Systemy bezpieczeństwo w kite'ach różnych brandów

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Awatar użytkownika
kanap4
Posty: 184
Rejestracja: 27 sie 2009, 17:27
Deska: 77
Latawiec: RRD Obsession, SS RPM
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
 
Post07 wrz 2010, 21:12

Tyle, ze jak sie wypusci leasha poza barem to potrafi sie poplatac i ogolnie bardziej problematyczne jest.Poczatkowo mialem ustawione przez bar, pozniej wyciagnalem poza bar, ale wlasnie calkowicie mi to nie odpowiadalo, wiec wrocilem do poprzedniego ustawienia.Zreszta w instrukcji byly wlasnie podane 3 sposoby na podpiecie leasha i tak bylo w jednym z nich.

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post08 wrz 2010, 07:30

jedi1 pisze:
kanap4 pisze:Linka puszczona przez bar...leash podczepiony do jednej linki.

To generalnie nie jest dobre podłączenie w RRD. Nawet nie jest nic o nim napisane w instrukcji

W wersji anlojęzycznej faktycznie nie ma takiej wzmianki. W wersji PL ze strony abcsurf o dziwo jest :shock:

http://get.abcsurf.pl/RRD%202010/instrukcjaRRD.pdf pisze:Sposoby podpięcia leasha:
Leash'a możesz podłączyć w zależności od swoich umiejętności i stylu pływania .
1) (zdjęcie C) Początkujący/Szkółka - Podłącz leash do linki bezpieczeństwa bez przeprowadzania jej przez otwór w barze. Linka bezpieczeństwa podłączona jest do mniejszego metalowego kółka i jednej linki przedniej (zdjęcie B). To podłączenie w przypadku zerwania latawca pomoże całkowicie w 100% wytracić moc.
Uwaga: W tym ustawieniu można też przeprowadzać linkę bezpieczeństwa przez otwór w barze (zdjęcie D) w tym podłączeniu latawiec po zerwaniu również straci 100% mocy.


Ja generalnie zastanawiam się nad podłączeniem "piątej" linki bezpośrednio do chicken loopa (niezależnie od ustawienia), który i tak zostaje na haku po zliszowaniu. Pozostaje tylko kwestia zrywki. Co Wy na to - oczywiście nie planuję zabaw unhooked?

Awatar użytkownika
kanap4
Posty: 184
Rejestracja: 27 sie 2009, 17:27
Deska: 77
Latawiec: RRD Obsession, SS RPM
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
 
Post08 wrz 2010, 12:39

Z tego co wiem to podczepianie leasha do chickena przydaje sie wlasnie do trikow unhooked.Biorac to na logike, to po uzyciu zrywki latawiec wciaz bedzie trzymal moc, tyle ze tak jak na odpuszczonym barze.Sam tak nie ustawialem jeszcze, ale wydaje mi sie, ze takie ustawienie zapobiega plątaniu sie linek w przypadku gdy zle wyladujemy trik i latawiec wyladuje w wodzie...wtedy przynajmniej nie trzeba rozplatywac linek i wychodzic na brzeg, a wystarczy tylko wpiac sie spowrotem i wszystko powinno dzialac tak jak przed wypieciem sie.

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post09 wrz 2010, 08:14

kanap4 pisze:Z tego co wiem to podczepianie leasha do chickena przydaje sie wlasnie do trikow unhooked.

Się trochę nie zrozumieliśmy. Myślę o pozbyciu się leash'a, podczepieniu "piątej" linki do tego metalowego oczka w chicken loop'ie - tu trzeba skombinować dodatkową zrywkę. Po zerwaniu pierwszej zrywki (tej standardowej przy chicken loop'ie) latawiec i tak zostanie na haku.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post09 wrz 2010, 17:56

Wiktorek pisze: Myślę o pozbyciu się leash'a, podczepieniu "piątej" linki do tego metalowego oczka w chicken loop'ie - tu trzeba skombinować dodatkową zrywkę. Po zerwaniu pierwszej zrywki (tej standardowej przy chicken loop'ie) latawiec i tak zostanie na haku.

Nie rób takich rzeczy musisz mieć sprawny system wypięcia się z całego sprzętu :idea:
Wracając do tematu w RRD system bezpieczeństwa = dwie albo jedna linka środkowa :idea:
Używałem wszystkiego i jedna linka działa bardzo dobrze jak linka bezpieczeństwa nie jest za bardzo owinięta przez linkę depower’a
i wypierdzielona jest mała czarna kulka latawiec robi się materacykiem
2 linki też działają latawiec się odwraca ale trzeba pamiętać o tej małe czarnej na „5 lince” im mniejszy
latawiec tym kulka bliżej baru patent stary jak świat każdy to zna :thumb:
Na 2011 Miszczowie z RRD wymyślili nowy patent wszystko schowali w jedną rurę i bar na 2011 już nie ma dyndającej
linki i „małej czarnej”. I w barze 2011 mamy dwie linki i koniec /chociaż można to zmienić ale…/
A jak działa system bezpieczeństwa w 2011r.
A mi działa ok dziś pizga ja z braku sprzętu pływałem na 13,5 Obsession
Reszta na 7-9 dziś zapodałem do kajta nowy bar 2011 i wypróbowałem zrywkę
i dla mnie podobnie jak w ids dlatego porównuję do Cabrinhy bo na dzień dzisiejszy
innych systemów bezpieczeństwa z obecnie produkowanych latawców nie używałem :idea:

dalej wieje idę na wodę i tyle Aloha :wink:

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post10 wrz 2010, 10:39

Pinio pisze: musisz mieć sprawny system wypięcia się z całego sprzętu :idea:

Nie no, jasna sprawa, dlatego ...
Wiktorek pisze: ... tu trzeba skombinować dodatkową zrywkę.

taki mini leash :-) Czy oprócz tego coś może być nie tak?
Od czasu jak passion 13 2009 na barze z 2008 i przy standardowym podłączeniu "piątej" stracił jakieś +/- 20% mocy po użyciu zrywki (a słaby to on nie jest) i nadal silny szkwał ciągnął mnie raptownie w kierunku brzegu zacząłem kombinacje z systemem bezpieczeństwa. Teraz na śródlądziu pływam z leash'em podłączonym do jednej linki mocy i NIE przechodzącym przez oczko baru. Fakt po leash'owaniu robi się makaronik, ale chyba jest bezpieczniej.
Problem jest taki, że piąta linka i leash w tym ustawieniu robią się przydługie, wiszą z dala od baru i jak jeszcze się coś tam zrotuje, trzeba przepinać leash'a, żeby to odplątać :(
Podłączenie piątej linki do chicken loop'a (via zrywka) spowoduję, że będzie ona prawie naciągnięta i nie będzie się plątała podczas rotacji. Jedyny problem jaki widzę, to lekkie utrudnienie przy zrywaniu pierwszej zrywki (plącze się tam piąta linka) i brak leash'a przy unhooked (ale do tego jeszcze nie dorosłem).

Pinio pisze:wypierdzielona jest mała czarna kulka latawiec robi się materacykiem

O jakiej czarnej kulce mówisz - w barze z 2008 też jest?

Pinio pisze:im mniejszy latawiec tym kulka bliżej baru patent stary jak świat każdy to zna

Ja nie :oops: Byłbym wdzięczny za oświecenie mojej ciemnoty :D

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post10 wrz 2010, 10:51

Nie chce mi się tu rozpisywać mi wszystko działa mniej więcej tak
/linka bezpieczeństwa podpięta do jednej linki środkowej - mocy puszczona przez bar/

phpBB [video]

Niezły materiał filmowy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jak będziesz w okolicy to wpadnij na MM to pogadamy <piwo>

Kulka "mała czarna" jest w barach 2009 i 2010
Ja najczęściej wypierdzielam linke bezpieczeństwa bo mi dynda
jak się coś dzieje to wypierdzielam całość działa na 101% :thumb:
pozdrówka :wink:

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post10 wrz 2010, 11:35

Pinio pisze:Nie chce mi się tu rozpisywać mi wszystko działa mniej więcej tak
/linka bezpieczeństwa podpięta do jednej linki środkowej - mocy puszczona przez bar/

No działa super, tak na oko latawiec 9tka, a wiatru z 10 supłów :clap: To jak crash test przy 5 km/h - nawet poduszka nie strzeli.
Mogę prosić o filmik na 12stce i przy szkwalistych 25 supłach jeszcze w wodzie bez gruntu :lol: - może lepiej nie próbujcie.

Skoro proponujesz piwko, nie odmawiam :thumbsup:

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 wrz 2010, 11:47

Pinio pisze:Ja najczęściej wypierdzielam linke bezpieczeństwa bo mi dynda
jak się coś dzieje to wypierdzielam całość działa na 101% :thumb:
pozdrówka :wink:


Pozdrowienia dla tych, co są niżej z wiatrem :?

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post10 wrz 2010, 15:40

A w sumie się wydało NRD jest do dupy i nic nie działa 8)
A Ci co na tym pływają w ogóle nie potrafią skakać najwyżej na świecie prawie 16m :shock:
A jak staja na pudle to dlatego, że fajnie wyglądają w lycrach :lol:
A ja mam wrażenie, że Wy Panowie ze dużo czasu spędzacie
A na KF zamiast na wodzie :idea:
A sami nakręćcie film co Wam a nie działa :thumb:
A lbo zmieńcie sprzęt na inny jak taki niedobry i do dupy :idea:
A loha
B jak <piwo> nie będzie bo już :doh:

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 wrz 2010, 21:20

A le to zajebiscie Pinio napisales :lol: :clap:
B ardzo sie ubawiłem - do lez
C iagle sie tak podpinam :lol:

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post10 wrz 2010, 21:36

Pinio pisze:A w sumie się wydało NRD jest do dupy i nic nie działa 8)
A Ci co na tym pływają w ogóle nie potrafią skakać najwyżej na świecie prawie 16m :shock:
A jak staja na pudle to dlatego, że fajnie wyglądają w lycrach :lol:
A ja mam wrażenie, że Wy Panowie ze dużo czasu spędzacie
A na KF zamiast na wodzie :idea:
A sami nakręćcie film co Wam a nie działa :thumb:
A lbo zmieńcie sprzęt na inny jak taki niedobry i do dupy :idea:
A loha
B jak <piwo> nie będzie bo już :doh:


Dzięki Pinio za nieocenioną pomoc :!:
Mimo wszystko masz u mnie piwo.


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości