KU PRZESTRODZE! Lądowanie na BMW

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2011, 23:56

mam wrażenie, że przesadzacie mocno - jak dla mnie to na końcu widać jak ktoś tam próbuje się ruszyć i wcale się nie dziwię, że ludzie w samochodzie z kamerą nie ruszyli. Po pierwsze w sytuacji zagrożenia mało kto biegnie - zanim się zorientuje, że coś się dzieje - już jest po wszystkim. Wielokrotnie widziałem takie sytuacje - człowiek z kamerą nie biegł z pomocą nawet jak się działo coś poważnego.
A poza tym rzeczywiście widać ze 2-3osoby, które stoją w niewielkiej odległości, ktoś tam cofa samochód - oni byliby w kilka sekund na miejscu - gdyby im się chciało...

Awatar użytkownika
HELICOPTER58
Posty: 142
Rejestracja: 30 gru 2006, 09:25
Lokalizacja: CALF
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 00:19

Mondy pisze:Też mi się tak wydaje ;) a do tego na pewno jesteś gadżeciarzem ;)

ps. żartuje, IMO jest duży sens zamieszczać takie filmiki. A Ci co mają problem że nie ratowało 12 tylko 10... cóż :/
ps2. jakbyś wyleciał z auta i by Ci tuba łeb przetrąciło to też by mówili: "aale gupi, gdzie się pchał" Tak czy siak, jak to mawiał mój dziadek:

"Jak się nie obrócisz, dupa z tyłu."

Mam jeszcze : żonę, syna, córkę, psa, trawnik do skoszenia, rower [lekutechno zardzewiały] a z gadżetów świnkę morską :lol: już więcej grzechów nie pamiętam...

a poza tym :
Załączniki
obywatelu-nie-pieprz-bez-sensu.jpg
obywatelu-nie-pieprz-bez-sensu.jpg (32.11 KiB) Przejrzano 2789 razy

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 08:52

Mondy pisze:A Ci co mają problem że nie ratowało 12 tylko 10... cóż :/
jakbyś wyleciał z auta i by Ci tuba łeb przetrąciło to też by mówili: "aale gupi, gdzie się pchał"


co ty za farmazony wypisujesz :doh:

maciejmo
Posty: 31
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:12
Dostał piwko: 1 raz
 
Post28 cze 2011, 09:45

Nie trzeba być meteorologiem aby wiedzieć, że spod rozbudowanej chmury może zawiać i to bardzo mocno. Nie trzeba tu jakiejś super wiedzy, tylko zdrowego rozsądku. Osobiście jak widzę takiego "czarnego diabła" :shock: na horyzoncie, szczególnie przy kierunku wiatru w naszą stronę szybko płynę do brzegu, ląduję i zabezpieczam latawiec. Dobrze jest również czasem obejrzeć się za siebie pływając, bo taka chmurka może poruszać się w naszą stronę na prawdę szybko. Podstawową zasadą przekazywaną na kursach powinna być zasada minimalizacji ryzyka, a drugą trenowanie do bólu procedur awaryjnych. Kilkakrotnie na Helu byłem świadkiem radosnego pływania wszystkich przy nadciągającym szkwale. Do tej pory się udawało, ale kto nam może zagwarantować że z takiej chmury nie rozpęta się prawdziwe piekło. Szkoda zdrowia i sprzętu. Pływając kiedyś na windsurfingu nie przejmowałem się tym zbytnio, po prostu kładłem pędnik na wodzie i przeczekiwałem ale spróbujcie to zrobić z kite :naughty: Oczywiście drugą sprawą jest pomoc takiej osobie, jednak wedle zasad ratownictwa podstawową sprawą przy pomaganiu innym jest bezpieczeństwo samego ratownika, a nieumiejętnie udzielona pomoc może czasem zaszkodzić.

Awatar użytkownika
Mondy
Posty: 369
Rejestracja: 04 sie 2008, 10:34
Deska: *** NOBILE ***
Latawiec: OZONE, NOBILE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 10:01

maciejmo pisze: wedle zasad ratownictwa podstawową sprawą przy pomaganiu innym jest bezpieczeństwo samego ratownika, a nieumiejętnie udzielona pomoc może czasem zaszkodzić.


Nie znałem tej zasady. Dzięki. Myślę, że to motto zamyka dyskusję na temat dlaczego chłopaki siedziały i kamerowały a nie leciały pomagać.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 10:21

Mondy pisze:
maciejmo pisze: wedle zasad ratownictwa podstawową sprawą przy pomaganiu innym jest bezpieczeństwo samego ratownika, a nieumiejętnie udzielona pomoc może czasem zaszkodzić.


Nie znałem tej zasady. Dzięki. Myślę, że to motto zamyka dyskusję na temat dlaczego chłopaki siedziały i kamerowały a nie leciały pomagać.


kolego to ze pokrzyczysz tu boldem niczego nie zmieni. tu nie ma nawet proby udzielenia pomocy. zamiast tego gadka szmatka co tu sie moze z delikwentem wydarzyc i jaki on glupi. i taka postawa nie powinna miec miejsca.
co do udzielania pomocy to na filmie udziela jej ktos niedoswiadczony(lapie za linki) czym moze nawet pogorszyl sytuacje. mowie o postawie tych doswiadczonych.mina by im zrzedla gdyby gosciowi sie cos stalo(no chyba ze nie) i nie masz czego tu bronic.

Awatar użytkownika
desperadek
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2009, 10:19
Lokalizacja: Złotoryja
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 12:51

A ja chciałem podziękować HELICOPTER58 za to że zamieścił ten filmik. Może parę osób oprócz tych z filmu wyciągnie wnioski i uniknie zagrożenia w przyszłości. Proszę też o nie sekowanie autora wątku za takie czy inne zachowanie, bo następny ktoś nie zamieści żadnego materiału z sytuacją niebezpieczną "bo będą po mnie jechać, że nie ratowałem tylko nagrywałem". Gdyby nie było nikogo do pomocy a gość sobie nagrywa jak drugi walczy o życie to jest to nie w porządku, ale tu taka sytuacja nie miała miejsca.

Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1190
Rejestracja: 20 paź 2005, 21:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 14:13

Dokładnie nie wiem czego się czepiasz March in nie było Cię tam to nie komentuj w taki sposób :pray: jak 10 osób siedzi na plaży to też bym się nie pchał :idea: na głupotę nie ma lekarstwa :hand:
Brak w ogólę słów za pomysł uczenia się w Żninie na tej plaży :doh:

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 14:27

kowal pisze:Dokładnie nie wiem czego się czepiasz March in nie było Cię tam to nie komentuj w taki sposób :pray: jak 10 osób siedzi na plaży to też bym się nie pchał :idea: na głupotę nie ma lekarstwa :hand:
Brak w ogólę słów za pomysł uczenia się w Żninie na tej plaży :doh:


masz racje nie bylo mnie tam.i masz racje ze glupota jest wyjsc w takich warunkach.
po prostu uderzyly mnie rozmowy na filmie i ich obojetnosc. ciebie nie?

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 15:09

kowal pisze:Dokładnie nie wiem czego się czepiasz March in nie było Cię tam to nie komentuj w taki sposób :pray: jak 10 osób siedzi na plaży to też bym się nie pchał :idea: na głupotę nie ma lekarstwa :hand:
Brak w ogólę słów za pomysł uczenia się w Żninie na tej plaży :doh:


Bez znaczenia są komentarze typu; siedzieli w aucie.... nie pomogli .... , ważne jest zeby wyciągać nauczkę :!: i to najlepiej NIE ZE SWOICH błędów :idea:
hej kowal, a tak przy okazji, któż zacz ten śmiałek? latawiec mi znajomy z regionu :wink:

pozdrawim

stiv a

Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1190
Rejestracja: 20 paź 2005, 21:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 21:06

No właśnie Stiv nie mam pojęcia wydaje mi się, że znan wszystkich z Wainmankami w Bydzi może to chłopaki z Poznania byli :roll:
Co do komentarza to chłopaki faktycznie komentowali jak by oglądali film...
Pozdro

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post28 cze 2011, 22:51

kowal pisze:No właśnie Stiv nie mam pojęcia wydaje mi się, że znan wszystkich z Wainmankami w Bydzi może to chłopaki z Poznania byli :roll:
Co do komentarza to chłopaki faktycznie komentowali jak by oglądali film...
Pozdro


Byliśmy w dwójkę z Groszkinem, ale odjechaliśmy przed burzą :) Znam większość ekipy z Poznania ale to nie był nikt ze znajomych.

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2011, 11:17

Byłem tego dnia również na jeziorze, ale przy tych warunkach, co wtedy, woleliśmy z Andrzejem jechać na przeciwległy brzeg, na łąkę Wilczkowo. Zarówno ja jako lokales, jak i Andrzej znamy każdy kamień na dnie tego jeziora, każdy krzaczek i różne akcje na tym jeziorze już widzieliśmy. Dlatego woleliśmy jechać na łąkę i pływać przy lekkim off-shore z ukierunkowaniem na cypel północnego brzegu (na którym notabene wylądowaliśmy, gdy nam w pewnym momencie wiatr wyłączyli :lol: ), w szczególności, że tego dnia w ogóle na niebie cały czas dookoła było widać przynajmniej 2-3 ciemne chmury frontowe. Dwie z nich centralnie przeszły przez nasze jezioro, a my przesiedzieliśmy je w samochodach, mając latawce na trawce wylądowane i zabezpieczone już na kilkanaście minut przed ich nadejściem!!!
Nie widziałem całej tej akcji i nie wiem, czy goście wyszli z latawcem, gdy wiatr się zaczął wzmagać, w nadziei, że w końcu uda im się poływać :shock: , czy też nie zdążyli zejść przed nadejściem szkwału ???
Myślę jednak, że nawet gdy ktoś specjalnie nie rozróżnia chmur i nie wie z której może dmuchnąć, to przynajmniej powinien obserwować, co dzieje się na akwenie i co robią inni!!! I stosować zasadę: "Skoro wszyscy w pośpiechu opuszczają akwen, to coś w tym musi być i na mnie również już czas!!! ".
Pomijam już fakt, że przy takich warunkach, kierunku wiatru centralnie w brzeg i obfitości glonów oblepiających linki po upadku kite do wody... - to ten brzeg nie jest miejscem przyjaznym do nauki !!!
A wiem co mówię :!:


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości