Stabilizator na kolano

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Awatar użytkownika
dun
Posty: 183
Rejestracja: 16 kwie 2009, 17:02
Lokalizacja: Szczecin
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 kwie 2012, 11:15

zasz83 pisze: ryzujemy kreskę na środku rzepki i staramy się aby celowała w drugi palec stopy.



A czy te cwiczenia - kreska i drugi palec sa uzaleznione/wskazen/przciwwskazane od ukladu nog :?: ( tak zwane "X" lub tez na beczce prostowane ) nie kazdy stajac prosto ma nogi w kolanch zlaczone :roll:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2012, 00:30

zasz83 pisze:Dobry temat. Postaram się coś nakreślić jakiś plan.
..



DZIĘKI :thumb:
BARRDZO pomocne wskazówki, choć pewnie każdy spodziewał się i "chciał" usłyszeć "konkrety" z siłowni :wink:

co prawda nie wszystko rozumiem
a właściwie SPORO nie rozumiem
ale doczytam, dopytam..

pzdr

Slawek-Kopiec
Posty: 913
Rejestracja: 08 sty 2011, 08:42
Deska: Su-2 Custom.Airush Livewire
Latawiec: Airush Varial X
Lokalizacja: www.kitebite.pl
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2012, 07:20

Ciesze sie ze zrobil sie fajny watek dla "nas" - czyli "kolanowcow".
To teraz na chwile uderzymy z w inna strone.Czy stosowanie roznorakich preparatow z glukozamina(np 4flex,artresan,arthron itd) ma sens?Jedni twierdza ze to placebo ,natomiast inni ze pomaga.

Awatar użytkownika
zasz83
Posty: 142
Rejestracja: 12 lip 2009, 19:47
Deska: Momentum
Latawiec: Naish Park
Lokalizacja: Wejherowo
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post03 kwie 2012, 08:52

Właśnie siłownia to nie wszystko a wręcz sprawa drugorzędna :) Jeśli coś jest nie zrozumiałe trzeba pytać wtedy postaram się może dołączyć zdjęcia w chwili wolnej lub przedstawić w bardziej jasny sposób .

Co do ćwiczeń dla osób ze zmienioną osią kończyny - Więc zakładałem oczywiście że większość z nas ma w miarę proste kończyny :) Fakt że ćwiczenia się odrobinę zmieniają ale mówimy tutaj o poważnych deformacjach powstałych od urodzenia. Jednak to już trochę bardziej rozległy temat..

Glukozamina - Też ciekawe pytanie :) Środowisko medyczne jest podzielone. Bo tak Sprawdzenie czy działa wymagało by wprowadzenia badań gdzie każdemu biorącemu glukozaminę po okresie powiedzmy 5 miesięcy robić artroskopie żeby ocenić chrząstkę stawową, więc jest to prawie nie możliwe do zrealizowania. Kolejne podejście biochemiczne to to iż glukozamina jak każde "białko" jest trawiona po spożyciu . Tylko teraz trawienie polega na przecinaniu jej cząsteczki jednak jej fragmenty dostają się do stawu więc może być latwiej składana. Myślę jednak że nie ma co się zastanawiać kto ma rację.
Moim zdaniem i z doświadczenia praktycznego pomogło i nadal robie sobie od czasu do czasu takie kuracje.
Jak już ją stosować to w dużych dawkach ja stosowałem taki preparat - http://www.megapower.pl/nutrend-flexit- ... -1201.html ( też zupełnie przykładowy sklep ) stosujemy 3 miesiące i pożniej najlepiej zrobić sobie 4 miesiące przerwy. Trzeba jednak pamiętać że jak decydujemy się na taka kuracje trzeba się ruszać tzn ćwiczyć. Nie jest tak że będziemy sobie pili takiego drinka leżeli na kanapie i stawy się wyleczą. Staw a dokładniej jego chrząstka jest jak gąbka odżywia się przez ściskanie. Moim zdaniem dlatego też na kolana dobrze robi bieganie ( przy odpowiedniej masie ciała i odpowiednim obuwiu)

Awatar użytkownika
zasz83
Posty: 142
Rejestracja: 12 lip 2009, 19:47
Deska: Momentum
Latawiec: Naish Park
Lokalizacja: Wejherowo
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 kwie 2012, 23:12

Znalazłem bardzo fajne stabilizatory w "podobno" specjalnej cenie sprawdzę jeszcze dokładnie jak trafi mi do rąk i opisze jeśli ktoś będzie zainteresowany takim tematem.
http://www.mediuk.co.uk/orthopaedics/lo ... tect4.html

Awatar użytkownika
aga.kite
Posty: 85
Rejestracja: 14 gru 2011, 17:07
Deska: Nobile
Latawiec: Slingshot Rally
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post11 kwie 2012, 23:10

Witam,również należe do zacnego grona osób które ma problem z kolanem:)i mam pyatnie czy ktoś może zastosował metode tapingu(plastrów)zamiast stabilizatora?
pozdrawiam

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2012, 01:54

Slawek-Kopiec pisze:
FilipN pisze:Jeżeli bolą Cie kolana po pływaniu, to może tez być w pewnej mierze wina deski. Widzę, ze pływasz na 2HD a to właściwie najtwardsza deska w ofercie Nobila. Według specyfikacji malo komfortowa i przeznaczona na plaską wodę. Na takiej desce, na chopie, kolana dostają mocny wpierdol...

Masz racje - moze czas pomyslec o desce z wiekszym flex. Co polecasz z Nobile?NHP czy T5?


sławciu:) mówiłem ci , że 2HD , którą się tak jarasz jest zdradliwa. jest to na pewno ciekawy model w stajni Nobile(sam się nim zjarałem rok temu!), ale nie dla kogoś UCZĄCEGO się wysokich jump'ów... Jeśli jesteś naprawdę doświadczony i perfekt lądujesz 98% skoków, to OK!, w przeciwnym razie twoje kolana(I NIE TYLKO) są sporo narażone na kontuzje i tyle. To jest bardzo agresywna deska, twarda jak granit i z mega pop'em, ale nie każdemu to jest potrzebne :idea: 2HD ma bezsprzecznie 2 zalety : zajebisty POP!, plus mega ostrzenie i prędkość - nie znam na dziś SZYBSZEJ i "ostrzejszej" deski. i właśnie ta ostania jej cecha jest troszkę zdradliwa, wydaje ci się ,że wszystko na niej łatwo pójdzie TAK SAMO JAK HALSOWANIE POD WIATR, ale COŚ za COŚ! tu niespodzianka :idea: NA TWARDEJ DESCE MIĘKKIE LĄDOWANIE PO SKOKACH JEST BARDZO TRUDNE :naughty:

pozdr

stiv a

Slawek-Kopiec
Posty: 913
Rejestracja: 08 sty 2011, 08:42
Deska: Su-2 Custom.Airush Livewire
Latawiec: Airush Varial X
Lokalizacja: www.kitebite.pl
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2012, 07:07

Jaralem sie Marcinku i to bardzo jak dziecko,ktore dostalo nowego resoraka:D.Ale wtedy to byly poczatki,skoki 1m nad ziemie,hals lewo -prawo i nie czulem tego.Po Prostu myslalem ze tak musi byc,nie mialem porownania.
Anyway, 2HD sprzedana,pojawila sie prototypowa Su2 3D Custom.Oto focia:
Obrazek
Obrazek
stiv amoralny pisze:
Slawek-Kopiec pisze:
FilipN pisze:Jeżeli bolą Cie kolana po pływaniu, to może tez być w pewnej mierze wina deski. Widzę, ze pływasz na 2HD a to właściwie najtwardsza deska w ofercie Nobila. Według specyfikacji malo komfortowa i przeznaczona na plaską wodę. Na takiej desce, na chopie, kolana dostają mocny wpierdol...

Masz racje - moze czas pomyslec o desce z wiekszym flex. Co polecasz z Nobile?NHP czy T5?


sławciu:) mówiłem ci , że 2HD , którą się tak jarasz jest zdradliwa. jest to na pewno ciekawy model w stajni Nobile(sam się nim zjarałem rok temu!), ale nie dla kogoś UCZĄCEGO się wysokich jump'ów... Jeśli jesteś naprawdę doświadczony i perfekt lądujesz 98% skoków, to OK!, w przeciwnym razie twoje kolana(I NIE TYLKO) są sporo narażone na kontuzje i tyle. To jest bardzo agresywna deska, twarda jak granit i z mega pop'em, ale nie każdemu to jest potrzebne :idea: 2HD ma bezsprzecznie 2 zalety : zajebisty POP!, plus mega ostrzenie i prędkość - nie znam na dziś SZYBSZEJ i "ostrzejszej" deski. i właśnie ta ostania jej cecha jest troszkę zdradliwa, wydaje ci się ,że wszystko na niej łatwo pójdzie TAK SAMO JAK HALSOWANIE POD WIATR, ale COŚ za COŚ! tu niespodzianka :idea: NA TWARDEJ DESCE MIĘKKIE LĄDOWANIE PO SKOKACH JEST BARDZO TRUDNE :naughty:

pozdr

stiv a

hela
Posty: 29
Rejestracja: 23 mar 2009, 20:17
 
Post24 lut 2015, 20:01

Cześć. Pomożecie? Potrzebuje namiar na jakiegoś ortopedę, który w miarę szybko (kwiecień 2015) ogranie mi rekonstrukcję ACL na NFZ? 6 lutego miałam artroskopię, usunęli mi przednie krzyżowe. Czy dobrze sobie wyliczyłam kwiecień- maj - jestem unieruchomiona. W czerwcu/lipcu mogę wrócić do pracy instruktorki, a w listopadzie na wodę ? Bo rozumiem, że bez Acl to nawet w stabilizatorze mogę pływać tylko w prawo i w lewo, jakieś podskoki, ale bez świrowania? Jak to wygląda bo zielona jestem w temacie?

AlohaFromBear
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2015, 22:14
 
Post25 mar 2015, 22:41

hela pisze:Cześć. Pomożecie? Potrzebuje namiar na jakiegoś ortopedę, który w miarę szybko (kwiecień 2015) ogranie mi rekonstrukcję ACL na NFZ? 6 lutego miałam artroskopię, usunęli mi przednie krzyżowe. Czy dobrze sobie wyliczyłam kwiecień- maj - jestem unieruchomiona. W czerwcu/lipcu mogę wrócić do pracy instruktorki, a w listopadzie na wodę ? Bo rozumiem, że bez Acl to nawet w stabilizatorze mogę pływać tylko w prawo i w lewo, jakieś podskoki, ale bez świrowania? Jak to wygląda bo zielona jestem w temacie?


Cześć, z terenów Warszawy mogę polecić Tomasza Kozieł. Jegomość jest specyficzny ale kolano poskładał mi po mistrzowsku. Miałem Chondromalację stawu kolanowego III stopnia czyli zakleszczone dwie kości. Podczas operacji robiono mi plastykę kości i nacinanie troczków. Wszystko laboroskopowo, czyli dwa małe nacięcia pod kolanem. Na drugi dzień wyszedłem o własnych siłach. O ile dobrze pamiętam kilka dni później rehabilitacja. Wróciłem do normy w ciągu 1 miesiąca, sport po około dwóch.

Doktor składa głównie kolana i barki, podobno to jeden z trzech najlepszych ortopedów od kolan w Polsce.

Peace.


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron