KU PRZESTRODZE! Lądowanie na BMW

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Awatar użytkownika
damian85
Posty: 212
Rejestracja: 15 wrz 2010, 21:06
Deska: Su-2
Latawiec: Core Riot XR2
Lokalizacja: Piaski, Mierzeja Wiślana
Postawił piwka: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2011, 19:13

HELICOPTER58 pisze:
damian85 pisze:tja... a koledzy siedzą w suchym z kamerką i nagrywają szoł zamiast ruszyć się do kumpla...


"tja"... Nie zrozumiałeś [a szkoda]. Tu nie chodzi o "szoł". Na brzegu było z 10 osób do pomocy.



Spoko jak będę miał 26 lat doświadczenia na szybowcach to zrozumiem :thumbsup: .

sory za ot.

Awatar użytkownika
HELICOPTER58
Posty: 142
Rejestracja: 30 gru 2006, 09:25
Lokalizacja: CALF
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2011, 19:38

damian85 pisze:
HELICOPTER58 pisze:
damian85 pisze:tja... a koledzy siedzą w suchym z kamerką i nagrywają szoł zamiast ruszyć się do kumpla...


"tja"... Nie zrozumiałeś [a szkoda]. Tu nie chodzi o "szoł". Na brzegu było z 10 osób do pomocy.



Spoko jak będę miał 26 lat doświadczenia na szybowcach to zrozumiem :thumbsup: .

sory za ot.



A zacząłeś ? Wystarczyło uważać na lekcjach fizyki i geografii [ za moich czasów to 2 i 3 klasa LO - no chyba, że zlikwidowali]

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2011, 20:37

sory, nie trzeba sto lat latać czy przewalać tomy cegieł żeby pojąć, wtłoczyć kursantom i niestety wielu "instruktorom" że jak idzie czarne to na brzegu a nie na wodzie sprawdza się czy i jak mocno przywali
złe nie przychodzi znienacka w 3sek.

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post25 cze 2011, 10:21

"Głodni pływania" kajciarze pływają cumulonimbusach deszczowych lub nawet burzowych. Pewnie z prawdopodobieństwem 90% wiatr nie przekroczy tych 40 knt, ale pamiętacie kilka głośnych spraw szczególnie na mazurach gdzie z takiej chmury potrafiło dmuchnąć 50 i więcej. Gdyby tak było to kolega z tego filmiku mógłby bardzo źle skończyć. I nawet 7-ka może niewiele pomóc.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post25 cze 2011, 16:06

Bo to są przebierańcy :wink:

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post25 cze 2011, 17:06

Nie wiele widac na tym filmiku, ale najbardziej mnie bawia kajciarze, ktorzy parkuja prawie w wodzie, bo nie moga ruszyc dupy kilka metrow.

P.S. A w jakim celu opowiadac ma kursie o churkach, ktorych nie widac? Jesli kursant czegos nie zobaczy, to tego nie zrozumie. A trzeba byc prawdziwym "hardcorowcem" zeby plywac pod ciemno niebieska/czarna chmura, ktora nie pojawia sie ot tak znikad... :naughty:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 cze 2011, 12:29

unhooked pisze:Nie wiele widac na tym filmiku, ale najbardziej mnie bawia kajciarze, ktorzy parkuja prawie w wodzie, bo nie moga ruszyc dupy kilka metrow.


To nie tak - tam po prostu wzdłuż brzegu idzie polna droga. Jak jest niski stan wody to jest jeszcze plaża z 50m. A jak jest wysoki to na brzegu jest trawka, ale parkuje się najdalej jak się da, czyli... przy samej wodzie. Rzeczywiście też myślę, że to marny pomysł.

A kolega od kite'a ma zamiar naprawić porysowane audi? Czy porysował swój samochód?

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2011, 10:49

HELICOPTER58 pisze:
damian85 pisze:tja... a koledzy siedzą w suchym z kamerką i nagrywają szoł zamiast ruszyć się do kumpla...


"tja"... Nie zrozumiałeś [a szkoda]. Tu nie chodzi o "szoł". Na brzegu było z 10 osób do pomocy.


ale co tu rozumiec? widac ze gosc ma juz duzo. gdzie te 10 osob??? i dlaczego zadna z tych ktore rozmawiaja na filmie nie idzie mu pomoc??????
takie zachowania to sa najbardziej wkurzajace. komus cos sie dzieje a tu doswiadczeni kajciarze stoja i filmuja, bo oni juz ogarniaja i widzieli ze idzie chmura. jest sie czym chwalic?
czasem warto podplynac do kogos nawet jak mu latawiec lezy w wodzie i zapytac tylko czy nie potrzebuje pomocy.a tu sytuacja ewidentna.podbieglo by 2ch i szybka akcja.
a tu filmik pt "ku przestrodze". fajny nie ma co.
dobrze ze gosciowi sie nic nie stalo bo dopiero by byla przestroga

Awatar użytkownika
HELICOPTER58
Posty: 142
Rejestracja: 30 gru 2006, 09:25
Lokalizacja: CALF
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2011, 12:53

march_in pisze:
HELICOPTER58 pisze:
damian85 pisze:tja... a koledzy siedzą w suchym z kamerką i nagrywają szoł zamiast ruszyć się do kumpla...


"tja"... Nie zrozumiałeś [a szkoda]. Tu nie chodzi o "szoł". Na brzegu było z 10 osób do pomocy.


ale co tu rozumiec? widac ze gosc ma juz duzo. gdzie te 10 osob??? i dlaczego zadna z tych ktore rozmawiaja na filmie nie idzie mu pomoc??????
takie zachowania to sa najbardziej wkurzajace. komus cos sie dzieje a tu doswiadczeni kajciarze stoja i filmuja, bo oni juz ogarniaja i widzieli ze idzie chmura. jest sie czym chwalic?
czasem warto podplynac do kogos nawet jak mu latawiec lezy w wodzie i zapytac tylko czy nie potrzebuje pomocy.a tu sytuacja ewidentna.podbieglo by 2ch i szybka akcja.
a tu filmik pt "ku przestrodze". fajny nie ma co.
dobrze ze gosciowi sie nic nie stalo bo dopiero by byla przestroga


No cóż nadal brak zrozumienia [chwalić ? ale czym]. No właśnie dlaczego nikt z tych 10 osób, które stały blisko [niewidoczne na filmiku] nie pomogło ? I właśnie dlatego pozwoliłem zamieścić sobie ten filmik ale jak widać nie wszyscy pojęli w jakim celu !

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2011, 13:02

HELICOPTER58 pisze:No cóż nadal brak zrozumienia [chwalić ? ale czym]. No właśnie dlaczego nikt z tych 10 osób, które stały blisko [niewidoczne na filmiku] nie pomogło ? I właśnie dlatego pozwoliłem zamieścić sobie ten filmik ale jak widać nie wszyscy pojęli w jakim celu !


nie badz taki enigmatyczny i sie wypowiedz. zreszta juz sie wypowiedziales. w swoim pierwszym poscie piszesz ze w celu zwrocenia uwagi na edukacje meteorologiczna w szkolkach kite. dla mnie osobiscie to tu powinna zadzialac zwykla pomoc kolezenska. a czesto jest tak ze jak sie ktos nowy pojawia na spocie to stara gwardia robi wlasnie to co na filmiku zamiast czasem pomoc czy poradzic.
troche inaczej po prostu twoj pierwszy post mozna odebrac. nie piszesz w nim "stop obojetnosci na spocie".

Awatar użytkownika
HELICOPTER58
Posty: 142
Rejestracja: 30 gru 2006, 09:25
Lokalizacja: CALF
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2011, 13:39

march_in pisze:
HELICOPTER58 pisze:No cóż nadal brak zrozumienia [chwalić ? ale czym]. No właśnie dlaczego nikt z tych 10 osób, które stały blisko [niewidoczne na filmiku] nie pomogło ? I właśnie dlatego pozwoliłem zamieścić sobie ten filmik ale jak widać nie wszyscy pojęli w jakim celu !


nie badz taki enigmatyczny i sie wypowiedz. zreszta juz sie wypowiedziales. w swoim pierwszym poscie piszesz ze w celu zwrocenia uwagi na edukacje meteorologiczna w szkolkach kite. dla mnie osobiscie to tu powinna zadzialac zwykla pomoc kolezenska. a czesto jest tak ze jak sie ktos nowy pojawia na spocie to stara gwardia robi wlasnie to co na filmiku zamiast czasem pomoc czy poradzic.
troche inaczej po prostu twoj pierwszy post mozna odebrac. nie piszesz w nim "stop obojetnosci na spocie".


Jak mówi klasyk "oczywista oczywistość" : "stop obojętności na spotach" podpisuję się obama ręcyma. I pozdrawiam serdecznie :D

Awatar użytkownika
teoysta
Posty: 618
Rejestracja: 07 sie 2009, 09:35
Deska: jest
Latawiec: też jest, +nawet bar i trapez
Lokalizacja: Świdnica
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2011, 17:30

A mi sie tam wydaje ze chciales wzbudzic nasze zainteresowanie i pochwalić sie przy okazji jaki to z ciebie pilot szybowcowy i meteorolog w jedym ;)

Awatar użytkownika
HELICOPTER58
Posty: 142
Rejestracja: 30 gru 2006, 09:25
Lokalizacja: CALF
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2011, 18:28

teoysta pisze:A mi sie tam wydaje ze chciales wzbudzic nasze zainteresowanie i pochwalić sie przy okazji jaki to z ciebie pilot szybowcowy i meteorolog w jedym ;)

No ręce opadają MISZCZU :?

Awatar użytkownika
HELICOPTER58
Posty: 142
Rejestracja: 30 gru 2006, 09:25
Lokalizacja: CALF
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2011, 18:30

HELICOPTER58 pisze:
teoysta pisze:A mi sie tam wydaje ze chciales wzbudzic nasze zainteresowanie i pochwalić sie przy okazji jaki to z ciebie pilot szybowcowy i meteorolog w jedym ;)

No ręce opadają MISZCZU :?
NO ALE ok CHCIAŁEM SIĘ POCHWALIĆ !!!

Awatar użytkownika
Mondy
Posty: 369
Rejestracja: 04 sie 2008, 10:34
Deska: *** NOBILE ***
Latawiec: OZONE, NOBILE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2011, 23:54

Też mi się tak wydaje ;) a do tego na pewno jesteś gadżeciarzem ;)

ps. żartuje, IMO jest duży sens zamieszczać takie filmiki. A Ci co mają problem że nie ratowało 12 tylko 10... cóż :/
ps2. jakbyś wyleciał z auta i by Ci tuba łeb przetrąciło to też by mówili: "aale gupi, gdzie się pchał" Tak czy siak, jak to mawiał mój dziadek:

"Jak się nie obrócisz, dupa z tyłu."
Ostatnio zmieniony 27 cze 2011, 23:57 przez Mondy, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości