RPA Cape Town - Red Bull KOTA , nowe spoty i miejscówki [luty 2015]

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lut 2015, 09:58

@ziomek
Dobre rzeczy doceniam, zawsze. Do combo jest jeszcze jedna rzecz do skompletowania ale to zobaczę później, jak i czy to zrobię :wink: .

Co do zawodów organizator niewiele mógł zrobić, z wiatrem przez całe 2 tygodnie było bardzo słabo. W okolicy Table View i Big Bay tylko jeden dzień było naprawdę mocno (na 7m) z wiatrem ale to przez 2-3h, włączyła się termika której nie było w prognozie.

Zawody w każdy z tych 3 dni, były na wietrze 20-25kns, czasem nawet mniej (2 dzień - to raczej parodia). Stąd te skoki miały max 9-13m a nie po 15-25 m jak rok wcześniej. Bardzo dużo przy plaży skoków na shallow water ale to też chyba "aktorzenie" do zdjęć...było parcie na szkło, pewnie wymóg sponsorów. W złą stronę to idzie. :evil:

Trochę kabaretowo to niekiedy wyglądało, RB pewnie też cisnął by zawody się odbyły nieżalenie od siły wiatru. Wyszło co wyszło. W tym roku raczej #kingofthebreeze :x . Chociaż nie można odmówić tego że było kilka grubych skoków i akcji. Zawodnicy... generalnie mieli czasem bekę w stronę RB, mówiąc że to PKRA hah.

@color1
Najwyraźniej nie było to aż tak moim priorytetem ;) znalazłem ostatecznie bar z winem i zakończyłem w Mystic House wieczór hah.

@jedi
Napisałem dość dyplomatycznie... a serio mówiąc miałem "trochę" większe oczekiwania co do organizatora. Chyba ten 2 tygodniowy okres oczekiwania na wiatr ich "rozprężył" albo klimat ogólnego czillu w Cape Town. Nie wiem, czy tak duża firma mogłaby sobie pozwolić normalnie na taką otoczkę. Ale ja nie krytykuje totalnie: na wodzie sporo się działo, atmosfera na Big Bay była w porządku (chociaż była nerwówka wyczuwalna jak z wiatrem było tak se). Za rok muszą się postarać, bo im frekwencja mocno im podupadnie albo zawodnicy niektórzy dadzą sobie spokój.

Brak live stream to moim zdaniem porażka RB. Dirty Habits z Iphone zrobili to czego oni nie mogli... jak to wytłumaczyć?

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post18 lut 2015, 01:37

zaq pisze: skoki miały max 9-13m a nie po 15-25 m jak rok wcześniej.


A jak to jest mierzone w ogole ?
Ta sama metoda co niektorzy mierza fale na baltyku ? :hand:

Pozdro...

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2015, 08:37

mary.dk pisze:
zaq pisze: skoki miały max 9-13m a nie po 15-25 m jak rok wcześniej.


A jak to jest mierzone w ogole ?
Ta sama metoda co niektorzy mierza fale na baltyku ? :hand:

Pozdro...


:naughty: Każdy zawodnik do deski miał przyczepiony specjalny akcelerometr z gps, który to mierzy. http://woosports.com/#connect-with-riders-worldwide

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2015, 09:43

@mary.dk
Trochę więcej zaufania. Akurat to urządzenie zwalcza takie "miejskie legendy". Z palca tego nie wróżyli :naughty: , każdego dnia podana była tabela - kto , jak wysoko skoczył. Był ranking.

Dla Woosport to było dobre miejsce do promowania się - ulotki też roznosiły kuse panny :wink: Wpółpracują z kilkoma raiderami z tego co widziałem, którzy są ich "twarzą"
Samo urzadzenie dość drogie - ok 200 euro, więc np. do PL mogą wiele nie sprzedać znając naszą skłonność do "węża w kieszeni". No i skończyłyby sie legendy o 20m skokach z wielosekundowymi airtime'ami :lol:

Film z demo day na Table view

phpBB [video]


Co do najlepszych "akcji" z zawodów - jest nowy film od RB
http://kiteworldmag.com/video/highest-airs-and-best-tricks-kota-2015/

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lut 2015, 11:21

Hej,
Pojawia się troche materiałów z zawodów w sieci,w tym video podsumowanie od RB

phpBB [video]


Z najciekawszych video - loopy Nicka nagrane z go pro/ z czaszy latawca

phpBB [video]


Z tym rozprężeniem, "olewką" czy organizacją zawodów... coś jest na rzeczy. "Africa time" daje o sobie znać, w tym tygodniu 3 raz był pożar w okolicy Signal Hill. Tym razem sporo całkiem się spaliło :oops: :doh: Oby w kolejnych latach całkowicie ten kraj nie popadł w marazm bo jest to naprawdę super miejsce.

Dla ciekawych to co świeci się na górze - to Beacon of Hope, zbudowane dla upamiętnienia Mandeli, z ogrodzeń więzienia na Robben Island.

Obrazek

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 mar 2015, 10:42

Dodatkowe foty ode mnie + informacje dot. Cape Town.

http://www.sieplywa.pl/siewie/7954/Kitesurfing_w_Cape_Town_Wietrznym_Miescie

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 mar 2015, 13:20

Niestety w okolicy Cape Town nadal trwa susza + zawsze człowiek coś głupiego zrobi.
Prawdopodobnie od wyrzuconego z samochodu papierosa/niedopałka, trwa jeden z większych pożarów w okolicy Muizenberg + Hout Bay, Tokai, Fish Hoek.
Tak więc jeśli za rok będziecie w okolicach, niestety niewiele zobaczycie przyrody - niewiele zostało z lasów, winnic czy zwierząt. :(

Obrazek

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2015, 16:13

Udało mi się złożyć film z Kapsztadu - czyli co można robić poza pływaniem... ale jest też coś i o spotach i samym Cape Town. Zapraszam

phpBB [video]


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości