UBEZPIECZENIE 2009

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Awatar użytkownika
ronino
Posty: 434
Rejestracja: 31 lip 2006, 14:50
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 19 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 gru 2009, 19:11

jak ktoś by szukał gdzie kupić ubezpieczenie to polecam
http://www.Inseco.pl
całkiem dobre porównanie ofert i szybka możliwość zakupu

Awatar użytkownika
DamianO1
Posty: 70
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:50
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2009, 09:46

o kurde, dobrze przeczytac to wszystko przed wyjazdem :O cholernie nieladnie mozna sie naciac... a tu chodzi przeciez o najwazniejsza sprawe, zdrowie :/

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2009, 19:23

patron pisze:A to lipa!

Czyli moje ubezpieczenie EURO26 jest nic niewarte?! ZŁODZIEJE ;-)


Nie nie...nie zrozumieliśmy się chyba. Oczywiście ubezpieczenie JEST coś warte - kryje Cię w zakresie pierwszej pomocy ;) Czyli ( odpukać ) - nie wykrwawisz się na śmierć w razie wtopy ;)

Zawieramy z ubezpieczalniami tzw. umowę adhezyjną - nie możemy zmienić warunków w drodze oferty lub negocjacji. Dlatego chciałem zwrócić uwagę wszystkim ubezpieczonym z tą firmą na mały punkt umowy, który praktycznie wyklucza możliwość Waszego leczenia w przypadkach wymagających bardziej szczegółowych badań, choćby były zalecone przez lekarza...

Właśnie dziś dostałem informację z Centrali Alarmowej, że odmówiono mi zgody na rezonans bo nie został zrobiony niezwłocznie tzn do 24h po wizycie. Po zwróceniu Pani z centrali uwagi na to, że nie noszę przy sobie 300 EUR na co dzień oraz że zadzwoniłem do nich niezwłocznie po wypadku właśnie po to, żeby to szybko wykonać z ich pomocą, a decyzja centrali zabrała łącznie 5 dni usłyszałem znów pierwsze zdanie ;)

Piszę tylko w celach informacyjnych o karygodnym moim zdaniem postępowaniu ubezpieczalni - na szczęście nie jest to jedyna firma z którą mam podpisaną umowę.


pozdro

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2009, 19:34

no tak, ale to w sumie jeśli mam tylko jedno ubezpieczenie -> to w takim wypadku jak by go praktycznie nie było...

Fajnie, że informujesz o takich niuansach. Będę teraz wiedział, że moje leczenie będzie opłacone tylko za pierwsze 24h od zdarzenia...

Swoją drogą - tanie MRI :D w Polsce sobie więcej życzą ;)

lobo
Posty: 73
Rejestracja: 06 sie 2005, 07:59
Lokalizacja: www.szkolakitesurfingu.com
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2009, 20:57

Nieźle... Jest obecnie jakaś alternatywa dla EURO 26 sport?

Też posiadam EURO 26 Sport i do tej pory zawsze go używałem. Podczas mojego pobytu w 2008 na Dominikanie w Cabarete zatrułem się tuńczykiem w knajpie, a mianowicie histaminą. Ściągniecie lekarza w nocy kosztowało mnie 100$. W tym wypadku było to udzielenie pierwszej pomocy, ale i tak na zwrot kasy czekałem ponad 7 miesięcy..

pozdro

Awatar użytkownika
dun
Posty: 183
Rejestracja: 16 kwie 2009, 17:02
Lokalizacja: Szczecin
Dostał piwko: 1 raz
 
Post14 gru 2009, 22:27

nie zgodzę się z tym ze te ubezpieczenie pokrywa leczenie pierwszych 24h

Na własnym przykładzie: swego czasu posiadałem owe ubezpieczenie i doznałem wypadku. Co prawda nie zdarzyło się to podczas uprawianiu sportu .
Otóż kupując te ubezpieczenie wyjaśniono mi , ze jak zdarzy się coś, jakiś wypadek czy coś co będzie wymagało udzielenia pomocy lekarskiej to nie będzie problemu, zdarzenie trzeba zgłosić do centrali, opłacić leczenie a po powrocie do kraju składa się wniosek do ubezpieczyciela o zwrot poniesionych kosztów. Oczywiście trzeba przedstawić oryginały rachunków i dowody wpłaty to bardzo ważne , paragonów nie akceptują .

Niestety nikt mi nie powiedział , ze leczenie po wypadku obejmuje tylko leczenie ambulatoryjne co oznacza pierwsza pomoc medyczna.
Dowiedziałem się o tym podobnie jak Przemass jak zadzwoniłem do centrali aby zgłosić sprawę-czyli w dniu wypadku po udzieleniu mi pierwszej pomocy w szpitalu. Pani z firmy ubezpieczeniowej uświadomiła mnie ze dalsze leczenie może odbywać się w Polsce :shock: po utracie części palca u nogi miałem ogromne problemy aby dojść do kibla a ta proponuje mi 450 kilometrową podróż do PL a na moje zdziwienie odpowiedziała ze firma transportuje chorych po zawałach , złamaniach kręgosłupa i innych poważniejszych wypadkach , wiec mój przypadek nie jest na tyle poważny żebym musiał się leczyć za granica. :shock: Wychodząc ze szpitala otrzymałem skierowanie do prywatnej kliniki chirurgicznej lecz ta na to , ze nie mam napisane , ze "nie jestem w stanie do podróżowania ogólnodostępnymi środkami komunikacyjnymi " wiec dalsze leczenie nie będzie uznane podczas roszczeń :? :?:

Następnego dnia miałem wizytę u chirurga podczas której otrzymałem owe zaświadczenie :D
Leczenie trwało trzy tygodnie ale ubezpieczyciel nie dawał mi spokoju . Posunął się nawet do tego iż stwierdził ze moje ubezpieczenie z jakiegoś tam powodu zmiany przepisów z nowym rokiem jest nieważne.
To była jazda bez trzymanki. Podejrzewając ze mogę zostać oszukany zabezpieczyłem się w stertę papierów ze szpitala i od chirurga , dodatkowo wyciągi telefoniczne jak i wykazy przesłania faksu do ubezpieczyciela.
Po tym całym zajściu mam własne zdanie na temat jakiejkolwiek agencji ubezpieczeniowej i nie zmienię go do końca życia, a moja rada to zanim kupisz takie ubezpieczenie to się dowiedz co i jak bo możesz się zdziwić

Szkoda została uznana i uszczerbek na zdrowiu też , a za rachunek ze szpitala nie płaciłem , przysłali mi go do domu po jakimś tam czasie . Z powodu wysokich kosztów po uprzednim uzgodnieniu odesłałem go do ubezpieczyciela a ten po uznaniu roszczeń dokonał wpłaty . Oczywiście w międzyczasie otrzymałem dwa upomnienia :wink:

immune69
Posty: 106
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:10
 
Post14 gru 2009, 22:44

A także istotną sprawą jest żeby ubezpiczenie zawierało OC tzn. że jak wy coś komu zrobicie/zniszczycie to ubezpieczyciel to pokryje. Wiele z nich zazwyczaj kitesurfing ma w najwyższej grupie ryzyka i małymi literkami jest napisane ze ubezpiecznie nie pokrywa kosztów OC w tej grupie. Zresztą to dość ważne w każdym innym sprocie bywały sytuacje że na nartach specjalnie w ludzi wjeżdzano w celu wyłudzenia odszkodowania
i bez OC sprawa jest dość kosztowna i trudna do załatwienia szczególnie za granicą.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2009, 23:32

Myślę, że nie ma znaczenia czy to Euro 26 czy coś innego, ale to kto ubezpiecza. Kiedys Euro korzystalo z Gerlinga - to przetestowałem i działało bez zarzutów.
Teraz korzystają z Signal-Iduna, więc może z nimi są większe problemy. Jednak nie znam żadnego dobrego ubezpieczyciela, który uwzględnia kitesurfing, inni tego sportu po prostu nie znają.
Myslę, że najważejsze to zabezpieczyć się jak największą ilością papierów.

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2009, 01:29

przemass pisze:
Pozostaje mi WAS spytać, czy mieliście podobne ( lub inne ) doświadczenia z tą lub inną firmą.

Jeśli macie jakieś info, piszcie proszę tu lub na priv.


Pozdrawiam


P.
z signal iduna mialem okazje sie "zetknac" po urazie kosci ogona we francji, musze przyznac ze procedury banalnie proste i kase dostalem spowrotem za badania i nawet lekarstwa z apteki:) wystarczylo paragon wyslac. Takye moje wrazenia NA RAZIE pozytyw :idea:

Duzo towarzystw nie ma w ogole sklasyfikowanego kitesurfingu, takze mozna takie zwykle - turystyczne polisy probowac, przy np. urazach typu stluczenia, a nawet zlamania spokojnie mozna cwiczyc temat na "wanne w hotelu", czyli poslizg przy kapieli:) w hiszpanii i na kanarach 2 razy po pralce w przyboju mialem na tym patencie full wypas badania i dorazna pomoc - na zwykla karte ubezpieczenia w UE.

Awatar użytkownika
peg
Posty: 1440
Rejestracja: 27 wrz 2006, 23:23
Deska: C.L.A.S.H
Latawiec: EVO, Rebel, Vegas
Lokalizacja: Białystok
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2009, 07:28

:lol: :lol: poślizg przy kąpieli - BEZCENNE. Toż to praktycznie przybój! :twisted: 8)

Leeloo
Posty: 861
Rejestracja: 08 sie 2003, 09:07
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 10 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2009, 01:07

Ja z euro26 korzystalam w Egipcie. Wylądowałam w szpitalu w ElGounie z niezidentyfikowaną gorączką na 2.5 doby. Zrobili mi pierdylion badań, zatrzymali paszport na w sumie 3 dni bo tyle trwalo potwierdzenie przez signal-idune ze zapłaci za leczenie (rachunek opiewal na kwotę 1800 euro). Nie wydałam ani centa na leczenie i całe rozliczenie odbyło się poza mną.
Więc ja już sama nie wiem jak to jest z tymi klauzulami.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2009, 10:05

Pewnie wszystko zależy czy P. Jadzia operatorka ma dobry czy zły dzień ;)

A może to jest tak, że jak dzwoni ktoś i mówi po polsku to im jest łatwiej odmówić, a jak dzwoni arab ze szpitala to mówi, że wszystko jest konieczne do zrobienia i że w ogóle veri dendżerołs jak się nie sprawdzi wszystkiego i że trzeba i w ogóle. W El Gounie zbijają kasę na ubezpieczeniu, a ubezpieczyciel się na wszelki wypadek zgadza :?:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 gru 2009, 16:49

Panie i Panowie,
przestrzegam przed Signal Iduna!!! To jest jakas masakra..
Wykupilem przed wyjazdem na boarda w Alpy dla mnie i mojej Kobitki ubezpieczenie SKI WORLD. Wszystko ladnie pieknie, formularz przez net i zwrotnie ubezpieczenie w zalaczniku pdf.
Pod koniec pobytu (na szczescie nic sie nie przytrafilo) postanowilem tak sobie sprawdzic warunki tego ubezpieczenia i zadzwonilem z za granicy do Signal Iduna. Abstrahuje juz od tego, ze to ubezpieczenie nie zawiera kompletnie kosztow leczenia (i nie ma mozliwosci dokupienia tego, trzeba wykupic osobne ubezpieczenie Travel).. to po kija w ogole to ubezpieczenie!!.. Ale najlepsze jest to, ze gdy zadzwonilem i podalem numer polisy, ktora wykupilem i dostalem mailem to okazalo sie, ze w ubezpieczalni w ogole nie maja w systemie tej polisy :!: Czyli praktycznie tak jak bym w ogole nie mial tej polisy mimo, ze fizycznie ja wykupilem i dostalem mailem. Super nie! :) A kilka lat z rzedu sie tam ubezpieczam na wyjazdy na kite i sb (na szczescie nigdy nic zlego mnie nie spotkalo).
Tak, ze przestrzegam raz jeszcze przed tymi kretynami i oszustami (bo inaczej nie mozna tego nazwac). ps. z mojej strony ta nieuczciwa organizacja bedzie miala zagwarantowane spore klopoty.

robertdr
Posty: 342
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:26
Deska: biały Yamay
Latawiec: trzy gabrysie
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 gru 2009, 23:02

Jezeli ktoś badzie potrzebował ubezpieczenia - piszcie. Pomogę i podpowiem, co warto, na co zwracać uwagę, a czego nie kupować za żadną (tanio) cenę. Siedzę w tym od 1990 (bez urazy, niektorzy z Was tyle lat nie mają), szkolę pracownikow i agentów, wiec myslę, ze coś tam wiem. Jak macie jekieś OWU (ogolne warunki ubezpieczenia), gdzie się ubezpieczacie - prześlijcie do porównania. NIE JESTEM AGENTEM UBEZPIECZENIOWYM - pomogę znaleźć ubezpieczenie, polisę kupcie sobie sami.

pozdrawiam
Robert :D

adam
Posty: 64
Rejestracja: 03 lip 2007, 23:33
 
Post28 gru 2009, 23:30

Ja także przestrzegam wszystkich przed ubezpieczeniem eruo26. Z własnego doświadczenia oraz mojej narzeczonej. Jeden z popularniejszych urazów: skręcenie stawu skokowego - ubezpieczenie nie jest wypłącane. Ok, dyskusja dotyczy KL, lecz także uczulam na takie "ciekawe" niuansy. Żeby było śmieszniej, tam nie ma żadnych zwichnięć, jeśli dobrze pamiętam, więc zwichnięcie kolana, o co na Kite nie trudno, także nie podlega wypłacie odszkodowania. Akurat z KL nie miałem "przyjemności" korzystania, ale NW stanowczo odradzam.
Najlepiej nie mieć potrzeby używać żadnego ubezpieczenia.


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron