Fuertaventura [9.2014]

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
Awatar użytkownika
derhase
Posty: 98
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:03
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 paź 2014, 13:06

Witam szystkich, wraz z zona mialem okazje odwiedzic to fantastyczne miejsce dla kiteciarzy i nie tylko. Traf tak chcial iz trafilem na mistrzostwa kite i wind surfingu. Goraco polecam to miejsce. Wiatr jest silny i stabilny.
Pierwszego dnia zameldowalismy sie w hotelu jadac busem z lotniska juz czulem wiatr w uszach mega full energia, wzrokiem wypatrywalem kiteciarzy na wodzie i szukalem jak najfajniejszych miejscowek. Na drugi dzien zaczelo sie: wynajelismy Auto i postanowilismy polaczyc wycieczke krajoznawcza z malymi sesjiami na wodzie :twisted: . Bedac jeszcze w Polsce zostalismy wprowadzeni po czesci w blad w biurze turystycznym. Zadajac obsludze pytanie gdzie sa najlepsze warunki na Kita otrzymalismy informacje iz na polnocy co okazalo sie nieprawda. Najlepsza wedlug mnie miejscowka jest na poludniu Fuerty wspaniala laguna max po pas wody. Przy lagunie znajduje sie szkola kitesurfingowa (niemiecka) ktory jest nastawiona co Prawda tylko i wylacznie na $ kase, nie mniej jednak jesli ktos chcialby wypozyczyc sprzet jest taka mozliwosc za sowita odplata nieopodal bary oraz hotele. Ponizej zalaczam link do filmiku z naszej wyprawy co Prawda czesc materialow zostala krecona przez moja Zone i bez statywu oraz troche sie trzesie, lecz mam nadzieje ze wam sie spodoba. Jak ogladam ten film to az chce sie tam wrocic :)

phpBB [video]




Pozdro :)

Awatar użytkownika
pawbuh
Posty: 391
Rejestracja: 28 lip 2011, 19:58
Latawiec: BEST
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post30 paź 2014, 13:41

Nikt cie w blad nie wprowadzil. miejscowki na polnocy sa o niebo lepsze od laguny przy rene egli

Awatar użytkownika
derhase
Posty: 98
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:03
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 paź 2014, 13:48

skoro tak to pewnie tak jest :) mi sie osobiscie fajniej plywalo na poludniu i wiekszosc ludzi latalo wlasnie tam na polnocy puchy

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post31 paź 2014, 15:10

ciekawy filmik :) ale widze ze na tym spocie na lagounie to troche tloczno co? a strefy sa wyznaczone czy mozna sie dalej wypuszczac poza lagune? Ceny wypozyczenia faktycznie "europejskie" mocno:)

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Janus
Posty: 14
Rejestracja: 04 cze 2013, 13:50
Deska: spleene
Latawiec: speed 3 15
 
Post31 paź 2014, 21:30

pawbuh pisze:Nikt cie w blad nie wprowadzil. miejscowki na polnocy sa o niebo lepsze od laguny przy rene egli


A gdzie byłeś na północy? Skrobnij coś więcej.
- pozdr

Awatar użytkownika
pawbuh
Posty: 391
Rejestracja: 28 lip 2011, 19:58
Latawiec: BEST
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post31 paź 2014, 22:25

Janus pisze:
pawbuh pisze:Nikt cie w blad nie wprowadzil. miejscowki na polnocy sa o niebo lepsze od laguny przy rene egli


A gdzie byłeś na północy? Skrobnij coś więcej.
- pozdr

Flag Beach, jak dla mnie o niebo lepiej niż na sotavento, zresztą na sotavento i tak pływałem tylko na oceanie, bo na lagunie wody po kostki i masa ludu.
Co do wyznaczonych stref, faktycznie, miałem okazję poznać bliżej Hansa na urlopie, który dla sportu przez lornetkę sprawdzał czy 300 m od brzegu nie przepływamy na strefę dla kąpiących się.
Zdarzyło mi się przepłynąć boję, może ze 2 m, i już widziałem jak na brzegu wymachuje rękami że mam spie...ć.
Ogólnie furete mi nie leży, wolę w podobnej kasie Rodos, albo Egipt, w Costa Calma czułem się jak w niemieckim sanatorium, byłem raz i wiem że to nie kierunek dla mnie.

kawa
Posty: 177
Rejestracja: 25 lip 2012, 14:46
Deska: RLB SPLIT, SU-2
Latawiec: SLINGSHOTy
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post03 lis 2014, 11:23

hmmm...stabilny wiatr :?:
wiele można powiedzieć o plaży/lagunie sotavento, o której jak sądzę jest mowa pisząc o płyciźnie na południu, i przy której wybudował swoje włości Pan Rene Egli "ucząc" kite i/lub wind-surfingu 20000osób rocznie (jak się chwali w swej broszurce), ale pierwsze słyszę opinię, że jest tam stabilny wiatr...wieje zacnie- to prawda, żeby nie powiedzieć napier...a non stop ale jest to wiatr przechodzący od drugiej strony wyspy przez ląd- czyli z wiatru wiejącego normalnie na północy NE, na Sotavento robi się mocny, szkwalący offshore.
Nie żebym narzekał bo można się poniekąd przyzwyczaić i pływać wtedy gdy na Flag Beach jest flauta, ale lepiej mieć to na uwadze, bo przeszkadza bardzo- i nie mówię tylko o sobie bo pływam "tak se" ale chociażby o zawodnikach wspomnianego PKRA, którzy delikatnie mówiąc nie byli zachwyceni warunem.
W sezonie późnojesienno- zimowo- wczesnowiosennym faktycznie efekt ten zanika i wieje wtedy normalnie i równo ale niestety o niebo rzadziej niż latem.

Awatar użytkownika
derhase
Posty: 98
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:03
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2014, 11:37

Co prawda to prawda, jest na wodzie tloczno cala lagune zajmuja szkolki oraz prywatni instruktorzy. Spotkalem sie rowniez z przypadkiem upojenia alkoholowego polaczonego z nauka kita na wodzie. Angole i Niemcy tam sobie nie zaluja, co prawda sa to przypadki lecz ja akurat mialem nie do konca ciekawa przygode z pijanym angolem na wodzie, napisze w skrocie ze z calym impetem uderzyl we mnie kitem glowna tuba dostalem w glowe podczas gdy plynalem w halsie pod woda zaplatalem sie w jego linki ogolnie bylo ciekawie :D

Na polnocy rowniez jest szkolka i jest tam bardzo malo osob na wodzie lecz sa piaszczyste plaze mozna sobie spokojnie polatac.

Polecam tez wynajecie auta to sporo ulatwia sprawe i koszta nie sa wielkie. Ogolnie spoko jest fuertwentura ja goraco polecam super wspomnienia i do niemcow tez mozna sie przyzwyczaic JA JA KLAR ! :lol: :)

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lis 2014, 04:11

Dla mnie osobiście jesteś kwintesencja tego działu, jesteś autentyczny, spontaniczny i jak to czytam, to jest to Wasza piękna przygoda. Sam znam furte doskonale i w niczym co o niej napisałeś się nie pomyliłeś. Wszystko zależy od tego czego od kiteSpotu oczekujesz, dla jednych sotavento będzie pedaliadą, a dla innych Coralejo trudnym i beznadziejnym spotem. Ale najbardziej w mojej ocenie, należy się szacunek za pomysł i montaż filmu, mega efekty, ta mapka fuerty na koniec, no jest ogólnie bardzo ciekawy film, inny niż większość. Bardzo mi się podoba.

pozdrawiam i zachęcam do dalszej produkcji :)

stiv a

Awatar użytkownika
derhase
Posty: 98
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:03
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lis 2014, 10:00

Bardzo dziekuje za tak pozytywne slowa :) najlepsze w tym jest to ze mialem skladac moj prywatny film z wesela lecz przelozylem ten proces na poczet filmu z Fuerty hahah zonka juz ostrzy kose za ten ruch :)

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post24 mar 2015, 20:21

Z nieco inne beczki ale w temacie ;)
W sobote lecimy na fuerte i pytanie czy brac ze soba buty? Do plywania oczywiscie :)
Pytam pod katem kamieni, muszli. Czy raczej panuje tam przyjemny piaseczek delikatnie masujacy stopy?
Z racji kierunku wiatru podejzewam ze glownie bedziemy w okolicach flag beach... ogolnie polnocno wschodni brzeg.

G2N
Posty: 49
Rejestracja: 07 wrz 2013, 01:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: RRD Vision '13
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post25 mar 2015, 03:56

Sprawdź El Cotillo, piękne plaże 15 km od Corralejo. Buty możesz wziąć jeśli lubisz pospacerować po skałach. W innym wypadku nie będą potrzebne, przynajmniej mi ich brak nie doskwierał, a w wodzie siedziałem bez przerwy :)

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post25 mar 2015, 13:37

Na lagunie, oceanie przy Satovento tez buty zbedne. Kolo Flag beach tylko przejezdzalem i plaze mega piaszczyste ale skałki z wody miejscami wystawaly... jak jest szansa na jakas mala relacje z plywania to bede wdzieczny za info. Ja wlasnie wrocilem z Costa Calmy i na czerwiec szukam jakiejs alternatywy z mniej niestabilnym wiatrem.

pozdrawiam

Lukasz

Awatar użytkownika
krzysztofers
Posty: 10
Rejestracja: 27 cze 2011, 10:34
Deska: Nobile T5
Latawiec: SS RPM, SS Rally
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 mar 2015, 14:09

Hej, my jestesmy w Corralejo do konca marca. Na flagbeach buty niepotrzebne - jest duzo miejsca z samym piaseczkiem. Trzeba tylko lubic duze fale i ciekawskich nudystow :lol: Jak dla mnie miejscowka duzo lepsza od sotavento. Z mojej obserwacji laguna przy rene egli szybko znika i zdarza sie mocny offshore. Do tego klimat miejsca jakis nie teges, wiecej stylóweczki niż pływania ... ale co kto lubi ;)

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post25 mar 2015, 16:49

bedziemy w sobote popoludniu
Wieczorem jeszcze chcemy zaliczyc 1,5h plywanka. Niedziela, poniedzialek ile tylko wiatr pozwoli cisniemy do nieprzytomnosci.
kukus@o2.pl albo 502-413-337 jakbyscie narzekali a brak towarzystwa do kajtowania

Napiszcie prosze jeszcze jak z piankami. Mam albo 5mm onila mega super wyczesana ale jednak jesienno zimowa albo najtanszego mistika 2mm.
Jedna za gruba a druga za cienka i kolejny dzien waham sie :/


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości