Dakhla/ Maroko [Kwiecień- Maj 2014]

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
MartinWro
Posty: 163
Rejestracja: 13 cze 2012, 18:43
Deska: Nobile 50Fifty
Latawiec: North Dice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 maja 2014, 11:20

Dakhla jest meeega. Wieje praktycznie non stop od 3 tygodni. Może 2-3 dni były takie, że tylko prawo lewo pływanie. Wiatr przeważnie 18- 24 węzły, ale był tydzień gdzie naginało 25- 35, cały tydzień. Dwa spoty, główny przed kite szkółką i speed spod, najlepszy przy odpływie, offshore ale można też niżej pływać przy sideshore. A offshore jest taki, że pierwsze 2m od brzegu woda jest idealnie płaska, bez żadej nawet mikro falki. potem kilkanaście metrów jakby sztruksu. Warunki idealne. Krótka pianka lub długa 3/2 się przydaje. Więcej i trochę fotek: http://kitelancers.com/posts/dakhlowe-podjaranie-kajtem

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post05 maja 2014, 12:33

Nie zapomnij latawca wymoczyć w słodkiej wodzie, bo go sól wetnie. Trochę się jej ostatnio tam nazbierało.

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post25 lis 2014, 12:32

Hej,
chcę sie wybrać do Dakhla w połowie Maja 2015.
Czy możesz polecić gdzie się tam znaleźć spanie w dobrej lokalizacji. Tak aby było blisko na spot ?
Czy tam się pływa w jednym miejscu czy jest tego wiuęcej ?

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post26 lis 2014, 12:35

czezz pisze:Hej,
Czy możesz polecić gdzie się tam znaleźć spanie w dobrej lokalizacji. Tak aby było blisko na spot ?


Bylismy w sierpniu. Wialo codziennie. Podobno to standard dla lipiec-sierpien-wrzesien. W innych miesiacach nie jest juz tak kolorowo. Moj kumpel byl w kwietniu i bylo tak sobie.

W Dakhli masz kilka spotow. Wiekszosc ludzi plywa na zatoce nad ktora sa wszystkie campy. Spot jest OK, ale w zaleznosci od stanu wody mozesz miec plytko i plasko lub gleboko i falke. Poza tym przy odplywie do wody sie trzeba troche przespacerowac. Dzien w dzien masz inny stan wody. Plusem tego miejsca, ze jest dostepny 'z buta'.

Mozna tez plywac z drugiej strony polwyspu, na oceanie, dojazd jeepem.

No i przede wszystkim mozna plywac w okolicach bialej wydmy, czyli w okolicach gdzie Fone krecil swoj filmik. 45 min dojazd jeepem. Mozna tez zrobic downwind, ale moim zdaniem za daleko. Moze gdyby kimac w Attitude to downwindy mialyby sens, my kimalismy po drugiej stronie zatoki.

Blizej niz wydma jest speed spot, tzn jest albo go nie ma w zaleznosci od przyplywu/odplywu. Ale tez downwind lub jeep.

W przyszlym roku robimy powtorke, ale znowu koniec sierpnia/ poczatek wrzesnia. Statystki z tego roku to 7 dni plywania, glownie na 6-8, jeden dzien na 10-12. Nic wiekszego nie bylo potrzebne.

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post26 lis 2014, 13:49

Cześć Janusz,
dzięki za odpowiedź.

Czy mógłbyś podać jakieś namiary na te campy ? Szukam jakiegoś spanie w dobrym miejscu.
Czy dobrze rozumiem, że spoty do pływania są tylko tu gdzie zaznaczyłem czerwoną kropką na poniższym zdjęciu ?
https://www.dropbox.com/s/7kxg7bj4f5itq5r/dakhla.PNG?dl=0

Ja zamierzam zaryzykować wypad w połowie Maja na 2 tygodnie...

update 27.11.2014 - link do mapki
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, 15:06 przez czezz, łącznie zmieniany 1 raz.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lis 2014, 15:14

Ja byłem 3 tygodnie w czerwcu i wiało codziennie.

Moim zdaniem dużo lepszym okresem jest zima, ze względu na FALE która są od końca listopada do końca marca :idea:

W dakhli oprócz zatoki są super spoty na oceanie z idealną falą na wave i surf. Dodatkowo od paru lat na miejscu jest też wake park przy kempingu Attitude :idea:

Jeżeli jesteś nastawiony tylko na dobre, codzienne pływanie to bliżej lepszego miejsca nie znajdziesz.
Nie zabierajcie tam nie pływających żon i dzieci, bo was ukatrupią ;) Tam poza pływaniem można tylko budować zamki z piasku i łowić ryby.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post27 lis 2014, 10:11

bartekk pisze:Ja byłem 3 tygodnie w czerwcu i wiało codziennie.


ja nie twierdze, ze w maju czy czerwcu nie wieje, tam sezon jest teoretycznie od marca do listopada. Zagladam sobie od czasu do czasu na WG zeby sie podenerwowac siedzac w biurze i z reguly mniej lub bardziej wieje. Do Dakhli sie dostac jest na tyle skomplikowanym procesem, ze jak juz lece to zeby sie zakatowac w tydzien :)

Czez, popelnilem taka mapke jak w ponizej bo Twojego dropbox'a nie udalo mi sie odpalic:

Legenda:
1. Camp Attidude (wake park)
2. Camp Vagabond (szkolka mistrala)
3. Camp Dakhla Zenith- tam spalismy i bez dwoch zdan tam wracamy.
4. Glowny spot.
5. Dragon Island (zaznaczylem bo wiekszosc campow organizuje downwindy).
6. Speed spot.
7. "The one, the only"- biala wydma. Najlepsze plywanie z calego wyjazdu.
8. Glowny Spot z filmiku Fone.

Chyba nic nie pomieszalem.

Wiatr wial caly czas (strzalka) mniej wiecej tak samo, lekkie odkredki bardziej na polnocny lub bardziej na wschodni.

Na wave nie plywalem wiec sie nie wypowiadam.

bartekk pisze:W tym roku robimy wyjazd kite/wave/surf na przełomie lutego i marca.


Jak lecicie? Macie jakis lepszy pomysl niz przez Casablanke czy Grand Canarie?
Załączniki
dakhla  mapa.jpg
mapa
dakhla mapa.jpg (251.9 KiB) Przejrzano 7309 razy

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lis 2014, 12:30

Ja spałem w Dakhla Spirit troche bliżej dakhli dokładnie na przeciwko attitude. Też mega przyjemnie :thumb:

Masz jakieś namiary na ten kemping Dakhla Zenith?

Na white dune robiliśmy downwindy przez wyspe, speed spot itd, chyba 27 km :)

Lecimy przez casablance.

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post27 lis 2014, 15:11

Hej, bardzo dziękuję za tą mapke i wszystkie podpowiedzi.
Przy okazji namiary na Dakhla Zenith: http://zenith-dakhla.com/#contact

Ja się wybieram 09.05 - 23.05. Jeszcze nie mam biletu, ale będzie przez Casablance

ps.
poprawiłem link do mojej mapki

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post11 gru 2014, 11:42

Leciał ktoś liniami Royal Air Maroc? Jak wyglądają opłaty za przewóz bagażu sportowego?

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post13 gru 2014, 20:15

Jeszcze nie leciałem. Teoretycznie koszt w jedną strone to 55 EUR http://www.royalairmaroc.com/us-en/Travel-Info/Baggage-and-service-fees
Ale, w rozmowie ze znajomym, który lata z nimi dość często dowiedziałem się, że jeśli będziesz miał quiver ważący mniej niż 23kg to poleci za free.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post15 gru 2014, 12:19

Kuba KiteSurf pisze:Leciał ktoś liniami Royal Air Maroc? Jak wyglądają opłaty za przewóz bagażu sportowego?


Berlin -> Casablanca, bez problemu golf bag 25 kg przeszedł.
Casablanca -> Dakhla, gość nie chciał uwierzyć, że lecimy do Dakhli grać w golfa. Ale uparcie twierdziłem, że jest to golf bag i poleciał sprzęt za darmo.
W drugą stonę właściciel campu, w którym mieszkaliśmy był przy check-in'ie i sprzęt poleciał do Berlina bez żadnego pytania o wagę czy zawartość.

Co istotne, golf bag jest za darmo jako dodatkowa sztuka bagażu więc my mieliśmy 2 wczekowane torby, golf baga, 2 bagaże podręczne i wszystko za darmo poleciało.

Oczywiście trzeba zgłosić wcześniej, że się będzie miało taki bagaż.

Niestety Royal Air Maroc ma tendencję do gubienia bagażu co niestety Nas również spotkało, co ciekawe quiver doleciał, ale jedna z walizek nie. Rozmawiałem z właścicielem campu i potwierdził, że nie był to odosobniony przypadek.

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post17 gru 2014, 15:19

Janusz, a w którym campie mieszkałeś ?
Czy ktoś ma porównanie między: Dakhla Evasion vs Dakhla Zenith ?
Gdzie lepiej ?

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 gru 2014, 17:19

Ja spałem w Dakhla Spirit i moim zdaniem jest najlepszy. Najbliżej do miasta, na spoty wave i surf. Woda nie odchodzi daleko przy odpływie.

Zdecydowanie najlepsze ceny w stosunku do jakości usług! Dakhla attitude jest na maksa droga :/

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post17 gru 2014, 21:57

JanuszD pisze:
Kuba KiteSurf pisze:Leciał ktoś liniami Royal Air Maroc? Jak wyglądają opłaty za przewóz bagażu sportowego?


Berlin -> Casablanca, bez problemu golf bag 25 kg przeszedł.
Casablanca -> Dakhla, gość nie chciał uwierzyć, że lecimy do Dakhli grać w golfa. Ale uparcie twierdziłem, że jest to golf bag i poleciał sprzęt za darmo.
W drugą stonę właściciel campu, w którym mieszkaliśmy był przy check-in'ie i sprzęt poleciał do Berlina bez żadnego pytania o wagę czy zawartość.

Co istotne, golf bag jest za darmo jako dodatkowa sztuka bagażu więc my mieliśmy 2 wczekowane torby, golf baga, 2 bagaże podręczne i wszystko za darmo poleciało.

Oczywiście trzeba zgłosić wcześniej, że się będzie miało taki bagaż.

Niestety Royal Air Maroc ma tendencję do gubienia bagażu co niestety Nas również spotkało, co ciekawe quiver doleciał, ale jedna z walizek nie. Rozmawiałem z właścicielem campu i potwierdził, że nie był to odosobniony przypadek.


Jest opcja w tym roku, żeby połączyć loty z Warszawy do Dakhli bez spędzania czasu w Casablance, także wybraliśmy ten sposób. Leci się czarterem do Agadiru, potem Royalem na jednym bilecie z Agadiru do Dakhli przez Casablankę. Na czarter zazwyczaj nie ma problemu z bagażami, a w royalu no to będziemy kombinowali :).

Cenowo wychodzi bardzo podobnie :)


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości