BRAZYLIA - Pierwsza Polska Szkoła Kitesurfingu w Cumbuco

Akcje promocyjne, programy lojalnościowe, przeceny, wyprzedaże, reklamy, ecommerce, etc.
Kasiunia
Posty: 265
Rejestracja: 25 sty 2009, 17:31
Deska: 50/Fifty WMN Nobile
Latawiec: 50/Fifty Nobile
Lokalizacja: KiteCrewChałupy6
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 sie 2014, 14:31

Witajcie!

Kite Crew - czyli Przemek Wójcik i Kasia Lange prowadzimy szkolenia w Cumbuco od 3 lat, a od 6 lat odwiedzamy Brazylię. W tym oku postanowiliśmy usystematyzować naszą działalność i od 12 września otwieramy pierwszą polską szkołę kite w Cumbuco. Siedzibę mamy w hotelu Penthouse Apartments na wprost plaży, 300metrów od centrum Cumbuco w stronę Fortalezy. Nasz spot odznacza się miejscową rafą a przez to podczas odpływu mamy bardzo przyjemne warunki do nauki.

Ale pokolei, sezon w Polsce dobiega końca i czas zaplanować zimę.. W prawdzie jestem właśnie na zawodach Pucharu Świata PKRA w Tarifie (trzymajcie kciuki za Karolcię, Helę i mnie :D ), ale już niedługo bo 17 września odbędzie się po kilkuletniej przerwie odcinek PKRA w Brazylii !! Zarówno riderzy jak i organizatorzy bardzo się cieszą na ten event, będzie on miał miejsce w Barra Grande, czyli małej ale pięknej miejscowości w stanie Piaui, około 450 km na północ od Fortalezy (lotnisko), która słynie z olbrzymiej laguny z płaską wodą i wielu dzikich sandbanków które również tworzą jeziorka z płaską wodą - super miejsce, oddalone od tłumów, bardzo naturalne i spokojne, dobre miejsce dla osób pływających. Więcej info na stronie PKRA -event Brazylia

Brazylia jest również miejscem które słynie z najlepszych warunków do nauki kitesurfingu - od zera, dla zupełnie początkujących, oraz do nauki progresywnej: pierwsze manewry w powietrzu :) - płaska woda, płytkie laguny, równy i stały wiatr, powtarzalne warunki, wszystko to ułatwia progress.

Kite Crew czyli pierwsza polska szkoła kitesurfingu w Cumbuco ( Brazylia ) - w składzie: Przemek Wójcik, Kasia Lange i nasi top instruktorzy - zaprasza na jesienno-zimowe kursy kite w ciepełku :)
Jedziemy już po raz szósty do Brazylii, gdzie prowadzimy kursy kitesurfingu dla osób na każdym poziomie (przede wszystkim uczących się od zera, ale lekcje zaawansowane -oldschool/freestyle są również mile widziane). Spędzimy 3 miesiące w miejscowości Cumbuco (lagunki: Cauipe i Tabuba), a osoby które chciałyby pouczyć się z nami kitesurfingu, mogą do nas przylecieć w dowolnych terminach - o ofertę proszę pytać na maila: przemek@kitecrew.pl lub kasia@kitecrew.pl - podpowiemy, doradzimy jak najszybciej i najmilej zaplanować i zorganizować podróż i zakwaterowanie.

Kursy kitesurfingu w Cumbuco to przede wszystkim lekcje dla początkujących. Jak się przygotować? Wystarczą chęci do nauki, a całą resztą zajmiemy się my - nie potrzebujesz żadnego przygotowania, wszystkiego nauczysz się na miejscu, a po 2 tygodniach na 100% będziesz samodzielnie pływać i ostrzyć - czyli ukończysz poziom IKO 3.


Jesteśmy w Brazylii *****update***** do lutego.

Więcej informacji, ceny kursów, dokładny opis, słowniczek i dużo więcej na stronie KiteCrew.pl Cumbuco Kite Camp

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DOŁĄCZ DO ZAŁOGI !!

Pozdrawiam ! Kasia Lange


Kontakt: przemek@kitecrew.pl 501-042-510 lub kasia@kitecrew.pl 664-711-131
http://www.kitecrew.pl
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 21:31 przez Kasiunia, łącznie zmieniany 9 razy.

Kasiunia
Posty: 265
Rejestracja: 25 sty 2009, 17:31
Deska: 50/Fifty WMN Nobile
Latawiec: 50/Fifty Nobile
Lokalizacja: KiteCrewChałupy6
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 wrz 2014, 23:11

Witajcie!!
Jesteśmy juz w Brazylii i bardzo sie cieszymy na kolejny Cumbuco Kite Camp!
Zapraszamy wszystkich którzy maja ochotę nauczyć sie kitesurfingu w Brazylii!
Co wiecej za dwa dni zaczynaja sie moje zawody w Barra Grande, Piaui, to juz ostatni Event w który biorę udział w tym roku i moze byc ciekawie bo w Cumbuco wieje na 5/7 od rana, a w Barra Grande zawsze wieje jeszcze z 10 węzłów wiecej.. :)

Obrazek

Pozdrawiam !
Kasia

Kasiunia
Posty: 265
Rejestracja: 25 sty 2009, 17:31
Deska: 50/Fifty WMN Nobile
Latawiec: 50/Fifty Nobile
Lokalizacja: KiteCrewChałupy6
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 wrz 2014, 04:21

HEJ !!

Dla wszystkich zainteresowanych tańszym noclegiem w Brazylii, mamy wolny pokój 2-osobowy w Cumbuco pierwsza linia, w terminie 3-10 października, krótki i bliski termin, ale np w Condorze przelot w tym terminie jest w cenie 950 EUR,
info na maila: kasia@kitecrew.pl lub przemek@kitecrew.pl
Pozdro :)

Kasiunia
Posty: 265
Rejestracja: 25 sty 2009, 17:31
Deska: 50/Fifty WMN Nobile
Latawiec: 50/Fifty Nobile
Lokalizacja: KiteCrewChałupy6
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2014, 04:00

Brazylia jak zwykle okazuje się świetnym, nieustannie wietrznym miejscem!!

Odwiedza nas sporo dobrych riderów, najpierw Wojtek Issel we wrześniu, od 2 tygodni pomieszkuje z nami Honza Novotny z Czech, a niedawno przyjechała ekipa z WGWK - Olek Lewandowski i Gosia Kołacz, którzy zostają z nami na 2 kolejne miesiące !!

Szkoła kite działa prężnie, czuć że sezon już się dawno rozpoczął, a my jako pierwsza polska szkoła kitesurfingu w Cumbuco postawiliśmy od połowy września już sporo osób na deskę, wszyscy wyjeżdżają z umiejętnością ostrzenia na wiatr, co nas niezmiernie cieszy :)
Zobaczcie naszą galerię na FB : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.690693134332392.1073741838.581830525218654&type=3

Obrazek

KiteCrew

Kasiunia
Posty: 265
Rejestracja: 25 sty 2009, 17:31
Deska: 50/Fifty WMN Nobile
Latawiec: 50/Fifty Nobile
Lokalizacja: KiteCrewChałupy6
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2014, 21:24

Wczoraj wybraliśmy się na wycieczkę do Paracuru, a dokładnie na spot Quebra Mar.

Podróż zaplanowaliśmy plażą – bo jest to dużo większa frajda :) Jeśli planuje się wyprawę plażą, należy sprawdzić stan pływów, by jechać w okolicy odpływu (na 2-3 h przed lub do 2-3h po), plan był idealny - o 9:24 był szczyt odpływu więc zebraliśmy się o 8 rano, spakowaliśmy 2 buggy’sy, zatankowaliśmy do pełna, uzbroiliśmy się w wodę i ruszyliśmy w drogę :)

Obrazek

Zaraz po wyjeździe z Cumbuco dotarliśmy do portu w Pecem – miejsca przeładunkowego statków i platform, oczywiście obowiązkowo musieliśmy pstryknąć fotkę ;)

Obrazek

Kolejną miejscowością na drodze była Taiba, z laguną, która niestety sporo się zmniejszyła na przestrzeni ostatnich lat , ze względu na niewielkie opady w porze deszczowej – rzeki wysychają..

Obrazek

Po drodze mijaliśmy jeszcze kilka ciekawych miejsc – sporo wiatraków – o energię wiatrową Brazylia nie musi się martwić :) , żongady, rybaków, dzikie spoty, przeprawianie buggy przez kilka rzeczek – zobacz Galerię zdjęć na dole.

Około 11 dotarliśmy do Paracuru - a dokładnie do spotu – prosta droga trwa ok 1h, ale nam się nie śpieszyło ;) Spot był wciąż w fazie odpływu, mocno zawładnięty przez wszystkich turystów, ale wyglądający bardzo zachęcająco.

To przez nas bardzo lubiane miejsce, gdyż tu zaczynaliśmy naszą przygodę z Brazylią – Przemek przez 2 lata prowadził tu szkołę Aloha Brazil, a ja uczyłam się tu pierwszych trików unhooked :) To było w sezonie 2009/10 i 2010/11 :)

Paracuru znajduje się ok 90 km od Fortalezy, jest znanym spotem kitesurfingowym, zwłaszcza dla amatorów kitewave’u – czyli kitesurfingu na desce surfboard, do pływania po falach.

Obrazek

Szybko się rozpakowaliśmy i polecieliśmy na wodę:) Dobraliśmy taki dzień by rano mieć płaską wodę na oceanie, a popołudniu fale, było super !!

Jacek i Daniel zdążyli odbyć jedną z ostatnich lekcji kitesurfingu – kursy kitesurfingu prowadzimy zazwyczaj na lagunach – płaska woda – ale warto również spróbować nauki na oceanie – przestrzeń i swoboda halsów jest na prawdę przyjemna!

Obrazek
Na górze widok na spot, poniżej Filip ciśnie na falach
Obrazek

A tu widok przez ramię na spot od strony oceanu :)
Obrazek

Dzień zakończyliśmy kolacją w Formula 1 w Paracuru – pięknie położonej knajpce tuż przy spocie surfingowym, którą prowadzi Francuz i serwuje najlepsze ślimaczki oraz File Mignon – PYCHA :) a czekając na kolację oglądaliśmy zachód słońca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pełna galeria zdjęć na stronie Kite Crew - Paracuru Trip



Zapraszamy do Brazylii, szkoła kitesurfingu Kite Crew działa w Cumbuco do lutego,
odwiedź nas i zasmakuj kite’a w raju!:)


Obrazek

Pozdrawiamy!!

Awatar użytkownika
Jakub T.C.
Posty: 166
Rejestracja: 11 wrz 2011, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
 
Post07 lis 2014, 15:57

Cześć ;)

Fajną tam macie pogodę. Niebawem też się wybieramy i chciałem zapytać na co się warto zaszczepić - na co większość z Was się szczepiła jadąć w ten region Brazylli?

Z góry dzięki za info!

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2014, 21:15

Jakub T.C. pisze:Cześć ;)

Fajną tam macie pogodę. Niebawem też się wybieramy i chciałem zapytać na co się warto zaszczepić - na co większość z Was się szczepiła jadąć w ten region Brazylli?



pogoda taka dość "typowa" :wink: standardowa :thumb:

byłem tam kilka razy i z tego co wiem ,nikt się nigdy na nic nie musiał szczepić :idea:

wbrew pozorom Brazylia to bardzo cywilizowany kraj :hand:

peace

Kasiunia
Posty: 265
Rejestracja: 25 sty 2009, 17:31
Deska: 50/Fifty WMN Nobile
Latawiec: 50/Fifty Nobile
Lokalizacja: KiteCrewChałupy6
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2014, 21:54

Hej!
Też się zastanawiałam nad szczepieniami jak miałam pierwszy raz lecieć do Brazylii i pamiętam że znalazłam info iż nie ma żadnych obowiązkowych szczepień dla przyjezdnych z Europy. Jest kilka zalecanych szczepień, ja osobiście szczepiłam się na WZW typu A (mama nalegała), ale ten rejon Brazylii jest suchy, nie ma tu wielu insektów, np nie ma komarów, jest ok.
Na pewno warto wykonać zalecane szczepienia jeśli wybierasz się do Amazonii lub gdzieś w zachodnie miejsca graniczne, ale nadatlantyckie regiony są w dużo bezpieczniejsze.
Wiatr dziś wynosił 20-25 węzłów, ja pływałam na 7m, Przemek na 9m, czasem bywa trochę mniej, ale sezon wiatrowo jest super.
A dokąd jedziecie? Do zobaczenia! :)
Ziomku, Was nie będzie już ....??:/ nic się nie da zrobić??

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2014, 08:52

Kasiunia pisze:Ziomku, Was nie będzie już ....??:/ nic się nie da zrobić??


nie w tym sezonie :wink: , brakuje nam tego wyjazdy w grafiku .

choć wiem że z wodą na ulubionej Cauipe znów jest dramatycznie
więc przy Cumbuco pozostaje niezła Tabuba :thumb:
i jednak uderzalibyśmy dalej na Północ , z wymarzonym do progresu Marchewkowym Polem :thumb:
a tam z kolei teraz jest duży gwizdek..

czasem delikatnie zazdrościmy :wink:

peace

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post09 lis 2014, 14:28

ale za to ja melduję się w Cumbuco 24.11… więc nie wypływajcie całej wody w Cauipe ;)

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lis 2014, 20:19

bawcie się dobrze ;) ja w tym roku odpadam - troche projektów do zakończenia.

Ale przyszły rok, wbijam chyba na dłużej niż 2 tyg. ;) pocisnać progresa.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lis 2014, 09:53

FilipN pisze:ale za to ja melduję się w Cumbuco 24.11… więc nie wypływajcie całej wody w Cauipe ;)


apel chyba za późno :?
w tym roku wyjątkowo szybko Cauipe zmalała :(

peace

Kasiunia
Posty: 265
Rejestracja: 25 sty 2009, 17:31
Deska: 50/Fifty WMN Nobile
Latawiec: 50/Fifty Nobile
Lokalizacja: KiteCrewChałupy6
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lis 2014, 00:27

No to widzimy się niedługo Filip :)

Cauipe mniejsza ale i pusta w tym roku ! Prawy halsik jak marzenie :) Na szczęście wody i lagun w Brazylii nie brakuje :thumbsup:

Poza jazdą na laguny dużo uczymy na spocie przed naszą szkołą, jest blisko, przy odpływie płasko i przestrzeń dużo lepsza niż na zamkniętej lagunie:

Obrazek

Działamy do stycznia! http://www.kitecrew.pl/portfolio/brazylia-kite-camp/

Kasiunia
Posty: 265
Rejestracja: 25 sty 2009, 17:31
Deska: 50/Fifty WMN Nobile
Latawiec: 50/Fifty Nobile
Lokalizacja: KiteCrewChałupy6
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2014, 20:50

Dużo działo się w listopadzie w Cumbuco, zwłaszcza jeśli chodzi o scenę freestyle - miałam przyjemność prowadzić kilka warsztatów freestyle, a ostatnie 3 tygodnie spędziłam na pro campach z dziewczynami, młodymi aspirującymi zawodniczkami i na raily się nie kończyło :)

Oliwia S-bend
Obrazek

Oli raily to blind
Obrazek
analiza dnia przy Acai ;)
Obrazek

Hania raily
Obrazek

Raily to wrapped Hani
Obrazek

trening na Cauipe
Obrazek

raily 2 blind Hani
Obrazek

Mamy nadzieję zobaczyć dziewczyny w wakacje na zawodach :D
Jeśli ktoś zastanawia się nad lekcjami na poziomie zaawansowanym, jesteśmy w Brazylii do połowy stycznia, zapraszamy nie tylko dziewczyny :)

Obrazek

Kasiunia
Posty: 265
Rejestracja: 25 sty 2009, 17:31
Deska: 50/Fifty WMN Nobile
Latawiec: 50/Fifty Nobile
Lokalizacja: KiteCrewChałupy6
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 sty 2015, 16:25

Tej zimy mieliśmy bardzo udany sezon w Brazylii,
od września do końca stycznia nadal codziennie jest dobre pływanie,
obecnie w prognozie średnio 16-19 węzłów.
Dobrze wiedzą ci którzy wybrali się w tym roku do naszej szkoły w Cumbuco,
a odwiedziła nas rekordowa liczba kursantów,
wszystkim bardzo dziękujemy za super czas razem spędzony , gratulujemy osiągnięć i pływajcie ile się da !!
Obecnie przebywamy u Marchewy w Surf-Village, gdzie wiatr jest wciąż stabilny a udało nam się również trochę posurfować :)
Został nam ostatni tydzień i czas na powró do domu,
kolejny Cumbuco Kite Camp od września 2015 !!

Wrzucam ostatnią porcję fotek z sezonu 2014/2015 z okresu swiątecznego aż do teraz:

Na zdjęciach Surf- Village Guajiru, Jericoacoara, Lagoa do Jegui koło Guajiru i plaża Flexeiras :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do zobaczenia w następnym sezonie !:)

KITE CREW - Kitesurfing Brazylia
Kasia Lange i Przemek Wójcik
http://www.kitecrew.pl


Wróć do „Biznes Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron