Egipt kitesurfing , czy to bezpieczne miejsce?

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Awatar użytkownika
dejw.w
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:53
Deska: -
Latawiec: -
 
Post17 kwie 2015, 15:57

Cześć,
Chce polecieć do Egiptu w maju. Czy to bezpieczne miejsce odnośnie wydarzeń które w ostatnim czasie mają miejsc w tamtym rejonie? Ja się waham więc chciałbym poznać zdanie ludzi którzy jeżdżą tam często lub byli ostatnio.

Dzięki za wasze opinie :)
Dawid

Awatar użytkownika
Maxx
Posty: 333
Rejestracja: 14 sie 2011, 12:12
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Wrocław/Sopot
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lip 2015, 21:37

Tego Ci nikt nie powie, musisz sam się nad tym zastanowić...

Ja bym jechał, natomiast jeżdżąc po mapie palcem przypuszczam, że pewnie niedługo w Egipcie też odpali jakiś popapraniec dżihadysta i myślę, że jak już, to Hurgada albo Sharm.

W El Gounie pełno arabów to chrześcianie, w dodatku po ostatnich wydarzeniach widać, że "lubią" turystów.. :idea: :?:

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post11 lip 2015, 00:21

Egipt, w przeciwieństwie do Tunezji przeszedł kilka rewolucji, które nie "poszły" gładko jak tam tylko od zawsze "coś się działo". Przez to aparat bezpieczeństwa jest tam inaczej rozwinięty niż w Tunezji, gdzie arabska wiosna przeszła sprawnie i "bez większych zakłóceń".

Czy jest bezpieczenie? W 100% bezpieczny nigdy nie będziesz - ani w Egipcie, ani w Londynie, Paryżu, Kenii, Tunezji czy Brazylii. Jeśli chodzi o kraje Arabskie, to akurat w Egipcie wojsko trzyma wszystkich krótko i w kurortach to widać (w HRG co kawałek kontrole, wojsko na lotnisku, barykady itd) El Gouna jest dodatkowo zamkniętym miastem, ze swoją wewnętrzną ochroną.

Tak jak pisał Maxx - jeśli już gdzieś coś w Egipcie, to Synaj był zawsze najbardziej wystawiony na jakiekolwiek ataki.

Pozdr
Lussik


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron