepnego sezonu bez dyplomu nie bedziesz mogl plywac na wodach w Belgi i po wyzej 7bfr tez nie.
Belgijscy kajciarze su wkurzeni! znaczy ze nie mozna plywac powyzej 7bfr.


Byłem dzisiaj na dwóch głównych spotach w Belgii i rozmawiałem z właścicielami Icarusa i O'Neil.
Sprawa ma sie bardzo interesująco :lol:
27ego września zbiera sie w tej sprawie po raz drugi i ostateczny ichnia federacja żeglarska (juz nie pamietam tylko która, bo jak to w Belgii jedna nie może być), właściciele klubów, szkółek KS.
Propozycje jakie sie mają byc przedyskutowane to:
- obowiązkowe licencje do uprawiania KS.
Kto i jak miałby wydawać papiery? - nie wiedzą.
- obcokrajowcy mają byc oceniani z gadki-szmatki na plaży i mają pływać tylko przy klubach i w lycrach :doh:
Kto będzie decydował o tym i przeprowadzał rozmowę (np z kolegą z Konga co gada tylko po kongosku :wink: ) - nie wiedzą.
-zakaz pływania powyżej 32kts został utrzymany i będzie ostrzej egzekwowany - przez kogo? - nie wiedzą.
To co ustalą ma trafić do belgijskiego rządu, który jak zwykle w Belgii nie istnieje.
Kiedy wybiorą rząd? - też nie wiedzą.

Czyli to co wcześniej pisałem na KF.com - biurokracja, nierealne do egzekwowania przepisy.
A wypadków nie będzie wcale mniej :idea: :(

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 wrz 2010, 10:52

holender_ pisze:Slyszalem w radio ze od nastepnego sezonu bez dyplomu nie bedziesz mogl plywac na wodach w Belgi i po wyzej 7bfr tez nie.


Wczoraj dowiedziałem się jeszcze więcej od Christofa z Icarusa (też będzie brał udział w spotkaniu).
7B - klamka zapadła :?

Reszta to propozycje:
Pływanie tylko przy klubach (konieczność zgłoszenia się).
Lajkry - chyba też. Pomysł jest, że każdy ma pływać w lajkrze.
Będą trzy typy koszulek (różne kolory): dla stałych członków, dla początkujących oraz dla reszty.
Każdy klub będzie miał swoje logo na lajkrach.
Certyfikaty i ubezpiecznie (nie wiedza jeszcze czy tylko OC) wymagane dla belgijskich kajciarzy.
Ubezpieczenie OC dla obcokrajowców. Jeśli nie ma to musi wykupic przez klub.
Za każde pływananie na nie swoim spocie będzie becalen. Ile? Ponoć grosze.
KsPD będzie przetłumaczone na francuski i flamandzki oraz eksperymentalnie rozstawione w paru klubach.

Za dwa tygodnie będziemy wiedzieli co z powyższego przejdzie.
Te propozycje są wypracowane przez samych kajciarzy (czytaj właścicieli klubów, szkółek) i chcą w ten sposób wyprzedzić zupełnie niekompetentne decyzje "z góry" (czytaj Bruksela).

PS. Wczoraj fajne pływanko - samjusienki na spoocie bo lekki offshore i wszyscy uważali, że zbyt słaby. A ja całą godzinkę na 8m i bezstrapówce 8)

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 wrz 2010, 11:04

ale jak oni chcą to respektować w szczególności od obcokrajowców :?: PRzecież to ich pomysły i zalecenia a nie stanowione prawo tak :?: To co - przyjeżdżam do Ostendy i wchodzę z kitem do wody, a po godzinie jakiś gościu z bazy za mną goni bo nie mam różowej lycry tylko białą, pływam powyżej 7bft i do tego 3x częściej na heelside niż mi wolno :?: ;)

A tak bardziej serio to co? Mam mieć obowiązkową lycrę, wiatromierz, ubezpieczenie, certyfikat..... aaa i jeszcze swój własny spot na miejscu bo inaczej to drobne na piwo nie wystarczą... Zapomnieli za to o alkomatach, testach na narkotyki, badaniach predyspozycji ruchowych i umysłowych...

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 wrz 2010, 11:40

onzo pisze:ale jak oni chcą to respektować w szczególności od obcokrajowców :?: PRzecież to ich pomysły i zalecenia a nie stanowione prawo tak


Ich projekt ma zostać zalegalizowany przez państwowe władze.

Obcokrajowcy będą traktowani tak samo jak Beldzy pływający nie na swoich spotach czyli:
1. Przychodzisz na spot
2. Patrzysz gdzie jest najbliższy klub
3. Idziesz, meldujesz się
4. Przeprowadzana jest z toba rozmowa na podstawie której wyciągną wnioski czy jesteś początkujący czy ogarniający
5. Dostajesz lajkrę w odpowiednim kolorze z logo lokalnej szkółki.
6. Płacisz kaucję oraz myto. Zostawiasz dokument tożsamości
7. Pływasz
8. Kończysz
9. Odbierasz kaucję i swój dokument.

Jeśli ominiesz pkt 3,4 i 5 właściciel zgłosza ten fakt do policji lub straży plażowej (mają tutaj coś takiego). Płacisz 100-200€ kary i jeśli Ci nie zbrzydło pływanie zaiwaniasz do lokalnego klubu, aby uzupełnić pkt 3,4 i 5.

Szczegóły kto, co,ile i w jaki sposób wkrótce.

Welkom in België :lol:

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 wrz 2010, 12:02

a co jak w pobliżu klubu nie ma :roll:

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 wrz 2010, 12:51

kowalm pisze:a co jak w pobliżu klubu nie ma :roll:


rozrzucasz garść frytek na plaży i zaraz się ktoś znajdzie :lol: :lol: sorki ale nie mogłem :hand:

myślałem że my jesteśmy mistrzami absurdu!

Nic z tego nie będzie, bicie piany uważam. To jest dopiero propozycja w kraju (tymczasowo)bez rządu ! Juz w 2005 jak się nie mylę był tam pomysł by obowiązkowo mieć race, kamizelkę, kask i gwizdek .... i co? mamy 2010 :wink:

Nie wiem jakiego "pochodzenia" jest sekretarz tanu Etienne Schouppe który to zaproponował ale jak reprezentuje Walonów to pewnie skończy się na tym że nie będzie Walończyk (nie jetsem pewny odmiany ;) ) ustanawiał praw w kraju flamandzkim a jak jest Flamandczykiem to na odwrót :doh:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 wrz 2010, 16:58

kowalm pisze:a co jak w pobliżu klubu nie ma :roll:


to idziesz do najbliższego ;) Bo oni będą mieli podgląd na Google Earth czy ktoś przypadkiem nie pływa na plaży bez klubu. Albo będziesz miał obowiązek uiścić opłatę za założeniu nowego klubu ;)
A czy na plażach będzie jakaś informacja o tym, że trzeba iść do tego klubu, czy zgodnie z zasadą "nieznajomość prawa (nawet najdurniejszego) szkodzi i nie zwalnia z jego przestrzegania" ktoś kto się rozłoży i pójdzie pływać nie wiedząc jak idiotyczne przepisy są w Belgii też od razu dostanie po d... :?:
Czy w takim razie nie byłoby lepiej zastosować schematu "Egipskiego" :?: Pływanie zabronione w całym kraju poza wyznaczonymi miejscami i do tego obowiązkowy rescue pack :?: Skoro i tak ma być myto to może lepiej by było, żeby w zamian była też jakaś motorówka pilnująca czy nikomu nic się nie dzieje.
Bo żeby te pomysły w jakikolwiek sposób miały wpłynąć na bezpieczeństwo to ja nie wiem... :think: Co ma tutaj pomóc - te lycry, czy dodatkowa opłata :?: Bo ja nie wierzę, że coś da rozmowa z człowiekiem z klubu, że dzisiaj wieje na 12 Ozone'a, 11 RRD, ale przy mojej wadze i zakładanych umiejętnościach to lepiej na 8 Naisha. I że jak przyjdzie gwałtowny szkwał z 12 do 35 węzłów to to wszystko coś da i ZANIM on przyjdzie to wszyscy bezpiecznie wyjdą z wody (chłopcy w różowych kondomikach.... tj lycrach i białych kaskach - pamiętacie reklamy durexa z ludźmi jako plemnikami :?: ;) )

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2012, 14:13

Mamy 2012 i w Belgii wprowadzono demokratycznie następujące zasady:
1. Pływanie na KS do 7B i to tylko na wyznaczonych spotach
2. Obowiązkowe ubezpieczenie
3. Każdy przy trapezie będzie miał przyczepiony dowód ubezpieczenia
4. Policja plażowa będzie dokonywała wybiórczych łapanek
5. Obcokrajowcy mogą wykupić sobie 1 lub parodniowe pozwolenia.
6. Lycry wyróżniające początkujących i instruktorów.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2012, 17:20

..jak dobre, że żyjemy w PL..

pzdr

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2012, 23:01

Eurokomunizm w czystej postaci... :evil: :doh:
oby tylko "dostosowywacze przepisów" w PL, nie wpadli na podobny pomysł.
Załączniki
eurokomunizm.png
eurokomunizm.png (7.6 KiB) Przejrzano 3351 razy

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post07 kwie 2012, 23:55

Nie dramatyzujmy...
W zasadzie z 2-6 można się zgodzić:
polisa - nie będzie gadania ile ten sport kosztuje społeczeństwo
kolorowe lycry - każdy powinien ubierać by być widocznym

1 - 33 knt - czy to za mało?

Jedynie wyznaczenie spotów dla KS może budzić obawy choć u nas to niemożliwe bo trzeba by najpierw te wyznaczone spoty zorganizować.

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2012, 00:44

Krzysztof-L pisze:1 - 33 knt - czy to za mało?


No jakoś nie wyobrażam sobie jutro siedzieć w domu jeżeli będzie > 34 w szkwałach....

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 kwie 2012, 11:52

brawa dla Belgów!
Od teraz są bezpieczni od wszelkiej maści zagranicznych kajciarzy! I pewnie części swoich!
Co za ulga na spotach będzie, pustki! I jak bezpiecznie że przy 35 węzłach już nikt nie będzie pływał!
Hip hip hurra! Społeczeństwo nie odczuje kosztów sportu! Brawa! Brawa!

[*] za koniec kitesurfingu w Belgii...

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 cze 2012, 13:59

BraCuru pisze:Ręce opadają, żal serce ściska a rozum nie pojmuje jak poradzi sobie z tym jej rodzina.

Belgijka z Brugge lat 38 w wyniku poważnych obrażeń po upadku w OstDunkierce osierociła czwórkę dzieci...
Była modelka Lacoste, ostatnio obiecująca fotograf wyróżniona na międzynarodowym konkursie za zdjęcia własnych dzieci...

Do wypadku doszło w pierwszy weekend lipca, kiedy nad M.Północnym przechodził najsilniejszy sztorm tego lata.

Kobieta została uniesiona na plaży przez silny szkwal. Niewiele pomógł jej kask, który rozsypał się na pół.
Zapadła w śpiączkę z ktorej nie udało jej sie wybudzić.

Tego dnia doszło również do innych 3 groźnych wypadków na wybrzeżu Belgii.
Belgowie przygotowuja dekret w sprawie kitesurfingu na ich wybrzeżu. Chodzi o podniesienie standardów szkolenia, ograniczenie kitesurfing podczas silnych wiatrów.
Dam znać jak będę wiedział coś wiecej. Jestem akurat na miejscu pod Bruggią.


Normalnie jakieś fatum nad Wschodnią Dunkierką.
Deja vu.
Niemalże w drugą rocznicę w tym samym miejscu zginął 35 latek praktycznie w identycznych okolicznościach.
http://kiteboarder.be

Pływałem niedaleko na spocie w Zeebrugge. Wiało dużo na 7-8m. Było nawet do 50 kajtów na wodzie. Tak właśnie wówczas myślałem, że to jakiś cud że nie widziałem żadnych akcji.

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post15 cze 2012, 19:36

przykra sprawa...

ale jedyne, co skumałam to "there is no translations available"...
i że to, zdaje się, przepałerowany beginner... tak Bra?
wujek google jeszcze nie może popisać się tłumaczeniem:
"W Oostduinkerke jest człowiekiem z 35 zabitych w kitesurfingu. Był ze swoją dziewczyną ćwiczenia na plaży, gdy podmuch wiatru podniósł go w powietrze.Mężczyzna był niedoświadczony i nie skorzystał z odpowiedniego materiału.
Człowiek nie był członkiem klubu, ale kitesurferzy z pobliskiego klubu zobaczyłem wszystko zdarzyć. To również zgłaszać VTM.
"Człowiek z dobrych rzeczy nie praktykuje", powiedział Jeroen Christiaen, prezes Surf Club Windekind. "Kiedyś żagiel dziewięciu metrów kwadratowych, natomiast dla początkujących wiatrem żagiel z trzech metrów kwadratowych jest zalecane. Ma złą utworzony refleks i stał powietrze przeciągnięty. Wylądował około dziesięć metrów dalej z głową na piasek. "Było dużo kitesurfingu praktykujących, ponieważ wiatr i pogoda była idealna, pod warunkiem odpowiedniego sprzętu. "Najpierw trzeba szanować naturę.
Mamy kilka osób poinformowanych, którzy nie mają odpowiedniego materiału posiadał przy prędkości wiatru 6 do 7 Beaufort, ale nie można zobaczyć wszystko. "Zasady postępowania normalny był zgodnie z zasadami i niedoświadczonymi surfer czerwony lycra sweter na sobie, ale także pouczyć, że nie tego człowieka ". Kiteboarding pewnością nie jest niebezpieczny sport, ale trzeba przestrzegać zasad", ale Christiaen."


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości