Nowy dział na Kiteforum.pl - "Relacje z wypraw i pływania"

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lip 2013, 19:27

Aloha,

Po mojej rozmowie z Pablem (THX!), pojawił się nowy dział na kiteforum.pl – „Relacje z wypraw i pływania”.

To wyjście naprzeciw wszystkim którzy opisują swoje przygody związane z kite. Dużo ciekawego materiału jest na naszym forum i gdzieś ginie albo nie jest zauważana. Część jest umieszczana w działach w których nie powinny być.

Są też tacy którzy by chętnie coś napisali, wrzucili swoje foto czy filmy (wstydzą sie? :hand: ). To dział w sam dla Was. Nic tak nie pokazuje piękna kite, jak nasze wyprawy czy też relacje z pływania. Nie ważne czy jesteśmy poza Polską czy też pływamy lokalnie, ciesząc się z każdej dobrej sesji i spotkania ze znajomymi.

Prośba ogromna, by uszanować niekomercyjny charakter tego działu. Nie umieszczamy reklamowych opisów wypraw, nie wrzucamy brandingu, zdjęć z logami i ofert handlowych. Takie opisy i materiały będą kasowane/moderowane przez moderatora. Nie robimy także offtopu i nie „czepiamy się”. Podejdźmy do tego pozytywnie.

Zapraszam wszystkich niezależnie czy zaczynają, czy też są bardziej zaawansowani, lub są zawodnikami. To dział dla Was, im więcej będzie ciekawego materiału, tym fajniej rozwinie się ten dział. Filmy, zdjęcia, galerie i blogi – tu dla nich jest miejsce. Każdy może mieć tu wątek, jeśli uszanuje 1 zasadę – piszemy tu dla przyjemności i relacji, nie dla biznesu.

W razie pytań o materiały, dajcie znać na priv. Zapraszam :D

phpBB [video]


Mahalo,
Jacek

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2014, 08:32

Nie wiem jak Wy ale czuję, że robi się bałagan w dziale Relacje.
Nie wiem dokładnie jakim celem miało być założenie tego Działu?
Wydawało mi się, że miał być zarezerwowany dla szczegółowych opisów z fotkami, filmami, radami, ocenami.
Tak wygląda moje wyobrażenie o tym formacie:
viewtopic.php?f=28&t=54959

Proponuję zarezerwować ten dział faktycznie do pełnowartościowych relacji :idea:
Jeśli wątek nie zawiera pomocnych opisów niech ląduje w "Kto? Gdzie? Kiedy?"

Co mają wspólnego z tym działem np te posty?:

viewtopic.php?f=28&t=54649
To sympatyczny filmik, świetnie skręcony ale nie wiadomo gdzie, przez kogo, kiedy.
Gdzie tutaj opis, rady, dyskusja? Zero odpowiedzi.
To idealnie pasuje idealnie do działu "Kto, gdzie, kiedy" lub wątku "Nasze amatorskie widło".

viewtopic.php?f=28&t=55176
To już według mnie skandal, tchórzowskie donosicielstwo i walenie KF od tylca :doh:

Jestem odpowiedzialny za dział Bezpieczeństwo. Mam nadzieję, że podoba się Wam moja robota.
Niech będzie tutaj jakiś Moderator tego działu, który będzie miał prawo do przenoszenia wątków pasujących do charakteru tego działu.
Piszmy tutaj swoje relacje wg szablonu lub coś w tym stylu a jeśli wątek nie pasuje to moderator przenosi go do "Kto?Gdzie?Kiedy?"
Szablon:
viewtopic.php?f=28&t=55202

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2014, 10:55

czy kazdy da sie zamknac w szablon?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2014, 11:03

march_in pisze:czy kazdy da sie zamknac w szablon?

Niekoniecznie, bo to zależy od twórczości autorów relacji.
Może wymyślimy coś lepszego, bardziej interesującego lub z nieznanymi nam jeszcze formami.
Chodzi o to, aby ten dział oprócz szczegółowych relacji był również pomocną kopalnią wiedzy dla tych którzy chcieli by pojechać w takie miejsce.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2014, 21:01

@Bracuru
Celem powstania działu było powstanie większej ilości relacji z pływania czy wyjazdów. Tylu z nas jeździ w ciekawe miejsca i wiele ciekawego się dzieje. Fajnie jakby powstawało więcej materiałów gdzie włożone jest minimum wysiłku, gdzie dzielimy się wiedzą i swoimi zdjęciami, filmami. Mam sygnały że sporo ludzi jednak czyta ten dział i relacje podobają się. :D

Kiedyś zgłosiłem wniosek by powstał taki dział ale...
Nie jestem administratorem tego forum czy działu, więc nie odpowiadam za bałagan który się tu robi. Osobiście nie wpuszczałbym tu śmieci tak ten wpis"ciul-out po brazylijsku" a filmy nawet z wypraw, ale bez opisu, dawałbym raczej do amatorskich produkcji. Nie wrzucałbym też wątków z innych działów, które powodują później jakieś zbędne tematy typu komercja-nie komercja (vide wątek o Rodos) i niszczą chęć do pisania tutaj.

A co do propozycji:
Nie wszystkie wpisy będą pasowały do Twojego szablonu, więc dopuszczałbym pewne zdroworozsądkowe podejście, by nie było "walenia w rogi". :x
Potrzeba tylko jakiegoś administratora tego działu. Ja mogę to czasem robić, jeśli będę miał takie uprawnienia. Ale też z góry mówię, że KF nie jest 1 stroną która codziennie oglądam.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lut 2014, 09:10

jak dla mnie potrzeba tez uporzadkowac dzial spoty bo zdaje sie ze w tej chwili rownie dobrze te relacje moglyby sie tam znalezc. bracuru ty zrobiles porzadek i iscie wykopalistyczna prace, aby to jakos wygladalo :notworthy:
sie moge jeszcze raz zapytac tak jak i w momencie powstawania tego dzialu. co ze spotami? po co to komu?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lut 2014, 09:37

zaq pisze:A co do propozycji:
Nie wszystkie wpisy będą pasowały do Twojego szablonu, więc dopuszczałbym pewne zdroworozsądkowe podejście, by nie było "walenia w rogi". :x
Potrzeba tylko jakiegoś administratora tego działu. Ja mogę to czasem robić, jeśli będę miał takie uprawnienia. Ale też z góry mówię, że KF nie jest 1 stroną która codziennie oglądam.

Szablon to propozycja. Pokazanie mniej więcej jak powinna wyglądać relacja w tym dziale. Takie minimum kwalifikacyjne dla tego działu. Tak jak mimima olimpijskie. Nie zrobisz nie jedziesz :wink:
Może najpierw trzeba zdefiniować co to jest relacja a potem moderator tego działu miałby prostsze zadanie.
Dla mnie aby coś zasługiwało na ten dział ma być relacją a nie jednym zdaniem i 2 minutowym filmikiem, czy też opisem spotu.
Relacją też nie jest wrzucanie co 2 dni fotek z pływania. Takie wątki powinny być w innym dziale.
Może tylko moderator mógłby mieć prawo do zakładania wątków w tym dziale? Wówczas piszemy w innych działach i jeśli wątek faktycznie spełni założenia tego działu przerzucać go tutaj?

Jak dla mnie mamy za dużo tych działów. Cokolwiek zwać tutaj "Relacą" to umieszczane jest to w 4 działach:
na głównym,
kto?gdzie?kiedy?,
spoty,
relacje :doh:
Do tego są protestanci co wywalali by pewne "relacje" do biznes.
Czyli faktycznie 5 działów :shock:
Może zróbmy jeszcze działy dla relacji klasy A, klasy B i relacji nie pasujących do A i B czyli klasa Ł :hand: Relacje ze śniegu w klasie S itd

PS.
Nie trzeba być codziennie na KF aby moderować wymyślony przez Ciebie dział. Nie ma tutaj i nie będzie szalenie dynamicznego postowania.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lut 2014, 12:30

@Bracuru
Myślę, że odrobina rozsądku i szitexu nie będzie. Żadnych nowych działów czy poddziałów, czy kategorii. Noway. Wystarczy:
1. W miarę rozgarnięty administrator
2. Działy które już funkcjonują i są opisane:
- spoty / tam bardziej rozmowa o nich i warunkach, niż relacje. Więcej pytań i odpowiedzi niż gotowców/szablonów relacji.
- co/gdzie/kiedy/ - to zawsze kojarzy się z ustawkami na pływanie
- ten dział - opisy prywatnych wypraw. Tu ew. powinno być może część materiałów z głównego (jeśli są relacją) i działu spoty.

Nie komplikowałbym pre-moderacją /zakładaniem wątków przez administratora, bo już w ogóle nikt tu nic nie napisze.
Resztę już niech załatwia moderator i pilnuje porządek.

Minimum i co to jest relacją: zdjęcia/filmy/opisy wyprawy. Coś co wymaga więcej wysiłku niż wrzucenie 1 foty czy filmu. Coś co jest wartościowe dla innych z forum.
Jeśli komuś pomoże szablon OK, jeśli nie - niech napisze relację po swojemu.

Z tą moderacją, no nie wiem czy tak mało jest roboty. Tu będzie trzeba przekopać trochę forum, pozmieniać być może nazwy wątków i spróbować zrobić porządek. Ale OK, można spróbować jeśli to przyczyni się do usystematyzowania.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lut 2014, 09:52

Pytanie podstawowe: jaka jest definicja "relacji"?
Jak to określimy możemy ruszać dalej. Bez tego cały ten dział jest bez szczególnego sensu :idea:
Sprawa lekko skomplikowana według mnie. Każdy z nas podskórnie wie o co chodzi, chce dobrze ale strach cokolwiek tutaj zaproponować bo aktywni są zwykle tylko przeciwnicy, protestanci. Nawet Plebiscyt 2013 znalazł sobie jednego protestanta :doh:
Ja bym mimo wszystko zabrał cały ten majdan za pysk i zrobił taki porządek jaki zrobiłem w Bezpieczeństwie.
Inaczej to będziemy tutaj pierdzieć w nieskończoność i g***o z tego wyjdzie.
Jest tutaj jakiś odważny moderator? Jeśli nie - to mogę zrobić z tym porządek ale z góry ostrzegam, że będzie Aladeen :wink:

Szablon - to pomoc-ściągawka dla chcących pisać ale nie wiedzą za bardzo jak ugryźć temat. Jak ktoś ma własny pomysł i więcej niż jedno zdanie lub fotka do umieszczania to przecież nikt mu nie zabroni.

Porządek - tak jak już ktoś tutaj proponował tytuły relacji powinny być usystematyzowane i zawierać słowa klucz np: Wyspy Kanaryjskie/Teneryfa "Własny tytuł"
Po kilkuset relacjach można byłoby podzielić dział na obszary geograficzne i ułatwiłoby to wyszukiwanie dla początkujących.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lut 2014, 11:21

@Bracuru
Zaczynamy robić dyskusje akademickie i rozmawiać sami ze sobą. Zaraz będzie tak że nikogo poza nami nie będzie to interesowało.
Uważam, że w życiu jest coś takiego jak "common sense". Anglicy dobrze to mają ogarnięte, to po prostu zdrowy rozsądek i pewien dystans do spraw. Prostota rozwiązań.

Oczywiście po czasie można powiedzieć, że ten dział nie ma sensu. Tylko podnosząc poprzeczkę dla ludzi zbyt wysoko spowodujesz to, że zaczniesz sam tutaj pisać dla siebie. Albo będą takie dzikie dyskusje jak w wątku obok (Rodos), shit-storm i karmienie trolli (gdzie postronny czytający nie wie już kto jest trollem). Zamiast wszystko uciąć 1 zdaniem.

Tutaj chyba sprawa jest prosta:
- moderator
- common sense
- szablon dla chętnych oraz dowolność dla tych co nie potrafią tyle napisać /moderator weryfikuje czy się nadaje czy nie/
- właściwe tytuły /jak nie moderator je zmienia/
- dział niekomercyjny

Po co to komplikować?

W kwestii moderacji, napisałem wczoraj do Pablo.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post13 lut 2014, 20:51

march_in pisze:czy kazdy da sie zamknac w szablon?

czepiasz sie slowa szablon :hand: to tylko ulatwienie zeby o czyms istotnym nie zapomniec . Mozna napisac relacje po swojemu i podsumowac wg szablonu :wink:

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lut 2014, 21:06

rolnik pisze:
march_in pisze:czy kazdy da sie zamknac w szablon?

czepiasz sie slowa szablon :hand: to tylko ulatwienie zeby o czyms istotnym nie zapomniec . Mozna napisac relacje po swojemu i podsumowac wg szablonu :wink:


eee nie bardzo. czepiam sie i narzekam na brak konsekwencji - taka polska natura albo po prostu zastanawiam sie glosno nad sensem dzialow.
jesli jednak ma miec to jakis porzadek i komus chce sie przejrzec te 31 stron w spotach i poprzerzucac to :clap:
wtedy w spotach zostana same pytania o spoty i chaotyczne posty?

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post14 lut 2014, 07:30

No tak nie doczytalem twojego wczesniejszego wpisu.
Wprowadza to pewien zament bo faktycznie dzial spoty zaczyna sie pokrywac tematycznie z relacjami.
Dzial spoty powinien byc wiec obramowany schematem .W relacjach z wypraw i plywania dzielimy sie swoja radoscia i opisujemy po swojemu lub wg schematu jesli jest to mozliwe .W relacji podlinkowujemy opisy spotow z dzialu spot ktore tam wczesniej umiescilismy . proste :lol:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 mar 2014, 06:44

Ciekaw jestem co myślicie o tej wątku:
viewtopic.php?f=28&t=55961

Czy to relacja czy jednak tylko filmik?
Według mnie z obecnym opisem klimatyczny filmik Martina nie pasuje do tego działu. Obejrzałem go. Chciałbym tam pojechać ale na podstawie filmu-relacji nie mam pojęcia czy miejsca jakie odwiedził autor będą mi pasiły.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post04 mar 2014, 16:25

Ciekaw jestem co myślicie o tej wątku:
wiem o co Ci chodzi ...ja tez mialem ochote puscic pawia przy jajku :shifty:
Relacja ciezko to nazwac :lol:


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

cron