Rrd addiction - system bezpieczeństwa nie działa

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
taad
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2013, 14:38
Deska: Nhp
Latawiec: Rebel
 
Post06 lip 2014, 18:10

Witam,
Ostatnio kupiłem "z trzeciej ręki" RRD addiction 2012(?) 18m. z barem race do używania jako latawiec slabowiatrowy. Wczoraj próbowałem sprawdzić jak działa system bezpieczeństwa. Nie działa. Po wypieciu sie z loopa i zostawieniu latawca na leashu bar zatrzymuje sie na knadze depowera, sytuacja nie różni sie od puszczenia baru. Po dokładnym obejrzeniu baru myślę, że tak jak jest nie ma prawa działać.
Wpinam sie leashem w jedyne mozliwe miejsce - kółko w środku loopa, jest połączone z linką wchodzącą w gumową tuleję po której porusza sie bar. Wydawało by sie ze po wypieciu sie bar wraz z knagą depowera powinien pójść do góry aż do jakiegoś stopera (nie ma nic takiego) ale nie jest to mozliwe bo knaga przymocowana jest na sztywno do linki po której teoretycznie powinna się przesuwać.
Generalnie całość działa mniej wiecej jak suicide leash.
Czy bar był przerabiamy, czy tez taka konstrukcja to standard w race? Czy ktoś mógłby mi poradzić co zrobić aby wszystko działało?
Btw. Osoba sprzedająca zapewniała mnie że system bezpieczeństwa działa bez problemu...

Czarny Pan
Posty: 109
Rejestracja: 14 wrz 2009, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2014, 10:49

jak dla mnie rrd przekombinowało troche swój system bezpieczeństwa
sprawdź czy linki nie były mocno skręcone, albo czy do tulei nie dostał się piasek
ja swój bar (z 2010, linka bezp. luźno poza gumową tuleją) zostawiłem dla małych rozmiarów (<9m) bo ta różowa linka bezpieczeństwa jest po prostu ZA KRÓTKA
na swoją 12 obsession przesiadłem sie na bar slingshota (nie ma ograniczenia długosci wyciaganej linki) i sprawuje się wyśmienicie
w tym temacie kolega podał inne firmy które stosują to (lepsze) rozwiązanie viewtopic.php?f=4&t=57432
osobiscie jeszcze testowałem bar ozona (układ linek - supełki i węzełki pasuje do rrd) i dziala b.dobrze ;)

taad
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2013, 14:38
Deska: Nhp
Latawiec: Rebel
 
Post12 sie 2014, 19:16

Dzięki za komentarz. Przeniosłem dyskusję do działu naprawa sprzętu i było tam sporo postów na ten temat. Wyszło ze moj bar ma po prostu zdemontowany cały element związany z linką bezpieczeństwa.
Ciekawe - próbowałem do swojego addiction podpiąć bar ozone (bar model chyba z 2009 r.) i zupełnie mi to nie chciało współpracować.
Pozdr.

Awatar użytkownika
dabrol
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2016, 12:29
 
Post10 kwie 2016, 19:20

Hej, nie pomogę Ci naprawić, ale kiedyś miałem podobnie kupiłem sprzęt z trzeciej ręki i okazał się wadliwy. Koleś z premedytacją sprzedał uszkodzony sprzęt, a podawał że wszystko działa na 100%. Zrobiłem rozeznanie, podgadałem z moim znajomym prawnikiem https://www.i-kancelaria.pl/ i powiedział mi co i jak powiedzieć, postraszyłem kolesia policją i sądem i nagle stał się milutki oddał pieniądze bez zwrotu sprzętu. Niech mają nauczkę wszyscy nieuczciwi sprzedawcy.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 17:26 przez dabrol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post10 kwie 2016, 21:22

dabrol pisze:Hej, nie pomogę Ci naprawić, ale kiedyś miałem podobnie kupiłem sprzęt z trzeciej ręki i okazał się wadliwy. Koleś z premedytacją sprzedał uszkodzony sprzęt, a podawał że wszystko działa na 100%. Zrobiłem rozeznanie, podgadałem z moim znajomym prawnikiem i powiedział mi co i jak powiedzieć, postraszyłem kolesia policją i sądem i nagle stał się milutki oddał pieniądze bez zwrotu sprzętu. Niech mają nauczkę wszyscy nieuczciwi sprzedawcy.

o ja pierdziele ... nie da się ukryć, masz jaja ...

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post12 kwie 2016, 19:28

Mogę przerobić żeby działało...
Pisz na priv...

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post12 kwie 2016, 21:16

zojsan pisze:Mogę przerobić żeby działało...
Pisz na priv...

Krzysiek jest w stanie przerobić i bar z knajpy, żeby działał poprawnie przy kajcie ;) :thumb:
Polecam.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post12 kwie 2016, 22:15

gredy pisze: Krzysiek jest w stanie przerobić i bar z knajpy, żeby działał poprawnie przy kajcie ;) :thumb:
Polecam.

No i ma iko7 :wink:

Awatar użytkownika
stefcia
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2016, 06:27
 
Post15 cze 2016, 06:27

:clap:


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron