używanie lisza

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
jaaack
Posty: 230
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:45
Deska: nobile
Latawiec: ss rally rpm
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post04 paź 2013, 21:02

w temacie ozona TomekS jest obcykany :lol: :lol: :lol:
nie żebym go wywoływał do tablicy ale tak mi się wspomniało jak zobaczyłem ten wynalazek :arrow:
:arrow: :arrow: :arrow: flog out -czy jakoś tak :lol: :lol:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 paź 2013, 21:44

tu nie problem w tym czy z lewej czy z prawej, ale w tym, że zrywkę ciągnie się do siebie a nie od siebie. Tak było kiedyś, aż się nie okazało, że nie da się tego zerwać, gdy latawiec zaczyna nam przepadać nad głową na luźnych linkach (i oczywiście otwiera się tuż nad wodą, żeby nas przeciągnąć kilkadziesiąt metrów). Podobnie leashe, w których ciągnie się do siebie - w przypadku luzu na leashu się go po prostu nie zerwie, a w drugą stronę działa zawsze.

Z tego co widziałem na 2014 jest taka zrywka jak we wszystkich "normalnych" markach. Też nie wiem czemu Ozone aż tak długo się z tym pieścił żeby to zmienić.

zrywka z pinem
bartolomeo_n pisze:
Obrazek


ma tę cechę, że im większa moc tym trudniej się zerwać bo siła zwiększa tarcie :|

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post04 paź 2013, 22:18

Ozone to pol biedy, serio :!: w porownaniu z ...




Niech mi ktos wyjasni polityke F-one odnosnie konstrukcji ich baru do roku 2013 włącznie :wink:

Awatar użytkownika
przemekskowron
Posty: 1150
Rejestracja: 07 wrz 2006, 19:25
Deska: -SharkENERGY-
Latawiec: -SharkENERGY-
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 paź 2013, 14:24

wieczorem wrzucę foto swojego lisza który zrobił takie "kuku"

TomekS
Posty: 135
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:45
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post08 paź 2013, 18:03

jaaack pisze:w temacie ozona TomekS jest obcykany :lol: :lol: :lol:
nie żebym go wywoływał do tablicy ale tak mi się wspomniało jak zobaczyłem ten wynalazek :arrow:
:arrow: :arrow: :arrow: flog out -czy jakoś tak :lol: :lol:


Wynalazek ktory zobaczyles na zdjęciu jest Chickenloopem Ozonea produkowanym do 2008 roku o ktorym kazdy szanujacy sie uzytkownik Ozonea już dawno zapomniał, wyrzucił na smietnik lub oddał do ochronki dla biednych, rozesmiany kolego jaaaack.
Od tego czasu do dzisiaj Chickenloop wyglada inaczej, a samo podpięcie do niego leasha ktore jest na zdjeciu - to suicide do UH a nie do systemu bezpieczeństwa.

Trudno sie dziwic ze nie rozumiecie, bo pojęcie macie jakie macie.
Do tego Ziomek, który sprzedawał i sprzedaje Ozonea, brawo dla sprzedawcy który nie wie co sprzedaje i do tego nie rozumie zasady działania

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post08 paź 2013, 18:12

Proponuje (znowu??) dokladnie czytac. Zarzuty wobec ozone byly nastepujace: uruchomienie systemu bezpieczenstwa nastepuje po przyciagnieciu do siebie 'grzybla' zrywki. W tym roku ozone zmienia zrywke na 'push away' (to samo i chwala im za to, robi f-1, odchodzac od zrywki na rzepy).

Ozone i f-1 do tego roku były jedynymi firmami na rynku stosujacymi innny system niz push-away .... ciekawe dlaczego? O ile sie nie myle to push-away, czyli rynkowy standard bezpieczenstwa, jest opatentowany :wink: :wink:

Podpiecie leasha do jednej nosnej/suicide to zupelnie inna rzecz i w wiekszosci firm rozwiazania sa podobne -np. ozone ma w starym systemie analogiczne podpiecie jak 90% innych firm czyli tzw. mini 5th line / virtual 5th line etc.

Awatar użytkownika
peg
Posty: 1440
Rejestracja: 27 wrz 2006, 23:23
Deska: C.L.A.S.H
Latawiec: EVO, Rebel, Vegas
Lokalizacja: Białystok
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 paź 2013, 21:57

Wrogu - nie tłumacz bo nie wytłumaczysz.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 paź 2013, 10:18

TomekS pisze:
jaaack pisze:w temacie ozona TomekS jest obcykany :lol: :lol: :lol:
nie żebym go wywoływał do tablicy ale tak mi się wspomniało jak zobaczyłem ten wynalazek :arrow:
:arrow: :arrow: :arrow: flog out -czy jakoś tak :lol: :lol:


Wynalazek ktory zobaczyles na zdjęciu jest Chickenloopem Ozonea produkowanym do 2008 roku o ktorym kazdy szanujacy sie uzytkownik Ozonea już dawno zapomniał, wyrzucił na smietnik lub oddał do ochronki dla biednych, rozesmiany kolego jaaaack.


A wyrzucił dokładnie... w 2013 roku, bo do 2012 produkował latawce z tym właśnie systemem. Warto by było żebyś trzymał się faktów jeśli już tak piejesz nad Ozonem.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 paź 2013, 13:11

TomekS pisze:
Trudno sie dziwic ze nie rozumiecie, bo pojęcie macie jakie macie.
Do tego Ziomek, który sprzedawał i sprzedaje Ozonea, brawo dla sprzedawcy który nie wie co sprzedaje i do tego nie rozumie zasady działania


..połowa forum kpi z Twoich nowatorskich teorii :hand:

peace

Awatar użytkownika
peg
Posty: 1440
Rejestracja: 27 wrz 2006, 23:23
Deska: C.L.A.S.H
Latawiec: EVO, Rebel, Vegas
Lokalizacja: Białystok
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 paź 2013, 05:48

Większa połowa... :)

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post13 paź 2013, 08:35

onzo pisze:
TomekS pisze:
jaaack pisze:w temacie ozona TomekS jest obcykany :lol: :lol: :lol:
nie żebym go wywoływał do tablicy ale tak mi się wspomniało jak zobaczyłem ten wynalazek :arrow:
:arrow: :arrow: :arrow: flog out -czy jakoś tak :lol: :lol:


Wynalazek ktory zobaczyles na zdjęciu jest Chickenloopem Ozonea produkowanym do 2008 roku o ktorym kazdy szanujacy sie uzytkownik Ozonea już dawno zapomniał, wyrzucił na smietnik lub oddał do ochronki dla biednych, rozesmiany kolego jaaaack.


A wyrzucił dokładnie... w 2013 roku, bo do 2012 produkował latawce z tym właśnie systemem. Warto by było żebyś trzymał się faktów jeśli już tak piejesz nad Ozonem.


no to ja dopisze slowko od siebie ...do dzisiaj uwazam ze to najlepszy prosty chicken ktorego uzywalem .Zrywka dzialala zawsze nawet na luznych linkach ,bardzo proste skladanie , nie zdazylo mi sie samoistne uwolnienie natomiast zdazalo sie ze po glebie na land albo snow chicken wypinal mi sie automatycznie w odpowiednim momencie :hand: .

TomekS
Posty: 135
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:45
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post14 paź 2013, 18:51

onzo pisze:
TomekS pisze:
jaaack pisze:w temacie ozona TomekS jest obcykany :lol: :lol: :lol:
nie żebym go wywoływał do tablicy ale tak mi się wspomniało jak zobaczyłem ten wynalazek :arrow:
:arrow: :arrow: :arrow: flog out -czy jakoś tak :lol: :lol:


Wynalazek ktory zobaczyles na zdjęciu jest Chickenloopem Ozonea produkowanym do 2008 roku o ktorym kazdy szanujacy sie uzytkownik Ozonea już dawno zapomniał, wyrzucił na smietnik lub oddał do ochronki dla biednych, rozesmiany kolego jaaaack.


A wyrzucił dokładnie... w 2013 roku, bo do 2012 produkował latawce z tym właśnie systemem. Warto by było żebyś trzymał się faktów jeśli już tak piejesz nad Ozonem.


Trzymam się faktów.
Sorry Onzo, ale to co piszesz, nie trzyma sie kupy.
Wyrzucili dokładnie w 2013... ale produkowali to coś do 2012.. :roll: lelum polelum.

Otóż produkowali nie to tylko zupełnie coś innego przez cały czas od 2009 do 2013 włącznie ponieważ w tym czasie był system przystosowany do modeli 4-linkowych a takie były w tym okresie.
Jedyne co się zmienialo to sposób trymowania na linkach sterujących (trymer tasmowy lub węzełki)
Zdjęcie przedstawia model Chickenloopa przystosowanego do systemu bezpieczeństwa w Ozonach 5-cio linkowych produkowanych przed 2009
Takie sa fakty.

Sama zrywka bez względu na to czy była 2008 czy 2013, była zawsze tak samo skonstruowana.
Dopiero model 2014 juz zaprezentowany przez Ozone jest zupełnie inny.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2013, 08:48 przez TomekS, łącznie zmieniany 1 raz.

andkite
Posty: 185
Rejestracja: 22 mar 2013, 14:07
Deska: Choice
Latawiec: XR6
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post14 paź 2013, 20:13

TomekS pisze:Trzymam się faktów.
Sorry Onzo, ale to co piszesz, nie trzyma sie kupy.
Wyrzucili dokładnie w 2013... ale produkowali to coś do 2012.. lelum polelum.

Otóż produkowali nie to tylko zupełnie coś innego przez cały czas od 2009 do 2013 włącznie ponieważ w tym czasie był system przystosowany do modeli 4-linkowych a takie były w tym okresie.
Jedyne co się zmienialo to sposób trymowania na linkach sterujących (trymer tasmowy lub węzełki)
Zdjęcie przedstawia model Chickenloopa przystosowanego do systemu bezpieczeństwa w Ozonach 5-cio linkowych produkowanych przed 2009
Takie sa fakty.

Sama zrywka bez względu na to czy była 2008 czy 2013, była zawsze tak samo skonstruowana.
Dopiero model 2014 juz zaprezentowany przez Ozone jest zupełnie inny.


A ja myślałem w zeszłym roku, że kupiłem nowe Ozony, a wcisnęli mi stare bary. Na szczęście już sprzedałem.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 paź 2013, 21:14

TomekS pisze:Trzymam się faktów.
Sorry Onzo, ale to co piszesz, nie trzyma sie kupy.
Wyrzucili dokładnie w 2013... ale produkowali to coś do 2012.. :roll: lelum polelum.

Otóż produkowali nie to tylko zupełnie coś innego przez cały czas od 2009 do 2013 włącznie ponieważ w tym czasie był system przystosowany do modeli 4-linkowych a takie były w tym okresie.
Jedyne co się zmienialo to sposób trymowania na linkach sterujących (trymer tasmowy lub węzełki)
Zdjęcie przedstawia model Chickenloopa przystosowanego do systemu bezpieczeństwa w Ozonach 5-cio linkowych produkowanych przed 2009
Takie sa fakty.


Wybacz - wiedzę opieram w pierwszej kolejności na faktach ze strony producenta - nie wpadłem na to, że zapomnieli jej zaktualizować (od roku!) i nie napisali, że również w 2013roku nie dali rady wymienić systemu na nadający się moim zdaniem do czegokolwiek.
W drugiej kolejności na latawcach z 2012roku, które widziałem i na których pływałem i które mają +/- identyczne CL. Wybacz, ale jeśli zmiana jest kosmetyczna to dla mnie nie robi różnicy - idea ta sama, błędy te same.
A jeśli ktoś nie jest pewny: proszę o znalezienie istotnych różnic, między wcześniej podlinkowanym CL a CL w C4 pokazanym na tej stronce:
http://www.flyozone.com/kitesurf/en/pro ... em-photos/

ja znalazłem jedną (nieistotną): inny kształt krętlika. Ktoś widzi więcej?

TomkuS - ekspercie od wszystkiego - oświeć nas zagubionych w Ciemnogrodzie!

TomekS
Posty: 135
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:45
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post27 paź 2013, 20:09

depower08controlbar.jpg
depower08controlbar.jpg (11.83 KiB) Przejrzano 4117 razy
To nie jest tylko inny kształt kretlika dla kosmetyki.

Podlinkowany CL (pokazuję go na zdjeciu, bar w całości a nie tylko CL ) to zupełnie inny system trymowania, zupełnie inny system bezpieczeństwa, dedykowany do latawca 5-cio linkowego, ktore były produkowane do 2008

W kretliku od 2009 roku do 2013 znajdowała sie linka od systemu bezpieczeństwa, który był już stworzony dla latawcy 4-ro linkowych

Sorry :hand: , ale to nie jest kosmetyka tylko bardzo istotne zmiany konstrukcyjne
Załączniki
cl 2012.jpg
cl 2012.jpg (5.27 KiB) Przejrzano 4117 razy
bar c4 2013.png
bar c4 2013.png (39.16 KiB) Przejrzano 4117 razy


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości