Sweden od boards [lipiec 2014]

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 cze 2014, 18:37

Hej,

Niedługo (ostatni tydz lipca) wybieram się do Szwecji na tygodniową wyprawę po spotch - kite, wake, long może też surf.

Szukam fajnych spotów, ew. miejsc które warto zobaczyć w Szwecji na wybrzeżu objazdowo na trasie między Karlskrona, Malmo, Goteborg, Stockholm
viewtopic.php?f=5&t=58011 (tutaj założyłem wątek poszukiwania spotów). Jeśli znacie fajne miejscówki, miasta, zabytki po drodze z chęcią je uwzględnię w swojej wyprawie. Samochód raczej będę miał terenowy, więc spokojnie mogę brak opór dużo wszelkiego sprzetu. 8)

W wyprawie pomaga mi Stena Line - w tematach logistyki, zakwaterowania oraz realizacji materiałów z wyprawy. Niedługo napiszę co ciekawego jest po 2 stronie Bałtyku i jaką trasę w końcu obrałem. :D

Obrazek

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post30 cze 2014, 20:02

Surf w Szwecji w lipcu ?!!! bez jaj !!! to se ne uda ;-)
Miedzy Malmo a Goteborgiem poczawszy od Malmo masz;
Habo Ljung (na Lomma nie trac czasu) plasko, bywa ze nie ma wody,
Barsebaeck, generalnie to samo, ale bardziej na polnoc ;-)
Lundakra, tez to samo, ale jak powieje z południa to lepiej,
później możesz posciemniac na Riwierze w Helsingborgu (masa nawalonych szwedow schodzących z promu do DK), ale szalu brak ;-)
kolejno Angelholm, spotów masa, zaleznie od kierunku wiatru,
Vilshaerad, przy konretnym W (2-3 dni) wchodzą piękne klocki up to 3m, ponoc i większe, ale nie widziałem,
Olofsbo jest spoko, ale bardzo rzadko wchodzi,
Goteborg zanim skrecisz na Stockholm, masa spotów, bez szalu, ale sa, sam Goteborg - najlepsze miasto w Szwecji !!!
Po drugiej stronie (east coast) nic ciekawgo nie znajdziesz, z wiatrem tez gorzej, generalnie moim zdaniem szkoda czasu na east coast.
Czekam na relacje i zapraszam do dk, ewentualnie jakies wspólne plywanko kolo Helsingborgu (jak warun dopisze) :thumb:
Musisz wiedzieć ze Lipiec to zdecydowanie najgorszy miesiąc wiatrowo w caaaleeeej Skandynawii :hand:

Pozdro...

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lip 2014, 21:18

Update:
- jeśli z wiatrem będzie gorzej, nastawiam się więcej na wakeparki i skim + longboard. Dam radę ;)
Ten wake park w Copenhadze wygląda zacnie, mostem podjadę (ok 1h z Malmo)

Obrazek

Breddas wake park też zdążę chyba zobaczyć i popływać.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2014, 08:46

Pakowanko wyglądało tak ;) Wreszcie nie musiałem się ograniczać quiverem.

Obrazek

Na razie królują wschodnie wiatry i jakieś kierunki nie wiadomo skąd ;) więc jest katowanie wakeparków i longa. Skandynawia 100% chillu, więc jakoś nie wyliczam godzin na wodzie.

Obrazek

Wczoraj byłem w Kopenhadze, na dużym wyciągu. Jeden z lepszych na którym pływałem. Spokojnie w ocenie może być 9/10. Duża ilość przeszkód, dobrze ustawione, dobrze naciągnieta lina, dobra organizacja na spocie i operatorzy. Wszystko tak jak trzeba!

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć z wake parku - pod tym linkiem http://tinyurl.com/phxjd9n

Wiecej zdjęć z wyprawy do Szwecji - pod tym linkiem http://tinyurl.com/p9ryyjo

Obrazek

Cdn nastąpi, dzisiaj chyba jadę w kierunku Varberg i Goteborg. Coś w progno się klaruje zach/północ.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2014, 09:34

zaq pisze:
Wczoraj byłem w Kopenhadze, na dużym wyciągu. Jeden z lepszych na którym pływałem. Spokojnie w ocenie może być 9/10. Duża ilość przeszkód, dobrze ustawione, dobrze naciągnieta lina, dobra organizacja na spocie i operatorzy. Wszystko tak jak trzeba!

.



.."światowej klasy" :?: :thumb:


peace

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post29 lip 2014, 10:23

Dzisiaj masz spoko progno na Habo Ljung

Pozdro...

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2014, 00:46

@mary.dk

Hah nawet nie zaglądałem do forum , rano byłem w Malmo - pojeździć trochę na longu a później byłem w skateparku /koło tego dużego wieżowca białego. Na pałę pojechałem w stronę Lomma no i rzeczywiście złapałem wiatr w Habo Ljung. Windguru oczywiście nic nie pokazywał (chyba ze się coś w ciągu dnia zmieniało).

Obrazek

Obrazek

No i była dzisiaj szwedzka Brazylia ;) Jedna z lepszych sesji w tym roku - 30C, równy wiatr bez szkwałów, prawie północny wiatr i pływanie bez pianki. Dużo przestrzeni i 2 lub 3 triki na jednym halsie to jest to. Spróbowałem sobie dla smiechu 1hand raley, beka z tego - bo teraz ręki prawie nie czuje po kilku takich. Trzeba chyba jeszcze na siłkę (nie raz i nie dwa) się wybrać przed następną taką próbą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

@ziomek
A jak! ;) Widać że tu raiderzy (albo ludzie z głową) ustawiali te przeszkody czy są przygotowane przez PRO. Samoróbki niektóre ale porządnie wykonane. No i wakepark, otoczenie, organizacja. Jak wiele może dać dobrze skalibrowana lina. Wielu może się uczyć, żeby jakieś wnioski dla siebie wyciągnąć. Światowo to tu na pewno jest.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post30 lip 2014, 06:59

Zaq jak tylko wchodzi NNW to masz plywanie od Landskrony az po Malmo.
na wysokosci Helsingor-Helsinborg masz zwezke gdzie
Kategat wchodzi do Oresund i jest dobrze Tobie znana dysza
czy tam efekt V.
Co do windguru to srednio to dziala,
ale dzisiaj idzie zachod,
zacznie cos wiac poznym popoludniem
a jutro od rana przez caly dzien wieje W
od Helsinborg w gore.

Pozdro...

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2014, 00:59

@mary dk

No widze właśnie że jutro będzie zacny zachód, więc pewnie w okolicy Varberg coś podziałam :) Troche tych spotów tutaj jest.

Dzisiaj byłem w Breddas, super wakeparku 2.0. Najlepszy tego typu jaki widziałem. Wiadomo, jak raiderzy stawiają i rozwijają, to musi być wszystko PRO.
4 przeszkody, dobrze skalibrowana lina, wysoko nosi. Przeszkody zacne, kickery tak biją... że jest tyle czasu na rotacje czy graby ;). Dobry operator. A co do spotu - @Ziomek - to na pewno jest poziom światowy, mocne 9,5/10! :clap: Polecam wpadać, bo progress tam wchodzi jak zło.

Trochę fot z miejscówki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2014, 08:31

Fajny zachód wczoraj wiał ;) więc okolice Vargerg bardzo się nadały. Zrobiłem 3 sesje = 3 spoty: Björkäng, Norra Näs Varberg oraz Apelviken. Ledwo co dzisiaj żyje :idea:

Równy wiatr, praktycznie brak szkwałów - miłe pływanie. Na tych spotach już więcej falek, na początku dość płytko później po wyhalsowaniu fale jakby większe i można spokojnie sobie wybijać się jak z kickerów.

Wczoraj też zacząłem pływać wakeskate na kite, całkiem fajna zajawka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2014, 10:17

Update - wczoraj dojechałem do Sztokholmu i odwiedziłem wakepark Arlanda.

10 dobrych przeszkód, kickery dobrze ustawione. Skalibrowana lina. Cisza, spokój - 30 km na północ od Szkokholmu. Polecam jeśli będziecie w okolicy

Obrazek

Obrazek

Powoli mnie już dopada zmęczenie = 5 dni, 5 dni pływania /3 dni wake+long i 2 dni kite/ ;))
Pewnie gdybym siedział tylko w jednym miejscu w Malmo - proporcja byłaby by 4 dni kite i 1 dzień wake ;)

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2014, 00:07

A teraz zaśpiewam naszą ulubioną piosenkę ;)

1. Ilość wiatru - 2 lub 3 dni (3 odpuściłem) na 5 które mogłem pływać. Wystarczająco by się skatować + dobić później wake.
2. Jakość wiatru - równy, praktycznie bez szkwałów (północ i zachód) - (9/10)
3. Opis spotów - Malmo / flat, płaski a dalej trochę falek. Varberg - kilka spotów mniej lub bardziej płaskich, lub też bardziej na wave lub surfa.
4. Miejsca dla Freestyle - okolice Malmo, kilka spotów (8/10), Varberg - 5/6 na 10 (albo płytko, albo juz wave)
5. Miejsce dla Wave - nie pływam, wiec trudno mi ocenić. Sporo dobrych spotów wave widziałem (jadać z Malmo w okolicach za elektrownią czy okolice Varberg)
6. Miejsce dla Freeride - (7/10), sporo miejsca i możliwość swobodnego pływania.
7. Miejsce dla Racing/Foil - b.z (te miejsca które byłe albo za płytko albo spore falki).
8. Miejsce dla Big Air - (7/10)
9. Miejsce dla początkujących - (9/10), dogodne miejsca do nauki.
10. Miejsce dla średniozaawansowanych (8/10) Różnorodność spotów. Są miejsca gdzie fajnie można popływać na wakeskate / kite. :)
11. Miejsce dla zaawansowanych (8/10)
12. Miejsce dla ekspertów / zawodników (8/10)
13. Miejsce na wyjazd rodzinny - (9/10) - kampingi, domki. Sporo miejsc do spania, cicho, spokojnie - miejscowości nadmorskie.
14. Miejsce na wyjazd w grupie - (9/10) - życie kampingowe lub rozrywkowe :)
15. Miejsce na wyjazd solo - (8/10)
16. Atrakcje turystyczne (9/10) - dużo miejsc do zobaczenia. Ale odległości w Szwecji czasem porażają. Poza tym nie nadrobi się drogi prędkością - ograniczenia prędkości, wszyscy jeżdżą przepisowo.
17. Ceny - (1/10). Szaleństwo cenowe. Zakupy lepiej zrobić w Polsce, inaczej np. za chleb płaci się 30 pln a za bułkę 2 pln ;))
18. Bezpieczeństwo - (10/10) Inna cywilizacja. Spokój, cisza, chillout.
19. Porozumiewanie się / lokalesi (10/10) - większość lokalesów porozumiewa się też angielskim :) Mnie ze wzgledu na włosy i SUV ze Steny brali za lokalesa , ciągle po szwedzku zagadywali :shock:
20. Internet - (10/10) - karta data do telefonu i mamy net cały czas, lub wifi na kampingu, w centrach handlowych
21. Komunikacja - (10/10), wynajem samochodu proste na maxa. Pociągi, komunikacja miejska - wysoki standard.
22. Pogoda / klimat (9/10) - Lato nawet jak były upały, jest na luzie. Wilgotne powietrze a w głębi Szwecji niższe temperatury (przełom lipca/sierpnia)

Podsumowując:
Szwecja jest dobrą alternatywa dla szukających dobrych warunków na pływanie - z równym wiatrem ( w tym okresie którym byłem) i pływaniem z krótką pianką ;) . Pozostałe miesiące bardziej wietrzne, z silniejszym wiatrem, dla miłośników FS i wave. Dobry pomysł, pojechać kamperem większa grupą. Koszt jak dobrze pomyśleć mógłby być porównywalny do Egiptu a o wiele fajniejsze warunki. Cywilizowany kraj, dobra infrastruktura i możliwość zabrania dużej ilości sprzętu jak jedziemy przed Danię lub promem z Gdyni.

Taki wniosek (a troche może dziwny?) Jak bym mieszkał w Stetin lub Gdańsk/Gdynia - Szwecja byłaby realną alternatywą na wyjazdy do Egiptu (żeby sobie urozmaicać). Niedźwiedzie nie chodzą tam po ulicach a klimat jest przyjazny (bardziej morski/wilgotny niż kontynentalny/suchy w Polsce :D Pływania też jakby więcej niż u nas - zawsze coś znajdzie się między Malmo a Varberg.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2014, 18:52

Zapraszam do pierwszego filmu ze Szwecji #brazyliapółnocy #upałbardzo #wiatruwiele

phpBB [video]

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sie 2014, 09:22

Tym razem, odcinek "kina drogi". Tydzień i trochę namachałem tych miejscówek

phpBB [video]

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2014, 13:16

Drugi odcinek kina drogi ;)

phpBB [video]


W tym tempie co jeździłem i ilość spotów które objechałem to było wariactwo :?


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości