SomaBay/Royal Palace/listopad/travelservice

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
alewik
Posty: 67
Rejestracja: 22 mar 2016, 08:36
Deska: RLBoards,Firewire Hydroshort
Latawiec: Eleveight Ws/ OZONE
Lokalizacja: 3city
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post16 lis 2017, 21:02

No hej
Własnie wróciłem, więc pisze na świezo;
9-16 listopad, wyjazd kupiony w surftravel
Lot - Travel service
Hotel Palm Royal Palace ( *****)grupa Sentido - przy bazie Surfmotion a właściwie baza przy hotelu.
Miejsce i baza wybrana dlatego ze moja lepsza polowa plywa na WS - wiec chciała wypozyczyc sprzet.
Na 6 dni pobytu wiało 5 dni
2 dni na 7 i 10 - od rana do zachodu słonca
jeden dzien nie wiało
pozostałe dni na 10/12 - tak do godziny 15 ej
( takie mialem latawce 12/10/7)
Cieplo na krotka pianke - no chyba ze ktos jest strasznym zmarzłakiem. Jak ktos wrazliwy na slonce - lycraz dlugim rekawem wskazana, temperatura ok 30 stopni.
Teraz travelservice
- spakowałem quiwer tak zeby mial 20 kg ( miescil sie w sumie trzech wymiarów - 250 cm ) - to szło jako normalny bagaz - waza dokladnie
- i podreczny ( teoretycznie do 5 KG) ale mialem tam jeden latawiec i swoje ciuchy - wazyl z 8 kg - nikt nie sprawdza, wiec mysle ze do 10 kg przejdzie bez problemow
transfer z lotniska ( Hurghada ) do Hotelu - bez zadnych kosztów,
Hotel Royal Palace na wypasie -
- zarcie ekstra -bez sensacji zoładkowych, kazdy znajdzie co lubi i weganin i miesozerca - jedzenia po kokardę ( mialem HB ) - w zupelnosci starczyło chyba ze ktos jest głodomorem - ale jest tyle barów, ze dokupienie czegos do jedzenia i tego sikanego piwa - bez tragedi ( na dwie osoby wydalismy ekstra 50 $), po za tym zawsze sobie mozna zrobic kanapki na sniadaniu i jest z czego i nikt nie kwęka. Hotel ma tyle atrakcji, swoja plaze place zabaw, ze mozna spokojnie jechac z nieplywajaca polowka i dziecmi czy tez znajomymi co chca wygrzac dupe. Wifi - jest w cenie na terenie calego hotelu plazach a nawet ma zasieg w bazie.
Baza - surfmotion
- koszt przechowania sprzetu 100Euro - tydzien, dostep do sprezarki, beachboye do startowania i ladowania oraz asekuracja na wodzie - jakby co. Nie ma mozliwosci zeby startowac z innej plazy niz plaza bazy. Straznik pilnuje, Baza jest niemiecka wiec Helga - trzyma porzadek, ma to swoje zalety, jest gdzie wysuszyc i wyplukac sprzet slodka woda, kibelek, prysznice. Widziałem ze niektorzy codziennie targali sprzet do hotelu - nie jest daleko ale trzeba nosic, kazdy pokoj jest z tarasem wiec w razie czego jest gdzie trzymac.
Spot - zdjecia wrzuce pozniej
Sa plywy - i woda na lagunie potrafi zejsc naprawde nisko / plytko nawet po kostki - butów nie trzeba wszedzie piasek - tłoku nie było. Slaby spot dla foliarzy. Generalnie dla takiego leszcza jak ja, ekstra - bo mozna pocwiczyc i doskonalic swoje słabe strony, ale freestlowcy oraz ludzie dobrze plywajacy powinni byc zadowoleni. Mialem plywy w zegarku - wiec dobrze wiedziec kiedy woda zejdzie lub bedzie podchodzic.
Prognozy lepiej sie sprawdzaja z windy.com to co podaje strona surfmotion - to srednia wartosc wiatru i temperatury - i tak srednio sie potwierdzalo.
Wg statystyk listopad to najgorszy miesiac tam ale chyba miałem farta.
No i jedno mnie zaskoczyło - hotel ma swoj skaner do przeswietlania bagazy -taki lotniskowy - wiec bagaz wjezdza do hotelu przez ten skaner - w quiwerze mialem scyzoryk - no poprosili zebym zdal w depozyt.
Jak jakies pytania - zapraszam.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2018, 13:39 przez alewik, łącznie zmieniany 2 razy.

maniak.arek
Posty: 26
Rejestracja: 25 lis 2016, 19:41
Lokalizacja: bytom
 
Post16 lis 2017, 22:01

fajnie ze ktos pisze o takich miejscach i jakies porady :) czekamy na zdjecia :)pozdrawiam

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post21 lis 2017, 14:21

Super recenzja wyjazdu.

Reasumując jadąc do Egiptu można sobie polecieć na wyjazd zorganizowany itaka, tui itp ale na miejscu lepiej pływać tam gdzie są jakieś szkółki itp? Tzn trzeba jeszcze doliczyć te $100 za usługi szkółek pomimo posiadania własnego sprzętu?

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post21 lis 2017, 15:12

jak najbardziej tak - a wyjazdy z "kajtowych" biur podróży to na czym polegają ? jedziesz z biura podróży, mieszkasz w hotelu jak inny i chodzisz sobie do szkółki - byłem tak w Carraibbean

Ewentualnie dochodzi dopłata za quiver jak w moim przypadku

alewik
Posty: 67
Rejestracja: 22 mar 2016, 08:36
Deska: RLBoards,Firewire Hydroshort
Latawiec: Eleveight Ws/ OZONE
Lokalizacja: 3city
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 gru 2017, 10:17

Turbo_Sen pisze:Super recenzja wyjazdu.

Reasumując jadąc do Egiptu można sobie polecieć na wyjazd zorganizowany itaka, tui itp ale na miejscu lepiej pływać tam gdzie są jakieś szkółki itp? Tzn trzeba jeszcze doliczyć te $100 za usługi szkółek pomimo posiadania własnego sprzętu?


Ja jechałem przez surfingowe biuro - niczym sie to nie rozni od zwyklego biura podejrzewam ale ktos narzekal ze za transfer sprzetu z lotniska do hotelu kazali sobie placic ( ja korzystałem z surftravel - dogadane załatwione - zero problemów)
pzdr


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości