Niezwykłe Malediwy [styczeń 2015]

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post08 mar 2020, 10:10

może kiedyś ... :wink: :thumb:
ta czołówka wygląda mocno profi :thumb:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2020, 09:51

Chapter 2 Malediwy 2020:
phpBB [video]


a tak wygląda nurzanie z potworem:
phpBB [video]


Teraz to nie wiem czy mieliśmy farta opuścić Malediwy przed zarazą?
https://www.nytimes.com/2020/04/05/styl ... anded.html

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 kwie 2022, 15:56

Po roku przerwy i covidzie wróciliśmy do raju i mogłoby być tak pięknie ale po naszym powrocie Dzicz ze Wschodu znowu robi piekło na Ziemi.
Jednakże wrzucam pakiet info w celach archiwalnych raczej.

Tym razem nie podróżowaliśmy za wiele po atolach. Odwiedziliśmy tylko 2. Powód był jeden: Guraidhoo stało się mekką fojla na Malediwach.
Po usypaniu nowych plaż wydaje mi się że nie ma lepszego spotu dla mnie na tych wyspach. W sumie mieszkaliśmy na 3 wyspach w 3 atolach.
Fizycznie stąpałem po około 40 wyspach na 4 atolach. Wirtualnie sprawdziłem wszystkie zamieszkałe "lokalne" wyspy czyli setki.
Dlaczego Guraidhoo mi tak przypasowało? Wiele powodów a głównym to bezpieczeństwo osoby pływającej solo wycieczki.
Przede wszystkim Guraidhoo zostało powiększone o 1/3 powierzchni co stworzyło istny amfiteatr dla fojla z banalnym zejściem do laguny i wyjścia na zewnątrz rafy.
A zejście do wody z fojlem jest główną bolączką w większości wysp.
Poza tym atol Kaafu jest gęsto zaludniony i pływa dużo speedboatów, promów, jachtów co znacznie poprawia poczucie bezpieczeństwa.
Atol nie jest duży (około 120km obwodu) więc zasięg telefonii jest mocny w każdym miejscu wewnątrz atolu.
Asekuracja na telefon. Jak wypływałem poza Guraidhoo to udostępniałem swoją pozycję chłopakom ze speedboatem.
Zaliczyłem wiele wycieczek ale tylko raz zrobiłem Tour de Kaafu robiąc 118km w 4 godziny z desantem na 3 wyspach i fajnymi przygodami.
To był jeden z najlepszym moich maratonów ever (nawet Malediwy nie pobiją Burco Borholm Crossing haha)

Do tego Guraidhoo ma kapitalne otoczenie. W zasięgu SUP jest parę fajnych wysepek i nie ma się wrażenia pustkowia jak np na Fulidhoo.
No i wisienką na torcie jest nurkowanie - dookoła jest parę światowej klasy dive spotów z kultową Kandooma Thila i rekinową stacją higieny ich paszcz ;)

Wiatrowa to była porażka. Zwykle w tym okresie pływałem na 7-9m a teraz przez 3 tygodnie tylko raz założyłem 9m a reszta dni na Sonic15. Nie wiem czemu tak.


Filmiki:

Kite ogólnie (lans, delfiny, loozik etc):
phpBB [video]


Dookoła atolu vlog 9 minutowy:
phpBB [video]


Reklama hoteliku z "naszym" widokiem na spot:
phpBB [video]


Fotki:
Obrazek Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Poznaliśmy nowych koleżków z Fulidhoo ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2022, 13:43

Opis po angielsku na przypadek znajomych zagramanicznych co rozważają Malediwy na fojlu:
https://kiteforum.com/viewtopic.php?f=1 ... 847d8b467b

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post11 maja 2022, 09:59

wspaniale ... :thumbsup:
Czy możesz coś napisać odnośnie cen na miejscu, czy pandemia mocno dała w kość i ogólny kryzys? pytam bo zaraz lecimy za granicę, kolega właśnie rezerwuje autko i okazało się że trzeba dołożyć 90% :wink:
Nie chodzi mi o jakieś szczegóły, ale ogólne odczucie :wink:
pozdrawiam

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2022, 15:14

zaaaak pisze:Czy możesz coś napisać odnośnie cen na miejscu, czy pandemia mocno dała w kość i ogólny kryzys? pytam bo zaraz lecimy za granicę, kolega właśnie rezerwuje autko i okazało się że trzeba dołożyć 90% :wink:
Nie chodzi mi o jakieś szczegóły, ale ogólne odczucie :wink:

Taaa. Wypożyczalnie na Kanarach czy Sardynii poszły lekko o 100%. W grudniu 2020 za miesiąc Kangoo na Teneryfie płaciliśmy coś około 600€. Ostatniej jesieni za miesiąc na Fuercie i podobne auto trzeba było bulić min 1600€.

A na malediwskich lokalnych wyspach raczej sporo potaniało... Przynajmniej na Guraidhoo.
Noclegi 0-30%, wyżywienie w restauracjach 20-40%, ceny w sklepach z pamiątkami do 50%.
Wycieczki speedboatami w tej samej cenie.
Nie ma tam wypożyczalni aut ;)

A w związku z tym, że byliśmy na Guraidhoo czwarty raz to byliśmy rozpoznawani i doceniani za naszą lojalność.

Koszty dla turystów na miejscu są niższe niż w Grzybowie z założeniem że wie się co się chce i nie zachowuje się jak ruskie bydło.


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości