Szablon do pisania relacji

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 gru 2013, 11:50

Unhooked wpadł na pomysł, aby dopracować szablon np w google docs, z którego można byłoby korzystać przy pisaniu relacji.

Dla tych co nie widzieli przykłady zastosowania metody-szablonu:
viewtopic.php?f=28&t=54959
viewtopic.php?f=28&t=52934&hilit=maroko

Czy chciałoby wam się korzystać z takiej ściągi i pisać grubsze relacje?

Teraz pytanie - z jakich punktów powinien składać się szablon?
Moja propozycja:
1. Ilość wiatru
2. Jakość wiatru
3. Opis spotów
4. Miejsca dla Freestyle
5. Miejsce dla Wave
6. Miejsce dla Freeride
7. Miejsce dla Racing/Foil
8. Miejsce dla Big Air
9. Miejsce dla początkujących
10. Miejsce dla średniozaawansowanych
11. Miejsce dla zaawansowanych
12. Miejsce dla ekspertów / zawodników
13. Miejsce na wyjazd rodzinny
14. Miejsce na wyjazd w grupie
15. Miejsce na wyjazd solo
16. Atrakcje turystyczne
17. Ceny
18. Bezpieczeństwo
19. Porozumiewanie się / lokalesi
20. Internet
21. Komunikacja
22. Pogoda / klimat

Każdy z punktów oceniamy w skali 0-10. 0- brak, 1-gruby syf,5 - przeciętny, 10- nirwana. Coś w tym stylu.
Wiadomo, że ocena ogólna jest bardzo mało mówiąca ale to pomogłoby zrobić nam z czasem jakoby ranking użytkowników KF.pl

Co ogólnie myślicie o tym pomyśle?

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post25 gru 2013, 22:15

BraCuru pisze:Co ogólnie myślicie o tym pomyśle?


Pomysł całkiem dobry...ledwie dział powstał a bajzel już jest. Dwie proste rzeczy dodały bym mu na przejrzystości:

1. Przeedytowanie tytułów póki jest ich niewiele, co by za jakiś czas łatwiej było się w tym dziale odnaleźć, jeśli mamy relacji 10 nie ma stresu, za jakiś czas będzie ich 210, a wtedy przebrnięcie przez cały nieinteresujący nas majdan nie będzie takie upierdliwe ...
na przykład: data(rok i miesiąc)/kontynent/państwo/spot(y) - tytuł (jeśli się coś wymyśli):

2012/ Europa/Polska/Jezioro Wytyczno - O dwóch takich co ukradli rybę ...

2. Powstrzymanie się od personalnych wycieczek, chyba że są jakimś wnioskiem uzupełniającym do większego opisu. Jeśli ktoś czuje potrzebę można wskoczyć na offtopic, bywały też wątki na głównym...

Sam nie mam w temacie wyjazdów zbyt wiele do powiedzenia, ale chętnie poczytałbym i pooglądałbym fotki zarówno z tych
typowo szkółkowych, jak i typowo rodzinno-kajtowych;)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 gru 2013, 08:52

zaaaak pisze:2012/ Europa/Polska/Jezioro Wytyczno - O dwóch takich co ukradli rybę ...

Bardzo dobry pomysł :thumb:
Moje 3 relacje mniej więcej wpisują się w takie założenia.
Uważam, że niepotrzebny w tytule jest rok i kontynent. Datę można wyczytać sobie w info wątku a kontynent jest naprawdę zbędny bo ileż będzie można przeczytać relacji z afrykańskiego Egiptu, RPA, Sal czy europejskich Wysp Kanaryjskich lub Francji.
Czy jest dedykowany moderator tego działu?
Prośba do autorów otwierających wątków w tym dziale, aby przeedytowali tytuły :pray:

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post22 mar 2014, 21:26

no jak będzie się w tym dziale trzymać takich prostych zasad to zaczynam wierzyć że za jakiś czas będzie to naprawdę bardzo fajna baza danych.
...to tak apropos typowo "polskiego" wątku stiva

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 mar 2014, 08:01

Jak przekonać teraz piszących relacje do tego?

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post23 mar 2014, 13:51

BraCuru pisze:Jak przekonać teraz piszących relacje do tego?

Tak samo jak na forum nikona przekonano sprzedających że trzeba trzymać się ustalonej formy począwszy od tytułu skończywszy na zdjęciu przedmiotu: post ukazuje się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora który nawet nie raczy wysłać info że ogłoszenie nie spełnia regulaminu i tak piszemy i czekamy i czekamy i nic ... potem znowu piszemy ogłoszenie i czekam i czekamy i nic ... potem czytamy regulamin i znowu piszemy i czekamy już tylko jeden dzień lub parę gdzin i ogłoszenie wskakuje do działu giełda :thumbsup: :thumbsup:
Bardzo podoba mi się ten sposób i myślę że świetnie zadziałałby na kitegiełdzie czy w relacjach z wyjazdów.
Mógłbym nawet być takim moderatorem od ciulowej roboty bo mam w sobie coś z faszysty ... :wink: :wink:

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 mar 2014, 07:43 przez zaaaak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 mar 2014, 15:53

Zawsze najlepiej malkontencić a pisać nie ma komu ;) Tylko później nie narzekajmy że KF to tylko giełda kupie-sprzedam-zamienię w Słomczynie.

Pisałem do Pablo, w kwestii moderacji (...). Ten dział na sens, jeśli będzie miał jakąś określoną formę i będzie kompendium wiedzy. Ja osobiście wolałbym by takie relacje były w 1 miejscu, niż by szukać w 10 innych i na nic nie trafić.

A jeśli uznacie że dział nie ma sensu, to płakać po nim nie będę. Mam co robić na wyjazdach niż pisać relacje, robić foty czy filmy. Chill 100%, filmy i tak robię, ludzie oglądają na Youtube i doceniają włożoną pracę. Jakaś dziwna spina tutaj, jak ktoś robił relację i była na głównym to było OK, jak teraz jest inaczej to już źle. Hah, sefrerzy :lol: 8) Ok, skoro ten dział jest zły, to zaproponujcie inne rozwiązanie.

@Bracuru Jak przekonać? Ja robię swoje i tyle. Może kogoś to przekona.

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post23 mar 2014, 16:14

są wśród nas tacy, którzy popełnili relację, albo dwie w dziale spoty, a teraz nie znajdują czasu na edit, żeby to się trzymało formatu...
mogę sobie obiecywać, że przeedytuję Algarve i Gokovę, ale nie mam czasu, najzwyczajniej.
marcin_in miał fajny opis z Boracay i też widzę, nie wrzuca tutaj, choć zabierał głos w temacie relacji.
jest już na forum bardzo dużo fajnych opisów z wyjazdów, choć nie w tym wątku relacyjnym.
no i tu pytanie: zostawić w spotach, czy wrzucać tu nawet jeśli nie trzyma formatu?...
kto oceni czy moje relacje mieszczą się w idei "Relacje"?
jeśli chcemy zrobić przewodnik to rzeczywiście powinien być ktoś, kto oceni zawartość merytoryczną i poprosi o uzupełnienie info.
tylko, i tu kółko się zamyka, ilu z nas będzie miało motywację, żeby takie relacje pisać?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 mar 2014, 17:37

zaq pisze:@Bracuru Jak przekonać? Ja robię swoje i tyle. Może kogoś to przekona.

Ja też :thumb:
Wydaje mi się, żeby to miało ręce i nogi musi być moderator tego działu i minimalne zasady.
Umieszczamy swoją relację. Obiecujemy dołożyć coś potem. Jak nie dokładamy to po min 2 miechach od publikacji budzi się moderator i przenosi niedokończony watek z relacją do innego działu. Może tak, co?

Przykład na czasochłonną relację pisaną przez parę tygodni i z dodanym potem szablonem:
viewtopic.php?f=28&t=55515
Można? Można :thumb:

Przykład świetnej relacji z dobrym tekstem, super fotkami, przydatnym info:
viewtopic.php?f=28&t=55923
Jakby jeszcze mary.dk dołożył szablon i ocenę piałbym już z zachwytu a nie jeden kto tam nie był wiedziałby już dużo więcej :idea:

A ten wątek niestety nie ma atrybutów zasługujących na powyższe towarzystwo:
viewtopic.php?f=28&t=55923

Nie dziwię się Stivowi zakładając taki wątek:
viewtopic.php?f=28&t=56438

Zrobimy z tym porządek? Mogę dodać ankietę ale jakie w niej pytania?

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 13:10

@Bracuru

Spoko, relacje z Egiptu też jakoś w szablon spróbuje zrobić, jak wrócę z Wenezueli. Chociaż tam więcej spotów było odwiedzonych Hamata, El Gouna, Hurgada, Soma Bay, Safaga :!:

Z tym modem jestem OK, wiadomo wszystko musi mieć jakieś rece i nogi. A poza tym pewne zaufanie. Jak na drodze, to czasu jak ktoś nie przegnie niech sobie pisze swoich podróżach, fotach, filmach czy o szablonie.

Nie róbmy już kolejnej ankiety, tylko po prostu Pablo niech da moda /no ma na mailu info w tej sprawie/. Wyjdzie w praniu.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 16:35

Albo chcecie dać ludziom możliwość pisania relacji jak im się chce i co im się chce, albo bawcie się w deutsche schablone i większości nie będzie się chciało pisać. Bo co innego napisać cokolwiek od siebie - żeby ktoś miał chociaż odrobinę informacji na ten temat, lub po prostu ku pamięci, a co innego bawić się w mega rozbudowane relacje. Do tego jak czytam, że znowu ktoś ma moderować, modyfikować, przenosić to co napisałem to mi się nie chce - wolę sobie popływać. I jak tak dalej pójdzie to znowu na forum będziemy mieli intensywną giełdę, porady dla początkujących, oraz typowe sezonowe dissy, VS i nic innego. Dajcie trochę luzu...

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 17:30

@onzo
Każdemu to dogodzić trudno ;) Jak jest po fristajtu, to ze dziadowski dział i jaki jest jego sens. :lol: Albo że taki a taki wątek to powinien być gdzie indziej. Dissów już tutaj i syfu jest wystarcząco.

Dla mnie może być dowolność albo raczej "common sense" (jak mawiają Anglicy), ale niech te relacje coś konkretnego wnoszą. Inaczej rzeczywiście powinny lądować w innym dziale albo w ogóle trzeba sobie darować. Ja uważam jednak że warto się przemęczyć by powstała jakaś formuła, gdzie można poczytac fajne relacje i więcej wiedzieć o różnych miejscach, tipach gdzie jeżdzimy. Żeby było więcej te materiałów od raiderów, by widzieli sens w pisaniu tu, a nie że dostaną dissa. Bo zupa była za słona, albo ktoś zrobił kupę pod krzakiem

Też wole popływać, niż pisać a później dostać informacje "a po co to , a na co to, a komu". Nic to, ide kleić nowy trik na wodę bo rozwiewa się właśnie dość równo na 12.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 mar 2014, 10:07

zaq pisze:Też wole popływać, niż pisać a później dostać informacje "a po co to , a na co to, a komu". Nic to, ide kleić nowy trik na wodę bo rozwiewa się właśnie dość równo na 12.


zaq ten dzial to twoja koncepcja, ale malo w nim wlasnie koncepcji widac. powiedziales A ale juz B nie chce ci sie za bardzo powiedziec, bo nie bardzo widac, zebys cos zrobil, zeby uporzadkowac dzial spoty.
nie chodzi tu o diss, ale poki co to jedyna koncepcja jaka mozna dostrzec to dzial powstaly na potrzeby promocji co jest zrozumiale, ale...
wcale sie nie dziwie ze takie watki jak stiva powstaja bo sam narazasz sie na taki zarzut.
peace

szablon mozna nieco z przymruzeniem oka traktowac

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 mar 2014, 10:49

march_in pisze:szablon mozna nieco z przymruzeniem oka traktowac

Ależ od samego początku to klepię, że szablon ma być niekoniecznym ułatwieniem a nie ułatwiającą koniecznością.
Pomoc dla leniwych lub tych którzy nie mają czasu.
Wiesz jak łatwo wypełnić połowę relacji?
Ctr+C, Ctr+V i wówczas masz takie efekt:
1. Ilość wiatru
2. Jakość wiatru
3. Opis spotów
4. Miejsca dla Freestyle
5. Miejsce dla Wave
6. Miejsce dla Freeride
7. Miejsce dla Racing/Foil
8. Miejsce dla Big Air
9. Miejsce dla początkujących
10. Miejsce dla średniozaawansowanych
11. Miejsce dla zaawansowanych
12. Miejsce dla ekspertów / zawodników
13. Miejsce na wyjazd rodzinny
14. Miejsce na wyjazd w grupie
15. Miejsce na wyjazd solo
16. Atrakcje turystyczne
17. Ceny
18. Bezpieczeństwo
19. Porozumiewanie się / lokalesi
20. Internet
21. Komunikacja
22. Pogoda / klimat


Teraz dodajesz parę zdań lub zdanie lub choćby tylko liczbę, która najprościej sprzedaje informacje: 0-brak, 1-syf..., 10-bosko.
Onzo - wybacz ale tym razem z Tobą się nie zgadzam. Ten dział bez moderatora i minimalnych limitów nie ma sensu.
Jeśli większość nie chce moderacji tego działu to proszę admina o jego likwidację i przeniesienie wątków... tylko gdzie? Spoty, K/G/K, Głowne, Biznes???

Jacek - gadaj B bo guzik z tego wyjdzie. Wiem, że próbujesz od tygodni dotrzeć do admina.
Pablo - zlituj się i ustosunkuj się do powyższej dyskusji :pray:

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 mar 2014, 13:52

@march_in - chcę powiedzieć B, ale bez dostępu do panelu admina, mogę sobie tu akademicko rozmawiać. Wierz mi, ja mam co robić i prywatnie i zawodowo. Lepszą zajawę mam np. z tego że wczoraj na urodziny sklepałem F16 i jestem tym mega zajarany.

Promocja? Pozostawię bez komentarza... nikt nikomu nie zabrania by też pisał swoje relacje, tylko nie każdemu się chcę pisać. Nie każdy ma tą chęć, nie każdy ma materiały czy nie każdemu po prostu się chce widząc co dzieje się na KF.pl . Też bym chciał by było więcej materiałów, z różnych ciekawych wyjazdów i miejscówek. Ja nie mam przymusu pisać tutaj relacji czy wrzucać filmów. I tak gross tego co jest na nich wyświetlane pochodzi spoza KF.pl Np. 20,5 tys na filmie z RPA. Więc mnie to - wisi i powiewa (nie odczytaj tego źle, ale to głupi argument), mogę jutro przestać tu pisać i w ogóle tego nie odczuje.

@Bracuru - j.w , nie wiem co mam zrobić. A ta dyskusja i ciągłe pretensje o ten dział mnie zaczynają irytować Tak jak to forum, które chyba lepiej jakby było już giełdą i słupem ogłoszeniowym. Wszędzie tylko szukanie spisków ... atmosfera aloha po polsku :evil:


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości