Dakhla/ Maroko [Kwiecień- Maj 2014]

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post23 sty 2015, 09:41

Kuba KiteSurf pisze:Janusz dzięki za info, a kojarzysz jak wygląda sprawa opłaty za bagaż, jeśli loty są łączone, czyli po prostu na stronie pokazuje np. Agadir - Dakhla (1stop), rozumiem że jest to na jeden bilet i opłatę za bagaż płaci się tylko raz?


Jesli lecisz z Casablanki do Dakhli przez Agadir (albo odwrotnie) to nawet nie wysiadasz z samolotu. Z Agadiru do Dakhli mozesz trafic na lot przez Casablanke. Wtedy lecisz Agadir Casablanca Dakhla i jest zmiana samolotu. Ale za bagaz placisz tylko raz.

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post29 kwie 2015, 22:13

No i stało się...
Mój lot częściowo anulowany i przełożony.
Czeka mnie kiblowanie 24h w Casablanca. Co tam warto zobaczyć ew. gdzie przenocować ?

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post30 kwie 2015, 08:37

czezz pisze:Mój lot częściowo anulowany i przełożony.
Czeka mnie kiblowanie 24h w Casablanca. Co tam warto zobaczyć ew. gdzie przenocować ?


Witaj w klubie, RAM wrócił niestety to rozkładu z zeszłego roku więc nasze super turbo połączenia też się pozmieniały i też będziemy spali w Casablance w obie strony. Z tą różnicą, że jeszcze Nas o tym nikt nie poinformował oficjalnie.
Jeśli chodzi o nocleg to RAM powinien go zapewnić (skoro zmiana jest z ich winy) więc ich ciśnij i daj znać czy Ci się udało. Ewentualnie dobre ubezpieczenie podróżne powinno to pokryć.

Casablanca wg wielu to straszna padaka i nic tam nie ma. Jest wywalony wielki meczet na brzegu i tyle. My stwierdziliśmy, że nie chce nam się jechać do miasta i spaliśmy w hotelu Atlas przy samym lotnisku (no ale my mieliśmy przesiadkę krótszą). Hotel zapewnia darmowego busa, który jeździ co pół godziny jeśli się nie mylę. Atlasy są dwa, jeden jest za mniej więcej 270 drugi mniej więcej za 350 pln.

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post08 maja 2015, 13:15

Zdzwoniłem się z RAMem i mam się zgłosić do Service Desk w Casablance w sprawie hotelu. Zobaczymy jak to wyjdzie ;)

Kilka pytań na ostatnią chwile:
Kasa: czy jechać tam z EURO i gdzie tam wymieniać na MAD ? Mogę też wymienić kasę na MAD jeszcze przed wylotem...
Alkohol: Czy na lotnisku w Casablance jest strefa Duty Free z wódą czy raczej kupić przed wylotem ?

Pytania poza konkursem:
- czy ktoś był w Dakhla Spirit i czy oni organizują wyprawy na inne spoty / downwindy z transferem - w cenie pobytu/odpłatnie(ile?)
- jest tam ktoś od 10.05 do 23.05

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post08 maja 2015, 14:43

czezz pisze:Zdzwoniłem się z RAMem i mam się zgłosić do Service Desk w Casablance w sprawie hotelu. Zobaczymy jak to wyjdzie ;)

Kilka pytań na ostatnią chwile:
Kasa: czy jechać tam z EURO i gdzie tam wymieniać na MAD ? Mogę też wymienić kasę na MAD jeszcze przed wylotem...
Alkohol: Czy na lotnisku w Casablance jest strefa Duty Free z wódą czy raczej kupić przed wylotem ?

Pytania poza konkursem:
- czy ktoś był w Dakhla Spirit i czy oni organizują wyprawy na inne spoty / downwindy z transferem - w cenie pobytu/odpłatnie(ile?)
- jest tam ktoś od 10.05 do 23.05


Hej, co do Dakhli Spirit kilka słów skrobnęliśmy w naszej relacji: http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=62363

Najlepiej jechać tam z euro, szczeglnie, że jest tanie teraz i wymieniać na Mad, najczęstszy uliczny kurs to 10 Mad 1 euro, w kantorach troche lepszy kurs.
Jeśli chodzi o alko to jest ciężko, nie wiem jak jest na normalnym terminalu, ale tym dla lotów "domestic" nie ma bezcłówki. Alko w Dakhli można kupić w jednym sklepie, który wygląda tak:
Obrazek

Ogólnie melina, gdzie gość alko zawija w gazety ;)

Jeśli chodzi o dowinwindy, transfery to w dakhla spirit wszystko jest do ogarnięcia no i warto negocjować, bo ceny mają niemałe. (dowinwind chyba 25€).

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post08 maja 2015, 17:08

To jest sklep ???
To rzeczywiście chyba cały towar mają pod ladą, hahaha ;)

Dzięki za info :D

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post09 maja 2015, 14:14

czezz pisze:To jest sklep ???
To rzeczywiście chyba cały towar mają pod ladą, hahaha ;)

Dzięki za info :D

Dokładnie, to jest sklep, ale oczywiście nieoficjalny i jedyny w Dakhli, przynajmniej ja nic nie wiem o jakimś innym ;)

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post02 lip 2015, 14:24

czezz pisze:No i stało się...
Mój lot częściowo anulowany i przełożony.
Czeka mnie kiblowanie 24h w Casablanca. Co tam warto zobaczyć ew. gdzie przenocować ?


Nie wiem czy już byłeś i wróciłeś, jeśli dopiero lecisz to jest znowu dobry rozkład lotów i da się dolecieć w jeden dzień.
Ja właśnie dostałem potwierdzenie Naszych lotów i nie musimy kimać w Casablance.

Ups, już widzę, że planowałeś w maju.
To dla potomnych, do końca października da się dolecieć w jeden dzień, potem wraca stare.

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post02 lip 2015, 16:52

Hej, dzięki za nius.
Już byłem w Maju. Mieszkałem w Spirit i było suuuper :D.

Co do samego lotu i RAM.
Ja miałem kiblowanie w Casablance 1 dzień. RAM załatwił hotel ze śniadaniem, obiadem i kolacją. Leciałem na 2 tygodnie więc 1 dzień w plecy to nie problem.
Zrobiłem wypad w między czasie na zwiedzanie miasta.
Lot - OK. Serwują nawet ciepłe posiłki w cenie biletu. Miła obsługa.

camperbus
Posty: 17
Rejestracja: 24 lip 2013, 18:15
Deska: nobile nbl
Latawiec: naish helix
 
Post16 lut 2016, 21:46

Szukam chętnych na długi wypad na kite/wind/surf w terminie sierpień/wrzesień.
Kierunek Dakhla, po drodze w planach Leucate, Tarifa.
Plan: samochód + przyczepa lub kamper, typowo kempingowy styl
Koszty: 2 miechy max. 4500-5000zł w zależności od ilości osób.
Info na priv dla tych co mają czas


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości