przewinięty kite, relaunch po przewinieciu 5 linek, 4 linki

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post22 sie 2015, 11:16

Na pewno każdy spotkał się z sytuacją przewinięcia kajta na wodzie. Głównie dzieje się tak przy granicznym wietrze, gdy kite spadnie z zenitu jak hindenburg, albo po nieudanym triku, gdy kite uderza przed nami o wodę a my jeszcze płyniemy w jego stronę (traci się napięcie na linkach i kajt sie przewija).
Od pięciu lat pływam na rebelach 5 linkowych, kilka razy się to zdarzyło, nigdy nie podarło kita.
Jednak, znajdą się pewnie osoby, które nie wiedzą co najlepiej zrobić w takiej sytuacji.
Zamieszczam więc świetnie przygotowany filmik opisujący jak wyjść z takiej sytuacji przy różnych systemach bezpieczeństwa.
phpBB [video]

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post22 sie 2015, 11:44

Super filmik.
Też pływam na rebelach i na początku nie wiedziałem co robić jak się piąta przewinie i zawsze się o to obawiałem. Ktoś doświadczony w 5 linkach kiedyś mi powiedział. 5 nie utrudnia a ma pomagać, zacznij jej używać jak kite się przewinie. Rzadko bo rzadko ale czasami w wodzie rebel zaczyna się przewijać i wtedy nie czekam aż się zawinie jak cukierek tylko ciągnę za 5 (wyciągam ze 2m) reszta się luzuje i kite sam się odwija. Jak się zawinie mocno to po starcie starówka jest przewinięta tak jak na filmie ale bez problemu można dopłynąć do brzegu i odwinąć. I tu pojawia się plus barów/lataków z niskim V. Jak V na nośnych jest nisko to można to owinąć na wodzie, tak mam w moim RRD.

Macie jakieś inne spostrzeżenia, rady które ułatwią życie w razie przewinięcia?

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post22 sie 2015, 11:52

No własnie, problem z wysokim V na barze jest taki, ze trzeba do brzegu splynac. jest ktos kto przełozył skrosowana linke w rebelu na wodzie?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post22 sie 2015, 12:19

kriski pisze:No własnie, problem z wysokim V na barze jest taki, ze trzeba do brzegu splynac. jest ktos kto przełozył skrosowana linke w rebelu na wodzie?


Dla mnie zadanie raczej nie do wykonania i raczej nie będę próbował, jest spore ryzyko że się zaplącze bardziej. Mi jakoś się udaje i rzadko po użyciu 5 starówka jest nadal przewinięta a jeżeli tak jest to przez 5 linek i wysokie V wolę dopłynąć do brzegu.
Jak ktoś odwiną na wodzie to szacun i czapki z głów.

Awatar użytkownika
mas
Posty: 198
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:45
Deska: nobile
Latawiec: north evo/rebel 7,9,11
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post31 sie 2016, 20:27

Czy ten filmik istnieje? Nie mogę go otworzyć.

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post01 wrz 2016, 09:54

niestety, autor usunął filmik


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron